Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις τώρα βρήκα στο: https://www.vodafonecu.gr/ela-sto-cu/ στα faqs--> σχετικά με την κάρτα sim αυτό:

1. Μπορώ να γίνω CU κρατώντας το ίδιο νούμερο που έχω τώρα;

Εννοείται μπορείς! Όταν σε καλέσουμε για να επιβεβαιώσουμε την παραγγελία σου, πες μας ότι θες να κρατήσεις το νούμερο σου και θα αναλάβουμε εμείς! Προσοχή, το νούμερο πρέπει να είναι στο όνομα σου προκειμένου να μπορέσεις να κάνεις αίτηση φορητότητας αλλιώς αυτή θα απoρριφθεί από την Εθνική Βάση Δεδομένων Αναφοράς Φορητότητας (ΕΒΔΑΦ).

Έκανα live chat και στην αρχή μου λέει μια κοπέλα είναι λάθος του site, δεν γίνεται φορητότητα online αλλά μόνο μέσω καταστήματος.

Στο 2ο live chat μου λέει άλλη κοπέλα στην αρχή ότι γίνεται σε κατάστημα, μα της λέω αναφέρει αυτό στο site και μετά μου λέει ότι γίνεται και θα το επισημάνω κατά την τηλεφωνική επικοινωνία.

Άντε βγάλε άκρη τώρα!!!!

 

 

 

φιλε μου ειπειδη θελω και εγω να κανω φορητοτητα απο wind σε cu ...εχει χρεωση?.......

τελικα γινεται η πρεπει να παω σε καταστημα?

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειπειδη θελω και εγω να κανω φορητοτητα απο wind σε cu ...εχει χρεωση?.......

τελικα γινεται η πρεπει να παω σε καταστημα?

Εγώ έκανα τελικά την παραγγελία μέσω internet και περιμένω. Πληρώνεις 12€ μόνο (που ουσιαστικά είναι η κάρτα), τίποτε άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα τελικά την παραγγελία μέσω internet και περιμένω. Πληρώνεις 12€ μόνο (που ουσιαστικά είναι η κάρτα), τίποτε άλλο.
Το πλήρωσες online;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια απλή ερώτηση αλλά για να είμαι σίγουρος.

 

Έχω ένα CU που το ενεργοποίησα μέσα Δεκεμβρίου και θα το έχω σαν δεύτερο χωρίς πολύ χρήση, κυρίως το αγόρασα για OTPs . Κάθε πότε και τι ποσό/πακέτο πρέπει να βάζω για να μην χαθεί ο αριθμός ή και το υπόλοιπο σε περίπτωση που πρέπει να βάζω 10ρικα?

 

Πχ αυτή τη στιγμή μου λέει ότι το χρηματικό υπόλοιπο μου (0.5ε) λήγει 19.02.2021.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά δέχεσαι SMS μέχρι να ληξει το 3μηνο όπου και θα έχεις ολική φραγή.

 

Εάν θέλεις να συντηρείς το υπόλοιπο, βάζεις ονλαιν 10€ πριν την ημερομηνία λήξης του προηγουμενου πακετου, δηλαδή πριν το 2μηνο.

 

Μια ακόμα πιο οικονομική λυση ειναι το cash back (το βρίσκεις στο αππ της βονταφον) με 1 ευρώ κάθε 2 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Μέχρι να κλείσει το 3μηνο δέχεσαι κανονικά sms. Επίσης πλέον το cashback δουλεύει και με υπόλοιπο κάτω του 1€ πχ εγώ έκανα με 0.10€
Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς έκανες;

Απλά έβαλες τις αποδείξεις ή και κάτι άλλο;

Για πόσο καιρό ισχύει η ανανέωση ;

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Ναι έβαλα την απόδειξη στο cashback στο λογαριασμό μου, περίμενα να εγκριθεί και μετά έκανα εξαργύρωση το ποσό. Για 2 μήνες ισχύει το υπόλοιπο και για 3 η φραγή σαν κανονική ανανέωση δηλαδή
Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή Vodafone όλο ριλοαντ κάνει και αργεί πολλές φορές να ανοίξει έτσι είναι και σε σας ? εχω κάνει τα γνωστά αλλά μερικές φορές μουλαρωνει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο κάνει.

Είναι πολύ χειρότερη σε αυτόν τον τομέα από την εφαρμογή του My Cu.

Pi is a new digital currency developed by Stanford PhDs, with over 3.5 million members worldwide. To claim your Pi, follow this link https://minepi.com/hoannis and use my username (hoannis) as your invitation code.
Link to comment
Share on other sites

Ναι το ίδιο κάνει.

Είναι πολύ χειρότερη σε αυτόν τον τομέα από την εφαρμογή του My Cu.

ναι ρε ****το γιατί έτσι?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nαι όντως και υποτίθεται πριν κάποιο καιρό είχαν κάνει και αναβάθμιση των συστημάτων τους.. Βέβαια το καλό που βγήκε απο εκείνη την αναβάθμιση είναι ότι σε κάποιους μας ενεργοποίησε το special cu πακέτο και κάθε μήνα μέχρι 1/3 μας δίνει 600mb + 600' προς cu εντελώς δωρεάν και χωρίς να βάζουμε κάρτα..
Link to comment
Share on other sites

Nαι όντως και υποτίθεται πριν κάποιο καιρό είχαν κάνει και αναβάθμιση των συστημάτων τους.. Βέβαια το καλό που βγήκε απο εκείνη την αναβάθμιση είναι ότι σε κάποιους μας ενεργοποίησε το special cu πακέτο και κάθε μήνα μέχρι 1/3 μας δίνει 600mb + 600' προς cu εντελώς δωρεάν και χωρίς να βάζουμε κάρτα..
που είναι αυτο πάλι ...χαχα!!!!στο cu η στο Vodafone app?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι. Είναι ας πούμε ένα ειδικό πακέτο. Ουσιαστικά σαν μια μεταβατική περίοδο μετά την λήξη του φοιτητικού cu. Απλά σε εκείνη την αναβάθμιση που είχαν κάνει το έδωσαν και σε νούμερα που δεν ήταν ποτέ φοιτητικά..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η εφαρμογή Vodafone όλο ριλοαντ κάνει και αργεί πολλές φορές να ανοίξει έτσι είναι και σε σας ? εχω κάνει τα γνωστά αλλά μερικές φορές μουλαρωνει

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ναι και εμενα. Σημερα μου βγαζε κατι error, όταν προσπαθουσα να μπω για να περασω μια αποδειξη μαρκετ για cashback (δυστυχως αυτο μπορεις να το κανεις μονο απο το my vodafone).

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι. Είναι ας πούμε ένα ειδικό πακέτο. Ουσιαστικά σαν μια μεταβατική περίοδο μετά την λήξη του φοιτητικού cu. Απλά σε εκείνη την αναβάθμιση που είχαν κάνει το έδωσαν και σε νούμερα που δεν ήταν ποτέ φοιτητικά..

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγώ έχω τρεις μήνες διπλασιασμό κάρτας αλλά δεν ξέρω πως να το διαχειριστώ,δηλαδη να βάλω τώρα χρήματα και με pockee να ανανεώνω τον χρόνο ομιλίας και να τα έχω για αργότερα
Link to comment
Share on other sites

Στο cu αν θυμάμαι καλά το ποσό διπλασιασμού διαχωρίζεται από το κανονικό ποσό. Το κανονικό λήγει στο 2μηνο ενώ του διπλασιασμού στον μήνα. Οπότε χρειάζεται κάποιον προγραμματισμό για να τρως τον διπλασιασμό και να μεταφέρεις το κανονικό ποσό για ποιο μετά

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

άμα είναι στο μήνα δεν συμφέρει,θα το ρωτήσω στο chat να δω τι θα μου πουν

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

 

Οπότε από ότι καταλαβαίνω, είτε 10ε ανά τρίμηνο για απλή συντήρηση είτε 10ε αν δίμηνο για να μην χάνεται το υπόλοιπο

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι είτε πολύ φθηνότερα αν το πας μέσω cashback αν μιλάμε για συντήρηση νούμερου και δωρεάν ολιγόωρα mb. Καθως αν κάνεις cashback πχ ακόμη και με 0.10€ σου δινει την δυνατότητα γιαυτο το 2μηνο να ενεργοποιείς τα δωρεάν πακέτα του bigbang
Link to comment
Share on other sites

τα Γκιγκα νύχτες δεν φαίνονται στο υπόλοιπο των data πακέτων έτσι είναι η είναι bug της εφαρμογής?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν εμφανιζοντουσαν. Μπορείς να δεις το υπόλοιπο του πακέτου με Υ στο 1252.
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ δεν εμφανιζοντουσαν. Μπορείς να δεις το υπόλοιπο του πακέτου με Υ στο 1252.
σε ευχαριστώ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...