Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 minutes ago, kalitexnis_g said:

Τελικά όσον αφορά το "καθαρό" από προσφορές CU, επικοινώνησα μέσω τσατ και μου είπανε ότι δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Συνεπώς η προσφορά είναι δεσμευτική και εκβιαστική καθώς και σου τρώνε την κάρτα στην προσφορά αλλά και δεν έχει πλέον μικρότερο ποσό ως εναλλακτική ανανέωση. Αυτά.

Με email γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kalitexnis_g said:

Πολλά γίνονται off the record αλλά το θέμα είναι να γίνεται κανονικά. 

Νομίζω σε κανέναν πάροχο αν δεν το ζητήσεις δεν το παίρνεις χωρίς την προσφορά 

Link to comment
Share on other sites

kalitexnis_g Δες τις οδηγίες της προσφοράς ,...  ΜΟΝΟ τον 1ο μηνα σου αγοράζουν πακέτο με τα λεφτά σου,  Μετά αν βάλεις 13 ευρω δεν σου αγοράζουν τίποτα μενουν εκει.

 
Επειδή το liquid έχει κατι κολλήματα τελευταία ... οσοι δοκιμάσετε και δείτε κατι να μην παει καλα στα μενου η να φαίνεται οτι δεν εχετε μπει ΜΗΝ δοκιμάσετε εισοδο ξανα η έξοδο , υπομονη και θα ειναι οκ συντομα (μαλλον). δοκιμάστε οτι εισαστε liquid απο το 1252 .. οτι αλλο δειτε την τελευταια σελιδα στο τοπικ του liquid και το 1ο ποστ

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, blizard said:

Επειδή το liquid έχει κατι κολλήματα τελευταία ... οσοι δοκιμάσετε και δείτε κατι να μην παει καλα στα μενου η να φαίνεται οτι δεν εχετε μπει ΜΗΝ δοκιμάσετε εισοδο ξανα η έξοδο , υπομονη και θα ειναι οκ συντομα (μαλλον). δοκιμάστε οτι εισαστε liquid απο το 1252 .. οτι αλλο δειτε την τελευταια σελιδα στο τοπικ του liquid και το 1ο ποστ

Εμένα μάλιστα ενώ είμαι liquid με χρεώνει σαν απλό cu!!! Μιλάμε τρελό κόλλημα

Link to comment
Share on other sites

Με λιγα λογια όταν μπαινεις liquid σε κανει μεν συντομα , αλλά το μενου μπορει να δειξει παράξενα πραματα και αν δοκιμάσεις ξανα εξοδο μπορει κολλήσει για πολύ περισσότερο σε λάθος εμφάνιση   . Δεν πρεπει μαλλον να κάνεις τίποτα πριν φτιάξει , πες μας εσυ τι εγινε αλλα καλυτερα στο τοπικ του liquid για να καταλαβουμε και καλυτερα

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, blizard said:

kalitexnis_g Δες τις οδηγίες της προσφοράς ,...  ΜΟΝΟ τον 1ο μηνα σου αγοράζουν πακέτο με τα λεφτά σου,  Μετά αν βάλεις 13 ευρω δεν σου αγοράζουν τίποτα μενουν εκει.

 
Επειδή το liquid έχει κατι κολλήματα τελευταία ... οσοι δοκιμάσετε και δείτε κατι να μην παει καλα στα μενου η να φαίνεται οτι δεν εχετε μπει ΜΗΝ δοκιμάσετε εισοδο ξανα η έξοδο , υπομονη και θα ειναι οκ συντομα (μαλλον). δοκιμάστε οτι εισαστε liquid απο το 1252 .. οτι αλλο δειτε την τελευταια σελιδα στο τοπικ του liquid και το 1ο ποστ

Οκ σε πιστεύω. Εγώ την πάτησα με την προηγούμενη που κράτησε 9 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και σου ειχα πει θα βαζεις 8 μια χαρα είσαι 😉  ... αυτό είναι άλλο θέμα βέβαια θα επρεπε να στο ακυρώσουν οταν σταματησαν τα 8 ευρω ονλινε.
 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Alexandros201285 said:

Εμένα μάλιστα ενώ είμαι liquid με χρεώνει σαν απλό cu!!! Μιλάμε τρελό κόλλημα

Το είχα πάθει κι εγώ αυτό τον Νοέμβριο. Έμεινε έτσι για περίπου 3 εβδομάδες,  κι επειδή σε αυτή τη σύνδεση κάνουμε περίπου 600-700 λεπτά ομιλίας το μήνα ζήτησα από το chat και μου ενεργοποίησαν το πακέτο με τα 10,90 (νομίζω) Γιατί αλλιώς θα έτρωγε όλο το υπόλοιπο στα πρώτα 10 λεπτά... Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω ότι μου το ενεργοποίησαν χωρίς να χρεωθώ. Για δες μήπως σε βολεύουν κι εσένα έτσι 

Link to comment
Share on other sites

Σε προσωπικές προσφορές τύπου "βάλε κάρτα και θα πάρεις 100gb και απεριοριστα προς όλους με μία ανανέωση" ισχύει η ανανέωση με το cashback ή το παίρνουν πρέφα και θέλει οπωσδήποτε 13€ ??

Και αν θέλει 13€, μετράει σαν ανανέωση αν ενεργοποιήσω το Liquid* ή θέλει οπωσδήποτε κάρτα??

Επίσης, κάποιος είχε αναφέρει ότι στο CU αφαιρέθηκε η υποχρέωση αγοράς πακέτου για να ξεκλειδώσει το smart pocket, το έχει δοκιμάσει κανείς αν ισχύει όντως? Την τελευταία φορά που πήγα να το κάνω σαν απλό CU, ζητούσε ενεργοποίηση πακέτου αξίας 6€+ άνω.

*για την ενεργοποίηση του Liquid εννοώ να με χρεώσει κανονικά τα 13€, αλλά ταυτόχρονα να γίνει και Liquid - έχω ήδη χρησιμοποιήσει τον δωρέαν μήνα 

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, ParafronGR said:

Σε προσωπικές προσφορές τύπου "βάλε κάρτα και θα πάρεις 100gb και απεριοριστα προς όλους με μία ανανέωση" ισχύει η ανανέωση με το cashback ή το παίρνουν πρέφα και θέλει οπωσδήποτε 13€ ??

Και αν θέλει 13€, μετράει σαν ανανέωση αν ενεργοποιήσω το Liquid* ή θέλει οπωσδήποτε κάρτα??

Επίσης, κάποιος είχε αναφέρει ότι στο CU αφαιρέθηκε η υποχρέωση αγοράς πακέτου για να ξεκλειδώσει το smart pocket, το έχει δοκιμάσει κανείς αν ισχύει όντως? Την τελευταία φορά που πήγα να το κάνω σαν απλό CU, ζητούσε ενεργοποίηση πακέτου αξίας 6€+ άνω.

*για την ενεργοποίηση του Liquid εννοώ να με χρεώσει κανονικά τα 13€, αλλά ταυτόχρονα να γίνει και Liquid - έχω ήδη χρησιμοποιήσει τον δωρέαν μήνα 

Παλιότερα λέγαμε εδώ μέσα πως σε προσωπικές προσφορές και υπό κάποιες προϋποθέσεις δεχόταν το cashback. Όμως όχι πάντα οπότε καλύτερα μην το κάνεις με cashback.

Όσον αφορά τα 13€, φυσικά και θα τα χρησιμοποιήσεις κανονικά στο liquid και το ποσό λήγει στους 2 μήνες. Ουσιαστικά το υπόλοιπο είναι κοινό είτε είσαι liquid είτε όχι δεν αλλάζει κάτι. Μόνο την unlimited ομιλία χάνεις αν βάλεις πχ 15€ και μπεις μετά στο liquid.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας, θα ήθελα να καλέσω στις Η.Π.Α νούμερο που ξεκινάει από 1-877 .

Σκέφτομαι να ενεργοποιήσω το πακέτο των 400 λεπτών προς Ελλάδα και 22 χώρες μεταξύ των οποίων είναι και οι Η.Π.Α.

Το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος?ευχαριστώ

Καλημέρα σας, θα ήθελα να καλέσω στις Η.Π.Α νούμερο που ξεκινάει από 1-877 .

Σκέφτομαι να ενεργοποιήσω το πακέτο των 400 λεπτών προς Ελλάδα και 22 χώρες μεταξύ των οποίων είναι και οι Η.Π.Α.

Το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος?ευχαριστώ

Μπορώ. ρώτησα το chat

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DEERHUNTER said:

Καλημέρα σας, θα ήθελα να καλέσω στις Η.Π.Α νούμερο που ξεκινάει από 1-877 .

Σκέφτομαι να ενεργοποιήσω το πακέτο των 400 λεπτών προς Ελλάδα και 22 χώρες μεταξύ των οποίων είναι και οι Η.Π.Α.

Το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος?ευχαριστώ

Καλημέρα σας, θα ήθελα να καλέσω στις Η.Π.Α νούμερο που ξεκινάει από 1-877 .

Σκέφτομαι να ενεργοποιήσω το πακέτο των 400 λεπτών προς Ελλάδα και 22 χώρες μεταξύ των οποίων είναι και οι Η.Π.Α.

Το έχει χρησιμοποιήσει κάποιος?ευχαριστώ

Μπορώ. ρώτησα το chat

παλια που ειχε 7 ευρω το χρησιμοποιουσα και επερνα τηλεφωνα Ελλαδα και στο εξωτερικο

ηταν καλο, τωρα ομως δεν συμφερει με 9 ευρω αφου υπαρχει εναλλακτικη αλλη στο liquid οποτε για εξωτερικο χρησιμοποιω ή ξενα κινητα ή το voip και οπου κατσει η μπιλια

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

MH ΞEXNAΣ OTI MΠOPEIΣ NA ENHMEPΩΘEIΣ ΓIA ΠPOΣΦOPEΣ, ΠAKETA KAPTOKINHTHΣ KAI TIMOΛOΓIAKEΣ AΛΛAΓEΣ EΔΩ https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20240124-timologiakes-allages-kartokinitis/

Link to comment
Share on other sites

Ανακοινώσεις για αλλαγές χωρίς να έχουν εφαρμοστεί οι αλλαγές που ανακοίνωσαν πριν 15 μέρες…Τουλάχιστον περιμένετε πρώτα να περάσει η ημερομηνία εφαρμογής των παλιών! 

 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, aektzhs 1 said:

MH ΞEXNAΣ OTI MΠOPEIΣ NA ENHMEPΩΘEIΣ ΓIA ΠPOΣΦOPEΣ, ΠAKETA KAPTOKINHTHΣ KAI TIMOΛOΓIAKEΣ AΛΛAΓEΣ EΔΩ https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/anakoinoseis/20240124-timologiakes-allages-kartokinitis/

δηλαδή βάζεις 13€ κάρτα και καθαρό είναι 11,7€ άρα δεν μπορείς να ενεργοποίησης αυτό το πακέτο για 0,10€ αρχίζει να μην μου αρέσει το 2024

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, eridion25 said:

δηλαδή βάζεις 13€ κάρτα και καθαρό είναι 11,7€ άρα δεν μπορείς να ενεργοποίησης αυτό το πακέτο για 0,10€ αρχίζει να μην μου αρέσει το 2024

11.81€ βγαίνει 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, eridion25 said:

δηλαδή βάζεις 13€ κάρτα και καθαρό είναι 11,7€ άρα δεν μπορείς να ενεργοποίησης αυτό το πακέτο για 0,10€ αρχίζει να μην μου αρέσει το 2024

11,81 ευρώ μένουν 

Link to comment
Share on other sites

Just now, GREGORYMO said:

11.81€ βγαίνει 

Τι λες τότε είναι χαλασμένο η αριθμομηχανή μου 

Screenshot_20240124_211931_Calculator.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, GREGORYMO said:

ΜΗΠΩΣ μπλόκαρε?

 

3 minutes ago, eridion25 said:

Τι λες τότε είναι χαλασμένο η αριθμομηχανή μου 

Screenshot_20240124_211931_Calculator.jpg

Κάνε 13 δια 1,10

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε προσφορα εαν βαλω καρτα στο 2ο cu να μου δωσει απεριόριστο ίντερνετ για 3 μηνες. Με κασμπακ το παίρνω;

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον οχι πλεον , ο pppe ετσι ειπε

12 minutes ago, eridion25 said:

δηλαδή βάζεις 13€ κάρτα και καθαρό είναι 11,7€ άρα δεν μπορείς να ενεργοποίησης αυτό το πακέτο για 0,10€ αρχίζει να μην μου αρέσει το 2024

βρέ λάθος έκαναν 🙂  11.7 ηθελαν μα γράψουν να το πανε ακριβώς όπως και αλλο πακέτο και κάπου δεν υπολόγισαν σωστα ... οχι οτι δεν ειναι λιγο αστειο βεβαια

Το ποπ κορν με 20 gb δώρο προσφορά είναι για μια εβδομαδα μονο .... και μαζί εβαλαν και αλλες 2 μικροαλλαγες για 2 μηνες μετα που δεν εχουν σχεση με τισ προηγούμενες, γιατι να περιμενουν ? 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Μου ηρθε προσφορα εαν βαλω καρτα στο 2ο cu να μου δωσει απεριόριστο ίντερνετ για 3 μηνες. Με κασμπακ το παίρνω;

Εννοείται

4 minutes ago, aektzhs 1 said:

 

Κάνε 13 δια 1,10

Τώρα μάλιστα βγάνει 11,8181818182

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...