Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

συμφωνώ

 

ΟΜΩΣ ίσως είναι λάθος εποχή... αν περιμένεις κάνα μήνα θα έχει HTC Kaiser (Tytn + 3600 μαζί και ακόμα καλύτερο) και X800

 

Χμμ... αυτο το ποστ ειναι πριν 3 μηνες.. Ποσο ακομα θα αργησουν αυτα? Γιατι μεταξυ των δυο ειμαι.. Αν αργησουν πολυ ακομα να τσιμπισω το 3600 δηλαδη... :worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά κατάφερα να κάνω το "οκ" (hardware πλήκτρο) να κλείνει τελείως τα προγράμματα με τη βοήθεια του AEButton Plus.

 

Φίλε Tna ούτε κι αυτή τη φορά κατεβαίνει το αρχείο που ανέβασες. Κάποιο λάθος πρέπει να υπάρχει στον τρόπο που το ανέβασες. Αν μπορείς σε παρακαλώ κατέβασε το κι εσύ ο ίδιος για να δεις τι εννοώ. Σε παρακλώ δοκίμασε να το ανεβάσεις ξανά.

(Σημείωση: Φυσικά εννοώ ότι θέλω cleartype στο landscape. Κατά λάθος έγραψα σε προηγούμενο ποστ ότι θέλω να τα ενεργοποιήσω στο πόρτραιτ. Για πόρτραιτ μπορώ να το κάνω απ' ευθείας από τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το παρακάτω πρόβλημα... Το ποστ το είχα κάνει και προχτες και είχα ρωτήσει τον Δημήτρη αλλά δεν είχε προλάβει να το κοιτάξει!

 

Εγκατέστησα την INDIGO αλλά παρατήρησα ένα πρόβλημα με τα MMS. Όταν έχω κλειστό το πρόγραμμα των Μηνυμάτων ενώ τα SMS έρχονται κανονικά (προφανώς με το poutlook στο startup), τα MMS δεν έρχονται παρά μόνο όταν ανοίξω τα μηνύματα. Πίστευα ότι έφταιγε η καινούρια ROM γι' αυτό και ξαναέβαλα την 2.15GR που έχεις φτιάξει αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί!

 

Έχετε κι εσείς το πρόβλημα αυτό; :( ??

Link to comment
Share on other sites

παιδια σχετικα με της καρτες dual sim τισ εχει δοκιμασει κανεις αν δουλευουν στο ποκετ ??????????

και κατι αλλο κανε προγραμμα για ξεκλειδωμα του μηχανηματοσ υπαρχει ?????

Link to comment
Share on other sites

παιδια σχετικα με της καρτες dual sim τισ εχει δοκιμασει κανεις αν δουλευουν στο ποκετ ??????????

και κατι αλλο κανε προγραμμα για ξεκλειδωμα του μηχανηματοσ υπαρχει ?????

 

τι ακριβως θελεις να κανεις?:confused:

Link to comment
Share on other sites

παιδια σχετικα με της καρτες dual sim τισ εχει δοκιμασει κανεις αν δουλευουν στο ποκετ ???????????????

 

an eksereseis oti mporei na katastrepseis tis katres(an tis kopseis),na ksexiloseis tin ipodoxi tis kartas sim sti siskeyi sou kai na mplokari sinexeia i siskeuei tote.....:p;)

(to pirama egine se s200 kai 3300):cool:

kai apetixe:(:(:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως θελεις να κανεις?:confused:

 

θελω να βαλω 2 καρτες μια ξερω γω cosmote και μια vodafon εχεισ καθολου υποψιν αν δουλευουν????????

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα, εβαλα wm6 και εβαλα και το cab HTC Touch , στην αρχη ολα καλα, αργοτερα που εβαλα και αλλα προγραμματα χαθηκε το Touch και μου εμφανιζει ενα μεγαλο κενο......τι να κανω??????
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω προβλημα, εβαλα wm6 και εβαλα και το cab HTC Touch , στην αρχη ολα καλα, αργοτερα που εβαλα και αλλα προγραμματα χαθηκε το Touch και μου εμφανιζει ενα μεγαλο κενο......τι να κανω??????

 

ξαναπερασε το παλι το cabaki.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ: (κι εγώ)

 

Όποιο sms κι αν ανοίξω (είτε από το πρόγραμμα Messages, είτε όταν έρθει ένα sms και κάνω show) μου κάνει scroll τέρμα κάτω! Ακόμα κι αν είμαι μέσα σε μήνυμα, και πατήσω δεξιά/αριστερά να πάω απευθείας στο επόμενο, πάλι scrolled down μου το δείχνει..

 

Any ideas?

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα μόλις το περνάω είναι ΟΚ. Εάν κάνω κάποια στιγμή επανεκίνηση δεν δίχνει τίποτα.....παρά μόνο το απόλυτο κενό......
Link to comment
Share on other sites

σε καθε επανεκινηση χανεται.....οταν το ξανακανω εγκατασταση ειναι κομπλε με τις συντομευσεις μου....

 

λογικα κατι θα πρεπει να πειραξουμε στη registry...

Link to comment
Share on other sites

σε καθε επανεκινηση χανεται.....οταν το ξανακανω εγκατασταση ειναι κομπλε με τις συντομευσεις μου....

 

λογικα κατι θα πρεπει να πειραξουμε στη registry...

οχι δεν χρειαζεται να το κανεις επανεγκατασταση.Απλα καθε φορα που τηα κανεις επανεκινηση θα πηαινεις στο today και θα το ξετικαρεις.μετα θα ξαναμπαινεις στο today και θα το ξαναεπιλεγεις και ολα οκ.

iPhone 6 - iPad mini Retina - Apple Watch - MacBook pro Retina
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει σχέση με τη θέση του στο startup sequence?

Είναι εγκατεστημένο στην κάρτα?

 

Νομίζω με το Memaid μπορείς να πειράξεις τη σειρά με την οποία ανοίγουν οι εφαρμογές κατά την εκκίνηση. Αν τη βάζατε τελευταία ίσως λυνόταν το πρόβλημα...

(Λέω εγώ τώρα...)

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΒΛΗΜΑ: (κι εγώ)

 

Όποιο sms κι αν ανοίξω (είτε από το πρόγραμμα Messages, είτε όταν έρθει ένα sms και κάνω show) μου κάνει scroll τέρμα κάτω! Ακόμα κι αν είμαι μέσα σε μήνυμα, και πατήσω δεξιά/αριστερά να πάω απευθείας στο επόμενο, πάλι scrolled down μου το δείχνει..

 

Any ideas?

 

 

SOLVED!

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1344408&postcount=10

 

Πείραξα με το Tweaks2k2 το smooth scrolling στον IE και το χάλασα/έφτιαξα..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έχω μερικές ερωτήσεις προς την κοινότητα!

Ίσως να έπρεπε να τις καταθέσω σε γενικό θέμα (αφού δε συνδέονται άμεσα με το p3600), αλλά λέω να ξεκινήσω από εδώ.

 

1. Στα tasks, εφαρμόζω filter για να μου δείχνει μόνο ορισμένες κατηγορίες, αλλά όταν κλείσω και ξανανοίξω το πρόγραμμα, μου δείχνει πάλι όλα τα tasks, χωρίς να έχει κρατήσει το φίλτρο.

 

2. Μπορώ να έχω το μεγάφωνο εξ ορισμού ανοιχτό σε κάθε κλήση που κάνω/δέχομαι? Ιδανικά θα ήθελα να γίνεται αυτό όταν δεν υπάρχει handsfree συνδεδεμένο.

 

3. Έχω πρόβλημα με ένα Samsung WEP200 bluetooth handsfree. Ενώ σε απλά κινητά, και στο Imate Jam μου δούλευε κανονικότατα, στο P3600 αποσυνδέεται μετά από λίγο.

 

Ξέρω ότι το wep200 κλείνει μόνο του, αν κλείσει/απομακρυνθεί το κινητό, και φοβάμαι ότι το 3600 κάνει κάτι (για εξοικονόμηση ενέργειας) και το wep200 νομίζει ότι έκλεισε, οπότε και κλείνει!

 

Thanks for reading!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα 3G και GPS. Πρώτες εντυπώσεις: όλα καλά. Το Novii Remote Control αρχικά μόνο στα δύο μέτρα ανταποκρίνεται, αλλά με relearn δουλεύει κι απ' τα 5 μέτρα που το δοκίμασα.

 

Relearn?? Δοκίμασα "μονό" learn, και έκανα και relearn, αλλά δεν ξεπερνάω τα 1.5 μέτρα, και πάντα στοχεύω..

 

Με διπλό learn τα ίδια.

 

Μήπως θέλει ΔΙΠΛΟ learn και μετά RELEARN?

 

Σε μία SONY TFT προσπαθώ..

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Στις αρχικές σελίδες διαβάζω πως το gps δεν ήταν ενεργοποιημένο απο το εργοστάσιο, πράγμα το οποίο άλλαξε αν κατάλαβα καλά στην συνέχεια... Με ποια λογική έγινε αυτό;

 

Επίσης λίγες σελίδες πρίν γίνεται αναφορά σε "πειραγμένη" ROM. Σε τι εξυπηρετεί μια τέτοια αλλαγή;

συμφωνα με τα λεγομενα τις htc υπηρχε η κεραια αλλα δεν δουλευε,με το που καταφεραν να δουλευει σωστα δωσανε την ρομ με το gps;)
Link to comment
Share on other sites

συμφωνα με τα λεγομενα τις htc υπηρχε η κεραια αλλα δεν δουλευε,με το που καταφεραν να δουλευει σωστα δωσανε την ρομ με το gps;)

 

Τι γίνεται φίλε Γιάννη; Όλα καλά;

 

Τώρα απ' ότι διαβάζω δουλεύει κανονικά, έτσι; Σκέφτομαι να το παραγγείλω απο βδομάδα!

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχει δει κανένας αυτό το πρόβλημα; το είχα κάνει post και παραπάνω αλλά no answer... PLS HELP!

 

Εγκατέστησα την INDIGO αλλά παρατήρησα ένα πρόβλημα με τα MMS. Όταν έχω κλειστό το πρόγραμμα των Μηνυμάτων ενώ τα SMS έρχονται κανονικά (προφανώς με το poutlook στο startup), τα MMS δεν έρχονται παρά μόνο όταν ανοίξω τα μηνύματα. Πίστευα ότι έφταιγε η καινούρια ROM γι' αυτό και ξαναέβαλα την 2.15GR αλλά το πρόβλημα εξακολουθεί!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα θα τρελλαθω! Μου λεει μονιμως οτι εχω ενα μη αναγνωσμενο sms! ενω δεν υπαρχει τιποτα! τι γινεται? εχω τελικα ή οχι? :P
Link to comment
Share on other sites

Παιδια συγνωμη αλλα θα τρελλαθω! Μου λεει μονιμως οτι εχω ενα μη αναγνωσμενο sms! ενω δεν υπαρχει τιποτα! τι γινεται? εχω τελικα ή οχι? :P

Και εμένα μου το έκανε αυτό με ένα sms απ'οτι θυμάμαι, όμως το πρόβλημα εξαφανίστηκε με ένα soft-reset και τίποτα άλλο. Δεν το έχει ξανακάνει από τότε...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι αμε. blackout επαθε απο τα reset. Κατεληξα να κάνω εργ. επαναφορά ρυθμίσεων :(

Πάντως τώρα ειναι οκ(αυτο ελειπε...)

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Τι γίνεται φίλε Γιάννη; Όλα καλά;

 

Τώρα απ' ότι διαβάζω δουλεύει κανονικά, έτσι; Σκέφτομαι να το παραγγείλω απο βδομάδα!

γεια σου Γιωργο:)θα μεινεις ευχαριστημενος πιστευω,βεβαια δεν εχει την αποδοση ενος εξωτερικου αλλα την δουλεια σου θα την κανεις μια χαρα,γενικα ειναι μια αξιοπιστη συσκευη,αντε να τα λεμε και απο εδω;)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...