Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σαν πιο ειδεικους σε cu τους εδω συμφορουμιτες θαθελα να ρωτησω τα εξης :

εχω συνδεση στο οικονομικο 20 με κοστος 21 € + 5 € εχτρα προς vodafone και αυτο εχη σαν αποτελεσμα

πληρωνοντας 26 € να εχω 100' προς ολους + 500' προς voda , βλεπω οτι με 10 € στο cu περνης 120' προς

voda δωρο & σου μενουνε γυρω στα 8.50 € στην καρτα που σημενη οτι μπωρης να αγορασης ενα εχτρα πακετο

π.χ. TALK2VODAFONE 300 με 5 € και να εχης + 200΄προς voda & + 100' προς ολα τα υπολοιπα σταθερα η κινητα τηλ.

Το ερωτημα ειναι για μενα που κανω χρηση και τα 100΄προς ολους αλλα με χρονο ανα κληση λιγοτερο των 3' απο 1 - 2.5'

με συμφερη η αλλαγη h λογω ελαχιστης χρεωσης ανα κληση τα 3' θα την πατησω ? Οσον αφορα τον χρονο προς voda με καλυπτη ειμαι σιγουρος σαυτο αλλα ακομη κι αν δεν με καληψη την επομενη φορα ανανεωνο με 7€ στο

TALK2VODAFONE 600 έχεις 500 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλη τη Vodaf το μονο μειονεκτημα ειναι οτι ο χρονος προς

ολους δεν μεγαλωνη παραμενη στα 100' . ΚΑΙ επισης μπωρο να κανω και δευτερη αγορα στον ιδιο μηνα π.χ. το TALK2VODAFONE 300 ? αν ναι και παλι πιο οικονομικα θα μου ερθη σε σχεση με το υπαρχων συμβολαιο μου , επισης αυτη η

προσφορα με καθε ανανεωση απο 10 € δωρο τα 120' ειναι κατι μονιμο Η εμφανιστηκε τωρα για λιγο ?

Δεν ειχα ασχοληθη ποτε με CU και γιαυτο ολες αυτες οι ερωτησης .

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και περιμενω τις απαντησης σας . :confused: :worry:

 

καλησπέρα νίκο εγω θα σου πρότεινα το 1λεπτο το λεπτο εάν μιλάς μόνο με δυο αριθμούς vodafone και παράλληλα να έχεις μπονους εκατό λεπτά προς όλα τα δίκτυα με την μόνη διάφορα εδώ είναι ότι τα δυο νούμερα που είναι δηλωμενα ως ένα λεπτο το λεπτο έχουνε ελάχιστο χρονο χρέωσης το ένα λεπτο δηλαδή το 1cents κάτι που σε ευνοεί. Αλλά άμα μιλάς προς αλλά δίκτυα δεν σε συμφέρουν μόνο εκατό λεπτά και θα πρέπει συνέχειa να βάζεις δέκα ευρώ κάρτα για να πάρεις τα εκατό λεπτά διότι δεν σε συμφέρει να ενεργοποιήσεις το πακέτο 80λεπτά προς όλα τα δίκτυα με 7ευρώ διότι μετά θα έχεις 1,92€ για τα δυο νούμερα vodafone που έχεις επιλέξει μου μεταφράζεται σε 192Λεπτά. Αλλιώς πάρε έναν αριθμό vodafone cύ ενεργοποιήσε το μπονους ανανέωσης των 120λεπτών με κάθε κάρτα των δέκα ευρώ και μπορείς να ενεργοποιήσεις όσες φορές θέλεις το πακέτο με τα 5ευρώ talk το vodafone 300 όποτε θα σε καλύψει ! Να ξέρεις ότι άμα ενεργοποιήσεις το talk το vodafone 300 και μετά πας και ενεργοποιήσεις το talk το vodafone 600 ναι μεν τα πακέτα θα ισχύουν ταυτόχρονα αλλά δεν δεν μπορείς να τα μεταφέρεις στον επόμενο μηνα θα πρέπει να είναι ίδιο το πακέτο που θα ξανά ενεργοποιήσεις για να μεταφερθουν τα λεπτά ομιλίας στην μεταγενέστερη ημερομηνία όποτε θα σε συμβουλευa να έβαζες το πακέτο των τριακόσιων λεπτών μετά άμα ήθελες λεπτά προς όλα τα δίκτυα να το ξανά ενεργοποιούσες έτσι ώστε να αθριζοτανε τα λεπτά και τα προς vodafone και τα προς όλα τα δίκτυα και να ληγανε όλα μαζί στην δεύτερη ενεργόποίηση του πακέτου που έκανες έτσι ώστε να μην τα χάνεις έτσι συμφέρει. Πρόσεχε όμως εάν το ξεχάσεις και δεν ξανά ενεργοποιήσεις το πακέτο το ίδιο πριν λήξει τα χάνεις όλα τα λεπτά όποτε να θυμάσαι να μπαίνεις στο vodafone my account και να βλέπεις πότε ληγουν και πόσα υπόλοιπομένα έχεις και μετά λίγο πριν λήξει το πακέτο να το ξανά ενεργοποιείς και θα είσαι πάντα κερδισμένος ναι με η χρέωση των 3λεπτών είναι πρόβλημα αλλά με αυτον τον τρόπο δεν χάνεις τα δωρεάν λεπτά που δεν εχασεσ όποτε πάλι κερδίζεις. Ελπίζω να μην σε μπέρδεψα. Το ίδιο γίνεται και στο talk το vodafone 600 αλλά και στο μπονους 120λεπτά προς ολη την vodafone απλά να θυμάσαι λίγο πριν λήξει να ξανά ενεργοποιείς το ίδιο πακέτο για να μην ληξουν αλλά να μεταφερθουν στην μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης ή οσον αφορά τα εκατόν είκοσι λεπτά να βάλεις κάρτα δέκα ευρώ λήξει το πακέτο. Το μπονους ανανέωσης 120λεπτών προς ολη την vodafone προς το παρον ισχύει κανονικά σαν πρόγραμμα δεν ξέρουμε πότε θα λήξει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σαν πιο ειδεικους σε cu τους εδω συμφορουμιτες θαθελα να ρωτησω τα εξης :

εχω συνδεση στο οικονομικο 20 με κοστος 21 € + 5 € εχτρα προς vodafone και αυτο εχη σαν αποτελεσμα

πληρωνοντας 26 € να εχω 100' προς ολους + 500' προς voda , βλεπω οτι με 10 € στο cu περνης 120' προς

voda δωρο & σου μενουνε γυρω στα 8.50 € στην καρτα που σημενη οτι μπωρης να αγορασης ενα εχτρα πακετο

π.χ. TALK2VODAFONE 300 με 5 € και να εχης + 200΄προς voda & + 100' προς ολα τα υπολοιπα σταθερα η κινητα τηλ.

Το ερωτημα ειναι για μενα που κανω χρηση και τα 100΄προς ολους αλλα με χρονο ανα κληση λιγοτερο των 3' απο 1 - 2.5'

με συμφερη η αλλαγη h λογω ελαχιστης χρεωσης ανα κληση τα 3' θα την πατησω ? Οσον αφορα τον χρονο προς voda με καλυπτη ειμαι σιγουρος σαυτο αλλα ακομη κι αν δεν με καληψη την επομενη φορα ανανεωνο με 7€ στο

TALK2VODAFONE 600 έχεις 500 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλη τη Vodaf το μονο μειονεκτημα ειναι οτι ο χρονος προς

ολους δεν μεγαλωνη παραμενη στα 100' . ΚΑΙ επισης μπωρο να κανω και δευτερη αγορα στον ιδιο μηνα π.χ. το TALK2VODAFONE 300 ? αν ναι και παλι πιο οικονομικα θα μου ερθη σε σχεση με το υπαρχων συμβολαιο μου , επισης αυτη η

προσφορα με καθε ανανεωση απο 10 € δωρο τα 120' ειναι κατι μονιμο Η εμφανιστηκε τωρα για λιγο ?

Δεν ειχα ασχοληθη ποτε με CU και γιαυτο ολες αυτες οι ερωτησης .

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ και περιμενω τις απαντησης σας . :confused: :worry:

βαζεις 20 ευρω και παιρνεις 3 φορες το πακετο..και μεγκαμπαιτ δωρο..σιγουρα φθηνοτερα..
Link to comment
Share on other sites

Εϊναι τόσο κουτό το σύστημα , που έχασα όλο το υπόλοιπο από τα 120 δωρεάν λεπτά , γιατί αντί να ανανεώσω με 10 ευρώ..... ανανέωσα με 20 , μία ημέρα πρίν ....
Link to comment
Share on other sites

Εϊναι τόσο κουτό το σύστημα , που έχασα όλο το υπόλοιπο από τα 120 δωρεάν λεπτά , γιατί αντί να ανανεώσω με 10 ευρώ..... ανανέωσα με 20 , μία ημέρα πρίν ....

 

λογικό είναι διότι δεν είναι τον ίδιο μπονους. Προτιμότερο θα ήτανε να έβαζες δυο κάρτες των δέκα ευρώ θα είχες 240 λεπτά και θα σου αθροιζοταν και τα υπόλοιπa λεπτά που είχες

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εϊναι τόσο κουτό το σύστημα , που έχασα όλο το υπόλοιπο από τα 120 δωρεάν λεπτά , γιατί αντί να ανανεώσω με 10 ευρώ..... ανανέωσα με 20 , μία ημέρα πρίν ....

 

καμια φορα και οι μαγκες την πατανε. χαλαλι τους τα 120, θα τους τα παρεις αλλιως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πρόσθετο πακέτο των 100' στο πρόγραμμα "CU Talk a Lot 600" είναι μόνιμο ή παροδικό; :)

 

δεν ξέρουμε κάτι νεότερο προς το παρον ισχύει κανονικά.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρουμε κάτι νεότερο προς το παρον ισχύει κανονικά.

 

Μακάρι να συνεχίσουν τη συγκεκριμένη προσφορά γιατί τώρα το καλοκαίρι με συμφέρει πολύ ένα πρόγραμμα με 600' προς ένα συγκεκριμένο πακέτο και 100' προς όλους. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να συνεχίσουν τη συγκεκριμένη προσφορά γιατί τώρα το καλοκαίρι με συμφέρει πολύ ένα πρόγραμμα με 600' προς ένα συγκεκριμένο πακέτο και 100' προς όλους. :cool:

 

ολοι το ευχομαστε..ετσι και αλλιως αν το βγαλουν αυτοι θα χασουν..

Εγω προσωπικα εχω σωθει βγαζω τον μηνα μου με το vodafone 300 δηλαδη με 5 ευρω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Στο αρχαιο μου cu ηρθε πριν λιγο το ακολουθο μνμ: "Suprise! 1000 λεπτα ειναι διακα σου εντελως δωρεαν για να μιλας με ολη τη vodafone για ενα μηνα! Δωρο απο το cu. Ετσι επειδη εισαι 'my cu account' χρηστης. ΝJΟY:)

Μεταφερονται αυτα τα λεπτα να τα χαρισω σε κανεναν?? Εγω δε πρωκειτε να τα χρησιμοποιησω!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Mόλις ήρθε και σε μένα το ίδιο μήνυμα αλλά με την μόνη διαφορά ότι μου δίνουν 300λεπτά αντί για 1000 :( .
Link to comment
Share on other sites

Μία από τα ίδια με 300 λεπτά! Μου ήρθε κουτί γιατί σκεφτόμουν να ενεργοποιήσω κανένα πακέτο ομιλίας τις επόμενες μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Βαζω μια καρτα το χρονο για να μη χασω τον αριθμο, απλα τον κραταω για συναισθηματικους λογους!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το παρακάτω όλοι όσοι είναι εγγεγραμένοι στο My CU Account παίρνουν 300 λεπτά. Δεν αναφέρει τίποτα για 1000 λεπτά.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151021213604756&set=a.88623724755.80022.88605814755&type=1

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το παρακάτω όλοι όσοι είναι εγγεγραμένοι στο My CU Account παίρνουν 300 λεπτά. Δεν αναφέρει τίποτα για 1000 λεπτά.

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151021213604756&set=a.88623724755.80022.88605814755&type=1

 

Χα! Μολις ηρθε κ μνμ με 300! Τι γινετε???

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Χα! Μολις ηρθε κ μνμ με 300! Τι γινετε???

 

Ψιτ, ηρθε μνμ διορθωσης! Ειπα κ γω 1300λεπτα!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Επίσης γράφει ότι άμα κάνουμε ενεργόποίηση μέσω του vodafone cu το site έχουμε κάποιο μπονους. Αλλά δεν βγάζω άκρη πιο μπονους θα δίνει για την online ενεργόποίηση . Το έκλεψε από το site της wind που και αυτή δίνει μπονους για on line ενεργόποίηση πακέτου αλλά δεν βρήκα κάτι. Επίσης ρώτησa στο 13840 και μου είπανε ότι όσοι ενεργοποίησαν το vodafonecu my account θα τους έρθει μυνημα από σήμερα για 300λεπτά δωρεάν προς ολη την vodafone για ένα μηνα. Προσοχή σε μερικούς δεν έχει στείλει μυνημα αλλά καλωντασ το 1252 με την επιλογή 4 το αναφέρει. Σε όσους δεν έχουνε μπεί τα λεπτά προφανώς δεν είχανε γραφτεί στο vodafone cu my account. Προσοχή ισχύει μόνο μόνο για vodafone cu. Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι το εξής εάν κάποιος δεν έχει κάνει έγραφη στο my account και κάνει τώρα υπάρχει κάποια επιλογή που πρέπει να πατήσει ; ή όχι ; διότι όταν είχα μπεί από αριθμό που είχε ήδη κάνει έγραφη είχε μια επιλογή αλλά επειδή έμπαινα από κινητό δεν μου το φορτώνε. Επίσης εάν κάποιος φέρει κάποιον αριθμό cu κερδίζει εκατό λεπτά προς cu. Επίσης κάτι άκυρο http://techblog.gr/gadgets/vodafone-ombrella-4524/ Τρελή ομπρέλα Vodafone που φορτίζει το κινητό σου και αυξάνει το σήμα . Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Στο αρχαιο μου cu ηρθε πριν λιγο το ακολουθο μνμ: "Suprise! 1000 λεπτα ειναι διακα σου εντελως δωρεαν για να μιλας με ολη τη vodafone για ενα μηνα! Δωρο απο το cu. Ετσι επειδη εισαι 'my cu account' χρηστης. ΝJΟY:)

Μεταφερονται αυτα τα λεπτα να τα χαρισω σε κανεναν?? Εγω δε πρωκειτε να τα χρησιμοποιησω!

 

μονο στην κοσμοτε μεταφερονται

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο αρχαιο μου cu ηρθε πριν λιγο το ακολουθο μνμ: "Suprise! 1000 λεπτα ειναι διακα σου εντελως δωρεαν για να μιλας με ολη τη vodafone για ενα μηνα! Δωρο απο το cu. Ετσι επειδη εισαι 'my cu account' χρηστης. ΝJΟY:)

Μεταφερονται αυτα τα λεπτα να τα χαρισω σε κανεναν?? Εγω δε πρωκειτε να τα χρησιμοποιησω!

 

Εμένα μου ήρθε 300 :wacko::wacko::wacko:

 

Δε νομίζω να μεταφέρονται..

 

edit: τώρα είδα τα επόμενα μηνύματα στην επόμενη σελίδα!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε 300 :wacko::wacko::wacko:

 

Δε νομίζω να μεταφέρονται..

 

edit: τώρα είδα τα επόμενα μηνύματα στην επόμενη σελίδα!

 

απαντηση στην προσφορα της γουιντ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απαντηση στην προσφορα της γουιντ

 

Ναι έχουν μεγάλη κόντρα τώρα τελευταία.

 

Πάντως εμένα το κύριο νούμερο μου παραμένει q :p

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχουν μεγάλη κόντρα τώρα τελευταία.

 

Πάντως εμένα το κύριο νούμερο μου παραμένει q :p

 

αυτο ειναι καλο για εμας τους καταναλωτες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε και εμενα για τα 300..και απο οτι ειδα στην σελιδα τους δεν ειναι επιλεκτικοι..θα τα παρουν ολοι..

Πολυ δωρο εχει πεσει τελευταια..

Ελπιζω να μην τα πληρωσουμε αναδρομικα

...ανεβαζοντας τιμες σε πακτα και παει λεγοντας

Link to comment
Share on other sites

και σε εμένα 300...μπράβο τους, χαίρομαι...έτσι, να δίνουν προσφορές στον κόσμο. Έβαλα τελευταία μια κάρτα πριν λίγες μέρες για να ανανεώσω το νούμερο. Μια χαρά μου ήρθαν τα 300, γιατί δεν βάζω πακέτο. Κύριο νούμερο μου είναι wind αλλά δεν με πείραξε. Edited by sv2evs
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...