Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ένα από τα ταυτοποιημένα (υποτίθεται) vodafone καρτοκινητά μου και μόνο σε αυτό ήρθε ένα sms από τη βόντα ότι "να ταυτοποιήσετε το κινητό σας μέχρι κλπ γιατί αλλιώς θα πάψει να λειτουργεί κλπ'. Στα άλλα τίποτα.

Λέτε να απέτυχε η ταυτοποίηση;

Θα πάρω 13830...

 

Επίσης, το νούμερο αυτό το έχω δανείσει για λίγες μέρες σε έναν αλλοδαπό φίλο μου που επισκέπτεται την Ελλάδα. Κανονικά, δηλαδή, θα έπρεπε να πάμε μαζί σε κατάστημα vodafone να του το μεταβιβάσω και μετά πριν φύγει να ξαναπάμε πάλι και οι δύο μαζί να μου το ξαναμεταβιβάσει πίσω σε μένα; :wacko: Ωχ, τι κουλαμάρα, αυτή η ταυτοποίηση... Καλά, θα πάρω τα ρίσκα μου κι ελπίζω ο φίλος μου να μην είναι τίποτα τροmokraτης και καταλήξω στο μπουντρούμι... :lol: Αλλά και τώρα παράνομη είμαι, αφού στην δήλωση έχω πει ότι εγώ θα είμαι ο χρήστης! Δε σου λέω εγώ, δεν τη γλυτώνω, μέσα με βλέπω... :(

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις οταν λες αλλοδαπο φιλο σου?

 

καποιον φιλο της ο οποιος δεν ειναι ελληνας

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποιον φιλο της ο οποιος δεν ειναι ελληνας

 

ε αυτο ρωταω.....αν ηταν γερμανος γαλλος ολλανδος ισπανος.

η απο ανατολικο μπλοκ?

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

ε αυτο ρωταω.....αν ηταν γερμανος γαλλος ολλανδος ισπανος.

η απο ανατολικο μπλοκ?

 

Έχει κάποια σημασία;

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, το νούμερο αυτό το έχω δανείσει για λίγες μέρες σε έναν αλλοδαπό φίλο μου που επισκέπτεται την Ελλάδα. Κανονικά, δηλαδή, θα έπρεπε να πάμε μαζί σε κατάστημα vodafone να του το μεταβιβάσω και μετά πριν φύγει να ξαναπάμε πάλι και οι δύο μαζί να μου το ξαναμεταβιβάσει πίσω σε μένα; :wacko: Ωχ, τι κουλαμάρα, αυτή η ταυτοποίηση... Καλά, θα πάρω τα ρίσκα μου κι ελπίζω ο φίλος μου να μην είναι τίποτα τροmokraτης και καταλήξω στο μπουντρούμι... :lol: Αλλά και τώρα παράνομη είμαι, αφού στην δήλωση έχω πει ότι εγώ θα είμαι ο χρήστης! Δε σου λέω εγώ, δεν τη γλυτώνω, μέσα με βλέπω... :(

 

προσωπικα το εχω κοψει αυτο το συνηθειο....δεν δανειζω (ονομαστικοποιημενο) νουμερο σε κανεναν....:worry:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποια σημασία;

 

προσωπικα οχι.

απλα αλλοδαπος αποκαλειται συνηθως ο << παρανομος >> εισαγωμενος,η,οσοι ειναι του ανατολικου μπλοκ!

τους ευρωπαιους δεν τους αποκαλείς αλλοδαπους...συνηθως...:ninja:

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

(ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ)

 

προσωπικα οχι.

απλα αλλοδαπος αποκαλειται συνηθως ο << παρανομος >> εισαγωμενος,η,οσοι ειναι του ανατολικου μπλοκ!

τους ευρωπαιους δεν τους αποκαλείς αλλοδαπους...συνηθως...:ninja:

 

Αλλοδαπός καλείται οποιοσδήποτε δεν είναι υπήκοος της χώρας στην οποία βρίσκεται. Δεν έχει σημασία αν είναι νόμιμος ή παράνομος μετανάστης, τουρίστας, Πακιστανός, Άγγλος, Αλβανός, Γάλλος ή Πορτογάλος κ.ο.κ. :)

 

(ΕΚΤΟΣ ΘΕΜΑΤΟΣ)

Link to comment
Share on other sites

οντος εκτος θεματος...

αλλα αλλο αλβανος πακιστανος και αλλο Γαλλος Πορτογαλλος..

ενας Ελληνας αν παει Γερμανια πχ δεν θα τον αποκαλεσουν αλλοδαπο...

any way ,μην ξεφυγουμε επι του θεματος.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

:lol: Δεν περίμενα να "πέσει" τέτοιο θέμα! :lol:

Πού να δείτε που ο τύπος μένει και σπίτι μου... :worry:

:lol:

Και μένει μόνιμα σε μία χώρα, έχει διαβατήριο από άλλη χώρα (τη χώρα καταγωγής του) και ήρθε στην Ελλάδα για τουρισμό μέσω Τουρκίας, και Μέσης Ανατολής. :confused:

Μήπως είναι κατάσκοπος??? :grin:

Και το κλείνω το OFF-TOPIC!

 

Στο θέμα μας, σχετικά με το μήνυμα για την ταυτοποίηση, τo 13830 μου επιβεβαίωσε ότι το νούμερο είναι ταυτοποιημένο και ότι το SMS που μου ήρθε δεν είχε κάποια ιδιαίτερη σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα μας, σχετικά με το μήνυμα για την ταυτοποίηση, τo 13830 μου επιβεβαίωσε ότι το νούμερο είναι ταυτοποιημένο και ότι το SMS που μου ήρθε δεν είχε κάποια ιδιαίτερη σημασία.

 

Αφου καλεσεις το 13830 ποιο πληκτρο πατας για να συνδεθεις με εκπροσωπο της εξυπηρετησης πελατων;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:

 

Στο θέμα μας, σχετικά με το μήνυμα για την ταυτοποίηση, τo 13830 μου επιβεβαίωσε ότι το νούμερο είναι ταυτοποιημένο και ότι το SMS που μου ήρθε δεν είχε κάποια ιδιαίτερη σημασία.

 

έχει γραφτεί και πιό πίσω νομίζω, το μύνημα όταν καλείς 1252, το sms ακόμα και η κλήση από την "Αλεξάνδρα" (εγώ έλαβα 2 κλήσεις,τη δευτερη 1 εβδομάδα αφού ταυτοποίησα!) που σε πρήζουν για την ταυτοποίηση θα έρχεται αδιακρίτως αν έχεις κάνει ή όχι την ταυτοποίηση...

προφανώς δεν προλαβαίνουν να ενημερώσουν και τις λίστες αυτές, οπότε υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

Τι καλώ για να μετατρέψω το νεο καρτοκινητο vodafone μου σε cu ?

- Θα χάσω το υπόλοιπό μου?

- Το πρόγραμμα unlimited που εχω φορτώαει , θα χαθεί;

 

 

Δεν μου ειναι ευκολο να διαβασω χιλιάδες ποστ και η αναζητηση δεν μου βγαλε κατι σχετικο...

 

Ευχαριστώ.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Τι καλώ για να μετατρέψω το νεο καρτοκινητο vodafone μου σε cu ?

- Θα χάσω το υπόλοιπό μου?

- Το πρόγραμμα unlimited που εχω φορτώαει , θα χαθεί;

 

 

Δεν μου ειναι ευκολο να διαβασω χιλιάδες ποστ και η αναζητηση δεν μου βγαλε κατι σχετικο...

 

Ευχαριστώ.

 

Καλεις το 1266. Δεν χανεις ουτε το υπολοιπο σου ουτε το unlimited.

Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Καλεις το 1266. Δεν χανεις ουτε το υπολοιπο σου ουτε το unlimited.

 

A, ωραια σε ευχαριστω . Και να ρωτησω, ποσο θα μου φαει απο την καρτα για να ξερω αν ειναι να πεταχτω ως το περιπτερο....

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

A, ωραια σε ευχαριστω . Και να ρωτησω, ποσο θα μου φαει απο την καρτα για να ξερω αν ειναι να πεταχτω ως το περιπτερο....

 

Ειναι δωρεαν οι αλλαγες!

Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Guest hermos
Δεν ξέρω αν είναι το σωστό θέμα για να κάνω αυτή την ερώτηση, αλλά τέλος πάντων... Ο αδερφός μου που έχει vodafone, δήλωσε το καρτοκινητό του. Μετά από κάποια ώρα του στέλνει μήνυμα η vodafone ότι στις 30 του μήνα τελειώνει η προθεσμία και ότι πρέπει να πάμε να το δηλώσουμε. Υπάρχει περίπτωση να έκανε κάποια μακακία η κοπέλα που πέρασε τα στοιχεία στον υπολογιστή και να μην δηλώθηκε?
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό θέμα για να κάνω αυτή την ερώτηση, αλλά τέλος πάντων... Ο αδερφός μου που έχει vodafone, δήλωσε το καρτοκινητό του. Μετά από κάποια ώρα του στέλνει μήνυμα η vodafone ότι στις 30 του μήνα τελειώνει η προθεσμία και ότι πρέπει να πάμε να το δηλώσουμε. Υπάρχει περίπτωση να έκανε κάποια μακακία η κοπέλα που πέρασε τα στοιχεία στον υπολογιστή και να μην δηλώθηκε?

Καλυτερα να καλεσει στην εξυπηρετηση για επιβεβαιωση η να περασει απο ενα καταστημα γιατι πολλα εχουν δει τα ματια μας απο διαφορους υπαλληλους.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το σωστό θέμα για να κάνω αυτή την ερώτηση, αλλά τέλος πάντων... Ο αδερφός μου που έχει vodafone, δήλωσε το καρτοκινητό του. Μετά από κάποια ώρα του στέλνει μήνυμα η vodafone ότι στις 30 του μήνα τελειώνει η προθεσμία και ότι πρέπει να πάμε να το δηλώσουμε. Υπάρχει περίπτωση να έκανε κάποια μακακία η κοπέλα που πέρασε τα στοιχεία στον υπολογιστή και να μην δηλώθηκε?

 

δεν το νομιζω διοτι τα περναει στον η.υ. και μετα τυπωνει το εντυπο που το υπογραφεις αρα λιγο απιθανο. παντως μια κληση στο c.c. τις βοντα θα μαθεις αμεσα τι παιζει. γενικα τα μυνηματα που σου στελνουνε για να πας να κανεις ταυτοποιηση στελνωνται μαΖΙκα και δεν τσεκαρουνε παντα αν το κινητο σου ειναι ταυτοποιημενο ή οχι. την ειχα παθει για αυτο στο λεω. επισης καπου ακουσα οτι η χρεωση στο c.c. θα αλλαξει τιμη ισχυει;. εχετε ακουσει κατι;. ή ητανε ραδιοαρβυλα..;

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!σ ποιο αριθμό στέλνουμε στ καρτοκινητό για να μάθουμε πόσα λεπτά απ τ απεριόριστα 1500 μας έχουν μείνει;μπαίνω απ τ κινητό κ δεν εχω την δυνατότητα να ψάξω...ευχαριστώ!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εφικτη η λειτουργεια δυο προγραμματων μαζι;

Για π.χ. να εχω vodafone unlimited 1500 kai 1500 και μετα να φορτωσω ενα προγραμμα να μιλαω 600' με αλλους αριθμους....

Συμφερει , γενικα;

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για καρτοκινητά , μαζί με τα Unlimited δεν μπορείς να έχεις τα Super πακέτα , μπορείς να έχεις το εβδομαδιαίο πακέτο των 30 λεπτών και 30 μηνυμάτων με κόστος 5 ευρώ αν είσαι στο Νέο καρτοκινητό .

Στα CU , International έχεις πακέτο για σταθερά μόνο

Υπάρχουν και κάποια πακέτα για διεθνείς προρορισμούς .

ΤΙP: Αν γραφτείς στο unlimited και ανανεώσεις με τουλάχιστον 10 ευρώ , μπορείς να διαγραφτείς .

Για 30 ημέρες θα έχεις και τα Unlimited και τα Super πακέτα .

Όμως δεν μπορείς να ξαναγραφτείς στο Unlimited αν δεν περάσουν 30 ημέρες.

Για τα πακέτα του Νέου καρτοκινητού που είναι συμβατά με το Unlimited δες στο παρακάτω Link

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1241

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!σ ποιο αριθμό στέλνουμε στ καρτοκινητό για να μάθουμε πόσα λεπτά απ τ απεριόριστα 1500 μας έχουν μείνει

 

Μπορείς να πάρεις και το 1252 να πατήσεις το 4 και εκεί σου λέει και τα υπολειπόμενα λεπτά και τα υπολειπόμενα sms.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...