Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

η προσφορά της βόνταφον παιδιά με τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας και μηνύματα προς συνδρομητές βόνταφον με κάθε ανανέωση κάρτας ομιλίας από 10 ευρώ και πάνω για πόσο καιρό ακόμη θα ισχύει ?

 

Μέχρι 30/6/11

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις ελαβα μυνημα στο κινητο μου που γραφει το εξης : '' οτι απο 10/2 το ιντερνετ στο κινητο γινεται πραγματικα φθηνο ! με 1€/ημερα και μονο σερφαρε οποια μερα/ολη μερα. αυτοματα για οσουσ δεν εχουνε πακετο ιντερνετ . καλεστε το 1350!

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μολις ελαβα μυνημα στο κινητο μου που γραφει το εξης : '' οτι απο 10/2 το ιντερνετ στο κινητο γινεται πραγματικα φθηνο ! με 1€/ημερα και μονο σερφαρε οποια μερα/ολη μερα. αυτοματα για οσουσ δεν εχουνε πακετο ιντερνετ . καλεστε το 1350!

πολύ καλή ιδέα .

Έτσι αποφεύγεις να χρεωθείς υπερβολικά ποσά , κατά λάθος.

Link to comment
Share on other sites

^ Αυτό με το 1€ την ημέρα δεν είναι που ισχύει ως τις 4 τη νύχτα ή κάπως έτσι;

Θέλω να δοκιμάσω αυτές τις μέρες ένα κινητό για να δω πώς μπαίνει στο ιντερνετ και αυτήν τη στιγμή δεν έχω κανένα πακέτο με MB σε καμία από τις sim μου.

Αν βάλω μέσα στη συσκευή που θέλω μια sim VF και ενεργοποιήσω αυτό με το 1€ θα αρχίσει αμέσως να ισχύει εκείνη τη στιγμή;

 

Τα λέει εδώ:

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9141

αλλά απλώς επιβεβαιώνω.

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

^ Αυτό με το 1€ την ημέρα δεν είναι που ενεργοποιείται στις 4 τη νύχτα ή ισχύει ως τις 4 τη νύχτα ή κάπως έτσι;

Θέλω να δοκιμάσω αυτές τις μέρες ένα κινητό για να δω πώς μπαίνει στο ιντερνετ και αυτήν τη στιγμή δεν έχω κανένα πακέτο με MB σε καμία από τις sim μου.

Αν βάλω μέσα στη συσκευή που θέλω μια sim VF και ενεργοποιήσω αυτό με το 1€ θα αρχίσει αμέσως να ισχύει εκείνη τη στιγμή;

 

εαν καλεσεις το 1350 παλια εδινε το δικαιωμα να γραφτεις στο ιντερνετ ολη μερα τωρα δεν το δινει και ισχυει αυτοματα. λεει οτι ολοι οι συνδρομητες θα γραφτουνε αυτοματα ανα τακτα χρονικα διαστηματα και θα λαβουνε μυνημα. για καλο κακου καλεσε το 13840 και μαθε εαν ειναι ενεργοποιημενο για να εισαι σιγουρος 100%.

 

πολύ καλή ιδέα .

Έτσι αποφεύγεις να χρεωθείς υπερβολικά ποσά , κατά λάθος.

 

οντως!! προφανως για αυτο το εβαλε η βοντα να ειναι καλα... . το καλο ειναι οτι οταν εχεις πακετο surf&email ενεργοποιημενο μολις τελειωσουνε τα μβ ιντερνετ σε βαζει αυτοματα στο ιντερνετ ολη μερα. πολυ καλο .. διοτι θα ακουγα μειιον στο υπολοιπο μου μολις καταναλωνα το πακετο ιντερνετ που ειχα ενεργοποιησει.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Tο καλο που το ειδατε;με 3€ 60mb και μονο μια φορα το μηνα ενεργοποιηση, και μετα το τελος των mb 1€ σε καθε εισοδο.εκβιασμος ειναι να παρεις το πακετο των 7€ 200mb.ετσι το βλεπω.Bασικα καλυτερα κοσμοτε που παιρνω οσα πακετα θελω.και καλυτερα γουιντ αν κρατησει το 5€ 500mb(τελειο).
Link to comment
Share on other sites

Tο καλο που το ειδατε;με 3€ 60mb και μονο μια φορα το μηνα ενεργοποιηση, και μετα το τελος των mb 1€ σε καθε εισοδο.εκβιασμος ειναι να παρεις το πακετο των 7€ 200mb.ετσι το βλεπω.Bασικα καλυτερα κοσμοτε που παιρνω οσα πακετα θελω.και καλυτερα γουιντ αν κρατησει το 5€ 500mb(τελειο).

 

Μην τρέφεις αυταπάτες...Αυτές οι προσφορές δεν κρατάνε... μέχρι 31/3 θα είναι και παπαλα...

 

Όσο για το 1€ την ημέρα εγώ θα πω ότι επιτέλους να ξέρεις ποσό χρεώνεσαι ... Καλή κίνηση!

Link to comment
Share on other sites

E,οχι να πω κ ευχαριστω που με χρεωνει 1€ για καθε εισοδο στο ιντερνετ!!:)να βγει ενα καλο πακετο ιντερνετ και να εχει μια λογικη χρεωση kb για εισοδο χωρις πακετο.
Link to comment
Share on other sites

Με το που βάζεις κάρτα στο καρτοκινητό σου μπορείς να πάρεις ως δώρο 100 mb για έναν μήνα (express the real u). Εάν έχεις ενεργοποιημένο το ιντερνέτ με 1 € την ημέρα το σύστημα το καταλαβαίνει ότι πρώτα πρέπει να ξοδευτούν τα 100 mb και μετά να χρεώνει το 1€ ;
.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το καταλαβαίνει

αλλά αμέσως μόλις τελειώσουν τα 100 σου πέρνει 1 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το ιντερνετ ολη μέρα κάθε μέρα εδω και 2 μήνες ,κατεβαζα ολη μέρα άπειρα mb μεχρι απόψε που μου χαμηλωσε τραγικά τη ταχύτητα.είχε κανεις διάφορα στη ταχύτητα του σήμερα;
Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχω το ιντερνετ ολη μέρα κάθε μέρα εδω και 2 μήνες ,κατεβαζα ολη μέρα άπειρα mb μεχρι απόψε που μου χαμηλωσε τραγικά τη ταχύτητα.είχε κανεις διάφορα στη ταχύτητα του σήμερα;

 

Εγω παντως μια φορα που το εχω δοκιμασει μεχρι γυρο στα 50mb κατεβαζα κανονικα, μετα μου μειωσε απελπηστικα την ταχυτητα!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

E,οχι να πω κ ευχαριστω που με χρεωνει 1€ για καθε εισοδο στο ιντερνετ!!:)να βγει ενα καλο πακετο ιντερνετ και να εχει μια λογικη χρεωση kb για εισοδο χωρις πακετο.

 

δεν σε χρεώνει 1€ για κάθε είσοδο στο Ιντερνετ... σε χρεώνει 1€ στην πρώτη είσοδο στο Ιντερνετ και μετά free όλη την ημέρα.

Εγώ απλά λέω ότι έτσι καταλαβαίνεις τι πληρώνεις... γιατί πριν με την χρέωση 7€ ή 12€ το ΜΒ (ή έστω το 1€ στα πακέτα αν ξεπερνούσες τα ΜΒ που σου έδινε) και ήταν απλησίαστο σε τιμή και δεν μπορούσες να ξέρεις πόσο θα χρεωνόσουν στην τελική. Τώρα ξέρουμε!

Link to comment
Share on other sites

Μην τρέφεις αυταπάτες...Αυτές οι προσφορές δεν κρατάνε... μέχρι 31/3 θα είναι και παπαλα...

 

Όσο για το 1€ την ημέρα εγώ θα πω ότι επιτέλους να ξέρεις ποσό χρεώνεσαι ... Καλή κίνηση!

 

οντως αλλα αμα δειτε η χρεωση του vodafone live με αυτον τον τροπο γινεται 1€ και δεν σε χρεωνει 0,50€ στο περιπου που ητανε , το μονο καλο ειναι οτι μπορεις να μπεις και σε αλλα σιτε. επισης ευτυχως που υπαρχει και το facebook zero που θα ισχυσει μεχρι 18/5/2011 απο οτι μου ειπανε στο 13840. Επισης με αυτον τον τροπο μας συμφερει καλυτερα διοτι αμα χρησιμοποιουμε το surf&email 60 που μπορουμε να το ενεργοποιησουμε μονο μια φορα τον μηνα εαν τα καταναλωσουμε νωριτερα θα δουμε το υπολοιπο μας μειωμενο κατα 1€ αρα το καταλαβαινουμε. επισης τωρα που πριν υπηρχε ασυμβατοτητα τωρα μπορουμε να εχουμε αυτοματα ενεργοποιημενο το internet ολη μερα συνδιαστηκα με το surf&email 60 αυτο ειναι πολυ καλο οταν κανεις περιορισμενη χρηση απο το κινητο, αλλιως πρεπει να ενεργοποιησεις το 200μβ ιντερνετ με 7€ ( που ειναι πολλα τα χρηματα. ) αλλα χιλιες φορες να δωσω 2€ παρα πανω και να εχω 100μβ περισσοτερα , παρα να πληρωσω απο 1/4 στα καρτοκινητα τις wind τα 100μβ ιντερνετ με 5€. βεβαια το πιο οικονομικο πακετο ιντερνετ μεχρι 31/3 το δινει η γουιντ στα καρτοκινητα της διοτι με 5€ δινει 500μβ.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Στο Vodafone live μπαίνεις με άλλες ρυθμίσεις οπότε δεν νομίζω να σε χρεώνει 1 ευρώ αλλά ελάχιστοι πλέον το χρησιμοποιούν.

Οι προσφορές καμμιά φορά πέρνουν παράταση . Δεν είμαστε σίγουροι ότι θα λήξουν στις 31/3 .

Αυτό ισχύει για όλες τις προσφορές σε όλες τις εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Στο Vodafone live μπαίνεις με άλλες ρυθμίσεις οπότε δεν νομίζω να σε χρεώνει 1 ευρώ αλλά ελάχιστοι πλέον το χρησιμοποιούν.

Οι προσφορές καμμιά φορά πέρνουν παράταση . Δεν είμαστε σίγουροι ότι θα λήξουν στις 31/3 .

Αυτό ισχύει για όλες τις προσφορές σε όλες τις εταιρείες.

 

ναι το ξερω αυτο που λες εξαλλου συμφωνα με την τελευταια ενημερωση που ξερω ισχυει μεχρι 31/3. οσο για αυτο που λες για το vodafone live νομιζω οτι ειναι το ιδιο πραγμα. δηλαδη θα χρεωνει 1€ ανεξαρτητα προφιλ. τωρα δεν ξερω ετσι πιστευω ........

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

ναι το ξερω αυτο που λες εξαλλου συμφωνα με την τελευταια ενημερωση που ξερω ισχυει μεχρι 31/3. οσο για αυτο που λες για το vodafone live νομιζω οτι ειναι το ιδιο πραγμα. δηλαδη θα χρεωνει 1€ ανεξαρτητα προφιλ. τωρα δεν ξερω ετσι πιστευω ........

 

το ίδιο ισχύει:

" Η χρέωση του 1€ πραγματοποιείται με την πρώτη είσοδο από το κινητό σου σε κάποια σελίδα Internet ή στο Vodafone live! / My Web και σου εξασφαλίζει απεριόριστη πλοήγηση στο Internet και Vodafone live! / My Web έως τις 4 π.μ. "

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9141

Link to comment
Share on other sites

Aπό Πέμτπη 10 Φεβρουαρίου όλοι οι συνδρομητές Vodafone έγιναν αυτόματα Internet Όλη Μέρα!

 

Τι σημαίνει αυτό;

Ότι όλοι πλέον σερφάρουν απεριόριστα μόνο με 1 ευρώ την ημέρα και μόνο όποιες μέρες επιλέξουν εκείνοι.

 

 

Έτσι, η Vodafone κάνει το Internet από το κινητό σου φθηνότερο από ποτέ και σου προσφέρει:

 

Ξεκάθαρη χρέωση: 1 ευρώ την ημέρα και μόνο

 

Χωρίς δεσμεύσεις, χρεώνεσαι μόνο τις ημέρες που μπαίνεις στο Internet από το κινητό

 

Ελευθερία, απεριόριστη πλοήγηση για όλη την ημέρα

Το Internet Όλη Μέρα είναι αυτόματα ενεργοποιημένο σε όλους τους συνδρομητές Vodafone που δεν έχουν ήδη ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο Internet.

 

 

Αν δεν ασχοληθούμε, δεν τρέχει κάτι;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

οντως αλλα αμα δειτε η χρεωση του vodafone live με αυτον τον τροπο γινεται 1€ και δεν σε χρεωνει 0,50€ στο περιπου που ητανε , το μονο καλο ειναι οτι μπορεις να μπεις και σε αλλα σιτε. επισης ευτυχως που υπαρχει και το facebook zero που θα ισχυσει μεχρι 18/5/2011 απο οτι μου ειπανε στο 13840. Επισης με αυτον τον τροπο μας συμφερει καλυτερα διοτι αμα χρησιμοποιουμε το surf&email 60 που μπορουμε να το ενεργοποιησουμε μονο μια φορα τον μηνα εαν τα καταναλωσουμε νωριτερα θα δουμε το υπολοιπο μας μειωμενο κατα 1€ αρα το καταλαβαινουμε. επισης τωρα που πριν υπηρχε ασυμβατοτητα τωρα μπορουμε να εχουμε αυτοματα ενεργοποιημενο το internet ολη μερα συνδιαστηκα με το surf&email 60 αυτο ειναι πολυ καλο οταν κανεις περιορισμενη χρηση απο το κινητο, αλλιως πρεπει να ενεργοποιησεις το 200μβ ιντερνετ με 7€ ( που ειναι πολλα τα χρηματα. ) αλλα χιλιες φορες να δωσω 2€ παρα πανω και να εχω 100μβ περισσοτερα , παρα να πληρωσω απο 1/4 στα καρτοκινητα τις wind τα 100μβ ιντερνετ με 5€. βεβαια το πιο οικονομικο πακετο ιντερνετ μεχρι 31/3 το δινει η γουιντ στα καρτοκινητα της διοτι με 5€ δινει 500μβ.

 

Η ανακοινωση λεει ομως οτι ενεργοποιειται μονο σε οσους δεν εχουν καποιο πακετο δεδομενων ενεργοποιημενο. Αρα σε σενα δε θα εχει ενεργοποιηθει το ιντερνετ ολη μερα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να βοηθήσει κανείς; Θέλω άμεσα να ενεργοποιήσω το internet της vodafone που προσφέρει με 1€ / ημέρα. Τι θα χρειαστει ν'αλλάξω το τηλ; (συνδέομαι μόνο μεσω wifi)

Τι να προσέξω; Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

δε ξέρω και εγω,απλά ρωτάω γιατί νομίζω ότι πρόκειτα περι απάτης σε καλουν και χρεώνεσαι αν το σηκώσεις.Γι'άυτο ρωτάω αν ξέρει κανείς κάτι περισσότερο

 

 

Εσείς απαντήσατε; γιατί εγω απάντησα και έπαιζε τραγούδι :ρ.

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη κίνηση της VODAFONE για αυτόματη ενεργοποίηση όλων των συνδρομητών της στο "Vodafone Internet Όλη - Μέρα" είναι επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ!!!

 

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα "Vodafone Internet Όλη - Μέρα" υπήρχε και οποιοσδήποτε το χρειαζόταν μπορούσε να το ενεργοποιήσει. Τώρα με λίγα λόγια σε ενεργοποιούν αυτόματα σε αυτό το πρόγραμμα χωρίς καμία συγκατάθεση από μέρους του καταναλωτή και σου λένε ότι ελάχιστη χρέωση για να χρησιμοποιήσεις το mobile internet είναι το 1€.

 

Κάποιος που χρησιμοποιεί τη πλοήγηση μέσω του κινητού και κατεβάζει δεδομένα A-GPS ή θέλει κατεβάσει τη πρόγνωση καιρού, που ο όγκος των δεδομένων είναι πολύ μικρός θα πρέπει να χρεωθεί 1€. Και κάτι ακόμα πιο απλό κάποιος που θα μπεί κατά λάθος στο Internet και κατεβάσει κάποιο μικρό όγκο δεδομένων πάλι 1€ θα χρεωθεί.

 

Το πρόγραμμα αυτό υπάρχει καιρό διαθέσιμο και όποιος ήθελε μπορούσε να το ενεργοποιήσει.

Το να μου ενεργοποιούν ένα πρόγραμμά χωρίς τη συγκατάθεση μου και να ανεβάζουν την ελάχιστη χρέωση για το mobile internet στο 1€ το θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βρε παίδες...στον αριθμό μου υπάρχουν χρεώσει χωρίς να κάνω κλήσεις,εκτός από vodafone ...Γιατί γίνεται αυτό;Πώς ελέγχω τί υπηρεσίες έχω ανοιχτές;;

Ξέρω ότι έχω ενεργοποιημένο το welcome tunes..οκ...Αλλά έχω πολύ λιγότερη κάρτα από αυτην που είχα υπολογίσει..

- - - -

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...