Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, HEO said:

και σκεφτηκα μπας και στριμωξω μεσα και κανενα CU και κανενα βατραχι 😁 σε e-sim

Υπ όψιν ότι μόνο μία eSIM δουλεύει κάθε φορά. Για να αλλάζεις πρέπει να σβήνεις την μία και να γράφεις την άλλη. Δεν δουλεύουν ταυτόχρονα όλες.

Και αφού υπάρχουν κανονικές σιμ δεν έχει νόημα να χρησιμοποιηθεί eSIM. Μόνο όπου δεν υπάρχει ανάλογη σιμ όπως στο εξωτερικό αξίζει.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, dimitroula10 said:

Υπ όψιν ότι μόνο μία eSIM δουλεύει κάθε φορά. Για να αλλάζεις πρέπει να σβήνεις την μία και να γράφεις την άλλη. Δεν δουλεύουν ταυτόχρονα όλες.

Και αφού υπάρχουν κανονικές σιμ δεν έχει νόημα να χρησιμοποιηθεί eSIM. Μόνο όπου δεν υπάρχει ανάλογη σιμ όπως στο εξωτερικό αξίζει.

Ναι, αυτο το εχω υποψη μου

σκεφτομαι να υπαρχουν νουμερα στην καβαντζα 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, HEO said:

Ναι, αυτο το εχω υποψη μου

σκεφτομαι να υπαρχουν νουμερα στην καβαντζα 

Τα νούμερα για να είναι ενεργά πρέπει να τα ταΐζεις κανονικά. Πεταμένα λεφτά. Καλύτερα να αγοράζεις ένα νούμερο όταν το χρειαστείς, στο φέρνουν σπίτι ή πάρε από την λαϊκή με 1€ να το έχεις να υπάρχει και το ενεργοποιείς όταν χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας από πότε δε δουλεύει στην εφαρμογή my vodafone η μετατροπή της sim σε esim. Το έχει κάνει κάνεις αυτό προηγουμένως με κάρτα cu;

Ο λόγος υπαρξής της εφαρμογής my CU (εφόσον υπάρχει η εφαρμογή my vodafone) είναι τα  extra  όπως κρύσταλλοι, cu shake  κτλ.;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, empeiros said:

Γεια σας από πότε δε δουλεύει στην εφαρμογή my vodafone η μετατροπή της sim σε esim. Το έχει κάνει κάνεις αυτό προηγουμένως με κάρτα cu;

Από το 2021. Λειτούργησε 10 μέρες και το κόψαν. Εγώ είχα προλάβει τότε να κάνω 

5 minutes ago, empeiros said:

Ο λόγος υπαρξής της εφαρμογής my CU (εφόσον υπάρχει η εφαρμογή my vodafone) είναι τα  extra  όπως κρύσταλλοι, cu shake  κτλ.;

Ναι. Γενικά όμως δεν υπάρχει λόγος για την ίδια σύνδεση CU να έχεις το Vodafone app, εκτός αν σε ενδιαφέρει το cashback που δεν υπάρχει στην CU εφαρμογή. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Τα νούμερα για να είναι ενεργά πρέπει να τα ταΐζεις κανονικά. Πεταμένα λεφτά. Καλύτερα να αγοράζεις ένα νούμερο όταν το χρειαστείς, στο φέρνουν σπίτι ή πάρε από την λαϊκή με 1€ να το έχεις να υπάρχει και το ενεργοποιείς όταν χρειαστεί.

ε ναι καπως ετσι θα παιζει για το βατραχι,

απο την αλλη η voda εχει cashback και πολλα ξενα δεν εχουν ταισμα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, paanos said:

Ναι. Γενικά όμως δεν υπάρχει λόγος για την ίδια σύνδεση CU να έχεις το Vodafone app, εκτός αν σε ενδιαφέρει το cashback που δεν υπάρχει στην CU εφαρμογή. 

Πάνο δεν είναι η μόνη δυνατότητα που λείπει από το CU app.
Λείπει και η δυνατότητα που ενημερώνεις την Vodafone όταν υπάρχει πρόβλημα είτε στο τηλεφωνικό δίκτυο είτε στο ίντερνετ σε οποιοδήποτε τοπικό της δίκτυο - κεραία, που το επιδιορθώνουν άμεσα.
Το έχω χρειαστεί αρκετές φορές και εφόσον υπάρχει πρόβλημα και λυθεί σου δίνουν απεριόριστή ομιλία και ίντερνετ για ένα εικοσιτετράωρο.
Ελπίζω ότι κάποια στιγμή ότι θα το ενσωματώσουν και στο CU app.

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι και η εγγύηση δικτύου αλλά αν θυμάμαι καλά την έχεις και στο site

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, paanos said:

Όντως είναι και η εγγύηση δικτύου αλλά αν θυμάμαι καλά την έχεις και στο site

Στου Cu το site δεν το έχει, λογικά θα αναφέρεσαι στης Vodafone το site.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπορώ να κάνω bring a friend ένα νούμερο που είναι στην cosmote? Και τα δύο είναι στο ονομα μου. Θα δώσει τα gb και στα δύο νούμερα?

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, de_thymamai said:

Καλημέρα. Μπορώ να κάνω bring a friend ένα νούμερο που είναι στην cosmote? Και τα δύο είναι στο ονομα μου. Θα δώσει τα gb και στα δύο νούμερα?

Θα τα δώσει 

Link to comment
Share on other sites

On 23/3/2024 at 5:16 ΜΜ, GREGORYMO said:

Η προσφορά 5 ημέρες απεριόριστα πάει 5 και η τρέχουσα?

Ναι.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ξερει κανεις γιατι υπαρχουν πολλα apn για τη vodafone και ειναι επιλεγμενο ενα;

Δοκιμασα και μερικα απο τα αλλα ομως δεν ειχα ιντερνετ

Link to comment
Share on other sites

Μη ξεχάσετε να τα ενεργοποιησετε. Μέχρι 27/03 είναι η προθεσμία και το έκανα σήμερα.

Χρόνια πολλά Ζήτω η Ελλάδα!

 

Screenshot_20240325-134757_Messages.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Inevar said:

Μη ξεχάσετε να τα ενεργοποιησετε. Μέχρι 27/03 είναι η προθεσμία και το έκανα σήμερα.

Χρόνια πολλά Ζήτω η Ελλάδα!

 

Screenshot_20240325-134757_Messages.png

Δωρεάν είναι?

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, GREGORYMO said:

Δωρεάν είναι?

Ναι και δεν είναι για όλους

ΥΓ:Χρόνια Πολλά!!!!Ζήτω το έθνος μας!!!!🇬🇷🇬🇷🇬🇷🇬🇷

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, επειδή θα πάω σεζόν και χρειάζομαι αρκετό ίντερνετ σκέφτομαι να κάνω την ον λάιν προσφορά με 40 και data και vodafone tv με 16 ευρώ (ελπίζω εκεί που πηγαίνω να έχει σήμα και μα μην το κάνω άδικα χαχα) μου ζητάει αν έχω κάποιο κουπόνι προσφοράς για να χαμηλώσει κι άλλο η τιμή...οπότε αν κάποιος γνωρίζει κάτι για ύπαρξη τέτοιων κουπονιών θα χαρώ να με βοηθήσει 

Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Το κουπονι προσφοράς (αν μιλαμε για την online παραγγελία cu) σου δινει καποια γιγα επιπλέον και οχι χαμηλοτερη τιμη. Απ'οτι γράφει τώρα ειναι 50 γιγα στην πρωτη ανανεωση του μηνα για 6 μηνες. Αν ενδιαφέρεσαι πες μου να σου στείλω κωδικο σε λιγο με πμ.

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-bring-a-friend/

50 λέει επανω,300 ειναι το σύνολο του 6μηνου

Τον κωδικό τον βάζεις στη σελίδα της παραγγελίας

Edited by kmpatra
διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, sakis88888 said:

Γειά σας, επειδή θα πάω σεζόν και χρειάζομαι αρκετό ίντερνετ σκέφτομαι να κάνω την ον λάιν προσφορά με 40 και data και vodafone tv με 16 ευρώ (ελπίζω εκεί που πηγαίνω να έχει σήμα και μα μην το κάνω άδικα χαχα) μου ζητάει αν έχω κάποιο κουπόνι προσφοράς για να χαμηλώσει κι άλλο η τιμή...οπότε αν κάποιος γνωρίζει κάτι για ύπαρξη τέτοιων κουπονιών θα χαρώ να με βοηθήσει 

Ευχαριστώ 

Μπες στη σελίδα τους και ρώτα στο τσατ τι κάλυψη έχει η περιοχή.

Μην βρεθείς προ εκπλήξεως...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, sakis88888 said:

Γειά σας, επειδή θα πάω σεζόν και χρειάζομαι αρκετό ίντερνετ σκέφτομαι να κάνω την ον λάιν προσφορά με 40 και data και vodafone tv με 16 ευρώ (ελπίζω εκεί που πηγαίνω να έχει σήμα και μα μην το κάνω άδικα χαχα) μου ζητάει αν έχω κάποιο κουπόνι προσφοράς για να χαμηλώσει κι άλλο η τιμή...οπότε αν κάποιος γνωρίζει κάτι για ύπαρξη τέτοιων κουπονιών θα χαρώ να με βοηθήσει 

Ευχαριστώ 

Πες μας πού θα πας κι αν γνωρίζει κάποιος, θα σου πει. Στην εξυπηρέτηση τι περιμένεις να σου απαντήσουν; ΦΥΣΙΚΑ και έχουμε σήμα θα σου πούνε.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλε μου Κω θα πάω αλλά όχι όχι μέσα στην πόλη ακριβώς στην άλλη άκρη του νησιού 

Είδα ότι έχει 4g  εκεί αν είδα καλά, 5g όχι

Οπότε θα το σκεφτώ 

Σε ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, sakis88888 said:

Καλημέρα φίλε μου Κω θα πάω αλλά όχι όχι μέσα στην πόλη ακριβώς στην άλλη άκρη του νησιού 

Είδα ότι έχει 4g  εκεί αν είδα καλά, 5g όχι

Οπότε θα το σκεφτώ 

Σε ευχαριστώ 

Να απενεργοποιησεις το αυτοματο roaming

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...