Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θυμίστε μου κάποιος: εαν το cu ειναι

Α) αναμεσα σε 2ο και 3ο μηνα (πριν τη φραγή) δέχεται cashback;

Β) μετά τον 3ο μηνα (ενεργη φραγη) δεχεται cashback για να φύγει η φραγή;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω φτάσει ποτέ εκει αλλά έχω ακούσει ναι ...  βολέυει να έχεις ετοιμο - περασμενο ενα cashe back και να το ενεργοποιείς κάθε χρόνο αν ειναι η καποια ανάγκη Δεν ξέρω αν βολέυει και για τίποτα προσφορές  

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις μόνο εισερχόμενες((μηνύματα και κλήσεις)πας CU και κάνεις μια φορά το τρίμηνο ανανέωση μέσω Cashback
Μέχρι 200mb το μηνα παίρνεις καρτούλα εντελώς δωρεαν για παντα, wifi on the spot, απλα δεν στέλνει σμσ και δεν εχει φωνή, αλλά μια χαρά νομίζω
Με cu-liquid η πας σε καταστημα και βάζεις 8 ευρω το 2μηνο η σου παίρνει 13 ευρω κάθε 2 μήνες (μια φορά το 2 μηνο κουνας απλα μια μπαριτσα) και με αυτά αγοράζεις 8 η 13ευρω σουβλάκια απο το e-food. Για χρηση ιτνερνετ σου κρατάει 0.0012/mb (1,2 ευρω το gb)  Αν δεν βαριέσαι να   αγοράζεις 1 ευρω προιόντα απο souper  market να τα βγάζεις φώτο και να κανεις μια διαδικασία 10 λεπτών μπορείς να αποφύγεις την αγορά απο e-food και τα λεφτά που βαζεις 
 
Θέλω να με καλεί η κάρτα όταν χτυπήσει ο συναγερμός και να μου στείλει SMS. και πολύ σπάνια χαλάει δεδομένα το μηχάνημα. Οπότε θέλω να βάλω μέσα πχ κάποια Χ Ευρώ, να μην ανανεώνω κάθε μήνα και να το αφήνω να τρώει σιγά σιγά από τα Χ ευρώ που έχει όταν και όποτε θέλει

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, DjTony said:

Θέλω να με καλεί η κάρτα όταν χτυπήσει ο συναγερμός και να μου στείλει SMS. και πολύ σπάνια χαλάει δεδομένα το μηχάνημα. Οπότε θέλω να βάλω μέσα πχ κάποια Χ Ευρώ, να μην ανανεώνω κάθε μήνα και να το αφήνω να τρώει σιγά σιγά από τα Χ ευρώ που έχει όταν και όποτε θέλει

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

https://www.e-autoshop.gr/product/1748/synagermoi-synagermoi-aytokiniton-aksesoyar-antallaktika-synagermon-propliromeni-karta-gia-xrisi-se-gpstrackersynagermoys-

Δες κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να με καλεί η κάρτα όταν χτυπήσει ο συναγερμός και να μου στείλει SMS. και πολύ σπάνια χαλάει δεδομένα το μηχάνημα. Οπότε θέλω να βάλω μέσα πχ κάποια Χ Ευρώ, να μην ανανεώνω κάθε μήνα και να το αφήνω να τρώει σιγά σιγά από τα Χ ευρώ που έχει όταν και όποτε θέλει

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Με ελληνικό δίκτυο θέλεις ανανέωση κάθε 2 μήνες

Για την δουλειά σου κάνει μόνο μια giffgaf Αγγλίας. Βάζεις 10 λίρες (11 ευρώ) και μπορείς να κάνεις παιχνίδι για χρόνια. Δεν λήγει ποτέ θέλει απλά μια χρεωσιμη ενέργεια κάθε 180 μέρες

Πληροφορίες με ΠΜ για να μην είμαστε εκτός θέματος


Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Ακριβό

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DjTony said:

Θέλω να με καλεί η κάρτα όταν χτυπήσει ο συναγερμός και να μου στείλει SMS. και πολύ σπάνια χαλάει δεδομένα το μηχάνημα. Οπότε θέλω να βάλω μέσα πχ κάποια Χ Ευρώ, να μην ανανεώνω κάθε μήνα και να το αφήνω να τρώει σιγά σιγά από τα Χ ευρώ που έχει όταν και όποτε θέλει

Η δωρεαν κάρτα της vodafone δεν έχει φωνητικές κλήσεις αν το έχεις ανάγκη ... το cu-liquid έχει και μάλιστα με 0.0065/λεπτο/sms (δλδ 3 κλήσεις η 3 sms κάνουν 2 cent) , και data 0.0012.mb (οταν κάνεις 800mb χάνεις 1 ευρω) που είναι ιδανικά

ΑΛΛΑ πρέπει να ανανεώνεις για να δουλέυει και να μην χάνονται τα χρήματα που έχεις βάλει πριν...  υποχρεωτικά κάθε 60 μερες εκτός αν εισαι φοιτητής που εχει ανανέωση ανά 6μηνο (ακούω γενικά διάφορους να λένε οτι μπορεις να κάνεις φοιτητικό τον αριθμό σου και ας μην εισαι - στα lagionika.gr στο θεμα με την προσφορά 10 ευρω το μηνα δωρο πολλοί,  όποιος θέλει να κοιτάξει - δεν ξέρω τι παιζει ομως)

Η ανανέωση θα γίνεται αυτόματα κάθε μήνα με 13 ευρω αν  δεν κάνεις απολύτος τίποτα, ΑΛΛΑ τα 13 ευρω μένουν , μπορείς να τα μεταφέρεις και κυρίως να τα χαλάσεις στο e-food αγοράζοντας εστιαση (σουβλάκια) 'οποτε θες . Αν το έκανες αυτό με την κάρτα σου πριν είναι σαν να έχεις την sim δωρεαν με πλήρη επιστροφή χρημάτων. (μάλιστα με 15 ευρω αντι 13 δωρεαν απεριοριστη ομιλία και με λίγο κόπο και 2.5 gb , αυτα τα 2 extra θα κοπούν κάποια στιγμή λογικά)

Αν κάθε 55-60 μέρες κάνεις μια κίνηση απλή να κουνήσεις μια μπαρίτσα χρέωσης θα γίνει 13 ευρω το 2μηνο (μπορείς να έχεις και κλειστη την καρτα μπας ξεχαστείς) ... ενω για την περίπτωση να μην βάζεις καθόλου λεφτά αγοράζοντας 1 προιόν ανα 6 μηνο (με φοιτητική ή 2 μηνο κανονικά) , η τα 8 απο καταστημα θέλει επιπλέον κόπο και επίσης δεν θα γλυτώσεις να κουνάς την μπαριτσα καθε μηνα

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DjTony said:

Θέλω να με καλεί η κάρτα όταν χτυπήσει ο συναγερμός και να μου στείλει SMS. και πολύ σπάνια χαλάει δεδομένα το μηχάνημα. Οπότε θέλω να βάλω μέσα πχ κάποια Χ Ευρώ, να μην ανανεώνω κάθε μήνα και να το αφήνω να τρώει σιγά σιγά από τα Χ ευρώ που έχει όταν και όποτε θέλει

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Frog με 13 ευρώ το τρίμηνο(ή 8 ευρώ το δίμηνο από κατάστημα)και θα βάζεις το πακέτο με 60(με κάποιον τρόπο γίνεται και 120)λεπτά ομιλίας το οποίο κοστίζει 3.02 ευρώ. Οπότε θα με τα 9.09(από τα 13 ευρώ λόγω φόρου κινητής τηλεφωνίας) για τρεις μήνες θα παίρνεις το πακέτο. Αν όμως το κινητό δεν έκανε κλήσεις θα σου έλεγα CU με Cashback

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, aektzhs 1 said:

Frog με 13 ευρώ το τρίμηνο(ή 8 ευρώ το δίμηνο από κατάστημα)και θα βάζεις το πακέτο με 60(με κάποιον τρόπο γίνεται και 120)λεπτά ομιλίας το οποίο κοστίζει 3.02 ευρώ. Οπότε θα με τα 9.09(από τα 13 ευρώ λόγω φόρου κινητής τηλεφωνίας) για τρεις μήνες θα παίρνεις το πακέτο. Αν όμως το κινητό δεν έκανε κλήσεις θα σου έλεγα CU με Cashback

Καμια σχέση αυτό ειναι πανάκριβο γιατι χάνεις 3-4 ευρω το μήνα  και θέλει και να ασχολείσαι από πάνω !!! (δεν ξερω και απο ιντερνετ αν εχει εστω λιγο η σμσ)

Ακόμα και για την απεριοριστη ομιλια με 15 ευρω το μηνα να βάζεις στο cu - liquid χωρις να κανεις τπτ - απλα να αγοράζεις προιόντα σουπερ μαρκετ μια στο τοσο απο e-fresh στην τυχη δεν ειναι τοσο πιο ακριβά από αλλα μαρκετ για να χάσεις 3-4 ευρω το μήνα . 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, DjTony said:

Θέλω να με καλεί η κάρτα όταν χτυπήσει ο συναγερμός και να μου στείλει SMS. και πολύ σπάνια χαλάει δεδομένα το μηχάνημα. Οπότε θέλω να βάλω μέσα πχ κάποια Χ Ευρώ, να μην ανανεώνω κάθε μήνα και να το αφήνω να τρώει σιγά σιγά από τα Χ ευρώ που έχει όταν και όποτε θέλει

Sent from my SM-S918B using Tapatalk
 

Η γνώμη μου είναι ότι το μόνο που σε συμφέρει και βολεύει είναι το liquid. Θα βάλεις μέσα είτε 8 είτε 13 ευρώ αρχικά και μετά θα το ταιζεις με cashback. Ουσιαστικά δωρεαν. Θα μετακινεις τη μπάρα μια φορά το μήνα και θα βγαίνεις μια φορά το διμηνο. Δες πως δουλεύει το cashback, είναι απλό. Εγώ διατηρώ 5 νούμερα ετσι χωρίς κανένα κοστος (παιδιά και γονείς). Όλα μπορούν να κάνουν κλήσεις, να στείλουν SMS και να χρησιμοποιούν λίγα δεδομένα. Κυριολεκτικά δωρεάν. Θα ασχολείσαι μόνο μια φορά το μήνα. Όταν μάθεις να το χρησιμοποιείς θα δεις ότι είναι απλό. Μετά οι επιλογές που έχεις (smart pocket, σουβλάκια, μεταφορά χρημάτων κλπ) είναι αρκετές, κέφι να έχεις να ψαχνεσαι. Αν δε θες να ψαχνεσαι μείνε στα πάνω που σου είπα τα απλά. Μέρυ κρίστμας!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Steleon said:

Η γνώμη μου είναι ότι το μόνο που σε συμφέρει και βολεύει είναι το liquid. Θα βάλεις μέσα είτε 8 είτε 13 ευρώ αρχικά και μετά θα το ταιζεις με cashback. Ουσιαστικά δωρεαν. Θα μετακινεις τη μπάρα μια φορά το μήνα και θα βγαίνεις μια φορά το διμηνο. Δες πως δουλεύει το cashback, είναι απλό. Εγώ διατηρώ 5 νούμερα ετσι χωρίς κανένα κοστος (παιδιά και γονείς). Όλα μπορούν να κάνουν κλήσεις, να στείλουν SMS και να χρησιμοποιούν λίγα δεδομένα. Κυριολεκτικά δωρεάν. Θα ασχολείσαι μόνο μια φορά το μήνα. Όταν μάθεις να το χρησιμοποιείς θα δεις ότι είναι απλό. Μετά οι επιλογές που έχεις (smart pocket, σουβλάκια, μεταφορά χρημάτων κλπ) είναι αρκετές, κέφι να έχεις να ψαχνεσαι. Αν δε θες να ψαχνεσαι μείνε στα πάνω που σου είπα τα απλά. Μέρυ κρίστμας!

Να σε ρωτήσω το cashback χρονικά πού το τοποθετείς μέσα στην όλη διαδικασία;

Στο δίμηνο που βγαίνεις από το liquid σκανάρεις την απόδειξη και περιμένεις ή έχεις προηγουμένως σκανάρει και είναι έτοιμο οπότε σκανάρεις για το επόμενο δίμηνο;

Link to comment
Share on other sites

Οταν είναι να το βάλεις κάθε 2 μηνο παίρνεις το επόμενο και το περνάς αμεσως μετα για να εισαι ετοιμος για την επομενη φορα σε 60 μέρες  ...  εκτός αν το κάνεις ενδιάμεσα βέβαια όταν πας σουπερμαρκετ , όπως βολέυει τον καθένα

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Frog με 13 ευρώ το τρίμηνο(ή 8 ευρώ το δίμηνο από κατάστημα)και θα βάζεις το πακέτο με 60(με κάποιον τρόπο γίνεται και 120)λεπτά ομιλίας το οποίο κοστίζει 3.02 ευρώ. Οπότε θα με τα 9.09(από τα 13 ευρώ λόγω φόρου κινητής τηλεφωνίας) για τρεις μήνες θα παίρνεις το πακέτο. Αν όμως το κινητό δεν έκανε κλήσεις θα σου έλεγα CU με Cashback

Με 10€ μενουν καθαρά 9,09 οπότε στο τέλος χάνει 0,03€

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, VIPdriver said:

Θυμίστε μου κάποιος: εαν το cu ειναι

Α) αναμεσα σε 2ο και 3ο μηνα (πριν τη φραγή) δέχεται cashback;

Β) μετά τον 3ο μηνα (ενεργη φραγη) δεχεται cashback για να φύγει η φραγή;

Ευχαριστώ προκαταβολικά!

Το B ναι, κάπου το καλοκαίρι σε φραγμένο νούμερο μου έτυχε και το δοκίμασα.

Αφού ισχύει στο Β, η λογική λέει ότι ισχύει και στο Α.

Link to comment
Share on other sites

Τι sim κάρτα που θα έχει βάλει στο συναγερμό δεν θα χρειάζεται να τη τοποθετεί σε κινητή συσκευή για να κάνει τις ανανεώσεις και τις μετακινήσεις της μπάρας στη liquid σύνδεση;
Αν δεν κάνω λάθος δεν μπορεί να γίνει από τη σελίδα του CU στο διαδίκτυο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vassar said:

Τι sim κάρτα που θα έχει βάλει στο συναγερμό δεν θα χρειάζεται να τη τοποθετεί σε κινητή συσκευή για να κάνει τις ανανεώσεις και τις μετακινήσεις της μπάρας στη liquid σύνδεση;
Αν δεν κάνω λάθος δεν μπορεί να γίνει από τη σελίδα του CU στο διαδίκτυο.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


 

Όχι είναι εντάξει.. μπαίνεις από οποιοδήποτε κινητό με user και pass και κανείς τη δουλειά σου.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, staurosmar said:

Κάνανε έκπτωση στους κρυστάλλους για να πάρουμε συμμετοχές ή μου φαίνεται; 60000 δεν ήταν για τις 200;

ΝΑΙ. Πόσο το έκαναν?

Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα τερμάτισα όλα δεν εχουμε ιδεα 😉

23 minutes ago, VIPdriver said:

Με 10€ μενουν καθαρά 9,09 οπότε στο τέλος χάνει 0,03€

BΡΕ ΚΑΙ ΤΑ 10 τα χάνεις !!!!  σου δίνουν κάποια λίγα λεπτα για το gps , και δεν εχουν και σοβαρα σμσ/data παω στοίχημα , και βασανο απο πανω - δεν είναι να πεις εστω όλα αυτόματα αντε τα σκαω δεν εχω επιλογή - εκμετάλευση για όσους δεν ξέρουν.

Με liquid έχεις απεριοριστη ομιλια τζαμπα και όλα σαν άνθρωπος εντελώς δωρέαν για καποιον που αγόραζε και πριν σουβλάκια ... αλλιως όλοι κάτι παιρνουμε απο σουπερμαρκετ , αν το κάνεις απο e-efresh δεν χάνεις τοσα λεφτά, και είπαμε αλλες ακόμα καλυτερες λύσεις αν ασχοληθείς έστω ελαχιστα

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι το δώρο από το cu καλοκαιριστες χρησιμοπει το πακέτο CU MeApOla 11,5 που προσφέρει 2.5GB απεριορηστα λεπτά και 100SMS δεν γίνεται rollover από το CU MeApola 9 οπτε τα 2,5GB θα πάνε χαμένα οσοι έχουν φοιτητηκο

SmartSelect_20231222_185928_My CU.jpg

SmartSelect_20231222_185912_My CU.jpg

20231222_185837.jpg

20231222_185816.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Να σε ρωτήσω το cashback χρονικά πού το τοποθετείς μέσα στην όλη διαδικασία;

Στο δίμηνο που βγαίνεις από το liquid σκανάρεις την απόδειξη και περιμένεις ή έχεις προηγουμένως σκανάρει και είναι έτοιμο οπότε σκανάρεις για το επόμενο δίμηνο;

Μια δυο μέρες πριν λήξουν τα χρήματα (στο τέλος του διμήνου) έχεις έτοιμη απόδειξη, βγαίνεις, εξαργυρωνεις πρώτα το cashback που έχεις ήδη, σκαναρεις την απόδειξη για το επόμενο δίμηνο και ξαναμπαίνεις liquid. 

Εγώ χρησιμοποιώ παλιά εφαρμογή οπότε το σκαναρισμα το κάνω οποιαδήποτε στιγμή και την εξαργύρωση στο δίμηνο.  Και απλώς μπαινοβγαίνω μια φορά στο δίμηνο για να μην προσπαθεί να χρεώσει την (μονίμως κλειδωμένη) κάρτα.

Μόλις μου έστειλαν μήνυμα ότι μια κάρτα από αυτές που ελεγα πριν πήρε τους 12 μήνες απεριόριστα data και ομιλία! Ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί προφανώς η ενημέρωση ολων των νικητών. 

Edited by Steleon
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν τους δίνανε όλους 40.000 να τελειώνουμε;;

1 ώρα πριν, GREGORYMO said:

Σίγουρα 

Θα γεμίσει η Αυστραλία κόσμο έτσι που το πάνε..

 

Υ.Γ. Στο μεταξύ η προσφορά του myphone που δίνει 40.000, απλώς συμμετέχεις στο διαγωνισμό γιατί ούτως ή άλλως το ίντερνετ είναι απεριόριστο για τον πρώτο μήνα.. 😂😂😂😂

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Steleon said:

 Και απλώς μπαινοβγαίνω μια φορά στο δίμηνο για να μην προσπαθεί να χρεώσει την (μονίμως κλειδωμένη) κάρτα.

Μπορείς πιο απλα να κουνάς την μπαρίτσα που και που να μην δοκιμάζει καν την καρτα ...   θα ήταν ενδιαφέρον να δουμε αν σε πετάει μετα το cashback , γιατι αν κάνεις ανανέωση κανονική ενδιάμεσα στις 2 αποτυχημένες είναι οκ,  
Μπράβο για τα απεριόριστα 😉

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...