Jump to content

[Επίσημο] HTC Ρ3600 (Trinity)


manos the greek
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι έχουν οι DNS της. Βάλτε για DNS τους 4.2.2.1 και 4.2.2.2 (απεπιλέγοντας την αυτόματη ρύθμιση) και θα είναι όλα εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτι έχουν οι DNS της. Βάλτε για DNS τους 4.2.2.1 και 4.2.2.2 (απεπιλέγοντας την αυτόματη ρύθμιση) και θα είναι όλα εντάξει.

 

Thanx!!!

Ειχα τους 195.170.0.1 και 195.170.2.2...:(

Να αφησω αυτους που εγραψες εσυ ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σε εμένα παίζει κανονικά. Κάντε κανένα restart για καλο και κακό.

 

Επαιξε και σε μενα τελικα!

Εβαλα την νεα ΡΟΜ και το εστησα!

Παιζει ονειρο !!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τη βοήθεια σας εδώ και λίγες μέρες είμαι ένα καινούργιος κάτοχος του P3600:D Καταπληκτικό μηχανάκι !!

 

Επειδή αφενός είμαι νέος χρήστης PDA-WM5 και αφετέρου χρόνια φανατικός σε Nokia, θα ήθελα να μερικές απαντήσεις σε κάποια θεματάκια που έχω αντιμετωπίσει.

 

Λοιπόν

1) Υπάρχει η δυνατότητα (όπως Nokia) να έχω ενεργό προφίλ? Δηλαδή όπως λέμε συνάντηση, αθόρυβο κλπ? Το θέλω κυρίως ώστε σε κάποιες περιπτώσεις αν είναι στο αθόρυβο και να χτυπάει μόνο από συγκεκριμένα νούμερα/επαφές.

 

2)Ποιό media player προτείνετε? Θα ήθελα να έχω τη δυνατότητα όπως με το winamp να προσθέτω directories και να παίζει σειριακά ή random. (π.χ Directory\Ellinika\Rock)

 

3)Μπορώ να το ρυθμίσω ώστε να μην κάνει αυτόματη ανίχνευση νέων wi-fi?

 

4)Θα χρειαστώ βάση για το αυτοκίνητο (λόγω gps), τι προτείνετε?

 

5) Γενικά άλλα αξεσουάρ, εσείς τι έχετε, από έχετε αγοράσει. Χρειάζομαι μια καλύτερη θήκη, (μάλλον να ανοίγει από πάνω), φορτιστή ι.χ, screen protector, crandle κλπ.

 

6) Έχει βγάλει η Nokia ασύρματα bluetooth stereo ακουστικά, (όπως της SONY) αλλά έχουν και Radio από μόνα τους. Ίσως είναι καλή περίπτωση για το P3600 που δεν έχει radio. Τα έχει δοκιμάσει κανείς? Θα παίζει stereo mp3?

 

7)Προφανώς flash δεν έχει, ...... δεν το ήξερα και μου έκανε εντύπωση, επίσης δεν έχει macro εντολή στην φωτογταφική?

 

 

Πολλές ερωτήσεις μαζεμένες :O , αλλά μαζεύτηκαν όλες μετά τις πρώτες μέρες χρήσης και μη έχοντας βρει όλες τις απαντήσεις στο web.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο το Upgrade με την νέα ρομ, έχω να παρατηρήσω τα εξής.

 

1.Ταχύτερο κατά πολύ,το access του windows folder, δεν παίρνει πάνω απο 2 δευτερόλεπτα.

2.Gps,με το που άνοιξα destinator βρήκε άμεσα, μέσα στο σπίτι μου 3 δορυφόρους!

3.παίζω μαζί του εδώ και 2 ώρες, δεν έχω δεί κανένα κόλλημα.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο το Upgrade με την νέα ρομ, έχω να παρατηρήσω τα εξής.

 

1.Ταχύτερο κατά πολύ,το access του windows folder, δεν παίρνει πάνω απο 2 δευτερόλεπτα.

2.Gps,με το που άνοιξα destinator βρήκε άμεσα, μέσα στο σπίτι μου 3 δορυφόρους!

3.παίζω μαζί του εδώ και 2 ώρες, δεν έχω δεί κανένα κόλλημα.

 

Αντε με το καλο και στην greek!:p Τελικα ειχα δικιο οταν ελεγα οτι και χωρις sim το gps παιζει κανονικα? Αν διαβασεις λιγο πισω ελεγαν οτι αν βγαλεις την καρτα δεν εχεις gps!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

το κλασσικό πρόβλημα παραμένει με το resco keyboard, μετά απο 2-3 soft reset, ανεβαίνει...

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με τη βοήθεια σας εδώ και λίγες μέρες είμαι ένα καινούργιος κάτοχος του P3600:D Καταπληκτικό μηχανάκι !!

 

Επειδή αφενός είμαι νέος χρήστης PDA-WM5 και αφετέρου χρόνια φανατικός σε Nokia, θα ήθελα να μερικές απαντήσεις σε κάποια θεματάκια που έχω αντιμετωπίσει.

 

Λοιπόν

1) Υπάρχει η δυνατότητα (όπως Nokia) να έχω ενεργό προφίλ? Δηλαδή όπως λέμε συνάντηση, αθόρυβο κλπ? Το θέλω κυρίως ώστε σε κάποιες περιπτώσεις αν είναι στο αθόρυβο και να χτυπάει μόνο από συγκεκριμένα νούμερα/επαφές.

 

2)Ποιό media player προτείνετε? Θα ήθελα να έχω τη δυνατότητα όπως με το winamp να προσθέτω directories και να παίζει σειριακά ή random. (π.χ Directory\Ellinika\Rock)

 

3)Μπορώ να το ρυθμίσω ώστε να μην κάνει αυτόματη ανίχνευση νέων wi-fi?

 

4)Θα χρειαστώ βάση για το αυτοκίνητο (λόγω gps), τι προτείνετε?

 

5) Γενικά άλλα αξεσουάρ, εσείς τι έχετε, από έχετε αγοράσει. Χρειάζομαι μια καλύτερη θήκη, (μάλλον να ανοίγει από πάνω), φορτιστή ι.χ, screen protector, crandle κλπ.

 

6) Έχει βγάλει η Nokia ασύρματα bluetooth stereo ακουστικά, (όπως της SONY) αλλά έχουν και Radio από μόνα τους. Ίσως είναι καλή περίπτωση για το P3600 που δεν έχει radio. Τα έχει δοκιμάσει κανείς? Θα παίζει stereo mp3?

 

7)Προφανώς flash δεν έχει, ...... δεν το ήξερα και μου έκανε εντύπωση, επίσης δεν έχει macro εντολή στην φωτογταφική?

 

 

Πολλές ερωτήσεις μαζεμένες :O , αλλά μαζεύτηκαν όλες μετά τις πρώτες μέρες χρήσης και μη έχοντας βρει όλες τις απαντήσεις στο web.

 

Ευχαριστώ

 

Κοίτα, πρέπει να αντιμετωπίσεις το μηχάνημα κάπως αλλιώς (δυστυχώς ή ευτυχώς). Εδώ μιλάμε για ένα PocketPC και η λέξη δεν είναι τυχαία (άσχετο αν η ίδια η MS για να πλησιάσει ακριβώς εσάς - δεν το λέω προσβλητικά - τους smartphone users απαρνήθηκε το όνομα).

 

1) ...Οπότε αυτό που λες με τα "προφίλ" γίνεται αν βρεις και βάλεις το κατάλληλο software που το κάνει αυτό. Από όσο ξέρω υπάρχει, αλλά δεν ξέρω το όνομα του.

 

2) Media player προτείνω μακράν τον Core Player και μακράν ΔΕΝ πρότείνω τον ενσωματωμένο WMP.

 

3) Υπάρχει κάποιο registry entry για αυτή τη δουλειά.

 

4) Εμ;

 

5) Θήκη δεν το συζητώ καν ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ και screen protector ότι λέω για τη θήκη πολλαπλασίασε το ως ανάγκη επί 10.

 

6) Καλή περίπτωση ακούγεται και ναι το P3600 έχει bluetooth profile για stereo audio. Α και μην είσαι σίγουρος ότι δεν έχει radio γιατί μπορεί να αποδειχτεί ότι έχει.

 

7) Flash players υπάρχουν 3-4. Αρκεί να τους βρεις και να τους βάλεις.

 

Ξαναλέω αντιμετώπισε το σαν υπολογιστή τσέπης που έχει και τηλέφωνο (και GPS κλπ. κλπ.) γιατί αυτό είναι και όχι σαν τηλέφωνο με πολλά καλούδια (όπως τα S60). Έτσι δεν θα χάσεις τα πιο σημαντικά θετικά του.

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

το κλασσικό πρόβλημα παραμένει με το resco keyboard, μετά απο 2-3 soft reset, ανεβαίνει...

 

ποιό πρόβλημα είναι αυτό; δεν έχω ακούσει τίποτα, αν θες πες γιατί με ενδιαφέρει ΠΟΛΥ (είναι το αγαπημένο μου keyboard)

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Ξαναλέω αντιμετώπισε το σαν υπολογιστή τσέπης που έχει και τηλέφωνο (και GPS κλπ. κλπ.) γιατί αυτό είναι και όχι σαν τηλέφωνο με πολλά καλούδια (όπως τα S60). Έτσι δεν θα χάσεις τα πιο σημαντικά θετικά του.

 

NLS σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου και δεν έχω πρόβλημα με τον όρο smarthphone users, ούτε το βλέπω σαν ένα τηλέφωνο μόνο.

 

Απλά η συνήθεια πολλών ετών με Nokia και τα χρόνια τελευταία ειδκά με το 6600 δεν ξεχνιέται εύκολα. Μάλιστα όταν το Nokia6600 έχει με πλήκτρο τη λογική alt+tab μου φάνηκε στην αρχή απίστευτο το PDA να μην την έχει και να πρέπει να εγκαταστήσω s/w.

 

Ναι, πράγματι έχει πάρα πολλά πλεονεκτήματα και σίγουρα προτειμώ να έχω 1 συσκευή που τα κάνει όλα, παρά ένα κινητό και ένα άλλο pda/gps.

 

:) :D ;)

Link to comment
Share on other sites

ποιό πρόβλημα είναι αυτό; δεν έχω ακούσει τίποτα, αν θες πες γιατί με ενδιαφέρει ΠΟΛΥ (είναι το αγαπημένο μου keyboard)

 

δεν παίζει σωστά με το Sip(startup programs) του Trinity ( P3600) με αποτέλεσμα να φορτώνει τις περισσότερες φορές το Default keyboard....

παρεπιπτόντως,το Upgrade, δεν μπόρεσε να γίνει με Vista λόγω κάποιου connection error,αναγκαζόμενος να Μπώ με xp για να τρέξω το upgrade.

"Ash nazg durbatulûk, ash nazg gimbatul,

ash nazg thrakatulûk agh burzum-ishi krimpatul."

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

μάστα - interesting

 

δοκίμασε με το tweaks2k2... μπορείς να κάνεις τελείως disable τα SIP που δεν χρησιμοποιείς οπότε ίσως αυτό το "πιέσει" να έχει το resco σαν default

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα...τελικα αφου αποδειχθηκε και το ενεργο gps στο 3600 θεωρω πως θα το εχω λιαν συντομως...

μια ερωτησουλα στους κατεχοντες.....

 

επειδη εχω το Ρ910i και μονο ενα σημειο με χαλαει θελω να ελπιζω πως δεν το εχει το 3600.

 

οταν κανω απενεργοποιηση gsm ( flight mode) μου απενεργοποιει ολες τις ασυρματες λειτουργιες...GSM + Bluetooth

 

και θελω να ελπιζω πως δεν το κανει αυτο το 3600....για πειτε...οταν κλεινεις το GSM εχεις ενεργοποιημενα τα Bluetooth και Wifi ??? Επισης με κλειστο το κινητο χτυπαει το ξυπνητηρι?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλησπερα...τελικα αφου αποδειχθηκε και το ενεργο gps στο 3600 θεωρω πως θα το εχω λιαν συντομως...

μια ερωτησουλα στους κατεχοντες.....

 

επειδη εχω το Ρ910i και μονο ενα σημειο με χαλαει θελω να ελπιζω πως δεν το εχει το 3600.

 

οταν κανω απενεργοποιηση gsm ( flight mode) μου απενεργοποιει ολες τις ασυρματες λειτουργιες...GSM + Bluetooth

 

και θελω να ελπιζω πως δεν το κανει αυτο το 3600....για πειτε...οταν κλεινεις το GSM εχεις ενεργοποιημενα τα Bluetooth και Wifi ??? Επισης με κλειστο το κινητο χτυπαει το ξυπνητηρι?

 

ευχαριστω

 

 

Σε flight mode το Bluetooth και το Wifi δουλευουν μια χαρα..

Τωρα το ξυπνητηρι δεν εχω χρονο να το δοκιμασω,

παντως αν το χεις αθορυβο κ βαλεις ξυπνητηρι σου πεταει μνμ πως δεω θα ακουστι αω δεν δυναμωσεις την ενταση.

 

αυτα :D

Link to comment
Share on other sites

Επισης με κλειστο το κινητο χτυπαει το ξυπνητηρι?

 

ευχαριστω

 

Με το pTravel alarm απλά θα βάζεις στο silent το ppc και οταν θα χτυπάει το alarm θα το ακους κανονικά :)

 

Με κλειστο το PPC δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Η τελικη εκδοση τις dopod με gps enable φυσικα.

που εγινε upload σημερα.

 

http://www.dopodasia.com/download/RU...1_108_Ship.zip

 

http://www.qh2.com/o2/RUU_Trinity_DO...1_108_Ship.zip **

 

ftp://ftp.xda-developers.com/Trinity/

 

Dopod D810 ROM Code (2007/2/12)

ROM version: 1.23.707.6

ROM date: 02/08/07

Radio Version: 1.35.00.11

Protocol Version: 32.68.7020.10H

 

Αντε κ καλημερα :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για οσους θέλουν ελληνικα τις ACE_HELLAS ας postaroun εδώ να ανεβασω τα αρχεια.

 

Ευχαριστώ

 

Κάντο Χριστιανέ μου.....

Link to comment
Share on other sites

Πάρτετα δεν ξέρω αν ειναι legal αλλα εδώ ειναι:

 

http://rapidshare.com/files/16142346/ACE_HELLAS_GREEK.rar

 

Υποψην μου βγήκε η παναγεια για το αποτελεσμα αυτο. :D

 

 

Περιμενω να μου πείτε. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...