Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσπαθει με το νεο αυτο προγραμμα η vοdα να ανταγωνιστε το F2G nonstop!Aλλα το F2Gειναι καλυτερο!Εχει και 500 λεπτα και 500 μηνυματα προς τους 2 αριθμους και δεν εχει και ελαχιστη χρεωση ενω το νεο πακετο a la carte προς στους 2 αριθμους εχει ελαχιστη χρεωση 30sec!!Επισης γενικα το F2G εχει φτηνα μηνυματα σε σχεση με τα 0.13λεπτα/sms του a la carte!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθει με το νεο αυτο προγραμμα η vοdα να ανταγωνιστε το F2G nonstop!Aλλα το F2Gειναι καλυτερο!Εχει και 500 λεπτα και 500 μηνυματα προς τους 2 αριθμους και δεν εχει και ελαχιστη χρεωση ενω το νεο πακετο a la carte προς στους 2 αριθμους εχει ελαχιστη χρεωση 30sec!!Επισης γενικα το F2G εχει φτηνα μηνυματα σε σχεση με τα 0.13λεπτα/sms του a la carte!

 

Ελαχιστη χρεωση 0.005 ?? Ειναι αυτη χρεωση? Θα μου πεις ειναι διαφορη του μηδενος αλλα συμφωνα με τα ελληνικα δεδομενα δεν την λες χρεωση... Η χρεωση ειναι ανα δευτερολεπτο ή ανα λεπτο?

Link to comment
Share on other sites

Mπορεις να αλλαζεις 1 αριθμο απο τους 2 καθε μηνα.Ειναι μια κινηση της vοda για να χτυπησει το F2G.Αλλα το F2G εχει και 500 μηνυματα προς τους 2 αριθμους και χρεωση ανα δευτερολεπτο!Επισης εχει και φτηνο μηνυμα προς ολους σε σχεση με τα πανακριβα του A LA CARTE.

 

 

Ναι αλλά αν θες να μιλάς ΠΟΛΥ, πάνω από 500 λεπτά σε 2 αριθμούς τότε η Vodafone είναι μονόδρομος.

 

 

Χρόνια πολλά!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθει με το νεο αυτο προγραμμα η vοdα να ανταγωνιστε το F2G nonstop!Aλλα το F2Gειναι καλυτερο!Εχει και 500 λεπτα και 500 μηνυματα προς τους 2 αριθμους και δεν εχει και ελαχιστη χρεωση ενω το νεο πακετο a la carte προς στους 2 αριθμους εχει ελαχιστη χρεωση 30sec!!Επισης γενικα το F2G εχει φτηνα μηνυματα σε σχεση με τα 0.13λεπτα/sms του a la carte!

 

Ερωτηση, αυτα που γραφεις τα σκεφτεσαι; :confused: Δηλαδη σε πειραξε η ελαχιστη χρεωση των 30" που σημαινει 0.005 Ευρω; :worry: :blink:

 

Με το F2G για να εχεις 500 λεπτα προς 2 αριθμους θελεις 7.2 Ευρω προπληρωμενα και με διαρκεια ενα μηνα ενω με τα ιδια χρηματα μιλας προς 2 αριθμους vodafone (ποιος εχει ΤΙΜ;;;; ) 720 ολοκληρα λεπτα. Ξεχασες βεβαια να αναφερεις πως στις υπολοιπες κλησεις το F2G σε ληστευει με 0.59/λεπτο ενω το a la carte 0.39/λεπτο :happy:

 

Προσωπικα θεωρω καλυτερη περιπτωση του a la carte, αλλα εχει ενα σημαντικο μειον, την ακριβη χρεωση στα sms προς τους 2 αριθμους.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο Link για πληροφορίες στο site της vodafone ? Στην cosmote νομίζω πληρώνεις μόνο 1,75 για να επιλέξεις τον ήχο και τίποτα άλλο, στην vodafone θέλει και 0,59 μηνιαίο πάγιο για αφτο ?

 

Σχετικά με την μεταφορά υπολοίπου απο έναν αριθμό σε άλλον υπάρχει αυτή η δυνατότητα ?

 

Στην σελίδα της βόνταφον: http://funinfo.vodafone.gr/cms/site/Fun%20&%20Info/@GMoysik*h/Welcome%20Tones/Index

 

Όχι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. :(

http://www.eppforum.org/gkr41/eye2.pngΤα μάτια καθρέφτες και φως της ψυχής..
Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων καλο ειναι το προγραμματακι της vοda και καλο ειναι που βγαινουν νεα προγραμματα απο τις εταιριες!Μας συμφερει ο ανταγωνισμος!Αλλα κατα την γνωμη μου αν επιλεξεις και τις φτηνες χρεωσεις στο F2G βγαινει γενικα καλυτερο απο το a la carte!Εχει και πακετα το F2G χρονου ομιλιας,mms,sms!Και στο παραπανω ερωτημα ''ποιος εχει ΤΙΜ?'' περιπου 3.000.000 ατομα με τα τελευταια οικονομικα αποτελεσματα!
Link to comment
Share on other sites

Σε ενημερώνει με γραπτό μήνυμα πότε λήγει ο μήνας?Αμα λήξει πρέπει να δηλώσεις παλι τα νούμερα διαφορετικά θα ισχύουν οι χρεώσεις του alacarte?
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά επειδή δεν στέλνω ποτέ sms, το βρίσκω καλύτερο του F2G.

Έχει μεν τον περιορισμό των 30 δευτερολέπτων, πράγμα αμελητέο αφού ούτως η άλλως τέτοιες κλήσεις (νονστοπ) δεν προορίζονται για τέτοιες διάρκειες !!! :lol:

Επιπλέον δεν προπληρώνεις τίποτα... αν μιλήσεις 300 λεπτά πληρώνεις 3 ευρώ... :wink:

Δεν σε περιορίζει στα 500 λεπτά... και 1000 και 1500 μπορείς με την ίδια χρέωση !!!

Είναι πολύ πιο συμφέρον απο το νον στοπ για 2 αριθμούς...

 

Το μόνο κακό είναι ότι άργησε πολύ να το βγάλει στη "φόρα" οπότε... δύσκολο να πω στους δικούς μου να κάνουν φορητότητες τώρα. Το να κουβαλάνε από 2 κινητά ο καθένας το ξεχνάμε, οπότε παραμένουμε ως έχει (με το νονστοπ) ελπίζοντας να απαντήσει η ΤΙΜ με κάποιες αλλαγές στο f2g η με κάποια νέα υπηρεσία... :wink:

 

Ακόμη δεν καταλαβαίνω πως θα γίνει η χρέωση ανά δευτερόλεπτο !!! :lol:

Στο νονστοπ έχεις 500 λεπτά, οπότε και μπορείς να αφαιρείς δευτερόλεπτα... εδώ με το 0.01 ευρώ πως θα υπολογίζεται το δευτερόλεπτο ???

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που το δοκίμασα έκανε στρογγυλοποίηση προς τα πάνω (3 και 35 δευτ χρεώθηκαν 4 λεπτά). φυσικά κάτι τέτοιο είναι αμελητέο μια και η προσφορά είναι πολύ καλή.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως που το δοκίμασα έκανε στρογγυλοποίηση προς τα πάνω (3 και 35 δευτ χρεώθηκαν 4 λεπτά). φυσικά κάτι τέτοιο είναι αμελητέο μια και η προσφορά είναι πολύ καλή.

 

Το συστημα της εταιρειας ειναι με 4 δεκαδικα.

Οποτε δεν γινεται στοργγυλοποιηση. Οταν καλεις το 1252 ακους στρογγυλοποιημενο το υπολοιπο (οχι προς τα πανω, αλλα με κανονα στρογγυλοποιησης 0,1,2,3,4 -> 0, και 5,6,7,8,9, στο πιο πανω 0 ).

Link to comment
Share on other sites

Το συστημα της εταιρειας ειναι με 4 δεκαδικα.

Οποτε δεν γινεται στοργγυλοποιηση. Οταν καλεις το 1252 ακους στρογγυλοποιημενο το υπολοιπο (οχι προς τα πανω, αλλα με κανονα στρογγυλοποιησης 0,1,2,3,4 -> 0, και 5,6,7,8,9, στο πιο πανω 0 ).

 

Το υπέθεσα αλλά δεν ήμουν σίγουρος. Στρογγυλοποίηση λέγεται αυτό πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Το υπέθεσα αλλά δεν ήμουν σίγουρος. Στρογγυλοποίηση λέγεται αυτό πάντως...

 

Ναι, αλλα στην επομενη κληση θα χρεωθεις λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

ean exeis energopoiimeno to programma talk and save (poy milas me enan arithmo gia 3 lepta me 0,39 sec) kiexeis energopoiimenoys kai toys 2 arithmoys tote soy xreonei to talk and save h to allo programma? to exei dokimasei kaneis?
Link to comment
Share on other sites

ean exeis energopoiimeno to programma talk and save (poy milas me enan arithmo gia 3 lepta me 0,39 sec) kiexeis energopoiimenoys kai toys 2 arithmoys tote soy xreonei to talk and save h to allo programma? to exei dokimasei kaneis?

 

ΤΟ talk and save ΔΕΝ ειναι μονο για 1η2 αριθμους

ΕΙΝΑΙ για ολους του vodafone (ΕΓΩ ετσι το ξερω & το εχω)!

Link to comment
Share on other sites

apla gia na sas enimerosw,telika tilefonisa sti vodafone k rotisa k moy eipan pos 1on an exo idi energopoiimeno to programma gia 2 kinita vodafone den mporoyn na moy perasoyn to talk and save kai 2on pos an exo idi to talk and save kai valo k to programma gia 2 arithmous, tha xreonomai me vasi to talk and save..profanos den anagnorizei toys 2 arithmoys kanena programma toy ala carte.. telika evala mono to programma gia 2 arithmoys..

 

na rotiso kati asxeto... ean valeis paketo minimatwn (50 me 5eyro ktl) den iparxei periptosi na iparxei kanena provlima se sxesi me to programma ton 2 arithmwn.. etsi? einai kati teleiws asxeto..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγω που έχω Vodafone Cu πήρα τηλ στο 1286 και άκουσα για την υπηρεσία... Άραγε θα μπορώ να την ενεργοποιήσω την υπηρεσία? :worry: Λέτε να κάνει και για εμάς τελικά?:shifty:
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έγω που έχω Vodafone Cu πήρα τηλ στο 1286 και άκουσα για την υπηρεσία... Άραγε θα μπορώ να την ενεργοποιήσω την υπηρεσία? :worry: Λέτε να κάνει και για εμάς τελικά?:shifty:

Πήρες και άκουσες δηλαδή το μενού επιλογών; Εγώ μόλις το κάλεσα από CU και βγαίνει το μήνυμα "ο αριθμός που καλέσατε δεν είναι σωστός"...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Και γω με cu το 1286 φαινετε σαν να ειναι λαθος αριθμος. Ρε c cloud μηπως εχεις a la carte και δεν το ξερεις :p
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ talk and save

ΕΙΝΑΙ για ΟΛΟΥΣ του ΑΡΙΘΜΟΥΣ (tim-cosmote-Q-σταθερα οτε) & vodafone (ΕΓΩ ετσι το ξερω & το εχω)!

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα για επιπλεον 50% χρονο ομιλιας με ανανεωση απο τα καταστηματα ισχυει ακομα? Ισχυει για ανανεωση απο 10€?
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα για επιπλεον 50% χρονο ομιλιας με ανανεωση απο τα καταστηματα ισχυει ακομα? Ισχυει για ανανεωση απο 10€?

οχι απο καταστημα αλλα :

NAI μεσω ιντερνετ εως 31-3-07 με +50% απο 20€ εως 100€ ! (οσο περισσότερα τοσο πιο πολυ σε συμφέρει) αλλα (θέλει πιστωτική η χρεωστική κάρτα)

edit: το αλλαξα ! ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

οχι απο καταστημα αλλα :

NAI μεσω ιντερνετ εως 31-3-07 με +50% απο 10€ εως 100€ ! (οσο περισσότερα τοσο πιο πολυ σε συμφέρει) αλλα (θέλει πιστωτική η χρεωστική κάρτα)

 

Για 20 euro και πάνω έχεις 50% bonus στα 10 euro δεν έχει 50% bonus

Link to comment
Share on other sites

Πήρες και άκουσες δηλαδή το μενού επιλογών; Εγώ μόλις το κάλεσα από CU και βγαίνει το μήνυμα "ο αριθμός που καλέσατε δεν είναι σωστός"...

 

Και γω με cu το 1286 φαινετε σαν να ειναι λαθος αριθμος. Ρε c cloud μηπως εχεις a la carte και δεν το ξερεις :p

 

Ναι παιδιά όντως... πήρα τηλ και ακουσα κανονικά... "Καλως ήρθατε στο μενού επιλογών του νεου Vodafone A la carte... " Ρε παιδιά αν δεν με πιστεύετε να σας δείξω το πακέτο σύνδεσης...! Ένα στρόγγυλο κόκκινο είναι και είμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ ότι έχω CU!:blink: Αφού χρησιμοποιώ τις υπηρεσίες Cu a lot κλπ. :worry:

 

Για δοκιμή παιδιά το δοκίμασα και στο κινητό της αδερφής μου που και αυτή έχει Vodafone Cu και παίζει κανονικά. Τώρα μένει να δώ αν όντως μπορώ να ενεργοποιήσω την υπηρεσία...!:shifty:

Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...