Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

(Για να δούμε, θα με βρίσουν?)

 

Γεια σας και πάλι!

Το παρέλαβα σήμερα! Δεν είχα και πολύ χρόνο για να το παίξω ακόμα.. Έβαλα κακείν κακώς το screen protector (ή κακήν?). Πρώτη μου φορά (στο Jam είχα ζελατίνα) οπότε τα σκ@τωσα. Φυσαλίδες. Όχι μεγάλες, αλλά πολλές και μικρές.

 

Τι να κάνω? να το βγάλω/πετάξω και πάρω άλλο? Να προσπαθήσω να το βγάλω και με πολύ προσοχή να το ξαναβάλω?

 

Έψαξα λιγάκι για οδηγείες στο myphone, αλλά και μέσα στο thread αυτό, αλλά δε βρήκα.(εδώ τρώω το βρισίδι).

 

Any clue/link would be welcome...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

(Για να δούμε, θα με βρίσουν?)

 

Γεια σας και πάλι!

Το παρέλαβα σήμερα! Δεν είχα και πολύ χρόνο για να το παίξω ακόμα.. Έβαλα κακείν κακώς το screen protector (ή κακήν?). Πρώτη μου φορά (στο Jam είχα ζελατίνα) οπότε τα σκ@τωσα. Φυσαλίδες. Όχι μεγάλες, αλλά πολλές και μικρές.

 

Τι να κάνω? να το βγάλω/πετάξω και πάρω άλλο? Να προσπαθήσω να το βγάλω και με πολύ προσοχή να το ξαναβάλω?

 

Έψαξα λιγάκι για οδηγείες στο myphone, αλλά και μέσα στο thread αυτό, αλλά δε βρήκα.(εδώ τρώω το βρισίδι).

 

Any clue/link would be welcome...

ριξτο ενα πλησιμο και αστο να στεγνωσει πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Βγάλτο και αν είναι λερωμένο πλύνε το.Μετά με πολύ προσοχή ξαναβάλε το. Θέλει λίγη προσοχή αλλά στο τέλος θα τα καταφέρεις.Υπομονή!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Μερικές απορίες:

1. Πως μπορώ να το κάνω να κλείνει τελείως τα προγράμματα με το πλήκτρο "οκ"; Δοκίμασα με το AEB Plus, αλλά δεν τα κατάφερα.

 

2. Στην Pocket Word του S100 πατώντας "Προβολή" είχε επιλογές για γράψιμο, ζωγραφική, δακτυλογράφηφη και ηχογράφηση. Το γράψιμο το χρησιμοποιούσα για να γράφω τους πόντους όταν έπαιζα κανένα χαρτάκι με φίλους. Στη Word Mobile δεν είδα τέτοιες επιλογές. Μήπως υπάρχουν κάπου και δεν τις είδα;

 

3. Ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάξω το όνομα του δικτύου; (άσχετο ε; )

 

4. Μου παρουσίασε ένα προβληματάκι που δε μου άρεσε. Με το Resco Registry άλλαξα την απαραίτητη ρύθμιση (όπως έκανα τόσο καιρό στο S100) για να έχει Cleartype και στο πόρτραιτ. Μετά έκανα σοφτ-ρισέτ κι όλα καλά. Στο επόμενο σοφτ-ρισέτ όμως χάνονται τα cleartype. Ακόμα δεν κατάφερα να το διορθώσω. Σας έχει τύχει; Ξέρει κανείς τι δεν έκανα σωστα;

 

Αυτά. Παρακαλώ όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Μερικές απορίες:

1. Πως μπορώ να το κάνω να κλείνει τελείως τα προγράμματα με το πλήκτρο "οκ"; Δοκίμασα με το AEB Plus, αλλά δεν τα κατάφερα.

 

2. Στην Pocket Word του S100 πατώντας "Προβολή" είχε επιλογές για γράψιμο, ζωγραφική, δακτυλογράφηφη και ηχογράφηση. Το γράψιμο το χρησιμοποιούσα για να γράφω τους πόντους όταν έπαιζα κανένα χαρτάκι με φίλους. Στη Word Mobile δεν είδα τέτοιες επιλογές. Μήπως υπάρχουν κάπου και δεν τις είδα;

 

3. Ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάξω το όνομα του δικτύου; (άσχετο ε; )

 

4. Μου παρουσίασε ένα προβληματάκι που δε μου άρεσε. Με το Resco Registry άλλαξα την απαραίτητη ρύθμιση (όπως έκανα τόσο καιρό στο S100) για να έχει Cleartype και στο πόρτραιτ. Μετά έκανα σοφτ-ρισέτ κι όλα καλά. Στο επόμενο σοφτ-ρισέτ όμως χάνονται τα cleartype. Ακόμα δεν κατάφερα να το διορθώσω. Σας έχει τύχει; Ξέρει κανείς τι δεν έκανα σωστα;

 

Αυτά. Παρακαλώ όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

εαν μιλαs για το p3600 φυσικα με τον task manager:)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, από Expansys, το δικό μου το παρήγγειλα 31/8/07 και έχει:

ROM: 1.23.405.2 (03/11/07)

Radio: 1.38.00.11

Protocol: 32.71.7020.12H

ExtROM: 1.23.405.103

 

Απ'ότι καταλαβαίνω το official αυτή τη στιγμή είναι περίπου το ίδιο...

 

Είναι? Anyway, άλλο είναι το θέμα μου:

 

Το GPSDash δεν ανοίγει! Δεν καταλαβαίνω γιατί...

(Και φυσικά το Dest6 δε βρίσκει gps, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα, θα το ψάξω μόνος για αρχή)

Link to comment
Share on other sites

εαν μιλαs για το p3600 φυσικα με τον task manager:)

 

Ναι, για το Ρ3600 μιλώ. Όταν πατώ με τη γραφίδα πάνω στο οκ τα προγράμματα κλείνουν τελείως. Όμως με το πλήκτρο "οκ" (hardware button κάτω δεξιά) δεν κλείνουν.

Link to comment
Share on other sites

INDIGO Full Version is out !!!!:D

 

h@tp://rapidshare.com/files/47418229/INDIGO_FULL.rar

 

Καλημέρα αυτή τι διαφορά έχει από του ausdim?

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα αυτή τι διαφορά έχει από του ausdim?

 

Δεν μπορω να σου απαντησω σε αυτη την ερωτηση. Δεν εχω βαλει την τελευταία ρομ του ausdim.

 

Απλα ειναι μια πολυ καλη νεα ρομ απο εναν πολυ καλο εξίσου rom builder, τον .mUm.:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να σου απαντησω σε αυτη την ερωτηση. Δεν εχω βαλει την τελευταία ρομ του ausdim.

 

Απλα ειναι μια πολυ καλη νεα ρομ απο εναν πολυ καλο εξίσου rom builder, τον .mUm.:)

 

 

Να υποθέσω οτί αυτή δεν έχει Ελληνικά. Σωστά;

 

ευχαριστώ.

Ηλίας

OnePlus 6 8/128GB Mirror Black :)

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω οτί αυτή δεν έχει Ελληνικά. Σωστά;

 

ευχαριστώ.

 

Απο την "μανα" της οχι δεν εχει, αλλα ενα μικρο cab κάνει ολη την δουλειά !!:D

Link to comment
Share on other sites

Μερικές απορίες:

1. Πως μπορώ να το κάνω να κλείνει τελείως τα προγράμματα με το πλήκτρο "οκ"; Δοκίμασα με το AEB Plus, αλλά δεν τα κατάφερα.

 

2. Στην Pocket Word του S100 πατώντας "Προβολή" είχε επιλογές για γράψιμο, ζωγραφική, δακτυλογράφηφη και ηχογράφηση. Το γράψιμο το χρησιμοποιούσα για να γράφω τους πόντους όταν έπαιζα κανένα χαρτάκι με φίλους. Στη Word Mobile δεν είδα τέτοιες επιλογές. Μήπως υπάρχουν κάπου και δεν τις είδα;

 

3. Ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάξω το όνομα του δικτύου; (άσχετο ε; )

 

4. Μου παρουσίασε ένα προβληματάκι που δε μου άρεσε. Με το Resco Registry άλλαξα την απαραίτητη ρύθμιση (όπως έκανα τόσο καιρό στο S100) για να έχει Cleartype και στο πόρτραιτ. Μετά έκανα σοφτ-ρισέτ κι όλα καλά. Στο επόμενο σοφτ-ρισέτ όμως χάνονται τα cleartype. Ακόμα δεν κατάφερα να το διορθώσω. Σας έχει τύχει; Ξέρει κανείς τι δεν έκανα σωστα;

 

Αυτά. Παρακαλώ όποιος μπορεί ας βοηθήσει.

 

Συγχωρέστε με που επαναλαμβάνω. Απλά επειδή υπάρχει νέα ρομ, φαντάζομαι ότι θα μιλούν γι' αυτή και θα ξεχαστούν οι απορίες μου. :happy:

Όποιος μπορεί παρακαλώ ας απαντήσει, γιατί είναι λίγο εκνευριστικό αυτό με το πλήκτρο οκ.

Link to comment
Share on other sites

Συγχωρέστε με που επαναλαμβάνω. Απλά επειδή υπάρχει νέα ρομ, φαντάζομαι ότι θα μιλούν γι' αυτή και θα ξεχαστούν οι απορίες μου. :happy:

Όποιος μπορεί παρακαλώ ας απαντήσει, γιατί είναι λίγο εκνευριστικό αυτό με το πλήκτρο οκ.

 

δοκιμασε το

Tweaks2k2NET v3250

 

θα σου δωσει καποιες λυσεις;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, από Expansys, το δικό μου το παρήγγειλα 31/8/07 και έχει:

ROM: 1.23.405.2 (03/11/07)

Radio: 1.38.00.11

Protocol: 32.71.7020.12H

ExtROM: 1.23.405.103

 

Απ'ότι καταλαβαίνω το official αυτή τη στιγμή είναι περίπου το ίδιο...

 

Είναι? Anyway, άλλο είναι το θέμα μου:

 

Το GPSDash δεν ανοίγει! Δεν καταλαβαίνω γιατί...

(Και φυσικά το Dest6 δε βρίσκει gps, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα, θα το ψάξω μόνος για αρχή)

 

Δηλαδή δε χρησιμοποιεί κανείς gpsDash με το p3600??

 

EDIT: To destinator βρήκε δορυφόρους, οκ. Μόλις κλείσω το dest, κλείνει και το gps μόνο του ε? Δε μου καίει μπαταρία... (γιατί δεν υπάρχει κάπου επιλογή "GPS on/off" όπως έχω για wifi, bluetooth etc...)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου διέγραψε σχεδόν όλη την κάρτα!

Δεν ξέρω αν φταίει το CardExport που πρωτοδοκίμασα πριν λίγο, αλλά από το φάκελο My Documents λείπουν σχεδόν όλα, και υπάρχουν και πολλά αλαμπουρδέζικα..

 

Δε με πειράζει τόσο ότι χάνω δεδομένα, όσο το ότι δεν ξέρω τι φταίει και θα ξαναχάσω! (και τότε δε θα είναι εύκολα revoverable).

 

Μήπως έφταιξε η κάμερα που αποθηκεύει στο φάκελο My Documents/My Pictures?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δε χρησιμοποιεί κανείς gpsDash με το p3600??

 

EDIT: To destinator βρήκε δορυφόρους, οκ. Μόλις κλείσω το dest, κλείνει και το gps μόνο του ε? Δε μου καίει μπαταρία... (γιατί δεν υπάρχει κάπου επιλογή "GPS on/off" όπως έχω για wifi, bluetooth etc...)

 

Σε μένα το GPSDash δούλευε σε όλες τις ROM απροβλημάτιστα! Απλά απαιτεί το γνωστό net...., δεν θυμάμαι πως το λένε ακριβώς, για να δουλέψει! ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου διέγραψε σχεδόν όλη την κάρτα!

Δεν ξέρω αν φταίει το CardExport που πρωτοδοκίμασα πριν λίγο, αλλά από το φάκελο My Documents λείπουν σχεδόν όλα, και υπάρχουν και πολλά αλαμπουρδέζικα..

 

Δε με πειράζει τόσο ότι χάνω δεδομένα, όσο το ότι δεν ξέρω τι φταίει και θα ξαναχάσω! (και τότε δε θα είναι εύκολα revoverable).

 

Μήπως έφταιξε η κάμερα που αποθηκεύει στο φάκελο My Documents/My Pictures?

 

Το cardexport είναι ένα απίστευτα χρήσιμο προγραμματάκι που όμως προκαλεί τα πιο κουφά κολλήματα που έχω δει ποτέ σε software για PPC! Από τότε που το διέγραψα ακόμα και από το δίσκο του υπολογιστή ησύχασα μια και καλή! Πάντως από τα τέλη Μαίου με την Transcent 4GB HC δεν έχω χάσει ούτε ένα αρχειάκι! Πιστεύω ότι είναι θέμα καθαρά software και τίποτα παραπάνω! Πάντως χάρη στην Indigo του mUn και την τέλεια ρύθμιση της από τον ausdim πλέον έχω το τέλεια διαμορφωμένο Ρ3600 με WM6! Μαζί με το plugin του kaiser δεν έχω σκοπό να flashάρω καμμία άλλη ROM στο άμμεσο μέλλον!

Link to comment
Share on other sites

ριξτο ενα πλησιμο και αστο να στεγνωσει πρωτα.

 

Βγάλτο και αν είναι λερωμένο πλύνε το.Μετά με πολύ προσοχή ξαναβάλε το. Θέλει λίγη προσοχή αλλά στο τέλος θα τα καταφέρεις.Υπομονή!!!!!

 

 

Προσπάθησα αρκετές φορές... όλο και πιο προσεκτικά και επιστημονικά, αλλά το αποτέλεσμα δε με ικανοποιεί. Πάντα υπάρχουν φυσαλίδες με αέρα ή και σκόνη.

 

Μάλλον θα γυρίσω στον παραδοσιακό (για μένα) τρόπο της ζελατίνας...

 

Λέτε να δοκιμάσω το κόλπο "μόλις βγήκα απ'το ντους"? Είχα ακούσει ότι μέσα στο μπάνιο, με υδρατμούς, δεν κολλάνε σκόνες..

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα το GPSDash δούλευε σε όλες τις ROM απροβλημάτιστα! Απλά απαιτεί το γνωστό net...., δεν θυμάμαι πως το λένε ακριβώς, για να δουλέψει! ;)

 

Προφανώς μιλάμε για σπάσιμο έτσι?

Το θέμα είναι ότι το έχω αγορασμένο... :(

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς μιλάμε για σπάσιμο έτσι?

Το θέμα είναι ότι το έχω αγορασμένο... :(

 

Δεν μιλάω για σπάσιμο! Μιλάω για το NETCFSetupv2sp1.msi κάνε ένα search στο google να το βρείς και εγκατέστησέ το στην SD γιατί είναι μεγάλο! Είναι βιβλιοθήκες της M$ και το χρειάζεται για να παίξει και είναι περίπου 38MB

Link to comment
Share on other sites

Απο την "μανα" της οχι δεν εχει, αλλα ενα μικρο cab κάνει ολη την δουλειά !!:D

 

 

το cabακι αυτο για τα ελληνικα που ειναι ρε παιδια να την βαλω και εγω ???????

Link to comment
Share on other sites

το cabακι αυτο για τα ελληνικα που ειναι ρε παιδια να την βαλω και εγω ???????

Προτίμησε την ελληνική Indigo του Ausdim και ας ειναι βασισμενη στην lite έκδοση του mUn. Πρόκειται για την πιο γρήγορη και σταθερή ROM με ελληνικά! Άλλωστε στο xda λένε ότι η full έχει αρκετά bugs! ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...