Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, Pedro_G said:

ταξιδευω εκτος Ελλαδας εντος ΕΕ και θα χρειαστω Δεδομενα ιντερνετ σιγουρα και ισως ελαχιστη ομιλια.... Τα πακετα δεδοεμενων που εχω ειναι 11,5 με απο ολα και ειναι εκτος περιαγωγης ...

Μπορει να που πει καποιος με βεβαιοτητα ποιο πακετο να επιλεξω οι μερες που θα κανω περιαγωγη υπολογιζω να ειναι 9!!!

Το 11,5 ισχύει ολόκληρο εντός Ε.Ε. Άρα έχεις απεριόριστη ομιλία και 2,5 GB. (Μπορεί να έχεις και περισσότερα από το πακέτο αν έχεις κάνει rollover). Tα δωρεάν shake δεν παίζουν εκτός Ελλάδας. Οπότε αυτά μην τα υπολογίζεις.

Ανάλογα με το πόσα δεδομένα θα χρειαστείς, η καλύτερη λύση είναι το Big Bang, γιατί στα δίνει ολόκληρα (αναφέρομαι στο medium και στο max) Αν έχεις κρυστάλλους. Αν όχι, πακέτο internet, δες όμως στο "tell me more" πόσα GB σου δίνει για χρήση στην ΕΕ γιατί δεν είναι διαθέσιμα όλα.

Πχ το πακέτο "απεριόριστα για 7 μερες" που κοστίζει 6€ σου δίνει 6,1 GB στην ΕΕ. Το αντίστοιχο Big Bang medium με 6€ + 6.000 κρυστάλλους σου δίνει 8GB για ένα μήνα.

Edited by Steleon
Link to comment
Share on other sites

On 23/2/2024 at 6:28 ΜΜ, aplos73 said:

Καλησπέρα στην παρέα. Λόγο επαγγελματικού ταξιδιού θα χρειαστώ unlimited data για 2 μήνες. Υπάρχει κάνα πακέτο η κάποιος τρόπος να τα έχω. Κοιτάζω στα πακέτα και έχει μόνο 200GB με 25 ευρώ,

κατ αρχήν μία φορά τον χρόνο αγοράζεις το πακέτο των 8,50 ευρώ και από το cu app πατάς τα OPEN Buttons και μετατρέπεις το CU MONO Scroll Month Bundle σε Unlimited data. 

ετσι εχεις 1 ολόκληρο μήνα. 

Στην συνέχεια μπορείς να ενεργοποιήσεις 4 unlimited εβδομάδες. 

ή 2 εβδομάδες μπροστά και άλλες δύο στο τέλος. 

Γύρω στο πάσχα θα έχουμε και unlimited προσφορά. 

Προσοχή , για να πάρεις την προσφορά  πρέπει να είσαι πάνω από 90 ημέρες στο cu. δηλαδή δεν γίνεται με καινούρια κάρτα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Μπορώ να έχω το εξής σενάριο για την λίγη χρήση που κάνω; 
1. Ας πούμε ότι τον πρώτο μήνα το liquid μου τραβάει 15 ευρώ και μου δίνει απεριόριστη ομιλία. 
2. Τον δεύτερο μήνα τελειώνει η απεριόριστη ομιλία και από τα χρήματα που έχουν μείνει (από τα 15 ευρώ) τον περνάω με τις χρεώσεις του liquid.
3. Στο τέλος του δεύτερου μήνα και πριν μου φάει τα υπολοιπόμενα χρήματα το γυρνάω σε απλό CU από liquid και ενεργοποιώ κάποιο πακέτο από τα διαθέσιμα ώστε να βγάλω τον τρίτο μήνα.
 

Παίζει κάτι τέτοιο; Ή θα πρέπει να έχω τον τρίτο μήνα έστω 0.01 euro υπόλοιπο ώστε να μπορώ να χρησιμοποιήσω το πακέτο από το βήμα 3;

όπως ίσως καταλάβατε θέλω να γλιτώσω την διαδικασία του cashback.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, staurosmar said:

Γεια σας! Μπορώ να έχω το εξής σενάριο για την λίγη χρήση που κάνω; 
1. Ας πούμε ότι τον πρώτο μήνα το liquid μου τραβάει 15 ευρώ και μου δίνει απεριόριστη ομιλία. 
2. Τον δεύτερο μήνα τελειώνει η απεριόριστη ομιλία και από τα χρήματα που έχουν μείνει (από τα 15 ευρώ) τον περνάω με τις χρεώσεις του liquid.
3. Στο τέλος του δεύτερου μήνα και πριν μου φάει τα υπολοιπόμενα χρήματα το γυρνάω σε απλό CU από liquid και ενεργοποιώ κάποιο πακέτο από τα διαθέσιμα ώστε να βγάλω τον τρίτο μήνα.
 

Παίζει κάτι τέτοιο; Ή θα πρέπει να έχω τον τρίτο μήνα έστω 0.01 euro υπόλοιπο ώστε να μπορώ να χρησιμοποιήσω το πακέτο από το βήμα 3;

όπως ίσως καταλάβατε θέλω να γλιτώσω την διαδικασία του cashback.

Θα σου δώσει δωρεάν τα € που θα επιλέξεις. Οπότε αν βγεις, θα χαθούν. Μπορείς να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο από big bang. Ωστόσο όπως το σκέφτομαι, θα πρότεινα να έβαζες απλώς στο δίμηνο λεφτά και μετά να έκανες αυτό που περιγράφεις, αν θες. Αν και νομίζω θα σε συνέφερε απλώς να μετακινείς την μπάρα

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Από τη στιγμη που δεν ειναι τα δωρεαν 15 ευρω της πρώτης φοράς (που ληγουν 1 μηνα μετά), ναι μπορεις πριν το τελος του 2ου μηνα να γινεις απλο cu και να αγοράσεις πακετο. 

 

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, staurosmar said:

Γεια σας! Μπορώ να έχω το εξής σενάριο για την λίγη χρήση που κάνω; 
1. Ας πούμε ότι τον πρώτο μήνα το liquid μου τραβάει 15 ευρώ και μου δίνει απεριόριστη ομιλία. 
2. Τον δεύτερο μήνα τελειώνει η απεριόριστη ομιλία και από τα χρήματα που έχουν μείνει (από τα 15 ευρώ) τον περνάω με τις χρεώσεις του liquid.
3. Στο τέλος του δεύτερου μήνα και πριν μου φάει τα υπολοιπόμενα χρήματα το γυρνάω σε απλό CU από liquid και ενεργοποιώ κάποιο πακέτο από τα διαθέσιμα ώστε να βγάλω τον τρίτο μήνα.
 

Παίζει κάτι τέτοιο; Ή θα πρέπει να έχω τον τρίτο μήνα έστω 0.01 euro υπόλοιπο ώστε να μπορώ να χρησιμοποιήσω το πακέτο από το βήμα 3;

όπως ίσως καταλάβατε θέλω να γλιτώσω την διαδικασία του cashback.

δεν το εχω κανει αλλα οπως το γραφεις πρεπει να γινεται

πλην ομως το cashback μην το περιφρονεις,

με 1.48 την βγαζεις αλλους 2 μηνες και σου μενει το απορυπαντικο (που ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ) 🙂

 

 

2024-02-26_14-30-05.png

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ok φίλε Vasileios. Αυτό θα κάνω για να εχω unlimited data για 1 μήνα. Όσο για το cu ναι είμαι πού περισσότερο από 90 ημέρες πελάτης. Ο λόγος που θέλω unlimited είναι ότι εκεί που θα πάω για δουλειά δεν έχει TV και τα βράδια θέλω να βλέπω και από ότι ξέρω το video streaming καταναλώνει πολλά data και φοβάμαι ότι το πακέτο με τα 200 Giga δεν θα μου φτάσει.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, HEO said:

δεν το εχω κανει αλλα οπως το γραφεις πρεπει να γινεται

πλην ομως το cashback μην το περιφρονεις,

με 1.48 την βγαζεις αλλους 2 μηνες και σου μενει το απορυπαντικο (που ειναι ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ) 🙂

 

 

2024-02-26_14-30-05.png

Δεν το περιφρονώ καθόλου. Το χρησιμοποιώ το cashback απλά μου είναι λίγο κουραστική η διαδικασία και σκεφτόμουν άλλο σενάριο χρήσης.

 

35 minutes ago, VIPdriver said:

Από τη στιγμη που δεν ειναι τα δωρεαν 15 ευρω της πρώτης φοράς (που ληγουν 1 μηνα μετά), ναι μπορεις πριν το τελος του 2ου μηνα να γινεις απλο cu και να αγοράσεις πακετο. 

 

Όχι δεν είναι τα 15 ευρώ της πρώτης φοράς! Αυτά να 'ταν κι άλλα! Από πέρσι τα έχω φάει 😀
Οπότε μπορώ 2 μήνες liquid και 1 μήνας απλό cu με πακέτο. Και να βάζω 15 ή 16 ευρώ κάθε 3 μήνες.
Αγαπάμε cashback αλλά χρονοβόρο.
Thanks για τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, staurosmar said:

Όχι δεν είναι τα 15 ευρώ της πρώτης φοράς! Αυτά να 'ταν κι άλλα! Από πέρσι τα έχω φάει 😀
Οπότε μπορώ 2 μήνες liquid και 1 μήνας απλό cu με πακέτο. Και να βάζω 15 ή 16 ευρώ κάθε 3 μήνες.
Αγαπάμε cashback αλλά χρονοβόρο.
Thanks για τις απαντησεις σας.

1ος μηνας: τραβαει απο την καρτα σου 15ε και εχεις δωρο απεριοριστη ομιλια και περίπου 11gb.

2ος μηνάς: καταναλωνεις απο το χρηματικό υπόλοιπο. 

Λίγο πριν τον 3ο μηνα (πριν ληξει ο 2ος): φευγεις απο λικουιντ και με το χρηματικό σου υπόλοιπο αγοραζεις πακετο.

Απλα να προσεχεις την μπαρα μηνιαίας χρεωσης στην καρτα σου. Γνωμη μου, αλλαζε την μπαρα 2 μερες πριν την ημερομηνία χρέωσης. 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, aplos73 said:

ok φίλε Vasileios. Αυτό θα κάνω για να εχω unlimited data για 1 μήνα. Όσο για το cu ναι είμαι πού περισσότερο από 90 ημέρες πελάτης. Ο λόγος που θέλω unlimited είναι ότι εκεί που θα πάω για δουλειά δεν έχει TV και τα βράδια θέλω να βλέπω και από ότι ξέρω το video streaming καταναλώνει πολλά data και φοβάμαι ότι το πακέτο με τα 200 Giga δεν θα μου φτάσει.

Νομίζω η λύση σου είναι CU mono scroll nights Απεριόριστα data για 1 μήνα 20.00 έως 8.00. Με 6,5€ καθάρισες 

1 ώρα πριν, staurosmar said:


3. Στο τέλος του δεύτερου μήνα και πριν μου φάει τα υπολοιπόμενα χρήματα το γυρνάω σε απλό CU από liquid και ενεργοποιώ κάποιο πακέτο από τα διαθέσιμα ώστε να βγάλω τον τρίτο μήνα.
 

Εάν βγεις από το liquid τον 3ο μήνα (στο τέλος του 2ου μήνα για την ακρίβεια) δεν θα έχεις ούτε ομιλια ούτε data. Το φθηνότερο μηνιαίο combo είναι 11,5€.

Αν έχεις υπόλοιπο 11,50€ από τα 15€ που είχες βάλει, τότε βγες και κάνε cashback, και ξαναμπείς liquid γιατί με τα χρήματα αυτά θα περάσεις 6 μήνες κι όχι 3. Γιατί αν ξοδεύεις τόσα λίγα, τα χρήματα του πακέτου με τα 11,50€ θα πάνε χαμένα...

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Steleon said:

Εάν βγεις από το liquid τον 3ο μήνα (στο τέλος του 2ου μήνα για την ακρίβεια) δεν θα έχεις ούτε ομιλια ούτε data. Το φθηνότερο μηνιαίο combo είναι 11,5€.

Αν έχεις υπόλοιπο 11,50€ από τα 15€ που είχες βάλει, τότε βγες και κάνε cashback, και ξαναμπείς liquid γιατί με τα χρήματα αυτά θα περάσεις 6 μήνες κι όχι 3. Γιατί αν ξοδεύεις τόσα λίγα, τα χρήματα του πακέτου με τα 11,50€ θα πάνε χαμένα...

Σωστό και αυτό!
Έλεγα μήπως γλίτωνα την όλη διαδικασία του cashback αλλά συνεχίζει να αξίζει η ταλαιπωρία μου φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα αυτό. Έχεις δίκιο. Το CU mono scroll nights είναι μια χαρά. Για την περίπτωση που το θέλω.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, staurosmar said:

Σωστό και αυτό!
Έλεγα μήπως γλίτωνα την όλη διαδικασία του cashback αλλά συνεχίζει να αξίζει η ταλαιπωρία μου φαίνεται.

Αφού σκέφτεσαι να βγεις έτσι κι αλλιώς που είναι η ταλαιπωρία?!

Αρκεί να είσαι οργανωμένος, δηλαδή όταν βγεις για να εξαργυρώσεις το cashback να έχεις στα χέρια σου και την απόδειξη που θα καταχωρήσεις για την επόμενη φορά. Έτσι ασχολείσαι μόλις μια φορά το διμηνο. 

Την μια φορά αγοράζεις σάλτσα και το επόμενο δίμηνο το απορρυπαντικό που καθαρίζει τους λεκέδες από τη σάλτσα...!!!😁🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Steleon said:

Αφού σκέφτεσαι να βγεις έτσι κι αλλιώς που είναι η ταλαιπωρία?!

Αρκεί να είσαι οργανωμένος, δηλαδή όταν βγεις για να εξαργυρώσεις το cashback να έχεις στα χέρια σου και την απόδειξη που θα καταχωρήσεις για την επόμενη φορά. Έτσι ασχολείσαι μόλις μια φορά το διμηνο. 

Την μια φορά αγοράζεις σάλτσα και το επόμενο δίμηνο το απορρυπαντικό που καθαρίζει τους λεκέδες από τη σάλτσα...!!!😁🤣🤣

Η ταλαιπωρία είναι στο ότι όταν βγω για να περάσω την απόδειξη δεν θα έχω ούτε liquid ούτε κανένα άλλο πακέτο. Και το Cashback κάνει 3-4 μέρες να μπει (ή και περισσότερο απ'ότι ακούω και λένε τώρα τελευταία). Οπότε αναγκάζομαι να ξανά μπω στο liquid για να μην ενεργοποιώ πακέτο για λίγες μέρες μόνο.

Edited by staurosmar
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, staurosmar said:

Η ταλαιπωρία είναι στο ότι όταν βγω για να περάσω την απόδειξη δεν θα έχω ούτε liquid ούτε κανένα άλλο πακέτο. Και το Cashback κάνει 3-4 μέρες να μπει. Οπότε αναγκάζομαι να ξανά μπω στο liquid για να μην ενεργοποιώ πακέτο για λίγες μέρες μόνο.

Δεν χρειάζεται να περιμένεις την τελευταία στιγμή για να το κάνεις!!! Το cashback κάθεται εκεί και σε περιμένει!

Πήγαινε αύριο, πάρε την αποδείξουλα σου, βγες από το liquid, καταχώρησε τη και ξαναμπείς. 

Όταν ξαναβγείς 2-3 μέρες πριν το κλείσιμο του 2ου μήνα θα έχεις στο χέρι τη επόμενη απόδειξη. Θα εξαργυρώσεις την παλιά και θα καταχωρήσεις την καινούρια. Έτοιμος. Ραντεβού σε 2 μήνες.

Η πρώτη φορά μόνο θα είναι μονή η κίνηση αλλά μπορείς να την κάνεις οπότε θες, όχι τελευταία στιγμή, για να μην ξεμένεις.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Steleon said:

Το 11,5 ισχύει ολόκληρο εντός Ε.Ε. Άρα έχεις απεριόριστη ομιλία και 2,5 GB. (Μπορεί να έχεις και περισσότερα από το πακέτο αν έχεις κάνει rollover). Tα δωρεάν shake δεν παίζουν εκτός Ελλάδας. Οπότε αυτά μην τα υπολογίζεις.

Ανάλογα με το πόσα δεδομένα θα χρειαστείς, η καλύτερη λύση είναι το Big Bang, γιατί στα δίνει ολόκληρα (αναφέρομαι στο medium και στο max) Αν έχεις κρυστάλλους. Αν όχι, πακέτο internet, δες όμως στο "tell me more" πόσα GB σου δίνει για χρήση στην ΕΕ γιατί δεν είναι διαθέσιμα όλα.

σας ευχαριστω θερμα!!! 

 

και κατι ακομη εχω το προγραμμα της vodafone που με 13 ευρω για ενα χρονο τα χρηματα μπαινουν (νομιζω καπου 8,5 ευρω καθαρα για χρηση σε E-food) και παιρνω καπου 17 gb δεδομενα μαζι με 200 σμσ και απεριοριστα ομιλιας. Μια προσφορα που ειχε βγαλει καπου πριν τον blackafriday για νεους χρηστες!

Μου εχει προταθει με 10 ευρω να το κανω φοιτητικο ...πιστευεται οτι πρεπει να το κανω η να παραμεινω? τι ειναι πιο συμφερον?

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, eridion25 said:

αντιμετοπηζη κανεις αυτο το προβλημα;

Στιγμιότυπο οθόνης 2024-02-27 120433.png

Άσχετο αλλά η κάρτα με roaming από ποια χώρα είναι και τι δίκτυο παίζει;;;;Γιατί η δεύτερη που είναι χωρίς roaming έχει μηδέν μπάρες 

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, aektzhs 1 said:

Άσχετο αλλά η κάρτα με roaming από ποια χώρα είναι και τι δίκτυο παίζει;;;;Γιατί η δεύτερη που είναι χωρίς roaming έχει μηδέν μπάρες 

Η πρώτη κάρτα που είναι σε Roaming είναι η Q Telecom που την είχε η info quest για αυτό λει roaming

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, eridion25 said:

Η πρώτη κάρτα που είναι σε Roaming είναι η Q Telecom που την είχε η info quest για αυτό λει roaming

Και η άλλη vf;;;;

Link to comment
Share on other sites

βρηκα στο δρομο μου ενα καταστημα και τσεκαρα αν το μηχανημα εχει την οκταρα, 

και την εχει ακομα 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Μια ερωτηση Θελω να δοκιμασω την vodafone cu στην περιοχη μου (Πιερια)Να παω καταστημα να παρω μια καρτα η να την παραγγειλω απο τα site???Την θελω για να δω αν καλυπτομαι απο το δικτυο  να συνεχισω με συμβολαιο Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Aggelos41 said:

Καλησπερα σε ολους.Μια ερωτηση Θελω να δοκιμασω την vodafone cu στην περιοχη μου (Πιερια)Να παω καταστημα να παρω μια καρτα η να την παραγγειλω απο τα site???Την θελω για να δω αν καλυπτομαι απο το δικτυο  να συνεχισω με συμβολαιο Ευχαριστω.

Από όπου θέλεις. Πιο γρήγορα αν είναι από το κατάστημα αν βιάζεσαι. Πιο πολλά προνόμια αν την παραγγείλεις ηλεκτρονικά από την ιστοσελίδα τους

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, aektzhs 1 said:

Από όπου θέλεις. Πιο γρήγορα αν είναι από το κατάστημα αν βιάζεσαι. Πιο πολλά προνόμια αν την παραγγείλεις ηλεκτρονικά από την ιστοσελίδα τους

Θα παω αυριο στο καταστημα να παρω μια για δοκιμη την θελω για ενα μηνα να γυρισω τον Νομο μου για να τσεκαρω το δικτυο 5g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...