Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, kalitexnis_g said:

Όχι άλλα ούτε με ενδιαφέρει ο τρόπος που πας να το πασάρεις. Αν θες να το πεις σε όλους, καλώς. Αν δεν θες, να χαίρεσαι τους 60.070 πόντους σου!

Το φόρουμ είναι για να μοιραζόμαστε. Αλλιώς μόνο εντύπωση θες να κάνεις για δική σου ευχαρίστηση.

Θα το ξαναδοκιμάσω ΑΥΡΙΟ το πρωί και αν συνεχίσει να 'λειτουργεί', θα το γράψω φανερά στις 10.00.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, GREGORYMO said:

Θα το ξαναδοκιμάσω ΑΥΡΙΟ το πρωί και αν συνεχίσει να 'λειτουργεί', θα το γράψω φανερά στις 10.00.

Μπορει να μη ξαναδουλεψει σε εσενα εαν το πηρες ηδη, οπότε εαν θελεις μοιρασου το μαζι μας ετσι κ αλλιως αυριο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Μπορει να μη ξαναδουλεψει σε εσενα εαν το πηρες ηδη, οπότε εαν θελεις μοιρασου το μαζι μας ετσι κ αλλιως αυριο.

Πεστο τώρα να δούμε εμείς αν δουλεύει 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, VIPdriver said:

Μπορει να μη ξαναδουλεψει σε εσενα εαν το πηρες ηδη, οπότε εαν θελεις μοιρασου το μαζι μας ετσι κ αλλιως αυριο.

Έχει 'δουλεύψει' 2 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Αν το 94 της νόβα δεν είχε βγει φόρα παρτίδα σε όλους δημόσια και να κυκλοφορήσει σε όλα τα φορουμς αλλά δινόταν σιωπηλά μέσω πμ σε όσους είχαν τα εχέγγυα ότι δεν θα καρφώνονταν , θα δούλευε κανονικά.

Όποτε φίλε να μην το ανεβάσεις δημόσια. Δωστο μόνο σε όσους εμπιστεύεσαι πολύ. Και μην ψαρώνεις με στερεότυπα τύπου "όλοι είμαστε για να βοηθάμε".

Το 94 απέδειξε ότι δεν είναι όλοι εδώ έμπιστοι.

1 hour ago, GREGORYMO said:

Έχει 'δουλεύψει' 2 ημέρες.

 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, dimitroula10 said:

Αν το 94 της νόβα δεν είχε βγει φόρα παρτίδα σε όλους δημόσια και να κυκλοφορήσει σε όλα τα φορουμς αλλά δινόταν σιωπηλά μέσω πμ σε όσους είχαν τα εχέγγυα ότι δεν θα καρφώνονταν , θα δούλευε κανονικά.

Όποτε φίλε να μην το ανεβάσεις δημόσια. Δωστο μόνο σε όσους εμπιστεύεσαι πολύ. Και μην ψαρώνεις με στερεότυπα τύπου "όλοι είμαστε για να βοηθάμε".

Το 94 απέδειξε ότι δεν είναι όλοι εδώ έμπιστοι.

 

Δεν είναι θέμα εμπιστοσύνης. Απλά το φόρουμ είναι δημόσιο. 
Σιγουρα μας διαβάζουν και πολλοί ακόμα που δεν γράφουν, μπορεί και να μην έχουν καν λογαριασμό. 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, dimitroula10 said:

Αν το 94 της νόβα δεν είχε βγει φόρα παρτίδα σε όλους δημόσια και να κυκλοφορήσει σε όλα τα φορουμς αλλά δινόταν σιωπηλά μέσω πμ σε όσους είχαν τα εχέγγυα ότι δεν θα καρφώνονταν , θα δούλευε κανονικά.

Όποτε φίλε να μην το ανεβάσεις δημόσια. Δωστο μόνο σε όσους εμπιστεύεσαι πολύ. Και μην ψαρώνεις με στερεότυπα τύπου "όλοι είμαστε για να βοηθάμε".

Το 94 απέδειξε ότι δεν είναι όλοι εδώ έμπιστοι.

 

Ο γερό Σκρουτζ βλέπω ζει και βασιλεύει! 

🤣🤩😭😱😅🤓🫠👻

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, panos.k2 said:

Δεν είναι θέμα εμπιστοσύνης. Απλά το φόρουμ είναι δημόσιο. 
Σιγουρα μας διαβάζουν και πολλοί ακόμα που δεν γράφουν, μπορεί και να μην έχουν καν λογαριασμό. 

Άρα συμφωνείς να μην δοθεί δημόσια. Ξέρω ότι θα διαφωνήσουν πολλοί αλλά άλλη μία φορά επιμένω. Βοήθεια δεν είναι να δίνεις δημόσια σε τέτοια φόρουμς ανοιχτά σε όλους, πληροφορίες που συμφέρουν χρήστες. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dimitroula10 said:

Άρα συμφωνείς να μην δοθεί δημόσια. Ξέρω ότι θα διαφωνήσουν πολλοί αλλά άλλη μία φορά επιμένω. Βοήθεια δεν είναι να δίνεις δημόσια σε τέτοια φόρουμς ανοιχτά σε όλους, πληροφορίες που συμφέρουν χρήστες. 

Δεν συμφωνησα στο να μην δινονται δημόσια τέτοια bugs, απλά λέω πως από τη στιγμή που γράφεται κάτι εδώ, λογικο και επόμενο να αναπαράγεται σε σάιτ τεχνολογικής φύσης μιας και η κοινότητα αριθμεί πολλά μέλη αλλά κυριως πολλούς επισκέπτες που δεν είναι εγγεγραμμένοι. 
Έγκειται στην κρίση του καθενός αν θα ανεβάζει τα κολπάκια αυτά δημόσια ή αν θα τα στέλνει σε προσωπικά μηνύματα. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dimitroula10 said:

Άρα συμφωνείς να μην δοθεί δημόσια. Ξέρω ότι θα διαφωνήσουν πολλοί αλλά άλλη μία φορά επιμένω. Βοήθεια δεν είναι να δίνεις δημόσια σε τέτοια φόρουμς ανοιχτά σε όλους, πληροφορίες που συμφέρουν χρήστες. 

Να εκμεταλλεύεσαι το forum όμως σε περιπτώσεις όπως το 94 είναι ωραία ε;

Link to comment
Share on other sites

Είτε το πείτε δημόσια, είτε το κρατήσετε για τον εαυτό σας, αργά ή γρήγορα θα το βρουν και θα το κλείσουν. 

Εάν ο φίλος που ανέβασε το 3μηνο του F2G το κρατούσε για τον εαυτό του, δεν θα το είχε κανένας τώρα. 

Εάν κάποιος μου εμπιστευτεί κάτι σε πμ θα το σεβαστώ και δεν θα το πω δημόσια. Εάν όμως εγώ βρω κάτι μόνος μου, θα το μοιραστώ με όλους εδώ μέσα. Όσο περισσοτερος κόσμος επωφεληθεί, τόσο το καλυτερο. Να προσεχουν τα bugs τους οι εταιρίες. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Είτε το πείτε δημόσια, είτε το κρατήσετε για τον εαυτό σας, αργά ή γρήγορα θα το βρουν και θα το κλείσουν. 

Εάν ο φίλος που ανέβασε το 3μηνο του F2G το κρατούσε για τον εαυτό του, δεν θα το είχε κανένας τώρα. 

Εάν κάποιος μου εμπιστευτεί κάτι σε πμ θα το σεβαστώ και δεν θα το πω δημόσια. Εάν όμως εγώ βρω κάτι μόνος μου, θα το μοιραστώ με όλους εδώ μέσα. Όσο περισσοτερος κόσμος επωφεληθεί, τόσο το καλυτερο. Να προσεχουν τα bugs τους οι εταιρίες. 

Σωστά , αλλά για τα μικρά bug ...  αυτά είναι που τα αφήνουν κιόλας ίσως για να γίνει συζήτηση.

Πχ δεν είναι πρόβλημα νομίζω να παιρνεις κρυστάλλους .... επίσης εχει γραφτεί οτι μπορείς να εχεις shake και δωρεάν ομιλία , οτι με τα δωρεαν λεφτά του liquid μπορεις να πάρεις ακόμα και hardware από το big-bang , αλλά και στα λιγο μεγαλύτερα πχ όταν το καλοκαίρι λόγο bug έδιναν 4 ευρω επι 2 στο e-food για όλους αντι για όσους είχαν αγοράσει τα απεριόριστα καλοκαιριστες (δεν ήταν τρομερό το έκαναν και τώρα για όλους με 3 ευρω επι 2 νομιζω , απο καταστήματα που έχουν carry out η φέρνουν και 3 ευρω παιρνεις τζαμπα) , έδωσαν και 10 ευρω στα ταξί , δεν εχουν θέμα.

Στα μεγαλύτερα όμως αλλάζει  .. πχ στο cashe back κατα περιόδους παίρνεις επιστροφή και μεγαλύτερη από τα προιόντα που αγοράσες, αυτό δεν μπορεις να το πεις έτσι γιατι θα το κόψουν ... ακόκα και το bug της dominos.gr που κάθε τρίτη και πέμπτη αν πλήρωνες με σμαρτ ποκετ δεν σου ακυρωνόταν το κουπόνι (τωρα τα έκαναν μπάχαλο εκει , δεν δουλευει καθόλου το smart  pocket νομιζω) , η και το bug του Μασούτη τωρα που το ψιλο είπα - με 2 κωδικούς έχεις 16% εκπτωση αντι 8%, με 3 24% κλπ  δεν είναι κάτι που μπορείς να πεις γιατι επίσης θα το κόψουν, και δεν ειναι και σωστό ... πρέπει να ενημερώσεις την vodafone,  αντε και κανα πμ αλλά δεν είναι ολα για φορουμ. 

Στα πιο μεγάλα όμως αλλάζει ... πχ πριν λίγο 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, blizard said:

Σωστά , αλλά για τα μικρά bug ...  αυτά είναι που τα αφήνουν κιόλας ίσως για να γίνει συζήτηση.

Πχ δεν είναι πρόβλημα νομίζω να παιρνεις κρυστάλλους .... επίσης εχει γραφτεί οτι μπορείς να εχεις shake και δωρεάν ομιλία , οτι με τα δωρεαν λεφτά του liquid μπορεις να πάρεις ακόμα και hardware από το big-bang , αλλά και στα λιγο μεγαλύτερα πχ όταν το καλοκαίρι λόγο bug έδιναν 4 ευρω επι 2 στο e-food για όλους αντι για όσους είχαν αγοράσει τα απεριόριστα καλοκαιριστες (δεν ήταν τρομερό το έκαναν και τώρα για όλους με 3 ευρω επι 2 νομιζω , απο καταστήματα που έχουν carry out η φέρνουν και 3 ευρω παιρνεις τζαμπα) , έδωσαν και 10 ευρω στα ταξί , δεν εχουν θέμα.

Στα μεγαλύτερα όμως αλλάζει  .. πχ στο cashe back κατα περιόδους παίρνεις επιστροφή και μεγαλύτερη από τα προιόντα που αγοράσες, αυτό δεν μπορεις να το πεις έτσι γιατι θα το κόψουν ... ακόκα και το bug της dominos.gr που κάθε τρίτη και πέμπτη αν πλήρωνες με σμαρτ ποκετ δεν σου ακυρωνόταν το κουπόνι (τωρα τα έκαναν μπάχαλο εκει , δεν δουλευει καθόλου το smart  pocket νομιζω) , η και το bug του Μασούτη τωρα που το ψιλο είπα - με 2 κωδικούς έχεις 16% εκπτωση αντι 8%, με 3 24% κλπ  δεν είναι κάτι που μπορείς να πεις γιατι επίσης θα το κόψουν, και δεν ειναι και σωστό ... πρέπει να ενημερώσεις την vodafone,  αντε και κανα πμ αλλά δεν είναι ολα για φορουμ. 

Στα πιο μεγάλα όμως αλλάζει ... πχ πριν λίγο 

Εγώ μιλάω για 10.000 κρυστάλλους την ΗΜΕΡΑ.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panos.k2 said:

Έγκειται στην κρίση του καθενός αν θα ανεβάζει τα κολπάκια αυτά δημόσια ή αν θα τα στέλνει σε προσωπικά μηνύματα. 

Όταν είσαι σε μία ομάδα και υπάρχει κοινό συμφέρον, πρέπει όλα να μέλη να υπακούουν στο κοινό συμφέρον και όχι ότι θέλει ο καθένας. 

Εκ του αποτελέσματος του 94 διαπιστώνεται ότι σε 3 ημέρες κόπηκε μετά τον χαμό που έγινε. Αν είχε δοθεί αυτή η πληροφορία χωρίς αυτό τον χαμό, θα είχε βοηθηθεί η ομάδα ώστε όλοι να αποκτήσουν την πληροφορία χωρίς να γίνει ζημιά. Αν λοιπόν ο καθένας δεν μπορεί να σκεφτεί ομαδικά, αλλά σκέφτεται όπως λέει ο λαός "θέλει η πουτ@ν@ να κρυφτεί αλλά η χαρά δεν την αφήνει" στο τέλος η ομάδα ζημιώνεται παρά οφελείται.

Δεν είναι τόσο δύσκολο να γίνει κατανοητό. Εκτός αν το επίπεδο της ομάδας είναι τόσο χαμηλό που δεν το καταλαβαίνει.

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Είτε το πείτε δημόσια, είτε το κρατήσετε για τον εαυτό σας, αργά ή γρήγορα θα το βρουν και θα το κλείσουν. 

Εάν ο φίλος που ανέβασε το 3μηνο του F2G το κρατούσε για τον εαυτό του, δεν θα το είχε κανένας τώρα. 

Εάν κάποιος μου εμπιστευτεί κάτι σε πμ θα το σεβαστώ και δεν θα το πω δημόσια. Εάν όμως εγώ βρω κάτι μόνος μου, θα το μοιραστώ με όλους εδώ μέσα. Όσο περισσοτερος κόσμος επωφεληθεί, τόσο το καλυτερο. Να προσεχουν τα bugs τους οι εταιρίες. 

Μα δεν καταλαβαίνεις ότι τελικά δεν ωφελήθηκε κανένας σε σχέση με το πόσο θα μπορούσαμε σε βάθος χρόνου να χρησιμοποιήσουμε αυτή την τρύπα? 

Αργά ή γρήγορα όλοι θα πεθάνουμε, δεν τρέχουμε όμως να πεθάνουμε όσο γίνεται πιο γρήγορα με το ζόρι.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dimitroula10 said:

Μα δεν καταλαβαίνεις ότι τελικά δεν ωφελήθηκε κανένας σε σχέση με το πόσο θα μπορούσαμε σε βάθος χρόνου να χρησιμοποιήσουμε αυτή την τρύπα? 

Αυτοί που άνοιξαν την τρύπα θεωρείτε ότι δεν μπορούν να δουν πόσοι το ενεργοποίησαν; Προφανώς και θα το έκοβαν μόνοι τους, αν βλέπανε ότι έφτασε ένα νούμερο ενεργοποιήσεων. Μπορεί και εξαρχής να υπήρχε ένα πλαφόν στις ενεργοποιήσεις (πολύ πιθανό αν με ρωτάτε).

Κατα τ’ άλλα, πετυχημένη στρατηγική μάρκετινγκ ήταν αυτή θα πω εγώ 🙂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Να εκμεταλλεύεσαι το forum όμως σε περιπτώσεις όπως το 94 είναι ωραία ε;

Σε πρώτη φάση δεν μου χρειαζόταν γιατί ζούσα και χωρίς το 94. Έδωσα όμως οδηγίες σε μερικούς συμφορουμιτες να βρούνε σιμ άμεσα και να πάρουν την προσφορά. Όμως μετά από μερικές ώρες έκλεισε και τέλος. Αν όμως η προσφορά δινόταν προσεκτικά, τώρα θα δούλευε ακόμα και θα την είχαν ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ στο τέλος και σε βάθος χρόνου.

Επομένως με αυτόν τον τρόπο ΧΑΣΑΜΕ ΟΛΟΙ. Κι εγώ και όποιος την πήρε.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, EllinikoNisi said:

Το βρήκα! Να είσαι καλά. Ισχύει ακόμα.

Το έχω γράψει.

Μόνο που το ανακεινωσα, είναι σαν να το αποκαλυψα κατά 50%

4 minutes ago, EllinikoNisi said:

Το βρήκα! Να είσαι καλά. Ισχύει ακόμα.

Γράψε μόνο ΠΟΣΟΥΣ κρυστάλλους πήρες .

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, GREGORYMO said:

Το έχω γράψει.

Μόνο που το ανακεινωσα, είναι σαν να το αποκαλυψα κατά 50%

Γράψε μόνο ΠΟΣΟΥΣ κρυστάλλους πήρες .

Πάει συνέχεια. Καμία 15.000 μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

Το νου σας γατονια

Δεν είναι δύσκολο να βρείτε την τρύπα :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, HEO said:

Το νου σας γατονια

Δεν είναι δύσκολο να βρείτε την τρύπα 🙂

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Μπα εγώ δεν βρίσκω καμία τρύπα 😂😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...