Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

14 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ως που να καταργηθεί το πακετάκι.. 😉

ας κάνουν ότι θέλουν μπορούν να καταργησουν οποίο θέλουν,αφού οι επιτροπές κοιμούνται όρθιες,γνωστό αυτό όπως μπορούν να καταργησουν και το ρευστό,πάντως το 5g δωρεάν δεν ειναι στο μπαχαλομαγαζα των μονοπωλίων και ούτε καν το λαμπάκι δεν ανάβει να πεις ,5g στο κέντρο λέει τρία χρόνια τώρα οι απατεώνες 

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, akalos said:

ας κάνουν ότι θέλουν μπορούν να καταργησουν οποίο θέλουν,αφού οι επιτροπές κοιμούνται όρθιες,γνωστό αυτό όπως μπορούν να καταργησουν και το ρευστό,πάντως το 5g δωρεάν δεν ειναι στο μπαχαλομαγαζα των μονοπωλίων 

16 ευρω δίνεις το 2 μηνο τώρα, αντί  13 το 2μηνο στο liquid (και με 5G)  οπου θα σου εμεναν και μια 10ρια ευρω στο υπόλοιπο.
Και αν διαβάσεις τι λεμε και καταλαβεις  θα μπορούσες πιο φτηνα με πιο πολλές παροχες 

Να ξέρεις οτι τα 8 το μηνα που δίνεις θα πανε 15-20 ευρω σιγά σιγά και δεν θα κάνει τίποτα η επιτροπή ανταγωνισμού γιατι θα σου πει υπάρχει το liquid αν θες φτηνά αλλιώς πλήρωνε ειναι δικαίωμά όλων να παίρνουν τα ακριβα.
Οποτε όσο σε βοηθάμε εδω εκμεταλεύσου το ,  θα αφήσουν όσους δεν θέλουν να μπουν liquid να πληρώνουν

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, kalitexnis_g said:


Κάτι που δεν έχετε καταλάβει ακόμα είναι ότι ο blizard τα λέει όλα αυτά τα ψέματα επίτηδες για να απογοητευτεί ο κόσμος και να μην πάει στο liquid ώστε να μείνουμε λίγοι και να απολαμβάνουμε τις χρεώσεις αυτές. Γιατί ως γνωστόν, αν μαζευτεί πολύς κόσμος, σίγουρα θα ακριβύνει.. 

Το liquid υπάρχει μόνο και μόνο για να φέρει την cosmote σε πτώχευση. Εμένα αυτό που με ανησυχεί είναι εάν θα κρατήσει το liquid και μετά την πτώχευση του ανταγωνιστή.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, blizard said:

16 ευρω δίνεις το 2 μηνο τώρα, αντί  13 το 2μηνο στο liquid (και με 5G)  οπου θα σου εμεναν και μια 10ρια ευρω στο υπόλοιπο.
Και αν διαβάσεις τι λεμε και καταλαβεις  θα μπορούσες πιο φτηνα με πιο πολλές παροχες 

Να ξέρεις οτι τα 8 το μηνα που δίνεις θα πανε 15-20 ευρω σιγά σιγά και δεν θα κάνει τίποτα η επιτροπή ανταγωνισμού γιατι θα σου πει υπάρχει το liquid αν θες φτηνά αλλιώς πλήρωνε ειναι δικαίωμά όλων να παίρνουν τα ακριβα.
Οποτε όσο σε βοηθάμε εδω εκμεταλεύσου το ,  θα αφήσουν όσους δεν θέλουν να μπουν liquid να πληρώνουν

Μπορώ να γίνω liquid αλλά να ανανεώνω μόνο με cashback?

Μιλάω πολύ λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, GREGORYMO said:

Μπορώ να γίνω liquid αλλά να ανανεώνω μόνο με cashback?

Μιλάω πολύ λίγο.

Ναι αλλά θα πρέπει να γίνεσαι CU να περνάς τις αποδείξεις και ξανά liquid. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, EllinikoNisi said:

Ναι αλλά θα πρέπει να γίνεσαι CU να περνάς τις αποδείξεις και ξανά liquid. 

ΝΑΙ, το ξέρω.

Θα μπαίνω βγαίνω.

Γίνεται η το σύστημα θα με πετάξει έξω?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, GREGORYMO said:

Είμαι cu.

Το τρέχον υπόλοιπο να το ξοδέψω ΠΡΙΝ γίνω liquid η μεταφέρεται?

Ότι υπόλοιπο έχεις μεταφέρεται. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, GREGORYMO said:

Είμαι cu.

Το τρέχον υπόλοιπο να το ξοδέψω ΠΡΙΝ γίνω liquid η μεταφέρεται?

Μεταφέρεται.. η μόνη ανησυχία είναι ότι τελευταία έχουμε κάποια κρούσματα κολλήματος του συστήματος κατά τη συστηματική είσοδο και έξοδο. Εγώ ήμουν τυχερός σήμερα το πρωί με την αυγούλα βγήκα και μπήκα πολύ άνετα!

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, GREGORYMO said:

Είμαι cu.

Το τρέχον υπόλοιπο να το ξοδέψω ΠΡΙΝ γίνω liquid η μεταφέρεται?

Δεν μεταφέρεται.

2 minutes ago, Alexandros201285 said:

Μάλλον πιο σωστά σε μένα δεν μεταφέρθηκε αλλά το δικό μου έφαγε κάτι κολλήματα.

 

Κάποιους τους συμφέρει το liquid, κάποιους άλλους όχι. Έτσι είναι αυτά, κανένα πακέτο δεν είναι για όλους. Για μένα η καλή καρτοκινητη είναι αυτή που δίνει πολλές επιλογές, και liquid και big bang και τα κλασσικά πακέτα. Επιλέγουμε με βάση των αναγκών μας.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Alexandros201285 said:

Δεν μεταφέρεται.

 

Το χρηματικό υπόλοιπο που είναι στην κάρτα μεταφέρεται. Δεν χάνεται!

Μόνο οι παροχές του liquid δεν μεταφέρονται. Εάν για παράδειγμα έχεις απεριόριστη ομιλία λόγο ανανέωσης 15€, τότε όταν γίνεις CU χάνεις την απεριόριστη ομιλία και το χρηματικό υπόλοιπο παραμένει ατόφιο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, EllinikoNisi said:

Το χρηματικό υπόλοιπο που είναι στην κάρτα μεταφέρεται. Δεν χάνεται!

Μόνο οι παροχές του liquid δεν μεταφέρονται. Εάν για παράδειγμα έχεις απεριόριστη ομιλία λόγο ανανέωσης 15€, τότε όταν γίνεις CU χάνεις την απεριόριστη ομιλία και το χρηματικό υπόλοιπο παραμένει ατόφιο.

Ενώ αντίθετα μεταφέρεται ό,τι ενεργό πακέτο έχεις από το CU.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Alexandros201285 said:

Κάποιους τους συμφέρει το liquid, κάποιους άλλους όχι. Έτσι είναι αυτά, κανένα πακέτο δεν είναι για όλους.

Το liquid είναι για όλους και συμφέρει όλους όμως (αντε να πουμε το 95% το λιγότερο) αφου δεν είναι πακέτο αλλά προσαρμόζεται στην κατανάλωση σου αυτόματα και γινεται 1000 πακέτα  . (και απο πανω είναι και πιο φτηνα) .

Πχ αν πάρεις το πακέτο της nova με 8 ευρω και χαλάσεις εκει 250 λεπτα και 1 gb θα πληρώσεις 8 ευρω εστι και αλλιως ενω στο liquid προσαρμόζεται αυτόματα και πληρώνεις 3 ευρω. Αν εχεις το δώρο του shake 3gb εκεινο το μηνα θα προσαρμοστεί αυτόματα σε "πακέτο" 2 ευρω μόνο για την ομιλία.
(και απο το ελαχιστο 6.5 ευρω που μπορείς να βάλεις το μηνα - 13 το 2μηνο ειναι,θα σου μείνουν 4.5 ευρω για μετά . Μπορεις να πάρεις καποιο πακέτο για πιο πολλά και φτηνά data πχ ή να τα χαλάσεις στο e-food)

Δεν ειναι βέβαια όλα αυτόματα , αν κάποιος χαλάει πολλα gb την ΜΕΡΑ θα προσαρμοστεί σε 45 ευρω το μηνα (που το μεγιστο οτι και να καταναλώσεις) , ενω αν παρεις απο πριν τα 200gb./10ευρω η κάποιο άλλο πακέτο που ταιριάζει θα γλυτώσεις τα λεφτα

Αν ξέρεις κάποια περίπτωση που θα συνέφερε κάποιο πακέτο πες μας γιατι σε κάθε περίπτωση σχεδόν το liquid συμφέρει και μάλιστα πολύ , αλλά έχει καποια  "μυστικά" όπως δώρα  και πραγματα που θα τα παρεις απο το cu.

ΥΓ
Τις τελευταίες μέρες δεν φαινεται να κολλάει το liquid μπες βγες , έβγαλαν update που ισως το έφτιαξαν και ειναι γρήγορο , αλλά σε κάθε περίπτωση μόλις πατήσετε είσοδο σε liquid θα αλλάξουν αμεσα οι χρεώσεις αλλά μπορει να μην αλλάξει σωστα η εμφάνιση της εφαρμογης (να μεινει οπως πριν ή να μην δείχνει όλες τις πληροφορίες) ... ΔΕΝ ξανα πατάς είσοδο ουτε έξοδο απο liquid γιατι ετσι κολλάει αλλά περιμένεις να τελειώσει η διαδικασία  , θα έρθει sms οτι ειναι ολα εντάξη. ίσως κανει και 24 ώρες .

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στο smart pocket μόνο το efood έχει μείνει. Όλες οι άλλες επιχειρήσεις και κυρίως το e-fresh έχουν εξαφανιστεί. Είναι γνωστό ότι οι τιμές supermarket του efood είναι τσιμπημένες.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, EllinikoNisi said:

Πάντως στο smart pocket μόνο το efood έχει μείνει. Όλες οι άλλες επιχειρήσεις και κυρίως το e-fresh έχουν εξαφανιστεί. Είναι γνωστό ότι οι τιμές supermarket του efood είναι τσιμπημένες.

Έτσι είναι.. το μόνο που σώζει την κατάσταση είναι ότι δεν φεύγουν άκλαυτα τα χρήματα για πακέτα δεδομένων και ομιλίας. Ουσιαστικά ταΐζουμε το efood αλλά ας όψεται..

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, EllinikoNisi said:

Πάντως στο smart pocket μόνο το efood έχει μείνει. Όλες οι άλλες επιχειρήσεις και κυρίως το e-fresh έχουν εξαφανιστεί. Είναι γνωστό ότι οι τιμές supermarket του efood είναι τσιμπημένες.

Σωστά , δεν εκοψαν ακόμα τίποτα στην πραξη αλλα λογικά θα σταματησει ( ενταξη το σουπερμαρκετ ισως είχε μεγάλο κόστος λόγο αυξημένου φπα τηλεφωνίας που μαλλον δεν τον μειωσε το κράτος αλλα περιεργο μου φαίνεται που δεν έχουν τα αλλα) .Θα κάνω σήμερα μια παραγγελία μεγάλη γιατι ήταν πραγματικά τέλεια λύση για όποιον δεν ήθελε e-food, και γενικά δεν ένιωθες καθόλου πίεση να τα χαλάσεις εκει που ήταν οτι καλυτερο .

Πραγματικά τα είχαμε όλα μεχρι τώρα ...  τρομερές χρεώσεις από το 1ο mb  και λεπτό ... φτηνά πακέτα και τζαμπα ομιλία , δώρα κάθε είδους ώς και 10 ευρω το μηνα με πολλούς τρόπους ,μέχρι και cash back .

Υπάρχει και η λυση αγοράς hardware απο το big bang ακόμα βέβαια, ελπίζω να κάνουν κάτι εκει τώρα που έχουν και συνεργασία με το public ... (ασχετο αλλα δείτε μια προσφορά σε tv 75 ιντσων αν βαλεις 2ιδιες εχουν 1060ευρω !)

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, blizard said:

ασχετο αλλα δείτε μια προσφορά σε tv 75 ιντσων αν βαλεις 2ιδιες εχουν 1060ευρω !)

Και στις 4 το ίδιο κάνει!! 😀😀

Εμείς δεν βρίσκουμε bugs μόνο στη Vodafone...

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Βάλτε μόνο τη σειρά σας κάπου να ξέρουμε ποιανού σειρά είναι να κράξει το liquid κάθε μέρα 😂😂😂 . Δεν υπάρχει δωρεάν μήνας ούτε cashback ούτε τίποτα! Όλα είναι ένα ψέμα μια ανάσα μια πνοή!!! 😂😂😂

Είναι ηθοποιοί!!! 😂😂

Link to comment
Share on other sites

Το Liquid το έβγαλε η vodafone επίτηδες για να σιχαθείς τα καρτοκινητα και να κάνεις συμβόλαιο όπως έκανα και εγώ σε όλα μου τα νούμερα αφού το χρησιμοποίησα δυο φορές 🤣  

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, cmvr said:

Το Liquid το έβγαλε η vodafone επίτηδες για να σιχαθείς τα καρτοκινητα και να κάνεις συμβόλαιο όπως έκανα και εγώ σε όλα μου τα νούμερα αφού το χρησιμοποίησα δυο φορές 🤣  

🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, cmvr said:

Το Liquid το έβγαλε η vodafone επίτηδες για να σιχαθείς τα καρτοκινητα και να κάνεις συμβόλαιο όπως έκανα και εγώ σε όλα μου τα νούμερα αφού το χρησιμοποίησα δυο φορές 🤣  

Υποκειμενικό είναι αυτό. Όπως ο χρόνος είναι χρήμα, έτσι και το χρήμα είναι χρόνος. Όποιος δεν έχει χρόνο, θέλει χρήμα! Εμείς που δεν βαριόμαστε, θα τη βγάζουμε τζάμπα όσο κι αν ενοχλεί αυτό.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Τα είπες όλα, σε τέσσερις γραμμές.

Συμφωνώ απόλυτα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, kalitexnis_g said:

Υποκείμενο είναι αυτό. Όπως ο χρόνος είναι χρήμα, έτσι και το χρήμα είναι χρόνος. Όποιος δεν έχει χρόνο, θέλει χρήμα! Εμείς που δεν βαριόμαστε, θα τη βγάζουμε τζάμπα όσο κι αν ενοχλεί αυτό.

LIquid φορ εβερ και τα μυαλά στα κάγγελα 🤣

Just now, p_k said:

Τα είπες όλα, σε τέσσερις γραμμές.

Συμφωνώ απόλυτα.

σε εμένα το είπες φαντάζομαι αγαπημένε μου φίλε  

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...