Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

που μπορω νΑ την βρω και γω ρε παιδια να την βαλω .........εχω την 1.41.00.11

αυτη που λετε ειναι καλυτερη οσον αφορα το GPS και συνδεση με τα δυκτια :D :D

ναι εχει καλυτερη συμπεριφορα η ...30.11 οπωs λεει ο γιωργοs:)

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα το HTC Home plugin του Kaiser με τα 5 menu και λειτουργεί άψογα! Έφτιαξα και αρχειάκι με τις Ελληνικές Πόλεις που υποστηρίζει το οποίο θα το βρείτε εδώ: http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=1370743&postcount=115

Όσο για το plugin κατεβάστε το από εδώ: http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=43548&d=1184203076

Λειτουργεί άψογα με την 2.15 του Δημήτρη (Ausdim) και την Radio ROM 1.46.30.11 που είναι πλέον must για το Ρ3600 μας!

Για την ώρα δεν δουλεύει ο Πειραιάς λόγω κάποιου ειδικού χαρακτήρα που χρησιμοποιεί το Accuweather! Όλες οι άλλες πόλεις παίζουν κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει κανένα remote control για τηλεόραση κλπ; Δοκίμασα το nr deluxe και το Vito remote αλλά κανένα δεν δουλεύει. Οι υπέρυθρες βλέπω πως εκπέμπουν απο την κάμερα του κινητού (οι υπέρυθρες φαίνονται στις κάμερες) και έχω δουλέψει το nr deluxe στο mio με την τηλεόρασή μου.
Link to comment
Share on other sites

Έχετε δοκιμάσει κανένα remote control για τηλεόραση κλπ; Δοκίμασα το nr deluxe και το Vito remote αλλά κανένα δεν δουλεύει. Οι υπέρυθρες βλέπω πως εκπέμπουν απο την κάμερα του κινητού (οι υπέρυθρες φαίνονται στις κάμερες) και έχω δουλέψει το nr deluxe στο mio με την τηλεόρασή μου.

 

Δυστυχώς το Ρ3600 διαθέτει μόνο FIR και όχι CIR οπότε και έχει εμβέλεια μόνο μερικών εκατοστώνμε αποτέλεσμα να μην κάνει για remote control! Τώρα όσον αφορά για το που βρίσκονται οι υπέρυθρες του μάλλον κοιτάς σε λάθος μέρος μιας και το "ματάκι" είναι πίσω από το σκουρόχρωμο τζαμάκι που βρίσκεται δεξιά από την miniUSB θύρα του Ρ3600!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και συγχαρητήρια για τις προσπάθειες που κάνετε για την βελτίωση των ppc μας! Είμαι νέος χρήστης του forum και κάτοχος εδώ και 2 μήνες του P3600! Μόλις προχτές έβαλα το Dest 7 c*****d και μου δουλεύει άψογα! Γενικά είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος με το ppc! Το πρόβλημα που έχω (από την αρχή) είναι με την κάρτα μνήμης που ορισμένες φορές τη χάνει! Στην αρχή είχα αγοράσει μία από τη Vodafone 2GB και την έχανε συνεχώς! Μετά έβαλα μία Trancend 2GB 80x MiniSD και πάλι τη χάνει αλλά πολύ πιο σπάνια! Την βλέπει ξανά αν τη βγάλω και την ξαναβάλω ή με Soft Reset!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να ακούω μουσική από το BT Handsfree (μονοφωνικό) και με ποιον τρόπο!

 

Επίσης επειδή έχω μπερδευτεί λίγο πείτε μου σας παρακαλώ ποια είναι η μέχρι στιγμής καλύτερη ROM WM6; Υπάρχει λόγος να αναβαθμίσω και το Radio? αν μπορείτε να μου παραθέσετε τα αντίστοιχα links θα ήμουν υπόχρεος!

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά και συγχαρητήρια για τις προσπάθειες που κάνετε για την βελτίωση των ppc μας! Είμαι νέος χρήστης του forum και κάτοχος εδώ και 2 μήνες του P3600! Μόλις προχτές έβαλα το Dest 7 c*****d και μου δουλεύει άψογα! Γενικά είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος με το ppc! Το πρόβλημα που έχω (από την αρχή) είναι με την κάρτα μνήμης που ορισμένες φορές τη χάνει! Στην αρχή είχα αγοράσει μία από τη Vodafone 2GB και την έχανε συνεχώς! Μετά έβαλα μία Trancend 2GB 80x MiniSD και πάλι τη χάνει αλλά πολύ πιο σπάνια! Την βλέπει ξανά αν τη βγάλω και την ξαναβάλω ή με Soft Reset!

 

Θα ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να ακούω μουσική από το BT Handsfree (μονοφωνικό) και με ποιον τρόπο!

 

Επίσης επειδή έχω μπερδευτεί λίγο πείτε μου σας παρακαλώ ποια είναι η μέχρι στιγμής καλύτερη ROM WM6; Υπάρχει λόγος να αναβαθμίσω και το Radio? αν μπορείτε να μου παραθέσετε τα αντίστοιχα links θα ήμουν υπόχρεος!

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

 

καλησπερα crisware και καλωs ηρθεs στο myphone και στην οικογενεια του p3600:rolleyes:δουλεψετο πρωτα με την ρομ που εχειs ελεγχε την ληψη κλησεων του radio κι αν εισαι ικανοποιημενοs καλωs!αλλιωs οτι δεν σε ικανοποιει εγω και φυσικα τα υπολοιπα παιδια θα βρουμε τιs καλυτερεs δυνατεs λυσειs!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα λοιπόν... Thanks για τη γρήγορη απάντηση! είμαι απόλυτα ικανοποιημένος από τη λήψη κλήσεων του radio απλώς σκεφτόμουν να μπω κι εγώ στο τρυπάκι του πειραματισμού!

 

Για μουσική από BT Handsfree υπάρχει κάποιος τρόπος;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Θα ήθελα να ρωτήσω μήπως γνωρίζετε αν υπάρχει τρόπος να εμφανίζεται κάποια ένδειξη στην αναγνώριση της κλήσης όταν αυτή είναι από εκτροπή.

Δηλαδή κάνω εκτροπή ένα σταθερό τηλέφωνο στο κινητό μου. Όταν έρθει η κλήση από το σταθερό να βγάζει μια ένδειξη.

Το παλιό μου κινητό ας πούμε έβγαζε μπροστά από την αναγνώριση ένα βελάκι.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

τελικα η 2.10 αγγλικη μου εκανε κολληματα κ γυρισα στην θρυλικη 2.15 ελληνικη του απαιχτου ausdim...εβαλα κ πρωτη φορα την ραδιο 1.43(ειχα κολλησει στην 1.20)..θα επανελθω κ εγω με μια ερωτηση που εχει ξαναγινει

καπου διαβασα πως με ενα προγραμμα το κινητο μπορει να χρησιμοποιηθει σαν WEB CAMERA..ΕΧΕΤΕ υποψιν κατι?

οτι ποναει δεν σημαινει πως αξιζει κιολας.....
Link to comment
Share on other sites

Βάλε την 1.46.30.11. Είναι κορυφή !!!

Γιώργο καλημέρα, με την τελευταία έκδοση του LVSW που έχω βάλει, η συγκεκριμένη Rom τι χρειάζεται για να την εγκαταστήσω στο Ρ3600? Δηλαδή την κατεβάζω, συνδέω το μηχάνημα και είμαστε εντάξει ή πρέπει να εγκαταστήσω κανένα άλλο πρόγραμμα πρώτα? Συγνώμη για την αφελή μου ερώτηση αλλά ακούω πολλούς που το κοκκάλωσαν το μηχάνημα και δεν έχω τον χρόνο αυτόν τον καιρό να πάω για hard reset.

 

Ευχαριστώ

Σ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έκανα τίποτα. Απλά έτρεξα την νέα ROM και εγκαταστάθηκε. Ούτε hard reset ουτε τίποτα.

 

Ρε παιδιά εγώ κατέβασα την καινούρια έκδοση του Δημήτρη (2.15GR), τρέχω το .exe και ξεκινάει η διαδικασία... Μόλις πάει να ξεκινήσει το flashάρισμα μου λέει στο PDA ότι πρόκειται να τρέξει το Winbootloader.exe, να συνεχίσει ή όχι κλπ και πατάω Ναι... Δείχνει στην οθόνη του PDA κάτι χρώματα και στο PC λέει Error: Έχει αποσυνδεθεί το PDA (ή κάπως έτσι)! Ευτυχώς με Soft reset επανέρχεται αλλά τι κάνω λάθος;

 

Σημείωση: Έχω το ActiveSync 4.5!

 

PLS HELP!!!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το Ρ3600 διαθέτει μόνο FIR και όχι CIR οπότε και έχει εμβέλεια μόνο μερικών εκατοστώνμε αποτέλεσμα να μην κάνει για remote control! Τώρα όσον αφορά για το που βρίσκονται οι υπέρυθρες του μάλλον κοιτάς σε λάθος μέρος μιας και το "ματάκι" είναι πίσω από το σκουρόχρωμο τζαμάκι που βρίσκεται δεξιά από την miniUSB θύρα του Ρ3600!

 

Πάντως είναι μεγάλο λάθος της HTC αυτό. Αφού τη βάζει την υπέυθρη γιατί δεν βάζει το άλλο πρότυπο που είναι και πιο χρήσιμο. Έχω το Qtek S100 εδώ και δύο χρόνια και έχω χρησιμοποιήσει άπειρες φορές το remote control της Novii, είτε για να κάνω πλάκα σε φίλους είτε στο σπίτι. Εντάξει, το τηλεχειριστήριο δεν είναι ένα προγράμμα που δεν μπορείς να ζήσεις χωρίς αυτό, αλλά έγω το βρίσκω ένα από τα πιο χρήσιμα. Εδώ και καιρό θέλω κι εγώ να χτυπήσω ένα P3600 και σκόπευα μάλιστα σε λίγες μέρες να πάω να το πάρω. Δε λέω ότι άλλαξα γνώμη, αλλά δε μ' άρεσε καθόλου αυτό που λέτε για τις υπέρυθρες. Είναι 100% σίγουρο ότι δεν κάνει για τηλεχειριστήριο, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έκανα τίποτα. Απλά έτρεξα την νέα ROM και εγκαταστάθηκε. Ούτε hard reset ουτε τίποτα.

Ωραία οπότε την κατεβάζω από εκεί που παραθέτεις, το τρέχω και είμαι εντάξει, δεν χρειάζεται να ξαναπεράσω προγράμματα και ρυθμίσεις και όλα τα σχετικά? Γίνεται μόνο αναβάθμιση της Radio Rom και τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω vista στο κομπιουτερ,μπορω να βαλω τα wm6 και τις καινουριες ρομ στο ppc η πρεπει να εχω xp;εχω βαλει το καινουριο mobile center 6.1 στο κομπιουτερ
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω vista στο κομπιουτερ,μπορω να βαλω τα wm6 και τις καινουριες ρομ στο ppc η πρεπει να εχω xp;εχω βαλει το καινουριο mobile center 6.1 στο κομπιουτερ

 

 

 

δές αναλυτικα....

 

http://www.modaco.com/index.php?showtopic=252977

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ κατέβασα την καινούρια έκδοση του Δημήτρη (2.15GR), τρέχω το .exe και ξεκινάει η διαδικασία... Μόλις πάει να ξεκινήσει το flashάρισμα μου λέει στο PDA ότι πρόκειται να τρέξει το Winbootloader.exe, να συνεχίσει ή όχι κλπ και πατάω Ναι... Δείχνει στην οθόνη του PDA κάτι χρώματα και στο PC λέει Error: Έχει αποσυνδεθεί το PDA (ή κάπως έτσι)! Ευτυχώς με Soft reset επανέρχεται αλλά τι κάνω λάθος;

 

Σημείωση: Έχω το ActiveSync 4.5!

 

PLS HELP!!!

 

 

Ναι μου το κάνει και εμένα αυτό... Απλά εκεί που είναι στα "χρώματα" :P ξανατρέξε το .exe και πάτα next κτλ.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα εγώ γιατί δεν πιστεύω ότι είσαι καινούργια και μάλιστα υποψιάζομαι συγκεκριμένο άτομο; Και αν είσαι αυτό που νομίζω πως και γράφεις και στο myphone που έχεις κατακεραυνώσει; Πήραμε αυξησούλα;

Εύχομαι να κάνω λάθος μόνο! Αυτό για το backup δεν το ξέρουν συνήθως οι καινούργιοι!

 

Φυσικά και δεν μπαίνω με άλλο nickname, δεν συνηθίζω να κρύβομαι πίσω από το δάχτυλό μου. Οι καινούριοι, φυσικά και δεν το ξέρουν αυτό για το backup, γιατί δεν έχουν κάτσει να διαβάσουν τις 142 σελίδες του θέματος στις οποίες έχει γραφτί αυτό. Επίσης, δεν έχουν ταλαιπωρήσει παλιούς με άπειρες ερωτήσεις!!! Αν το κάνουν θα το μάθουν κι εκείνοι.;)

 

μην δινειs σημασια φιλε!διπροσωποι ανθρωποι υπαρχουν παντου!

 

Να μιλάς για όσους ξέρεις και να μην βγάζεις βιαστικά συμπεράσματα! Δεν κάνει κάλό!:)

 

μα καλα τι λετε ρε παιδια; ποιος ειναι διπροσωπος;εχετε αποδειξεις για κατι;την κοπελα την γνωριζω προσωπικα,φαντασματα βλεπετε;η ιδια κωστα γραφει στο φορουμ τις ace με το ιδιο username

 

lagoudakis σε ευχαριστώ πολύ που φρόντισες να εξηγήσεις τις απίστευτες εμπνεύσεις ορισμένων! Ούτε να ξεκαλοκαιριάσει στο χωριό του δεν μπορεί ένας άνθρωπος!! Να 'σαι καλά!! Και πάλι σ' ευχαριστώ!:p

 

Lagoudakis μακάρι όντως να την γνωρίζεις προσωπικά και να μην είναι η γνωστή ακατονόμαστη και να της ζητήσουμε και συγνώμη μάλιστα! Αλλά είναι σαν την ταινία με τον Κωνσταντάρα και τον Βέγγο "Μα ποιον μου θυμίζεις ρε παιδάκι μου;" Πάντως αν όταν λες ότι την γνωρίζεις προσωπικά εννοείς ότι την έχεις δει live από κοντά τότε πάω πάσο! Αλλά "τέτοια ομοιότης βρε παιδί μου" Λεκτική τουλάχιστον! QUOTE]

 

Είχαμε πάει μαζί φαντάροι!! Όταν μιλάς με έναν άνθρωπο τόσο καιρό, ακόμα κι αν δεν έχεις συναντηθεί, μπορείς να καταλάβεις αν είναι διχασμένη προσωπικότητα!:O

 

καταλαβα για ποιο ατομο λες γιατι ξερω και την αντιδικια σας,live δεν την εχω δει γιατι η κοπελα ειναι απο θεσσαλονικη και μου πεφτει λιγο μακρυα,αλλα εχουμε συνεχως επικοινωνια,δεν θα μιλαγα ποτε αν δεν ειμαι 100% σιγουρος για κατι δεν ειναι η Ι.:Dαλλωστε εχεις προσβαση στο φορουμ τις ace μπες και θα καταλαβεις

 

Τα εξήγησε κι ο lagoudakis μια χαρά... μην τα ξαναλέω! :respect: lagoudakis :respect:

 

οχι δεν ειναι 100% αν και ειναι κολλητεs απ'οτι διαβαζω!την συγνωμη μου!

 

Ναι, ναι! Κολλητές! Τόσο κολλητές που πρώτη φορά διάβασα ποστ της πριν από 1,5 μήνα που μπήκα στο φόρουμ της Qtek. Πάτε καλά ή ο καθένας λέει ό,τι του κατέβει χωρίς δευτερόλεπτο σκέψης! Ξέρεις σε ένα φόρουμ εκτός από την πιθανότητα του να πλακώνεσαι, υπάρχει κι αυτή του να κάνεις πλάκα!:cool:

 

Δεν είναι λείψεις λίγο από ένα φόρουμ και γίνεται χαμός!

Λυπάμαι που άργησα να απαντήσω για να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας.

 

Τελοσπάντων! Ελπίζω μέχρι να μπορέσω να ξαναμπώ να μην με έχετε πάει στον Τριανταφυλλόπουλο - κάνει και διακοπές ο άνθρωπος!!!:cool:

 

Δεκτή η συγγώμη αλλά για να μην αναγκαστείς να τη ζητήσεις είναι προτιμότερο να προσέχεις τι λες και τι γράφεις!

 

Υ.Γ: Lagoudakis........:respect:

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

eltsele από την πλευρά σου έχεις δίκιο αλλά πίστεψε με τόσο εγώ όσο και ο s_wind έχουμε λόγο να νιώθουμε σαν ταύρος που είδε κόκκινο πανί για το συγκεκριμένο άτομο που από ότι καταλαβαίνω θα σου εξήγησε και ο lagoudakis σε ποιο αναφερόμαστε.

Καλωσήρθες και τα λέμε για ότι βοήθεια θέλεις. Τουλάχιστον εδώ δεν θα ακούς κριτικές για το πως πρέπει να χρησιμοποιείς την συσκευή ΣΟΥ και δεν θα αντιμετωπίσεις ότι έχουμε αντιμετωπίσει με συμπεριφορές από το εν λόγω άτομο. Απλά ρε παιδάκι μου μας την θύμησες! Δεν φταίς ούτε εσύ ούτε εμείς!

Καλή διαμονή στο forum μας.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το Ρ3600 διαθέτει μόνο FIR και όχι CIR οπότε και έχει εμβέλεια μόνο μερικών εκατοστώνμε αποτέλεσμα να μην κάνει για remote control! Τώρα όσον αφορά για το που βρίσκονται οι υπέρυθρες του μάλλον κοιτάς σε λάθος μέρος μιας και το "ματάκι" είναι πίσω από το σκουρόχρωμο τζαμάκι που βρίσκεται δεξιά από την miniUSB θύρα του Ρ3600!

 

ego pantos me NoviiRemote Deluxe version 4.11 to douleuo apo ta 4 metra kai doyleyei apsoga

Link to comment
Share on other sites

ego pantos me NoviiRemote Deluxe version 4.11 to douleuo apo ta 4 metra kai doyleyei apsoga

 

htcfun μάλλον πρόκειται για νέα έκδοση θα την δοκιμάσω και θα σου πω! Εύχομαι να έχεις δίκιο!!! :)

 

Edit: Είχες δίκιο φίλε απλά τα Codebases έπρεπε να γίνουν Relearn! Και θέλει την τελευταία έκδοση του NoviiRemote συγκεκριμένα την 4.11.2006.8.21a! Μόνο σε αυτή υποστηρίζουν το Ρ3600!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...