Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αγόρασα σήμερα πακέτο ομιλίας 80 λεπτών με 7€

 

επιεικώς απαράδεκτο για τα σημερινά δεδομένα, πάντα άπαιχτη η βοντα!!

 

Δεν υπαρχει λογος να εισαι "νεο καρτοκινητο" καντο CU

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Και στο απλό καρτοκινητό δεν έχει τα 200 λεπτά με 5€;

 

σε οσους παιρνουν τα 300 λεπτα δωρο με ανανεωση 10 ευρω ειναι διαθεσιμο μονο το πακετο των 80 λεπτων

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οι γονείς μου έχουν εδώ και καιρό το απλό καρτοκινητό, που έχει τα 300 λεπτά με την ανανέωση των 10€. Ωστόσο τον τελευταίο καιρό (2,3 μήνες) έρχεται μήνυμα που με 7-8€ τους δίνει 500 ή περισσότερα λεπτά προς όλους στέλνοντας κάτι. Δεν γνωρίζω όμως αν κάνουν σε όλους αυτήν την προσφορά και με ποια κριτήρια. Ή αν στείλει κανείς το ίδιο μήνυμα χωρίς να του έχει έρθει αν θα του τα δώσουν επίσης.
Link to comment
Share on other sites

Οι γονείς μου έχουν εδώ και καιρό το απλό καρτοκινητό, που έχει τα 300 λεπτά με την ανανέωση των 10€. Ωστόσο τον τελευταίο καιρό (2,3 μήνες) έρχεται μήνυμα που με 7-8€ τους δίνει 500 ή περισσότερα λεπτά προς όλους στέλνοντας κάτι. Δεν γνωρίζω όμως αν κάνουν σε όλους αυτήν την προσφορά και με ποια κριτήρια. Ή αν στείλει κανείς το ίδιο μήνυμα χωρίς να του έχει έρθει αν θα του τα δώσουν επίσης.

 

Όχι είναι επιλεκτική προσφορά. και δεν ισχύει κάθε μέρα, ώστε να μπορείς να την ενεργοποιήσεις. Την έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ και τώρα περιμένω να έρθει σμς να την ξαναενεργοποιήσω. Κρίμα να μην είναι μόνιμη τελικά....

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, αν ένας αριθμός CU λήξει στους 6 μήνες, μέχρι να παρέλθει το 12μηνο ώστε να ακυρωθεί το νούμερο μπορεί να δεχτεί εισερχόμενες κλήσεις;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, αν ένας αριθμός CU λήξει στους 6 μήνες, μέχρι να παρέλθει το 12μηνο ώστε να ακυρωθεί το νούμερο μπορεί να δεχτεί εισερχόμενες κλήσεις;

 

Ναι. Μόνο το υπόλοιπο χάνεται στους έξι μήνες. Τα άλλα παραμένουν όπως τα ήξερες

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι επιλεκτική προσφορά. και δεν ισχύει κάθε μέρα, ώστε να μπορείς να την ενεργοποιήσεις. Την έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ και τώρα περιμένω να έρθει σμς να την ξαναενεργοποιήσω. Κρίμα να μην είναι μόνιμη τελικά....

 

Και γω περιμενω τα 700 λεπτα αλλα μου ερχεται μονο η προσφορα του 1GB+100 sms με τα 5 ευρω.! καλη δεν λεω αλλα εχω αρκετο ιντερνετ ηδη απο το πακετο + την προσφορα της ονλαιν ανανεωσης που εχω μαζεψει περιπου 2 γιγα μεχρι 30 του μηνα και περιμενα να μου ερθει η προσφορα για τα πολλα λεπτα αλλα και παλι μου στειλανε για ιντερνετ.συνηθως βαζω 2 10αρες τον μηνα ωστε να παιρνω 600 λεπτα προς ολους 500μβ την προσφορα μεσω ονλαιν ανανεωσης και αγοραζω και το ιντερνετ με τα μηνυματα με 5 και μου μενουν και 15 στην καρτα και ειμαι παραπανω απο καλυμενος.

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα Ν στο 1252 απο cu και έλαβα το εξής

EIΣAI OK! ME KAΘE KAPTA AΠO 10E ΠOY BAZEIΣ EΩΣ KAI TIΣ 23/07 TO BONUS ΣOY ΔIΠΛAΣIAZETAI! AN ΔEN EXEIΣ KAΠOIO BONUS ENEPΓO, KAΛEΣE 1252, ΓIA EΓΓPAΦH.

Link to comment
Share on other sites

Εστειλα και εγω. Εγω ουτος η αλλος ειμαι απο τους παλιους και περνω 500mb με καθε 10αρα οποτε τωρα 1Giga και με 20αρα 2Giga!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε προσφορα σημερα..

"Την βγαζεις λαδι με αυτη την προσφορα!Δωρο 1000 λεπτα προς ολους και 200 μβ για 30 μερες στην πρωτη καρτα απο 10 που θα βαλεις εως 26/7 και τα 10 μενουν στην καρτα..."

ουσιαστικα μιλαμε για το xclusive 5 δωρο η οπως το λενε:lol:

ηρθε σε φοιτητικο..δεν ξερω αν ηρθε και σε αλλον αλλα δν ειδα να το γραφει κανεις!

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα σε φοιτητικό στο οποίο έχω να βάλω αρκετό καιρό κάρτα. Σε αλλά 2 που ανανεώνονται τακτικά δεν ήρθε.
Link to comment
Share on other sites

βαζω καθε μηνα drill!:cool:

Οπότε είναι εντελώς random το που θα πάει η προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Οπότε είναι εντελώς random το που θα πάει η προσφορά.

 

 

το ίδιο πήγα να γραψω και εγώ αλλά με πρόλαβατε , εγώ τον αύγουστο θα μου λήξει το υπόλοιπο μου στην vodafone επειδή κλείνω 6 μήνες χωρίς κάρτα ! Άρα μάλλον σε άτομα που δεν ανανεώνουν μάλλον το στέλνουν ! Κάτι άκυρο την κυριακή πάλι θα έχουμε δωρεάν επικοινωνία ; επειδή νίκησε ή εθνική ; και αν ναι σε πόσους αγώνες ακόμα ; και ποιές ημερες και ωρες ;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

το ίδιο πήγα να γραψω και εγώ αλλά με πρόλαβατε , εγώ τον αύγουστο θα μου λήξει το υπόλοιπο μου στην vodafone επειδή κλείνω 6 μήνες χωρίς κάρτα ! Άρα μάλλον σε άτομα που δεν ανανεώνουν μάλλον το στέλνουν ! Κάτι άκυρο την κυριακή πάλι θα έχουμε δωρεάν επικοινωνία ; επειδή νίκησε ή εθνική ; και αν ναι σε πόσους αγώνες ακόμα ; και ποιές ημερες και ωρες ;

 

Δινει δωρεαν χρονο ομιλιας προς ολους οπως και μηνυματα και mb 1 ωρα πριν και 1 μετα οταν παιζει η Εθνικη

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση, ο πιο φθηνός τρόπος να μιλάς με Voda είναι το CU; Έχει η κοπέλα μου το φοιτητικο της Voda και εγώ έχω F2G. Να πάω να πάρω κάρτα CU ή να την παλέψω με τα 300' προς όλους με ανανέωση 10€ και 200΄προς όλους με 5€ του F2G; Δηλαδή με το δεκάρικο (από Paypal 12€) έχω 300+200+200 αν τα ξοδέψω όλα για ομιλία προς όλους. Δηλαδή 700' με 10€ δηλαδή με 1€ 70'.

 

Στο CU 7€ έχει για 500' προς Voda και δώρο 100' προς όλους και 100' με online ενεργοποιηση. Δηλαδη 700' με 7€ δηλαδή με 1€ 100'. Καλύτερη τιμή αλλά όχι και τραγικά. Δεν ξέρω αν δικαιολογεί να πάρω δεύτερη κάρτα και να κουβαλάω και δεύτερο κινητό ή να πάω να πάρω δίκαρτο... :lol: Παίζει κάτι καλύτερο για ομιλία με Voda; Φοιτητικό δεν μπορώ να κάνω.

Edited by mindtrapper
Link to comment
Share on other sites

Τα 1000' ή 1200' που εχει η κοπελα σου απο τα 2 πακετα, Xclusive 5 ή Xclusive 7 αντιστοιχα, δεν επαρκουν για να σε παιρνει εκεινη;

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Τα 1000' ή 1200' που εχει η κοπελα σου απο τα 2 πακετα, Xclusive 5 ή Xclusive 7 αντιστοιχα, δεν επαρκουν για να σε παιρνει εκεινη;

 

Έχω παράπονα ότι δεν παίρνω εγώ... :rolleyes: Το επόμενο πιο φθηνό δηλαδή είναι το CU;

Link to comment
Share on other sites

Έχω παράπονα ότι δεν παίρνω εγώ... :rolleyes: Το επόμενο πιο φθηνό δηλαδή είναι το CU;

 

πω ρε φιλε τι τραβας. δυσκολοι οι ερωτες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω παράπονα ότι δεν παίρνω εγώ... :rolleyes: Το επόμενο πιο φθηνό δηλαδή είναι το CU;

 

πες της ότι "Αν σε πάρω Δεν θα είναι για καλό!":p:p

Link to comment
Share on other sites

Πες της ότι εφόσον της περισσεύει χρόνος και δεν είναι καιρός για σπατάλες, για αυτό σε παίρνει αυτή. Και ότι εσύ της κάνεις αναπάντητες να σε πάρει. Και ότι της μιλάς μέσω viber, hangouts, WhatsApp κλπ. Γιατί έχεις καλή προσφορά άρα δεν θες να αλλάξεις το πρόγραμμα του κινητού σου και δεν μπορείς να κουβαλάς 2η συσκευή. Διαφορετικά πας για 2ο κινητό με CU.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς στο φοιτητικό δίνει κάθε μήνα δωρεάν 600' σε CU αν δεν κάνω λάθος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...