Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγώ ρώτησα για να μην χάσω τα 7ευρώ αν μου τα δίνει, όχι ότι τρώω 1ευρώ την μέρα. Με τίποτα δεν αλλάζω εταιρία, έχω vodafone cu απο το 2000 όταν πρωτοβγήκε. Ο λογος είναι επειδή έχω και ένα δεύτερο κοσμοτε και δεν σύγκρινετε το σήμα τον 2 εταιριών. Με την κοσμοτε και εγώ κ οι φίλοι μου μας εχει τύχει άπειρες φορές να έχεις σήμα κ να μην μπορείς να πάρεις τηλέφωνο, και το χειρότερο να μιλάς και να έχεις τέλειο σήμα και να κλείνει. Ειδικά τώρα που είμαι φαντάρος κ έχω πάει σε 4 διαφορετικά μέρη της ελλάδας ψηφίζω vodafone και μόνο για θέμα σήμα.
ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ!!!! Β.Π.
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λειπει στην βοντα ειναι αυτο της wind με το να μπορεις να κανεις μεχρι και 1 ευρω καταθεση..

πραγματικα χρησιμο..

 

επισης πως μπαινει ρε παιδια ηχος οταν σε καλουνε να ακουγεται μουσικη..;

αν υπαρχει καποιο λινκ θα ηταν καλο με το να δω χρεωσεις κτλ..

Edited by achisaeL
Link to comment
Share on other sites

αυτο που λειπει στην βοντα ειναι αυτο της wind με το να μπορεις να κανεις μεχρι και 1 ευρω καταθεση..

πραγματικα χρησιμο..

 

επισης πως μπαινει ρε παιδια ηχος οταν σε καλουνε να ακουγεται μουσικη..;

αν υπαρχει καποιο λινκ θα ηταν καλο με το να δω χρεωσεις κτλ..

 

οντως είναι προβλημa είναι αυτό με to 1ευρώ αλλά και πάλι αν to καλόσκεφτείς δεν έχουμε μπονους ανανέωσης δεν μπορούμε να ενεργοποιήσουμε πακετο και τελειώνει πολύ γρήγορα to υπόλοιπο με αποτέλεσμα να ξανά τρεχούμε σε κατάστημa εάν ίσχυε αυτό. Αυτό που επίσης δεν έχει βάλει η vodafone αλλά κότε είναι ότι μπορούμε να βάζουμε όση καρτα θέλουμε απο 5ευρώ και πάνω με δεκαδικά . Ενώ η vodafone δεν to έχει και πρέπει να βάλεις ακέραιους αριθμούς! Με αποτέλεσμα να μην βάζεις ακριβώς όσο θέλεις για να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο και πρέπει αναγκάστηκα να βάλεις πχ ένα ευρώ παραπάνω για να φτάσεις to πόσο αυτό. Ενώ στην κοσμοτε κάνεις μια διαίρεση με to 1, 12 και βάζεις ακριβώς to καθαρό πόσο που θέλεις στην καρτα σου!. Όσο για τα welcome tones κοίτα εδώ http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1861

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι ο achisaeL το λέει, επειδή είναι βολικό όταν διατηρείς πολλούς αριθμούς να ανανεώνεις με 1€/αριθμό. Εμένα τουλάχιστον με έχει βολέψει πολύ αυτό......

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι ο achisaeL το λέει, επειδή είναι βολικό όταν διατηρείς πολλούς αριθμούς να ανανεώνεις με 1€/αριθμό. Εμένα τουλάχιστον με έχει βολέψει πολύ αυτό......

 

ναι αυτο εννοω. οχι σε μονιμη βαση . απλα σκεψου να εχεις 0,50 και να λες κιαλλο ταληρακι..;

ενω πας και βαζεις 1 ευρω και εχεις που λεει ο λογος και εκει χρονο!

αν εκαναν κατι τετοιο εστω με 3 ευρω..

Link to comment
Share on other sites

κανονικά είναι εενργοποιημένο .

Αλλά θεωρώ χρήσιμο να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών για επιβεβέωση , για να μην βρεθείς στο εξωτερικό χωρίς τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο εννοω. οχι σε μονιμη βαση . απλα σκεψου να εχεις 0,50 και να λες κιαλλο ταληρακι..;

ενω πας και βαζεις 1 ευρω και εχεις που λεει ο λογος και εκει χρονο!

αν εκαναν κατι τετοιο εστω με 3 ευρω..

 

Ακριβώς και γω αυτό έκανα αγόραζα κάρτες των 3€ που πωλούνταν ακόμα στα ΕΛΤΑ μέχρι και λίγο καιρό πριν το Πάσχα και ανανέωνα με αυτές οι οποίες μάλιστα δεν είχαν φόρο 12% :) αλλά τώρα με την ΕΛΤΑ καρτοκινητή δεν διαθέτουν πια και δεν τις βρίσκω πουθενά αλλού... :(

Edited by nismo
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς και γω αυτό έκανα αγόραζα κάρτες των 3€ που πωλούνταν ακόμα στα ΕΛΤΑ μέχρι και λίγο καιρό πριν το Πάσχα και ανανέωνα με αυτές οι οποίες μάλιστα δεν είχαν φόρο 12% :) αλλά τώρα με την ΕΛΤΑ καρτοκινητή δεν διαθέτουν πια και δεν τις βρίσκω πουθενά αλλού... :(

 

σε καποια υπαρχουν ακομα καρτες των 3 ευρω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σε καποια υπαρχουν ακομα καρτες των 3 ευρω

 

σε ποία καταστήματα υπάρχουν ακόμα;. Να πάμε να πάρουμε;

 

κάτι άκυρο δεν ξέρω εάν έχει συμβεί σε εσάς αλλά μού συμβαίνει συνέχεια αυτές της μέρες σε παίρνουν με απόκρυψη απο την vodafone κέντρο είναι αυτο που σε παίρνει και απαντάς και σου λέει καλεσατε την εξυπηρέτηση πελατών αυτές της μέρες; και σε ρωτάει και τα πόσο ευχαριστημένος είσαι με την εξυπηρέτηση; τι σπαστικο που είναι ; μού συμβαίνει συνέχεια και σε αλλά νούμερα οικογενειακά!. Αλλά είναι σπαστικο να γίνεται συνέχεια . Μηνπως να παίρνουμε με απόκρυψη την εξυπηρέτηση πελατών ; για να to αποφύγουμε αυτο;.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει αυτές τις μέρες κανέναν σας το 1237? Με πήραν χθες και σήμερα, αλλά δεν το σήκωσα! Τι λέτε να ήταν; Αφού καινουριες προσφορές δεν υπάρχουν αυτόν τον καιρο! Νέο Καρτοκινητό έχω εγώ!
Link to comment
Share on other sites

Πηρανε εμενα πριν 2 βδομαδες. Εχω cu και μου εγινε προσφορα 3€ για 500mb. Ηταν αυτοματο μηνυμα, δεν συνομιλουσες με κανεναν!
Link to comment
Share on other sites

Α οκ! Ευχαριστώ. Απλά τις άλλες φορές πάντα ερχόταν αυτόματο μήνυμα με την προσφορα, οπότε έλεγα μήπως ήταν κάτι άλλο αυτή τη φορά μιας και δεν μου ήρθε μήνυμα μετά! :)

 

EDIT: Με ξαναπήρε τηλ και το σήκωσα. Βλακείες. Έλεγε ότι μπορώ να επιλέξω να ανανεώνεται αυτόματα το αγοραστό πακέτο των 80'... Αυτό ήταν όλο!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Έχω cu και πως θα δω ποτε τελειώνουν τα 500ΜΒ Ίντερνετ για να τα ανανέωσω; Στο app της βόντα δεν λέει ποτε λήγει το πακέτο..
Link to comment
Share on other sites

Έχω cu και πως θα δω ποτε τελειώνουν τα 500ΜΒ Ίντερνετ για να τα ανανέωσω; Στο app της βόντα δεν λέει ποτε λήγει το πακέτο..

 

Αν μπεις στο vodafonecu.gr θα δεις ποτε ληγουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Μια ερώτηση μιας και δεν έχω ασχοληθεί με τον εν λόγο πάροχο.

Υπάρχει υπηρεσία (όπως στη κοσμοκαρτα) για χρήση τηλεφωνικών αριθμών με χρέωση 1σεντς το 1 λεπτό;

 

Αν ναι πείτε μου σε ποιο από τα 2 και τη διαδικασία.

 

Ευχαριστώ θερμά! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Μια ερώτηση μιας και δεν έχω ασχοληθεί με τον εν λόγο πάροχο.

Υπάρχει υπηρεσία (όπως στη κοσμοκαρτα) για χρήση τηλεφωνικών αριθμών με χρέωση 1σεντς το 1 λεπτό;

 

Αν ναι πείτε μου σε ποιο από τα 2 και τη διαδικασία.

 

Ευχαριστώ θερμά! ;)

 

και βέβαια υπάρχει στο νέο καρτοκινητο vodafone που μπορείς να δηλώσεις έως 2αριθμούς vodafone και να μιλάς με αυτήν την οικονομική χρέωση . Καλείς to 1286 για να δηλώσεις τους δυο αυτούς αριθμούς και κάθε μήνα μπορείς να αλλάζεις αυτούς τους αριθμούς! Έχει ελάχιστο χρονο χρέωσης to ένα λεπτο και όχι τα 3λεπτά όπως είναι στα πακέτα . Τέλος ενεργοποιήσε και to πρόγραμμa που με ανανέωση δέκα ευρώ σου δίνει 100λεπτά προς όλα τα δίκτυα για ένα μήνα εάν πάλι δεν χρησιμοποιείς μόνο τον αριθμό τις vodafone για να μιλάς με χρέωση 1λεπτο to λεπτο τότε μην βάλεις τα 100λεπτά προς ολους αλλά ενεργοποιήσε to πρόγραμμa cash back που επιστρέφει ανάλογα με τις κάρτες που βάζεις to τρίμηνο.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μεταφερω ένα ποσό ευρώ, απο ενα καρτοκινητο vodafone σε καποιο αλλο?

Θα με ενδιαφερε αν υπαρχει μια διαδικασια μεσω sms.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να μεταφερω ένα ποσό ευρώ, απο ενα καρτοκινητο vodafone σε καποιο αλλο?

Θα με ενδιαφερε αν υπαρχει μια διαδικασια μεσω sms.

 

δες εδώ τα γράφει αναλυτικά http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7571

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

και βέβαια υπάρχει στο νέο καρτοκινητο vodafone που μπορείς να δηλώσεις έως 2αριθμούς vodafone και να μιλάς με αυτήν την οικονομική χρέωση . Καλείς to 1286 για να δηλώσεις τους δυο αυτούς αριθμούς και κάθε μήνα μπορείς να αλλάζεις αυτούς τους αριθμούς! Έχει ελάχιστο χρονο χρέωσης to ένα λεπτο και όχι τα 3λεπτά όπως είναι στα πακέτα . Τέλος ενεργοποιήσε και to πρόγραμμa που με ανανέωση δέκα ευρώ σου δίνει 100λεπτά προς όλα τα δίκτυα για ένα μήνα εάν πάλι δεν χρησιμοποιείς μόνο τον αριθμό τις vodafone για να μιλάς με χρέωση 1λεπτο to λεπτο τότε μην βάλεις τα 100λεπτά προς ολους αλλά ενεργοποιήσε to πρόγραμμa cash back που επιστρέφει ανάλογα με τις κάρτες που βάζεις to τρίμηνο.

 

Έγινε σας ευχαριστώ πολύ!

 

ΥΓ. Δε φαντάζομαι να έχει ισχύ 1 μήνα? Δηλαδή αν βάλω 20 ευρό θα εχω χρήση μέχρι να τελειώσει το χρηματικό πόσο έτσι?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Έγινε σας ευχαριστώ πολύ!

 

ΥΓ. Δε φαντάζομαι να έχει ισχύ 1 μήνα? Δηλαδή αν βάλω 20 ευρό θα εχω χρήση μέχρι να τελειώσει το χρηματικό πόσο έτσι?

 

όχι δεν έχει ισχύ για ένα μήνα αλλά για πάντα μέχρι να αλλάξεις τους αριθμούς απλά να ελενχεισ to υπόλοιπο σου μέσω του 1252 για να δεις πόση καρτα έχεις. Αλλά για είκοσι ευρώ ανανέωση αν to χρησιμοποιήσεις μόνο για τους 2 αριθμούς vodafone με χρέωση 0,01ευρώ ανά λεπτο θα έχεις 17.85ευρώ μπαίνουν καθαρά αφαιρωντας τον φόρο κινητής τηλεφωνίας άρα 1785λεπτά ομιλίας προς τους δυο αριθμούς vodafone που έχεις επιλέξει . Παίζει ρολό εάν έχεις υπόλοιπο να πάρεις τηλέφωνο και δεν είναι μηνιαίο to πρόγραμμa απλά άμα δεν αλλάξεις τους αριθμούς ισχύουν για πάντα έτσι!. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα χειρότερα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...