Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω τι είναι η βιντεοκλήση. Όταν δηλαδή κάνεις βιντεοκλήση από hangouts, Skype κλπ υπάρχει άλλη χρέωση; Δεν νομίζω.

Δεν θυμάμαι ποτέ να έκανα βιντεοκλήση.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βίντεο κλήση μέσω του παρόχου. Όπως στέλνεις μήνυμα και καλείς κάποιον, αν προσέξεις στην καρτέλα μια επαφής σου έχει κ μια επιλογή για κλήση βίντεο. Χωρίς εφαρμογή, χρησιμοποιώντας το τηλεφωνικό δίκτυο που ανήκεις.
me > you
Link to comment
Share on other sites

Βασικά στο android έχει γενικά εγκαταλειφθεί η βίντεο κλήση. Μόνο αν κάποιος κατασκευαστής θελήσει να την ενσωματώσει μόνος του θα βρεις τηλέφωνο που την υποστηρίζει, πχ Samsung.

 

Sent from my MotoE2(4G-LTE)

Link to comment
Share on other sites

Το θεωρώ τελείως άχρηστο. Για κάποιους μπορεί να είναι βολικό, αλλά εγώ δεν υπάρχει περίπτωση να χρησιμοποιήσω ποτέ κάτι τέτοιο.

Γιατί να το κάνω άλλωστε. Λόγω CU έχω αρκετά MB χωρίς ιδιαίτερο κόστος και αρκετές ώρες την ημέρα wifi.

 

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι. Απλά μου έχει τύχει να συναντήσω ανθρώπους που το θέλουν. Δεν ξέρω πόσο το χρησιμοποιούν, αλλά έδιναν την εντύπωση ότι αποτελούσε σχεδόν κριτήριο απόρριψης μια συσκευή που δεν υποστηρίζει "native" βίντεο κλήση...

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεωρουν προσφορα? EΣY AKOMH;; TO ΠAKETO ΣOY ΣE ΠEPIMENEI! 400 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ + 200 ΛEΠTA ΠPOΣ VODAFONE ΓIA 1 MHNA ME 9E! ΓIA AΓOPA TOY ΠAKETOY ΣTEIΛE 9 ΣTO 1355 EΩΣ 04/05!

 

Στάλθηκε απο s4 με tapa

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεωρουν προσφορα? EΣY AKOMH;; TO ΠAKETO ΣOY ΣE ΠEPIMENEI! 400 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ + 200 ΛEΠTA ΠPOΣ VODAFONE ΓIA 1 MHNA ME 9E! ΓIA AΓOPA TOY ΠAKETOY ΣTEIΛE 9 ΣTO 1355 EΩΣ 04/05!

 

Στάλθηκε απο s4 με tapa

 

Προσφορά vodafone.... :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι για το νέο καρτοκινητό, είναι προσφορά. Αν είναι για το CU, δεν είναι προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι για το νέο καρτοκινητό, είναι προσφορά. Αν είναι για το CU, δεν είναι προσφορά.

 

Και πάλι. Τα 9€, γι' αυτά που δίνει, μου φαίνονται πολλά. :worry:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το θεωρουν προσφορα? EΣY AKOMH;; TO ΠAKETO ΣOY ΣE ΠEPIMENEI! 400 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ + 200 ΛEΠTA ΠPOΣ VODAFONE ΓIA 1 MHNA ME 9E! ΓIA AΓOPA TOY ΠAKETOY ΣTEIΛE 9 ΣTO 1355 EΩΣ 04/05!

 

Στάλθηκε απο s4 με tapa

Εμένα μου ήρθε σήμερα προσφορά για 400' προς όλους με 6€ για 30 ημέρες. Μ'αφήνει αδιάφορο, αφού προχθές ενεργοποίησα online το CU talk a lot 600, οπότε πήρα 300' προς όλους+500' προς CU με 5€ για 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε σήμερα προσφορά για 400' προς όλους με 6€ για 30 ημέρες. Μ'αφήνει αδιάφορο, αφού προχθές ενεργοποίησα online το CU talk a lot 600, οπότε πήρα 300' προς όλους+500' προς CU με 5€ για 30 ημέρες.

 

 

 

Αν ενεργοποιήσω ένα αντίστοιχο πακέτο Καπ δεν ενεργοποιήσω το cu talk a lot το παλιό που έχω ενεργοποιημένο τα λεπτά χάνονται έτσι; Πρέπει να ενεργοποιήσω μόνο το αντίστοιχο σωστά;

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσω ένα αντίστοιχο πακέτο Καπ δεν ενεργοποιήσω το cu talk a lot το παλιό που έχω ενεργοποιημένο τα λεπτά χάνονται έτσι; Πρέπει να ενεργοποιήσω μόνο το αντίστοιχο σωστά;

Σωστά. Τα λεπτά μεταφέρονται μόνο αν ενεργοποιήσεις ακριβώς το ίδιο πακέτο.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Με βάση την εξυπηρέτηση πελατών τους κανένα πακέτο δεν υποστηρίζει βιντεοκλήσεις...χρέωση εδώ:

http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/info-point/timokatalogos/

Το CU ALL DAY καταργήθηκε.

Άρα μόνο η κοσμοκάρτα έχει πλέον βιντεοκλήσεις στα πακέτα της!

Βάσει δελτίου τύπου, το CU all dey, έχει καταργηθεί, από τις 24 Απριλίου. Στην πραγματικότητα όμως, είναι ακόμη εμπορικά διαθέσιμο (ενεργοποιείται κανονικά με την αποστολή κενού SMS ή της λέξεις ναι στο 1324).

Link to comment
Share on other sites

Βάσει δελτίου τύπου, το CU all dey, έχει καταργηθεί, από τις 24 Απριλίου. Στην πραγματικότητα όμως, είναι ακόμη εμπορικά διαθέσιμο (ενεργοποιείται κανονικά με την αποστολή κενού SMS ή της λέξεις ναι στο 1324).

 

αρα μονο στα 2 φοιτητικα πακετα των 5 και των 7 ευρω περιλαμβανει και βιντεοκλησεις; προς ολα τα δικτυα; στα πακετα combo πχ με τα 7 ευρω δεν περιλαμβανονται βιντεο κλησεις; προς ολα τα δικτυα τονιζω οχι μονο προς cu .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω την αυτόματη ενεργοποίηση του surf & email; Δεν βλέπω πουθενά επιλογή για απενεργοποιήση.
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να απενεργοποιήσω την αυτόματη ενεργοποίηση του surf & email; Δεν βλέπω πουθενά επιλογή για απενεργοποιήση.

 

μέσα από την εφαρμογή ή από το my account νομίζω μπορείς στέλνοντας και γραπτό μυνημα SE60 στο 19109 .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

μέσα από την εφαρμογή ή από το my account νομίζω μπορείς στέλνοντας και γραπτό μυνημα SE60 στο 19109 .

Αν είναι για το πακέτο των 5€ (surf & email 100), στέλνεις SE100 OFF στο 19109, ενώ αν πρόκειται για το πακέτο των 3€ (surf & email 60), στέλνεις SE60 OFF στο 19109.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση διότι είμαι καινούριος στα καρτοκινητά. Τώρα έχω ενεργοποιημένο το πακέτο 200λεπτά+350ΜΒ και τελειώνει στις 29 του μήνα. Καταρχήν, η διακοπή του πακέτου τι ώρα γίνεται ακριβώς; Την ίδια που έκανα την ενεργοποίηση;

 

Επίσης, έστω ότι κάνω ανανέωση στις 28 του μήνα και μέσα έχει υπόλοιπο 10λεπτά ομιλίας και 50ΜΒ. Αυτά θα μηδενιστούν και θα ξεκινήσω πάλι από το 200'+350ΜΒ ή θα προστεθούν στο καινούριο πρόγραμμα και θα καταναλωθούν πρώτα αυτά μέχρι να λήξει το πρώτο πακέτο την επόμενη ημέρα;

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
λογικα 29 του μηνος στις 23.59 το βραδυ,αλλα καλο ειναι να το κανεις την προηγουμενη για σιγουρια,αν κανεις την ανανεωση πριν ληξει τοτε γινεται μεταφορα του υπολοιπου στα νεα,αρκει να ειναι το ιδιο προγραμμα
Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητοτητα από f2g σε CU λόγω 3g (στην αναζήτηση δικτύου πρι με Wind μου έβγαζε διαθέσιμο 3g).Σημερα που ήρθα στο δίκτυο της Vodafone ενώ έχει θεωρητικά 3g καταλήγω να έχω στο σήμα πάλι το "Ε", όπως ακριβώς και πριν δηλαδή :X

Τι να κάνω? Γιατί δεν κλειδώνει σε 3g?

Μπορώ να πάω cosmote ή πρέπει να περάσει διάστημα από τη προηγούμενη φορητοτητα?

Link to comment
Share on other sites

Έκανα φορητοτητα από f2g σε CU λόγω 3g (στην αναζήτηση δικτύου πρι με Wind μου έβγαζε διαθέσιμο 3g).Σημερα που ήρθα στο δίκτυο της Vodafone ενώ έχει θεωρητικά 3g καταλήγω να έχω στο σήμα πάλι το "Ε", όπως ακριβώς και πριν δηλαδή :X

 

Τι να κάνω? Γιατί δεν κλειδώνει σε 3g?

 

Μπορώ να πάω cosmote ή πρέπει να περάσει διάστημα από τη προηγούμενη φορητοτητα?

 

 

Ένας μήνας πρέπει να περάσει

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

η MyCU εφαρμογή και το vodafonecu.gr δεν βλέπει τα λεπτά προς εξωτερικό που έχω απο το Talk abroad (δεν βλέπει καν το πακέτο να το αγοράσεις)

αντίθετα η MyVodafone εφαρμογή το βλέπει.

ξέρουμε τι παίζει με αυτό?

Link to comment
Share on other sites

η MyCU εφαρμογή και το vodafonecu.gr δεν βλέπει τα λεπτά προς εξωτερικό που έχω απο το Talk abroad (δεν βλέπει καν το πακέτο να το αγοράσεις)

αντίθετα η MyVodafone εφαρμογή το βλέπει.

ξέρουμε τι παίζει με αυτό?

Στην mucu εφαρμογή υπάρχει το πακέτο για αγορά

Δεν ξέρω όμως αν δείχνει το υπόλοιπο διότι πρέπει πρώτα να το αγοράσω

Στο vidafonecu πράγματι δεν υπάρχει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αν δεν έχουμε προλάβει να ανανεώσουμε στο 12μηνο υπάρχει τρόπος να ξαναενεργοποιήσουμε το νούμερο ; :(

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...