Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Ακόμα, να φτιαχτεί το υπόλοιπο!!

to my vodafone app εβγαζε σφαλμα προσωρινο προβλημα και πριν λιγο που μπηκα δουλευει κανονικα. 

22 ώρες πριν, bbbb said:

Καλησπέρα. Πρόσεξε μόνο τις ημερομηνίες που λήγει το combo M που έχεις τώρα και ανάλογα να του βάλεις την μπάρα ώστε να πάρει τα δωρεάν χρήματα του 1ου μήνα την ημέρα που θα λήξουν οι παροχές του combo M. Γιατι διαφορετικά λόγω της ύπαρξης του combo M τα δωρεάν χρήματα θα μείνουν αναξιοποίητα όσο υπάρχουν οι παροχές του combo

σε ευχαριστω παρα πολυ σημερα το βραδυ στις 00:00 ληγουνε οι παροχες στο combo m . απο εχτες που εκανα την ενεργοποιηση μου ηρθε sms μετα οτι ενεργοποιηθηκε το cu liquid και εκανα ανανεωση στο my cu app για να δω την μπαρα . Το τραγικο ειναι οτι μπαινοντας απο υπολογιστη στο mu cu app δεν μπορεις να δεις τιποτα  ουτε να κανεις online ανανεωση .

640.png 

Μπορεις να κανεις online ανανεωση χωρις συνδεση των κωδικων αριθμο κινητου . Εγω που παρακολουθω την γραμμη του πατερα μου με τους κωδικους του δεν μπορω να δω κανενα στοιχειο πρεπει να παρω το κινητο του και να ανοιξω το cu app . Πολυ κακο αυτο να μην μπορεις με τους κωδικους my account να δεις εστω το υπολοιπο του χρηστη. Εγω σημερα μου ηρθε μυνημα οτι μπηκε η δωρεαν συνδρομη στο κινητο και βλεπω 11,40 ευρω ειχε υπολοιπο ο πατερας μου κατι cents . Το προβλημα ειναι οτι δεν δωσανε παραταση στην ημερομηνια ληξης τα δωρεαν 10,91 ευρω που μπηκανε και ληγει στις 3/3/2023 . Εστειλα μυνημα στο chat και μου ειπανε οτι στις 3/3/2023 θα ληξουνε τα δικα του ευρω και οχι η δωρεαν παροχη που ισχυει για 30 ημερες που μπηκε . Σκεφτομουνα να του βαλω καρτα αλλα δεν του βαζω θα δω αμα στις4/3/2023 θα μπορει να κανει κλησεις ή να δειχτει sms και αμα μπορει να μπει στο ιντερνετ και αμα δουλευουνε ολα τοτε ολα καλα . Δεν του βαζω καρτα αλλιως θα του βαλω. 

Παντως στο 13830 μου ειπανε οτι η δωρεαν παροχη ειναι 12 ευρω μειον τον φορο , δηλαδη 10,91 ευρω και στο chat tou liquid λενε οτι σε καθε πακετο η πρωτη ενεργοποιηση ειναι δωρεαν! . 

Δεν ηξερα οτι μπαινοντας στο menu του cu app μπορεις να κανεις διαγραφη και επιστροφη στο κανονικο cu. 

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, JOHNMEGARYTHMOS said:

Δεν ηξερα οτι μπαινοντας στο menu του cu app μπορεις να κανεις διαγραφη και επιστροφη στο κανονικο cu. 

Σωστα. Απλά απο την στιγμή που σου έδωσε τον δωρεάν μήνα, αν βγεις θα χάσεις τα δωρεάν 10,91. Για να δεις το υπόλοιπο του, μπορεις και απο το κινητό σου να μπαίνεις στο cu app με τα στοιχεία του λογαριασμού του. Ναι τα δωρεάν χρήματα ισχύουν ένα μήνα από τότε που σου τα δίνουν και δεν ανανεώνονται. Οταν σου πάρει τα κανονικά χρήματα στη 1 Απριλίου αυτά θα έχουν ισχύ 2 μήνες και θα μπορείς να βγάλεις και smart pocket κουπόνι όταν λήξουν τα δωρεάν και θα έχεις μόνο τα δικά σου απο την αυτόματη συνδρομή. Με τα δωρεάν χρήματα,δεν γίνεται να βγάλεις smart pocket

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε καταστημα δεν μπορεις να πληρωσεις 15 ευρω και να κανεις κανονικα ανανεωση σε ενα cu ειτε ειναι liquid ειτε οχι ωστε να παρει παραταση το υπολοιπο που ειχες ηδη και ληγει; 

 

Αλλος τροπος ανανεωσης μεσα πχ απο σελιδα (εκτος app) δεν υπαρχει να ανανεωσεις ενα καρτοκινητο vodafone ειτε ειναι δικο σου ειτε φιλου, συγγενη κλπ;

Edited by jsimeo
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jsimeo said:

Αν πας σε καταστημα δεν μπορεις να πληρωσεις 15 ευρω και να κανεις κανονικα ανανεωση σε ενα cu ειτε ειναι liquid ειτε οχι ωστε να παρει παραταση το υπολοιπο που ειχες ηδη και ληγει; 

 

Αλλος τροπος ανανεωσης μεσα πχ απο σελιδα (εκτος app) δεν υπαρχει να ανανεωσεις ενα καρτοκινητο vodafone ειτε ειναι δικο σου ειτε φιλου, συγγενη κλπ;

Προφανώς και γίνεται από τη σελίδα.

https://www.vodafonecu.gr/online-ananeosi-xronou-omilias/

Και σε κατάστημα επίσης.

 

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται ανανέωση και μέσω ebanking αλλά και αν πας πχ στο δικό σου cu account και πατήσεις ανανέωση υπάρχει επιλογή ανανέωσης σε τρίτο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2023 at 5:54 ΜΜ, JOHNMEGARYTHMOS said:

Εγω που παρακολουθω την γραμμη του πατερα μου με τους κωδικους του δεν μπορω να δω κανενα στοιχειο πρεπει να παρω το κινητο του και να ανοιξω το cu app . Πολυ κακο αυτο να μην μπορεις με τους κωδικους my account να δεις εστω το υπολοιπο του χρηστη.

Όπως έγραψαν κι ο bbbb κι ο blizard, μπορείς να συνδεθείς με τους κωδικούς του πατέρα σου απ'το δικό σου τηλ. Πρέπει στην οθόνη σύνδεσης να πατήσεις κάτω-κάτω:

Screenshot_20230302-220933_My CU.jpg

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

On 1/3/2023 at 6:29 ΜΜ, bbbb said:

Ναι τα δωρεάν χρήματα ισχύουν ένα μήνα από τότε που σου τα δίνουν και δεν ανανεώνονται.

Εγώ βλέπω ότι πήγαν για δεύτερο… Απλά δεν μπορώ να τα κάνω pocket, βγάζει σφαλμα για διπλασιασμό ενεργό 

Link to comment
Share on other sites

Στο cu app φαίνεται ότι λήγουν κανονικά όλα μαζί αλλά νομίζω ότι αυτά και μόνο λήγουν στον μήνα. Ας μας πουν βέβαια για σιγουριά και ο@pppe ή@blizard

Στάλθηκε από το G8141 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, paanos said:

Εγώ βλέπω ότι πήγαν για δεύτερο… Απλά δεν μπορώ να τα κάνω pocket, βγάζει σφαλμα για διπλασιασμό ενεργό 

 

1 hour ago, bbbb said:

Στο cu app φαίνεται ότι λήγουν κανονικά όλα μαζί αλλά νομίζω ότι αυτά και μόνο λήγουν στον μήνα. Ας μας πουν βέβαια για σιγουριά και ο@pppe ή@blizard

Το χρηματικό ποσό/υπόλοιπο του δωρεάν μήνα έχει διάρκεια 33 μέρες και δεν κάνει rollover με ανανέωση, είτε αυτόματη είτε χειροκίνητη.

Screenshot_20230303-020846_Gallery.jpg

Την ίδια διάρκεια έχουν και τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας που επίσης δίνονται δώρο (για >=15€), οπότε βλέπω από εκεί την ημερομηνία λήξης του δώρου και όχι από αυτή που γράφει επάνω (εσφαλμένα) για το συνολικό υπόλοιπο.

Υπενθύμιση: το δωρεάν χρηματικό υπόλοιπο αναλώνεται κατά προτεραιότητα και, μέχρι να μηδενίσει, δεν μπορείς να εκδώσεις smart pocket κουπόνια.

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Ναι: Η δωρεάν συνδρομή του 1ου μήνα (σε ευρώ) έχει διάρκεια 33 μέρες, και αυτό γίνεται ιδιαίτερα εμφανές σε όσους την έλαβαν μέσα στον Φλεβάρη καθώς οι 28 μέρες αυτού του μήνα τροποποιούν πολύ τις ημερομηνίες λήξης των δωρεάν ευρώ μέσα στον Μάρτη. Έτσι πχ σε μένα που πήρα την δωρεάν συνδρομή 1/2/2023, αυτή λήγει την 5/3/2023. 

Link to comment
Share on other sites

μολις το εκανα liquid , αναγκαστικα ολα μονο μεσα απο την εφαρμογη ομως ? οχι πως εχω προβλημα.

χρειαζεται παλι ενεργοποιηση το wifi calling ? σαν καρτοκινητο το ειχα ενεργοποιημενο , αν πατησω τωρα ενεργοποιηση μου βγαζει σφαλμα

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, stelioz78 said:

μολις το εκανα liquid , αναγκαστικα ολα μονο μεσα απο την εφαρμογη ομως ? οχι πως εχω προβλημα.

χρειαζεται παλι ενεργοποιηση το wifi calling ? σαν καρτοκινητο το ειχα ενεργοποιημενο , αν πατησω τωρα ενεργοποιηση μου βγαζει σφαλμα

Δεν χρειάζεται, είναι ήδη ενεργοποιημένο

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, YanniZ said:

Με 15€ το μήνα, συμφέρει το πρόγραμμα με τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας ή το liquid?

το liquid . Αλλα εχει να κανει αναλογα με την χρηση του καθενος. Επιλεγεις το πακετο των 15 ευρω και σου δινει απεριοριστη ομιλια και εχεις τα 13,63 ευρω για καταναλωση ειτε για sms και για mb . δηλαδη περιπου 11,3gb ιντερνετ ή 2,098sms  διοτι καθε χρηση αφαιρει 0,0012ευρω /mb ή 0,0065ευρω / sms . Επισης οταν συμπληρωσεις τα 1,50 ευρω σου δινει απεριοριστα . 
Επισης οτι σου μενει σε ευρω μετα τον επομενο μηνα υπαρχει σε ευρω και σου  χρεωνει την καρτα οποτε ξανα παλι δωρεαν απεριοριστη ομιλια και 13,63 ευρω. Οποτε και να φυγεις απο το liquid το υπολοιπο σου σε ευρω μεταφερεται στο κανονικο cu. 

Αμα δεν ειχες το liquid τοτε θα εβαζες 15 ευρω μειον τον φορο κινητης 10% αρα 13,63 ευρω , και ενεργοποιεις το πακετο των 13,50 ευρω αρα εχεις απεριοριστη ομιλια και 600sms και 2,9gb internet . Aμα εσυ ομως δεν καταναλωσεις τα sms πανε χαμενα ενω στο liquid μπορεις να τα αξιοποιησεις σε mb. Αρα δεν στοκαρεις χρονο ομιλιας και sms και mb οπως παλαιοτερα με την ιδια ενεργοποιηση πακετου αμα σου μεινουνε και σου μενει χρονο ομιλιας σε ευρω οταν εισαι σε liquid. Αυτο καταλαβαινω εγω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, YanniZ said:

Με 15€ το μήνα, συμφέρει το πρόγραμμα με τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας ή το liquid?

Εάν σκοπεύεις να βάζεις κάθε μήνα 15€ είτε στο ένα είτε στο άλλο, πιστευω συμφέρει το liquid διότι δεν χάνεις τα λεφτά σου.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, στο liquid αν έναν μήνα μου περισσέψει χρηματικό υπόλοιπο, αυτό προστίθεται στον επόμενο μήνα? κ έτσι έχω περισσότερο χρόνο ομιλίας σμσ κ data?

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Alexandros201285 said:

καλησπέρα, στο liquid αν έναν μήνα μου περισσέψει χρηματικό υπόλοιπο, αυτό προστίθεται στον επόμενο μήνα? κ έτσι έχω περισσότερο χρόνο ομιλίας σμσ κ data?

Απο ότι καταλαβαίνω, εάν η επόμενη ανανέωση γίνει πριν τη λήξη των χρημάτων της προηγούμενης ανανέωσης, θα προστεθουν όλα τα χρήματα μαζί. Εμένα το μόνο που με χαλάει είναι ότι θέλει κάθε μήνα ανανέωση, ενώ θα μπορούσε να δίνει την επιλογή κάθε 2 μήνες όπως το CU και τα υπόλοιπα καρτοκινητα της αγοράς. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

οταν λετε δωρεαν μηνα τι εννοειτε ? γιατι εγω 3.5 ευρω ειχα μεσα  απο πριν γινει liquid και απο αυτα μου τρωει τωρα , δεν μου εδωσε κατι αλλο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

οταν λετε δωρεαν μηνα τι εννοειτε ? γιατι εγω 3.5 ευρω ειχα μεσα  απο πριν γινει liquid και απο αυτα μου τρωει τωρα , δεν μου εδωσε κατι αλλο
Τα δωρεάν χρήματα θα προστεθούν και θα ισχύουν για 33 μέρες στις 09 00 το πρωί της ημέρας στην οποία έχεις βάλει την μπάρα κατά την είσοδο σου στο Liquid. Μέχρι εκείνη την ημέρα θα σου Τρώει κανονικά από το ήδη υπάρχον υπόλοιπο σου

Στάλθηκε από το SM-A426B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απο ότι καταλαβαίνω, εάν η επόμενη ανανέωση γίνει πριν τη λήξη των χρημάτων της προηγούμενης ανανέωσης, θα προστεθουν όλα τα χρήματα μαζί. Εμένα το μόνο που με χαλάει είναι ότι θέλει κάθε μήνα ανανέωση, ενώ θα μπορούσε να δίνει την επιλογή κάθε 2 μήνες όπως το CU και τα υπόλοιπα καρτοκινητα της αγοράς. 
Προς το παρόν Όταν είναι να ρθει η ημερομηνία χρέωσης μετακινεις την μπάρα πιο πέρα ώστε να πάει στον επόμενο μήνα. Αν αλλάξει κάτι στο μέλλον θα το δούμε. Και κάποια στιγμή φυσικά στο 2μηνο θα σε χρεώσει κανονικά, αφού έτσι και αλλιώς στο 2μηνο λήγουν τα χρήματα αλλά προς το παρόν αν παίζεις έξυπνα με την μπάρα, βγάζεις δίμηνο με μια ανανέωση

Στάλθηκε από το SM-A426B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bbbb said:

Τα δωρεάν χρήματα θα προστεθούν και θα ισχύουν για 33 μέρες στις 09 00 το πρωί της ημέρας στην οποία έχεις βάλει την μπάρα κατά την είσοδο σου στο Liquid. Μέχρι εκείνη την ημέρα θα σου Τρώει κανονικά από το ήδη υπάρχον υπόλοιπο σου

Στάλθηκε από το SM-A426B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

ευχαριστω για την πληροφορια , δηλαδη τωρα που τη μετακινησα για 6 του μηνα , αυριο θα μπουν τα δωρεαν 12 ?

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ναι εφόσον έχει πάρει την αλλαγή αύριο το πρωί είναι 9:00 με 9:00 και κάτι θα σου δώσει τα δωρεάν 10,91 ευρώ. Μπορούσες να το βάλεις και 15 ευρώ ώστε να σου δώσει για 33 ημέρες και δωρεάν απεριόριστη ομιλία και αφού γίνει αυτό, εφόσον φυσικά θέλεις να βάζεις 12 Να μετακινήσεις την μπάρα και πάλι στα 12 ευρώ ώστε στην κανονική χρέωση που θα σου κάνει από τον επόμενο μήνα να είναι στα 12
Τα δωρεάν χρήματα δεν προστίθεται και δεν μεταφέρονται αλλά τα κανονικά χρήματα που βάζεις μεταφέρονται κανονικά στον επόμενο μήνα. Επίσης μπορείς με τα δωρεάν χρήματα να αγοράσεις πακέτο Big Bang.

Στάλθηκε από το SM-A426B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Πάντως το δωρεάν bonus της πρώτης ενεργοποίησης συνεχίζει να είναι στη γραμμή, 36 μέρες μετά την ενεργοποίηση του liquid 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, paanos said:

Πάντως το δωρεάν bonus της πρώτης ενεργοποίησης συνεχίζει να είναι στη γραμμή, 36 μέρες μετά την ενεργοποίηση του liquid 

Εμένα παντως μου ηρθε μήνυμα πως 9/3 λήγει το δωρεάν ποσό

33 ημερές μετα την πρώτη δωρεάν ενεργοποίηση liquid 

Το έβαλα να ανανεώσει στις 9 μην μου φάει και τα υπόλοιπα 

Link to comment
Share on other sites

"Συμβολαιο", χωρις να απεμπολησεις δικαιωματα σου ( πχ την επιτηρηση του κινητου σου 2-3 μερες πριν την ημερομηνια πληρωμης να μεταφερεις τη μπαρα ημερομηνιας στον επομενο μηνα, και αυτο να το κανεις καθε 2 μηνες), δεν υπαρχει για τους "καρτοκινητακιδες".

Αν αποζητας πολυ κατι τετοιο, μπορεις να "κοιταξεις" κατα του λαγου την μερια, που θα βρεις με 13Ε.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...