Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα επέλεξε το cu διότι έχει πολύ καλά πακέτα, θα κάνεις αγορά του πακέτου μέσω ίντερνετ είτε μέσο της εφαρμογής είτε μέσω του site από εκεί και μετά μπορείς να ελέγχεις το υπόλοιπο σου από την εφαρμογή my cu app και όταν βλέπεις ότι η δεν σε φτάνουν τα mb να ενεργοποιείς άλλο πακέτο ή να βάζεις κάρτα για να παίρνεις δωρεάν mb ,τα πακέτα λήγουν σε ένα μήνα 2 ημέρες πριν λήξουν βάζεις κάρτα και το ξανά ενεργοποιείς. οπότε δεν υπάρχει περίπτωση να βγεις εκτός και να χρεώθεις όσο για την ανανέωση να την κάνεις on line είτε μέσω της εφαρμογής είτε μέσω site διότι με ανανέωση 10 ευρώ μέσω ίντερνετ έχεις και μπόνους ίντερνετ 250 mb ή 500 mb που υπήρχε μια προσφορά. άρα ξέχνα τις κάρτες, έχω έχω να πάρω κάρτα δεν ξέρω πόσα χρόνια μόνιμα μέσω χρωστικής κάρτας βάζω κάρτα.

 

Χαζή ερώτηση, αλλά πως επιλέγω CU;

 

Να υποθέσω ότι όταν γίνει η αλλαγή από συμβόλαιο σε καρτοκινητό την επόμενη εβδομάδα, στο account μου στην vodafone θα εμφανιστουν επιλογές για να βάλω χρήματα κτλ;

 

Επίσης είδα ότι το CU έχει άλλον λογαριασμό; Θα πρέπει να φτιάξω άλλο account για να μπορώ να διαχειρίζομαι τις μονάδες και τα πακέτα;

 

Τελευταία ερώτηση, Πως υπολογίζω πόσα λεφτά να βάζω κάθε φορά; Το ρωτάω διότι το ποσό που θα βάζω μέσω πιστωτικής θα πρέπει να είναι τα ευρώ του εκάστοτε πακέτου + ο φόρος.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Για στείλε P στο 1252 μήπως έσβησες κανά sms , να δεις τι προσφορές έχεις.

 

Λέτε να είναι Πασχαλινή προσφορά τα 200΄ όλους και να μην έχει ανακοινωθεί ακόμα.

Πάντως παίζει και που ανανεώνεις στο όριο κάθε τρίμηνο που πήρες αυτά.

Σε μένα το παραπάνω sms είχε έρθει όταν είχα αφήσει με 0,00€ υπόλοιπο για 2 μήνες την κάρτα (μετά τη λήξη του παλιού 6μήνου).

 

Δεν μου έρχεται τίποτα, το περίεργο είναι ότι το τελευταίο μήνυμα από την κόκκινη ήταν Δεκέμβρη του 15 για δωρεάν 1500 λεπτά προς όλους

Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση, αλλά πως επιλέγω CU;

 

Να υποθέσω ότι όταν γίνει η αλλαγή από συμβόλαιο σε καρτοκινητό την επόμενη εβδομάδα, στο account μου στην vodafone θα εμφανιστουν επιλογές για να βάλω χρήματα κτλ;

 

Επίσης είδα ότι το CU έχει άλλον λογαριασμό; Θα πρέπει να φτιάξω άλλο account για να μπορώ να διαχειρίζομαι τις μονάδες και τα πακέτα;

 

Τελευταία ερώτηση, Πως υπολογίζω πόσα λεφτά να βάζω κάθε φορά; Το ρωτάω διότι το ποσό που θα βάζω μέσω πιστωτικής θα πρέπει να είναι τα ευρώ του εκάστοτε πακέτου + ο φόρος.

Όταν κάνεις φορητότητα διαλέγεις cu

Αλλιώς καλείς 1266 και αλλάζεις σε cu

Αν έχεις λογαριασμό καρτοκινητής μπορείς να τον διαχειριστείς από οπουδήποτε δηλαδή vodafone.gr vodafonecu.gr

Ο λογαριασμός συμβολαίου θα κλείσει και θα κάνεις άλλον

Οι ανανεώσεις από internet είναι σε πολλαπλάσια του 5

Δεν μπορείς να βάλεις 6 όπως από κατάστημα

Τον πρώτο μήνα η μέγιστη ανανέωση είναι 20 ευρώ σωρευτικά

Από τον δεύτερο μήνα μπορείς και 30 ευρώ

Το ποσό που χρειάζεσαι το πολλαπλασιάζεις με 1,12 λόγω του τελους κινητής τηλεφωνίας

Αντίστροφα διαιρεις με 1,12 από το συνολικό ποσό

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

ενας φίλος σε 3 μέρες συμπληρώνει 3μηνο απο την τελευταία ανανεωση και δεν του έχει έρθει ενημερωτικό μήνυμα ότι θα χάσει το υπόλοιπο της κάρτας του, προσέχετε παιδιά η βοντα τα τρώει χωρίς ενημέρωση!
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν είναι υποχρεωμένη να το κάνει. Κατά δεύτερον όλες "τρώνε" χρήματα με τον έναν ή τον άλλον τρόπο. Κατά τρίτον, μπορεί να του έρθει μήνυμα τις προσεχείς μέρες.
Link to comment
Share on other sites

ενας φίλος σε 3 μέρες συμπληρώνει 3μηνο απο την τελευταία ανανεωση και δεν του έχει έρθει ενημερωτικό μήνυμα ότι θα χάσει το υπόλοιπο της κάρτας του, προσέχετε παιδιά η βοντα τα τρώει χωρίς ενημέρωση!

 

Εμένα πάντως που έληξε το τρίμηνο πριν απο 1 εβδομάδα μου είχε έρθει μήνυμα δύο - τρεις μέρες νωρίτερα και με είχαν ενοχλήσει και τηλεφωνικά στις αρχές του μήνα.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να αντικαταστήσω την sim με multisim?

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα αίτηση online για φορητότητα από καρτοσυμβολαιο wind σε Vodafone καρτοκινητη. Σήμερα μου τηλεφώνησε και κλείσαμε ραντεβού για κούριερ την Τρίτη. Αυτό σημαίνει ότι έχει εγκριθεί; Ρωταω γιατί έχει κάτι μικρό οφειλές στη wind. Μήπως το αίτημα στη wind πάει μετά την παράδοση;
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παρατηρησα οτι αμα μπεις με δικτυο δεδομενων της vodafone και ανοιξεις την εφαρμογη my cu app συνδεεται αυτοματα στο λογαριασμο σου και σου δειχνει το υπολοιπο χωρις να χρειαζεται να βαλεις ονομα χρηστη και κωδικο προσβασης , αρα παιρνεις τους κωδικους αυτοματα , και στην σελιδα home πανω απο τα διαθεσιμα mb εχει ενα μισο κυκλακι με ενα βελακι αριστερα αν το πατησεις σου λεει << εχεις συνδεθει με την sim σου . Θελεις να συνδεθεις με το my cu account σου ? >> , τελειο ; το εχετε δει αυτο; . Αμα ανοιξεις το wifi θα σου ζητησει να βαλεις τους κωδικους αμα δεν τους εχεις περασει εστω μια φορα χειροκινητα .

από ότι είδα εξυπηρετεί μόνο για ενημέρωση υπόλοιπου για ενεργοποίηση πακέτων και ανανέωση απαιτείται να κάνεις είσοδο με τα στοιχεία του my account.

πρόβλημα με ανανέωση μέσω χρωστικής κάρτας Πειραιώς από εχτές προσπαθώ και μέσω του my CU app τρώω πόρτα και κάποιο error μετά μέσω του Vodafone.gr πάλι ότι δεν μπορεί να γίνει, μετά σήμερα ξανά προσπάθησα και τίποτα πάλι το ίδιο μυνημα. επικοινώνησα με την τράπεζα για την κάρτα και μου είπανε ότι όλα είναι εντάξει και η Vodafone λέει ότι είναι πρόβλημα τις κάρτας. τι να πω δεν ξέρω. πάντως στην πειραιως το όριο των 1000 ευρώ για εμβάσματα εξωτερικού έχει φτάσει από τις 14/4 και δεν μπορείς να στείλεις εμβάσματα εξωτερικού, μην πως για αυτό δεν μπορώ να κάνω ανανέωση? έχει κανείς κανένα τέτοιο πρόβλημα? . τελικά με κάρτα εθνικής μπόρεσα κανονικά να κάνω ανανέωση.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς δεν είναι υποχρεωμένη να το κάνει. Κατά δεύτερον όλες "τρώνε" χρήματα με τον έναν ή τον άλλον τρόπο. Κατά τρίτον, μπορεί να του έρθει μήνυμα τις προσεχείς μέρες.

Από τη στιγμή που στην εξυπηρέτηση πελατών λένε ότι το κάνει, είναι υποχρεωμένη να το κάνει, διαφορετικά είναι ανακόλουθη, ανειλικρινής ή ασυνεπής εταιρεία. Ναι, όλες τρώνε χρήματα και όλες θα τις κράζουμε, ως που να το κόψουν. Κανείς δε μπορεί να μου απαγορεύσει να διαμαρτήρομαι για το κλέψιμο και των τριών εταιρειών. Εδώ και χρόνια, έχεις μία εμμονή να υποστηρίζεις τη Βόντα (βλέπε το topic του καρτοκινητού Ολυμπιακός), γιατί άραγε? Μήπως εξυπηρετείς συμφέροντα διαφορετικά από αυτά των πελατών? Λέω εγώ τώρα, όχι πως περιμένω απάντηση (αυτά δεν τα λένε, μόνο τα κάνουν), ρητωρική είναι η ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα αίτηση online για φορητότητα από καρτοσυμβολαιο wind σε Vodafone καρτοκινητη. Σήμερα μου τηλεφώνησε και κλείσαμε ραντεβού για κούριερ την Τρίτη. Αυτό σημαίνει ότι έχει εγκριθεί; Ρωταω γιατί έχει κάτι μικρό οφειλές στη wind. Μήπως το αίτημα στη wind πάει μετά την παράδοση;

 

 

 

Δεν θα πρέπει να χρωστάς στην προηγούμενη εταιρία για να δώσει την έγκρισή της, ακόμα κι αν αφορά τον τρέχον λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς, αν κάνουμε ανανέωση ενός πακέτου που δεν έχει λήξει, αν έχουν μείνει υπολειπομενα λεπτά ομιλίας ή μηνύματα, προστίθενται στη συνέχεια του επόμενου μήνα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι ακριβώς , αρκεί να κάνεις αγορά του ίδιου ακριβώς πακέτου. Όλα τα λεπτά ομιλίας ή sms ή MB θα μεταφερθούν για 30 ημέρες ακόμα.

Αυτό ισχύει και για ανανεώσεις . Φτάνει να είναι με το ίδιο ακριβώς ποσό. Δηλαδή αν είχες βάλει 10 ευρώ και βάλεις 20 δεν ισχύει μια που με 20 ευρώ τα δώρα της ανανέωσης είναι διαφορετικά.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

εάν κάποιος έχει πάρει νούμερο που δεν έχει βάλει κάρτα ή του έχουν δώσει δωρεάν νούμερο πχ που δίνουν στο τρένο μπορεί να κάνει εγγραφή στο my CU app και να κερδίσει χρόνο ομιλίας προς Vodafone 300 λεπτά και 1 gb internet διαρκείας ενός μήνα. χωρίς να απαιτείται ανανέωση στο νούμερο αυτό, πχ την προσφορά του Πάσχα που έχει βγει δεν μπορεί να την ενεργοποιήσει ένα νούμερο καινούργιο πού δεν έχει βάλει κάρτα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εάν κάποιος έχει πάρει νούμερο που δεν έχει βάλει κάρτα ή του έχουν δώσει δωρεάν νούμερο πχ που δίνουν στο τρένο μπορεί να κάνει εγγραφή στο my CU app και να κερδίσει χρόνο ομιλίας προς Vodafone 300 λεπτά και 1 gb internet διαρκείας ενός μήνα. χωρίς να απαιτείται ανανέωση στο νούμερο αυτό, πχ την προσφορά του Πάσχα που έχει βγει δεν μπορεί να την ενεργοποιήσει ένα νούμερο καινούργιο πού δεν έχει βάλει κάρτα.

 

Ναι, συνήθως τα δωράκια της Vodafone προϋποθέτουν να έχεις κάνει τουλάχιστον μία ανανέωση τις τελευταίες 30 μέρες αν θυμάμαι καλά. Κι εγώ που έχω 3 μήνες να βάλω κάρτα δεν μπορώ να πάρω την προσφορά.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ενεργοποίησα μόλις τώρα το surf & email 100 με την ειδική προσφορά, για 500 MB με 2€ αντί για 5€, με αποστολή του λεκτικού 55 στο 1355, όπως έλεγε το σχετικό SMS, που μου είχε έρθει την Τετάρτη 20 Απριλίου. Διαπίστωσα, ότι αντί για 500 MB, μου έδωσε 1000 MB με 2€. Υποψιάζομαι, ότι μου έχει ενεργοποιηθεί το πακέτο, με αυτόματη ανανέωση (σιγά που δε θα είχε μία παγίδα η προσφορά), χωρίς να μ'ενημερώσει. Υπάρχει τρόπος να το επιβεβαιώσω, εκτός από το να περιμένω ένα μήνα και ν'αφήσω να μου φάει τα 5€ (μετά από ένα μήνα, αποκλείεται να ισχύει η προσφορά με τα 2€)? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Μπες στο λογαριασμό σου στο Vodafonecu.gr ή μέσω της cu εφαρμογής ή της Vodafone εφαρμογής από το κινητό σου.

Εκεί μπορείς να δεις τι πακέτα έχεις ενεργά.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο λογαριασμό σου στο Vodafonecu.gr ή μέσω της cu εφαρμογής ή της Vodafone εφαρμογής από το κινητό σου.

Εκεί μπορείς να δεις τι πακέτα έχεις ενεργά.

Το surf & email 100 λέει ότι έχω ενεργό, αλλά δε διευκρινίζει αν είναι με ή χωρίς αυτόματη ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμή που στην εξυπηρέτηση πελατών λένε ότι το κάνει, είναι υποχρεωμένη να το κάνει, διαφορετικά είναι ανακόλουθη, ανειλικρινής ή ασυνεπής εταιρεία. Ναι, όλες τρώνε χρήματα και όλες θα τις κράζουμε, ως που να το κόψουν. Κανείς δε μπορεί να μου απαγορεύσει να διαμαρτήρομαι για το κλέψιμο και των τριών εταιρειών. Εδώ και χρόνια, έχεις μία εμμονή να υποστηρίζεις τη Βόντα (βλέπε το topic του καρτοκινητού Ολυμπιακός), γιατί άραγε? Μήπως εξυπηρετείς συμφέροντα διαφορετικά από αυτά των πελατών? Λέω εγώ τώρα, όχι πως περιμένω απάντηση (αυτά δεν τα λένε, μόνο τα κάνουν), ρητωρική είναι η ερώτηση.

 

Αναμενόμενη η τοποθέτησή σου για το φόρουμ αυτό. Όποιος δεν βρίζει τις εταιρείες κινητής είναι εργαζόμενος και εξυπηρετεί διαφορετικά συμφέροντα. :lol:

 

Θα ήμουν αρεστός δηλαδή, αν έβριζα και καταριόμουν τους "κλέφτες" που γράφουν ξεκάθαρα πως στο 3μηνο μηδενίζουν το υπόλοιπο; Απ'τη στιγμή που θες να διατηρείς αριθμό,φρόντισε και να είσαι σε θέση να ξέρεις πότε λήγει το υπόλοιπό του, οι υπηρεσίες του κλπ. Αυτές Οι πληροφορίες είναι άμεσα διαθέσιμες με 1002 τρόπους (κλήση, SMS, application, account).

 

Τώρα για το topic του καρτοκινητου Ολυμπιακού, δεν θυμάμαι καν από πότε έχω να ποσταρω και τι ποσταρα..Ίσως επειδή έχω κι άλλες δουλειες να ασχολούμαι πλην του myphone; με κολακεύει βέβαια το γεγονός ότι ίσως έψαξες να δεις τις απαντήσεις μου (έστω και για να μου την "πεις" πως ίσως να είμαι εργαζόμενος της εταιρίας), αλλά έχει καταντήσει παλια αυτή η ατάκα ρε παιδιά, ξεκολλήστε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν θα πρέπει να χρωστάς στην προηγούμενη εταιρία για να δώσει την έγκρισή της, ακόμα κι αν αφορά τον τρέχον λογαριασμό.

 

Δεν ισχύει αυτό πλέον. Δεν μπορεί να απαγορευτεί φορητότητα λόγω ανεξόφλητων (ακόμη και ληξιπρόθεσμων) λογαριασμών

Link to comment
Share on other sites

Το surf & email 100 λέει ότι έχω ενεργό, αλλά δε διευκρινίζει αν είναι με ή χωρίς αυτόματη ανανέωση.

 

θα μπεις στα πακέτα μέσω της εφαρμογής my cu app και θα δεις ένα κουμπί που έχει ένα γελάκι στρογγυλό θα το γυρίσεις στο off άμα είναι ενεργοποιημένο

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

θα μπεις στα πακέτα μέσω της εφαρμογής my cu app και θα δεις ένα κουμπί που έχει ένα γελάκι στρογγυλό θα το γυρίσεις στο off άμα είναι ενεργοποιημένο

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

καλησπέρα αυξάνεται η χρέωση του 0.01 ευρώ το λεπτό σε 0.02 ευρώ το λεπτό προς τα δύο νούμερα Vodafone αλλά δεν κατάλαβα αυτό που λέει για τα 100 SMS με 3 ευρώ δηλαδή όσοι έβαζαν κάρτα τους ενεργοποιουν αυτόματα το πακέτο των 3 ευρώ με εκατό μυνηματα και το πακέτο με 5 ευρώ 200 λεπτά προς όλους? Αυτό είναι καινούργιο? διότι ξέρω ότι με 3ευρώ αυτόματα αφαιρεί με ανανέωση δέκα ευρψ και δίνει 400 λεπτά προς όλους στους παλιούς συνδρομητές αυτό που αναγράφει αφορά τους νέους συνδρομητές που δεν το έχουν?

λόγω ότι αυξάνεται το φπα γίνεται αυτό?

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα για το talk2vodaphone300 με 4 ευρώ. Θελω να ρωτησω αν στειλω μυνημα εκει που λεει θα παρω το online bonus +100 προς όλους; Ή ισχύει μονο απο την εφαρμογή το bonus, αλλα βέβαια εκει η χρεωση του πακέτου ειναι 5 ευρώ. Ξέρει κανείς;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα για το talk2vodaphone300 με 4 ευρώ. Θελω να ρωτησω αν στειλω μυνημα εκει που λεει θα παρω το online bonus +100 προς όλους; Ή ισχύει μονο απο την εφαρμογή το bonus, αλλα βέβαια εκει η χρεωση του πακέτου ειναι 5 ευρώ. Ξέρει κανείς;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 2 μου

Λόγικά όχι, δε θα πάρεις online bonus. Το bonus αφορά μόνο online ενεργοποίηση, είτε από το site, είτε μέσω της εφαρμογής, μόνο για μία φορά (χωρίς αυτόματη ανανέωση).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...