Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα σου κοστίζει κανονικά δυστυχώς! Από όσο γνωρίζω μόνο στα συμβόλαια δε χρεώνεται κάποιος την προώθηση όταν έχει χρόνο ομιλίας. Αυτό πούμπορείς να κάνεις είναι μια Vodafone together. 2 νούμερα σε μια σιμ με δωρεάν τις Προωθήσεις αν θυμάμαι καλά!
Link to comment
Share on other sites

θα σου κοστίζει κανονικά δυστυχώς! Από όσο γνωρίζω μόνο στα συμβόλαια δε χρεώνεται κάποιος την προώθηση όταν έχει χρόνο ομιλίας. Αυτό πούμπορείς να κάνεις είναι μια Vodafone together. 2 νούμερα σε μια σιμ με δωρεάν τις Προωθήσεις αν θυμάμαι καλά!

 

Μμμ...κριμα. Ευχαριστω για την ενημερωση.

Link to comment
Share on other sites

 

3) Ψιλοάσχετο αλλά τώρα το είδα: "Οι χρεώσεις (Vodafone CU με Vodafone, OTE, σταθερά δίκτυα άλλων εταιριών, Wind, Cosmote, Q-Telecom 0,0059 € / δευτ.3 ) ισχύουν για νέες ενεργοποιήσεις (συμπεριλαμβάνονται και οι ενεργοποιήσεις μέσω φορητότητας ή/και μεταφορές από άλλο καρτοκινητό ή πρόγραμμα συμβολαίου Vodafone) στο Vodafone CU, που θα πραγματοποιούνται από 02/11/2009. Οι υπάρχοντες συνδρομητές μπορούν να αποστείλουν κενό SMS στο 1288 για εγγραφή στις παραπάνω χρεώσεις. Διαφορετικά οι χρεώσεις είναι ως εξής: Vodafone CU με Vodafone, OTE, Wind, Cosmote, Q-Telecom 0,0098 € / δευτ., αποστολή γραπτού μηνύματος (προς Ελληνικά δίκτυα) 0,0857 € / SMS. "

πρέπει να στείλουμε sms στο 1288; Χάνουμε κάτι με αυτό;

 

Αν είσαι παλιός συνδρομητής και δεν έχεις ήδη στείλει κενό μηνυμα στο 1288 κάνε το τώρα. αν πρόκειται να κάνεις νέα σύνδεση (ή έκανες σύνδεση μετά τις 2/11) τότε δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι

Link to comment
Share on other sites

θελω να παω απο voda σε cosmote. εχω cu τωρα και θελω να το κανω whats up. ποσο καιρο παιρνει περιπου? το υπολοιπο του cu (καπου στα 8€ ειναι) θα χαθει ή θα μεταφερθει στο whats up?

ευχαριστω. επισης πληρωνω κατι για την μεταφορα ή ειναι δωρεαν?

Link to comment
Share on other sites

θελω να παω απο voda σε cosmote. εχω cu τωρα και θελω να το κανω whats up. ποσο καιρο παιρνει περιπου? το υπολοιπο του cu (καπου στα 8€ ειναι) θα χαθει ή θα μεταφερθει στο whats up?

ευχαριστω. επισης πληρωνω κατι για την μεταφορα ή ειναι δωρεαν?

 

A) Η διαδικασία θα διαρκέσει 10-15 εργάσιμες ημέρες.

 

Β)Όχι, το υπόλοιπο θα χαθεί. Θα πρέπει να το καταναλώσεις (αν δεν θες να το χάσεις)

μέχρι την ημερομηνία υλοποίησης της φορητότητας.

 

Γ)Η φορητότητα είναι δωρεάν.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

μπορω να το μεταφερω σε "νεο καρτοκινητο" ή η μεταφορα χρονου/€ γινεται μονο απο συμβολαιο σε καρτα?

 

ευχαριστω για τις απαντησεις σου

Link to comment
Share on other sites

μπορω να το μεταφερω σε "νεο καρτοκινητο" ή η μεταφορα χρονου/€ γινεται μονο απο συμβολαιο σε καρτα?

 

ευχαριστω για τις απαντησεις σου

 

Δεν κατάλαβα την ερώτησή σου. Αν μεταφερθείς από CU σε «Νέο Καρτοκινητό» ή κάνεις διακοπή Καρτοσυμβολαίου σε CU ή «Νέο Καρτοκινητό» θα διατηρήσεις το υπόλοιπό σου. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

το cu θα το κανω whats up ειπαμε.

 

εχω και ενα "νεο καρτοκινητο" παραλληλα με το cu (το οποιο cu θα γινει whats up)

στο cu εχω υπολοιπο ~8€. αυτα τα 8€ μπορω να τα μεταφερω στο "νεο καρτοκινητο"?

ρωταω δλδ: η μεταφορα υπολοιπου/€ γινεται απο συμβολαιο μονο σε καρτα ή και απο καρτα σε καρτα?

Link to comment
Share on other sites

το cu θα το κανω whats up ειπαμε.

 

εχω και ενα "νεο καρτοκινητο" παραλληλα με το cu (το οποιο cu θα γινει whats up)

στο cu εχω υπολοιπο ~8€. αυτα τα 8€ μπορω να τα μεταφερω στο "νεο καρτοκινητο"?

ρωταω δλδ: η μεταφορα υπολοιπου/€ γινεται απο συμβολαιο μονο σε καρτα ή και απο καρτα σε καρτα?

φυσικα γινεται , κλήση στο 1330 ή sms στο 1331 .

Link to comment
Share on other sites

μεταφορά υπολοίπου γίνεται και από Cu σε νέο καρτοκιητό. Απλά κάλεσε 1330
Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραια! σας ευχαριστω παιδια! μολις κλεισει ο μηνας των 1500λεπτων και sms θα κανω την αλλαγη σε whatsup και την μεταφορα υπολοιπου :)
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακουστε μια *******, παρολο που εχουμε unlimited προς vodafone αν ενεργοποιησουμε το πακετο με τα 130μηνυματα μας τρωει απο το πακετο και τα μηνυματα που στελνουμε προς vodafone!!!:(:(:(:(
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

τωρα συνειδητοποιησα κατι περιεργο. χθες εστειλα αρκετα μνμ σε κοσμοτε και εδν αφαιρεσε απο το υπολοιπο της καρτας, αλλα απο τα 1500 sms. περιεργο.... το εχει συναντησει κανεις αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ακουστε μια *******, παρολο που εχουμε unlimited προς vodafone αν ενεργοποιησουμε το πακετο με τα 130μηνυματα μας τρωει απο το πακετο και τα μηνυματα που στελνουμε προς vodafone!!!:(:(:(:(

 

Ναι οντως ισχυει και δεν προκειται για σφαλμα απλως αυτο ισχυει. Αν το μήνυμα σου κοστίζει 0,0514 και όχι 0,08 (παλαιές χρεώσεις) τότε δεν είναι και μεγάλη η διαφορά ώστε να τα προαγοράσεις

 

τωρα συνειδητοποιησα κατι περιεργο. χθες εστειλα αρκετα μνμ σε κοσμοτε και εδν αφαιρεσε απο το υπολοιπο της καρτας, αλλα απο τα 1500 sms. περιεργο.... το εχει συναντησει κανεις αυτο?

 

Και μένα το ίδιο συμβαίνει!!!!!Και ειναι τσεκαρισμενο οτι ο αριθμος ηταν Cosmote

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως ισχυει και δεν προκειται για σφαλμα απλως αυτο ισχυει. Αν το μήνυμα σου κοστίζει 0,0514 και όχι 0,08 (παλαιές χρεώσεις) τότε δεν είναι και μεγάλη η διαφορά ώστε να τα προαγοράσεις

 

 

 

Και μένα το ίδιο συμβαίνει!!!!!Και ειναι τσεκαρισμενο οτι ο αριθμος ηταν Cosmote

 

οταν εχεις ενεργοποιημενο το vodafone unlimited και μετα ενεργοποιησεις το πακετο με τα 130μυνηματα προς ολα τα δικτυα με 5€ του cu.οτι μυνημα στελνεις αφαιρεται απο το πακετο με τα 130 μυνηματα ακομα και σε αριθμους vodafone και μετα μολις καταναλωθουν τα 130 μυνηματα απο το πακετο τοτε θα αφαιρουνται τα sms προς vodafone απο το πακετο vodafone unlimited. πριν ενεργοποιησω το unlimited πηρα το 13830 να ενημερωθω για τις προυποθεσεις και οτι αλλο ειναι συμβατο με το unlimted και τελικα ισχυουν ολα τα πακετα κανονικα μονο στο νεο καρτοκινητο και στο ιντερνασιοναλ υπαρχουν περιορισμοι και ασυμβατοτητες με την υπηρεσια.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα Vodafone CU μου ήρθε το εξής μήνυμα:

Η Vodafone σας αποστέλλει δωρεάν τις ρυθμίσεις για την υπηρεσία MMS,για να στέλνετε και να λαμβάνετε φωτογραφίες.Αν ζητηθεί κωδικός εισάγετε το...

Τί σημαίνει αυτό.Αφού είχα κάνει παλαιότερα τις ρυθμίσεις και λάμβανα και έστελνα MMS.:worry:

Link to comment
Share on other sites

Και μένα το ίδιο συμβαίνει!!!!!Και ειναι τσεκαρισμενο οτι ο αριθμος ηταν Cosmote

 

καρατσεκαρισμενο και απο μενα οτι ειναι κοσμοτε οι αριθμοι που εστειλα

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα Vodafone CU μου ήρθε το εξής μήνυμα:

Η Vodafone σας αποστέλλει δωρεάν τις ρυθμίσεις για την υπηρεσία MMS,για να στέλνετε και να λαμβάνετε φωτογραφίες.Αν ζητηθεί κωδικός εισάγετε το...

Τί σημαίνει αυτό.Αφού είχα κάνει παλαιότερα τις ρυθμίσεις και λάμβανα και έστελνα MMS.:worry:

 

οχι απλα ειχεσ καλεσει το 1392 που σου στελνει αυτοματα τις ρυθμισεις ή το 13830 και τους ειχες πει να στις στειλουν με αποτελεσμα να καθυστερησε να στις στειλει και τις ελαβες τωρα. ειναι κλασικο φαινομενο μου εχει τυχει πολλεσ φορες.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

τωρα συνειδητοποιησα κατι περιεργο. χθες εστειλα αρκετα μνμ σε κοσμοτε και εδν αφαιρεσε απο το υπολοιπο της καρτας, αλλα απο τα 1500 sms. περιεργο.... το εχει συναντησει κανεις αυτο?

 

καρατσεκαρισμενο και απο μενα οτι ειναι κοσμοτε οι αριθμοι που εστειλα

 

ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ ισως ηταν οι αριθμοι απο cote σε Vodafone .

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα Vodafone CU μου ήρθε το εξής μήνυμα:

Η Vodafone σας αποστέλλει δωρεάν τις ρυθμίσεις για την υπηρεσία MMS,για να στέλνετε και να λαμβάνετε φωτογραφίες.Αν ζητηθεί κωδικός εισάγετε το...

Τί σημαίνει αυτό.Αφού είχα κάνει παλαιότερα τις ρυθμίσεις και λάμβανα και έστελνα MMS.:worry:

οχι απλα ειχεσ καλεσει το 1392 που σου στελνει αυτοματα τις ρυθμισεις ή το 13830 και τους ειχες πει να στις στειλουν με αποτελεσμα να καθυστερησε να στις στειλει και τις ελαβες τωρα. ειναι κλασικο φαινομενο μου εχει τυχει πολλεσ φορες.

 

Μου συνέβη κι εμένα σε ένα Νέο καρτοκινητό που το χρησιμοποιώ πότε πότε.

Και με αυτήν τη sim δεν είχα ζητήσει ρυθμίσεις ποτέ.

Εγώ υπέθεσα ότι κάποιος ζήτησε ρυθμίσεις και έδωσε λάθος αριθμό -τον δικό μου αντί για τον δικό του.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα λεμε αυτα!!:p

 

λες να μην το πηραν πρεφα στην βοντα?:lol: το απογευμα εστειλα sms στην αδερφη μου (συμβολαιο cosmote) και αφαιρεσε απο τα 1500 sms:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

λες να μην το πηραν πρεφα στην βοντα?:lol: το απογευμα εστειλα sms στην αδερφη μου (συμβολαιο cosmote) και αφαιρεσε απο τα 1500 sms:rolleyes:

 

Μηπως ειναι καποιο bug στο συστημα τους καθοτι φρεσκια προσφορα ακομη...το θεμα ειναι μην τα αφαιρεσουν απο την καρτα μετα ολα μαζι...

Link to comment
Share on other sites

να κάνω μια ερώτηση.

στο καρτοκινητό vodofane μπορώ να έχω ενεργοποιημένα

κάποιο απο τα δυο SUPER πακέτα ομιλίας(80 & 150)

 

και παράλληλα μια ή όλες απο τις παρακάτω υπηρεσίες?

1)0,01 λεπτό/λεπτο

2)cash back

3)Bonus χρόνο ομιλίας με κάθε κάρτα ανανέωσης

4)προνομιακή χρέωσης

 

δεν με ενδιαφέρει το unlimited γιατί έχω ελάχιστους vodafone.απλά σκέφτομαι αν ισχύουν όλα τα παραπάνω ταυτόχρονα να ξανα-δοκιμάσω την καρτοκινητή της vodafone.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...