Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 minutes ago, Nikos 23 said:

Μετά από 24 ώρες διορθώθηκε 

Στιγμιότυπο οθόνης 2023-11-01, 21.59.14.jpeg

Άρα δεν ήταν κάποιο πρόβλημα της vodafone. Το imessage στέλνει ένα διεθνές sms για να ενεργοποιηθεί. Το ίδιο γίνεται και στα xiaomi για επαλήθευση αριθμού, αν και υπάρχει περίπτωση στα xiaomi να στέλνει εθνικό sms πλέον. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, jaranor said:

Φίλε μόλις έγινε το ίδιο και σε μένα. Επικοινώνησα με live chat 3 φορες, είπαν θα το δουν και θα επικοινωνήσουν... Σε εσένα πως λύθηκε τελικά;

Αυτοί το λύσανε.. τελικά μάλλον δεν είναι και τόσο απλό το θέμα liquid. Την τελευταία φορά που μου συνέβη τους το είπα το βράδυ και την άλλη μέρα ήταν έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kalitexnis_g said:

Αυτοί το λύσανε.. τελικά μάλλον δεν είναι και τόσο απλό το θέμα liquid. Την τελευταία φορά που μου συνέβη τους το είπα το βράδυ και την άλλη μέρα ήταν έτοιμο.

Στο αντίστοιχο τοπικ κάποια μέλη γράφουν ότι δεν μπορουν να αλλάξουν την μπάρα. Κάποιος εδώ μεσα μας διαβάζει και όχι για καλό... 

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, VIPdriver said:

Στο αντίστοιχο τοπικ κάποια μέλη γράφουν ότι δεν μπορουν να αλλάξουν την μπάρα. Κάποιος εδώ μεσα μας διαβάζει και όχι για καλό... 

Αν μας ζορίσουν όμως υπάρχει και η Cosmote, που τουλάχιστον θα δίνουμε λεφτά αλλά θα έχουμε δίκτυο. (Σε εσάς που μας διαβάζετε το λέω 😘)

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kalitexnis_g said:

Αν μας ζορίσουν όμως υπάρχει και η Cosmote, που τουλάχιστον θα δίνουμε λεφτά αλλά θα έχουμε δίκτυο. (Σε εσάς που μας διαβάζετε το λέω 😘)

Πάντα η βονταφον οταν φτιάχνει κάτι καλό, αντί να το κάνει καλύτερο, το κάνει χειρότερο. Πραγματι, εαν θελει να δίνουμε τα ίδια λεφτά με αυτα που θα δίναμε στην κοσμοτε, εννοείται οτι θα πάμε κοσμοτέ. Για λιγότερα λεφτά πάμε  Nova.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Στο αντίστοιχο τοπικ κάποια μέλη γράφουν ότι δεν μπορουν να αλλάξουν την μπάρα. Κάποιος εδώ μεσα μας διαβάζει και όχι για καλό... 

Μην εχουμε αυταπάτες εννοειται οτι τα forum διαβαζονται καθημερινά απο τις εταιρείες . Εδω έκαναν κ προσφορα σε συνεργασία με το φορουμ κ σε καποια θρεντ απαντάνε κ εκπροσωποι των εταιρειων με το λογοτυπο κλπ. Επισης να μην εχουμε αυταπατες οτι οι "τρυπες" ειναι εν γνωσει τους κ οχι τυχαιες παραβλέψεις..

Edited by geopapa123
Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2023 at 10:30 ΜΜ, Sebu said:

1) Αν γυρισω το κινητο Vodafone απο συμβολαιο σε CU, ποσο καιρο παιρνει η μετατροπή? Εχει καποιο κοστος?

Έχοντας μπει στον τελευταίο μήνα του συμβολαίου (ώστε να μην υπάρχει πέναλτυ πρόωρης αποχώρησης), σε σχετικό ερώτημα στο chat και μετά από πάαααρα πολλή επιμονή (έπρεπε λέει πρώτα να υποβάλω αίτημα μετατροπής σε καρτοκινητό προκειμένου να μου απαντήσουν!...), απάντησαν ότι η χρέωση μετατροπής είναι 20 ευρώ και ότι η διαδικασία χρειάζεται περίπου 30 εργάσιμες μέρες! 🙄

Λύση: Φορητότητα αλλού και μετά εκ νέου φορητότητα σε CU. 😎

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας μπει στον τελευταίο μήνα του συμβολαίου (ώστε να μην υπάρχει πέναλτυ πρόωρης αποχώρησης), σε σχετικό ερώτημα στο chat και μετά από πάαααρα πολλή επιμονή (έπρεπε λέει πρώτα να υποβάλω αίτημα μετατροπής σε καρτοκινητό προκειμένου να μου απαντήσουν!...), απάντησαν ότι η χρέωση μετατροπής είναι 20 ευρώ και ότι η διαδικασία χρειάζεται περίπου 30 εργάσιμες μέρες!
Λύση: Φορητότητα αλλού και μετά εκ νέου φορητότητα σε CU.
Μην γελιεσαι μέχρι και την τελευταία μέρα λήξης του συμβολαίου υπάρχει πέναλτι πρόωρης αποχώρησης. Δεν ισχύει η προπληρωμή του μήνα. Απλά ίσως το πέναλτι είναι μικρό τον τελευταίο μήνα και θα καλυφθεί με την προπληρωμή που έχεις κάνει και ίσως πάρεις και κάποια χρήματα πίσω. Την διαδικασία της φορητότητας κλπ την κάνουμε κοντά στην ημερομηνία λήξης του συμβολαίου

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή βόνταφο, τα απαρχαιωμένα συστήματα σου δεν δουλεύουν πάλι! Από τα 100 εξτρά μύρια που θα πάρεις από τη μαμά βόνταφο φρόντισε να τα αλλάξεις αλλιώς δεν βλέπω να σου μένει πελατης! 

Link to comment
Share on other sites

Πριν 2 ώρες ενεργοποίησα το daily bonus και τώρα ανοίγει κανονικά.. 

Παντως τα συστήματα δεν είναι απαρχαιωμένα, έδωσαν άπειρα λεφτά τα τελευταία χρόνια σε περιττές αναβαθμίσεις. Δεν χρειάζεται ένα σύστημα πάντα να είναι πρόσφατο, χρειάζεται να είναι σωστά ρυθμισμένο. 

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, paanos said:

Πριν 2 ώρες ενεργοποίησα το daily bonus και τώρα ανοίγει κανονικά.. 

Παντως τα συστήματα δεν είναι απαρχαιωμένα, έδωσαν άπειρα λεφτά τα τελευταία χρόνια σε περιττές αναβαθμίσεις. Δεν χρειάζεται ένα σύστημα πάντα να είναι πρόσφατο, χρειάζεται να είναι σωστά ρυθμισμένο. 

Συμφωνώ, αλλά όταν δεν δουλεύει κάτι πρεπει να φτιάχνεται. 

Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω. Από τις εποχές 2019-2020 που είχαν σοβαρά θέματα και από τις άπειρες καταρρεύσεις της σταθερής, βλέπω ότι έχουν βελτιωθεί αρκετά. 
 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, paanos said:

Τι να σου πω. Από τις εποχές 2019-2020 που είχαν σοβαρά θέματα και από τις άπειρες καταρρεύσεις της σταθερής, βλέπω ότι έχουν βελτιωθεί αρκετά. 
 

Εδώ και περιπου 3 ώρες 1 απλό cu δεν μπορώ να το βαλω στο app της βονταφον επειδή λέει ότι είναι λικουιντ. 

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, VIPdriver said:

Πάντα η βονταφον οταν φτιάχνει κάτι καλό, αντί να το κάνει καλύτερο, το κάνει χειρότερο. Πραγματι, εαν θελει να δίνουμε τα ίδια λεφτά με αυτα που θα δίναμε στην κοσμοτε, εννοείται οτι θα πάμε κοσμοτέ. Για λιγότερα λεφτά πάμε  Nova.

Δλδ, οποιος κατεει εστω και ελαχιστη Ιστορια, θα ηλπιζε ποτε εστω μιση στο δις οτι πχ για την προσφατη Ιστορια του καπιταλισμου, οτι εταιρια "κανει καπως κατι"...για το "καλο" των πελατων της;

Η μεσω του να παρασυρθουν επιδιωκει ακομα καλυτε3η θεση της λιγο οχι και πολυ πιο μακρια στο χρονο, κι ας χανει προσωρινα;

Αλλα ουτε το 1% των σημερινων 2023 που επιβιωνουν γενικα, δε κατεουν ουτε την προσφατη Ιστορια του καπιταλισμου.

Θα περιμενε καποιος λογικος να υπαρχει εστω 0,1% να κατεει οτι ασχετως καπιταλισμου, ετσι ηταν ειναι και θα ειναι η Ιστορια της Ανθρωποτητας;

Καλως να παθουμε και καλως να ΜΗΝ μαθουμε ποτες. Εμεις φταιμε στα σχολεια που μας παγαιναν οι κηδεμονες μας.

Λουστειτε τα (>99% μας).

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, VIPdriver said:

Εδώ και περιπου 3 ώρες 1 απλό cu δεν μπορώ να το βαλω στο app της βονταφον επειδή λέει ότι είναι λικουιντ. 

Κάτι μεμονωμένο είναι, γιατί παίζει κανονικά.

Φυσικά δεν έχουν διορθώσει ένα bug που αν στο ΑΦΜ σου έχεις liquid δεν ανοίγει η my Vodafone app για κανένα αριθμό σου. Δεν έχω καταφέρει να το αναφέρω 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, paanos said:

Κάτι μεμονωμένο είναι, γιατί παίζει κανονικά.

Φυσικά δεν έχουν διορθώσει ένα bug που αν στο ΑΦΜ σου έχεις liquid δεν ανοίγει η my Vodafone app για κανένα αριθμό σου. Δεν έχω καταφέρει να το αναφέρω 

Και τώρα τι θα γίνει, φορητότητα για να μπορέσει ο συνδρομητής να χρησιμοποιήσει τον αριθμό του; Τι πράγματα είναι αυτά; Είναι σοβαροί;

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχή το παθαίναμε πολύ συχνά. Συνήθως διαγράφανε το Vodafone account και με νέα εγγραφή έπαιζε κανονικά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Κάτι μεμονωμένο είναι, γιατί παίζει κανονικά.

Φυσικά δεν έχουν διορθώσει ένα bug που αν στο ΑΦΜ σου έχεις liquid δεν ανοίγει η my Vodafone app για κανένα αριθμό σου. Δεν έχω καταφέρει να το αναφέρω 

Δεν ισχύει.. έχει η γυναίκα μου liquid και άλλα 3 κανονικά στο όνομά της και που ανοίγουν στο Vodafone app. Έκανα και Cashback πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από αίτηση φορητότητας στη Vodafone με κάλεσαν από cosmote και δίνουν 1000 λεπτά το μήνα κάθε μήνα και 10 ευρώ. Ή 3gb και 10 ευρώ. Κάθε δυο μήνες πρέπει να βάζω κάρτα. Το σκέφτομαι λόγο κάλυψης της Vodafone στην πατρα, διαφορετικά θα είχα απορρίψει ήδη την πρόταση γιατί στη Vodafone με liquid και smart pocket και τα 10 ευρώ κάθε μηνα με συμφέρει περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, kalitexnis_g said:

Δεν ισχύει.. έχει η γυναίκα μου liquid και άλλα 3 κανονικά στο όνομά της και που ανοίγουν στο Vodafone app. Έκανα και Cashback πρόσφατα.

Στο iOS δεν το έχουν φτιάξει. Έχει μόνο αποσύνδεση 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, leo06 said:

Μετά από αίτηση φορητότητας στη Vodafone με κάλεσαν από cosmote και δίνουν 1000 λεπτά το μήνα κάθε μήνα και 10 ευρώ. Ή 3gb και 10 ευρώ. Κάθε δυο μήνες πρέπει να βάζω κάρτα. Το σκέφτομαι λόγο κάλυψης της Vodafone στην πατρα, διαφορετικά θα είχα απορρίψει ήδη την πρόταση γιατί στη Vodafone με liquid και smart pocket και τα 10 ευρώ κάθε μηνα με συμφέρει περισσότερο.

Κοίταξε από αναφορές εδώ μέσα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την μπάρα στο CU Liquid αν έχω καταλάβει σωστά. Κοίταξε στο κατάλληλο τόπικ για το λίκουιντ. Όσον αφορά την κάλυψη στην Πάτρα η Cosmote είναι αιώνες μπροστά 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, leo06 said:

Μετά από αίτηση φορητότητας στη Vodafone με κάλεσαν από cosmote και δίνουν 1000 λεπτά το μήνα κάθε μήνα και 10 ευρώ. Ή 3gb και 10 ευρώ. Κάθε δυο μήνες πρέπει να βάζω κάρτα. Το σκέφτομαι λόγο κάλυψης της Vodafone στην πατρα, διαφορετικά θα είχα απορρίψει ήδη την πρόταση γιατί στη Vodafone με liquid και smart pocket και τα 10 ευρώ κάθε μηνα με συμφέρει περισσότερο.

Εγω στη θεση σου θα πηγαινα κοσμοτε. Το liquid αρχισε να χαλάει.... 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, VIPdriver said:

Εγω στη θεση σου θα πηγαινα κοσμοτε. Το liquid αρχισε να χαλάει.... 

Για μένα ακόμη και να χρειάζεται κάθε μήνα ανανέωση με το smart pocket μετατρέπω ότι μένει από αυτή την ανανέωση σε κωδικό για efood που χρησιμοποιώ. Δεν ξέρω τι γίνεται σε περίπτωση που μηνών cosmote καθώς έχω ήδη πληρώσει και έχω παραλάβει τη sim της Vodafone.

19 minutes ago, aektzhs 1 said:

Κοίταξε από αναφορές εδώ μέσα υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την μπάρα στο CU Liquid αν έχω καταλάβει σωστά. Κοίταξε στο κατάλληλο τόπικ για το λίκουιντ. Όσον αφορά την κάλυψη στην Πάτρα η Cosmote είναι αιώνες μπροστά 

Ισχύει, η Vodafone δεν έχει καλη κάλυψη 5g, οι ταχύτητες επίσης πολύ κακές αλλά το πρόβλημα είναι η σταθερότητα. Μπορεί να φτάνει τα 50 συχνά αλλά κάποιες φορές πέφτει στα 5. Με cosmote μπορεί να φτάνει τα 800+ αλλά ποτέ δεν πέφτει κάτω από 300. Ακούω μουσική μέσω Apple Music στο αυτοκίνητο και με Vodafone πολλές φορές σταματάει λόγο internet, με cosmote ποτέ δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο.

Edited by leo06
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, leo06 said:

Για μένα ακόμη και να χρειάζεται κάθε μήνα ανανέωση με το smart pocket μετατρέπω ότι μένει από αυτή την ανανέωση σε κωδικό για efood που χρησιμοποιώ. Δεν ξέρω τι γίνεται σε περίπτωση που μηνών cosmote καθώς έχω ήδη πληρώσει και έχω παραλάβει τη sim της Vodafone.

Ισχύει, η Vodafone δεν έχει καλη κάλυψη 5g, οι ταχύτητες επίσης πολύ κακές αλλά το πρόβλημα είναι η σταθερότητα. Μπορεί να φτάνει τα 50 συχνά αλλά κάποιες φορές πέφτει στα 5. Με cosmote μπορεί να φτάνει τα 800+ αλλά ποτέ δεν πέφτει κάτω από 300. Ακούω μουσική μέσω Apple Music στο αυτοκίνητο και με Vodafone πολλές φορές σταματάει λόγο internet, με cosmote ποτέ δεν έχει συμβεί κάτι τέτοιο.

Και στην cosmo, μπορείς να μεταφέρεις τα ευρώ σου σε άλλο αριθμό, με πολύ χαμηλή χρέωση. Ίσως σε συμφέρει περισσότερο αυτό από το liquid

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...