Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Ενεργοποίησα μια sim που μου είχαν στείλει δώρο, έβαλα 12€ για να πάρω τα unlimited data για 3 μήνες ( ήρθε sms ) και μου ενεργοποιήθηκε χωρίς να κάνω οτιδήποτε το cu kalokairistes, το cu meapola 18 και έχω και υπόλοιπο 13.91€.

Μπορείτε να μου εξηγήσετε πως βγαίνουν τα νούμερα?

**Η sim γράφει απ' έξω " βάλτε κάρτα και αυτή θα διπλασιαστεί".

Ευχαριστώ.

 

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

μιλας με εξυπηρετηση και ζητας αυτα που προβλεπονται και ακυρωση οσων δεν προβλέπονται. Και επιστροφή των €,αν τελικα πηραν κατι. Στο live chat ζητα το. Και Κυριακη εχω παρει απαντηση και μαλιστα με πηραν τηλεφωνο,για να εξηγησω τι θελω. Διπλασιασαν το ποσό, και ενεργοποιησαν το cu apola 18. Για το cu kalokairistes δεν ξερω τι παιζει,αν με αυτο το πακετο ενεργοποιούνται δωρεαν τα απεριοριστα του μηνύματος. Το cu apola σίγουρα θέλει ακυρωση. Τωρα φυσικα τα νουμερα δεν βγαίνουν,θα πρεπει να το εξηγησουν. Μπορει να ειχε και καποιο μπονους 5 ευρω μέσα στο υπολοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβαλα κάρτα 12€ και μου έδωσε άλλα τόσα για 1 μήνα αλλά δε τα χρειάζομαι, δεδομένου ότι θα έχω απεριοριστα data για 3 μηνες. Έχει κανείς καμιά ιδέα σχετικά με το πώς μπορώ να τα αξιοποιήσω;

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, gpapas640 said:

Μόλις έβαλα κάρτα 12€ και μου έδωσε άλλα τόσα για 1 μήνα αλλά δε τα χρειάζομαι, δεδομένου ότι θα έχω απεριοριστα data για 3 μηνες. Έχει κανείς καμιά ιδέα σχετικά με το πώς μπορώ να τα αξιοποιήσω;

Σου τα έδωσαν άμεσα τα απεριόριστα; ρωτάω επειδή λέει έως 29/9.

Μόλις έβαλα κι εγώ κάρτα στο 2ο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kalitexnis_g said:

Σου τα έδωσαν άμεσα τα απεριόριστα; ρωτάω επειδή λέει έως 29/9.

Μόλις έβαλα κι εγώ κάρτα στο 2ο.

Όχι δεν τα έχω λάβει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, de_thymamai said:

Καλησπέρα. Ενεργοποίησα μια sim που μου είχαν στείλει δώρο, έβαλα 12€ για να πάρω τα unlimited data για 3 μήνες ( ήρθε sms ) και μου ενεργοποιήθηκε χωρίς να κάνω οτιδήποτε το cu kalokairistes, το cu meapola 18 και έχω και υπόλοιπο 13.91€.

Μπορείτε να μου εξηγήσετε πως βγαίνουν τα νούμερα?

**Η sim γράφει απ' έξω " βάλτε κάρτα και αυτή θα διπλασιαστεί".

Ευχαριστώ.

 

Και εμένα ακριβώς το ίδιο συνέβη.Απο τα 13.91 ευρώ, τα 12 ευρώ έχουνε διάρκεια για ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μίλησα μαζί τους στο chat. Τους είπα ότι δεν ζήτησα το cu apola 18. Μου το ακύρωσαν, πήραν πίσω τις παροχές του και μου επέστρεψαν 15€. Το υπόλοιπο μου είναι πλέον 28,91€. Πάλι δεν βγαίνουν τα νούμερα αλλά νομίζω υπέρ μου και βαριέμαι να ασχοληθώ παραπάνω...

Τα απεριόριστα data για 3 μήνες θα τα παίρνω κανονικά αφού έκανα ανανέωση ( μάλλον μέσω cu kalokairistes ). 

Ευχαριστώ kmpatra.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Η διπλασιασμενη αξια ειναι για ενα μηνα.Για μέρος των υπολοίπων μπορεί να ισχύει το ίδιο. Αν δεν το εχεις κανει liquid τσεκαρε το 1252,να δεις τι λέει. Η εφαρμογή δεν θυμάμαι αν τα αναλύει.

Εμμέσως μπορεις να δεις το κανονικο υπολοιπο στο smart pocket. Εκει η αναφερόμενη αξια είναι χωρίς φπα αν δεν κανω λαθος

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kmpatra said:

Η διπλασιασμενη αξια ειναι για ενα μηνα.Για μέρος των υπολοίπων μπορεί να ισχύει το ίδιο. Αν δεν το εχεις κανει liquid τσεκαρε το 1252,να δεις τι λέει. Η εφαρμογή δεν θυμάμαι αν τα αναλύει.

Εννοείς ότι τα 12€ λήγουν 15/10 και τα 16.91€ στις 15/11?

Screenshot_20230917_125048_My Vodafone.jpg

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννοω. Κακως δεν το αναλυει παραπανω. Στο cu app λεει κάτι αντίστοιχο?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

Ναι αυτο εννοω. Κακως δεν το αναλυει παραπανω. Στο cu app λεει κάτι αντίστοιχο?

Όχι. Στο app δεν τα διαχωρίζει. Τα 28,91€ στις 15/11...

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, de_thymamai said:

Εννοείς ότι τα 12€ λήγουν 15/10 και τα 16.91€ στις 15/11?

Screenshot_20230917_125048_My Vodafone.jpg

Στο 1252 δεν στα διαχωρίζει;

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, de_thymamai said:

Λοιπόν, μίλησα μαζί τους στο chat. Τους είπα ότι δεν ζήτησα το cu apola 18. Μου το ακύρωσαν, πήραν πίσω τις παροχές του και μου επέστρεψαν 15€. Το υπόλοιπο μου είναι πλέον 28,91€. Πάλι δεν βγαίνουν τα νούμερα αλλά νομίζω υπέρ μου και βαριέμαι να ασχοληθώ παραπάνω...

Τα απεριόριστα data για 3 μήνες θα τα παίρνω κανονικά αφού έκανα ανανέωση ( μάλλον μέσω cu kalokairistes ). 

Ευχαριστώ kmpatra.

Τώρα ίσως είναι πιο ξεκάθαρο για το πώς διαμορφώνεται το ποσό.

IMG_20230917_133334.jpg

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, CaptainNickGR said:

Στο 1252 δεν στα διαχωρίζει;

Ναι κανονικά.

4 minutes ago, kalitexnis_g said:

Τώρα ίσως είναι πιο ξεκάθαρο για το πώς διαμορφώνεται το ποσό.

IMG_20230917_133334.jpg

Τώρα βγαίνουν τα νούμερα... Δίνουν το cu apola 18 στη μισή τιμή. 10,91+12-9=13,91€. Εγώ πάντως το ακύρωσα και μου επέστρεψαν 15€...

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Για cosmote δουλεύει wifi calling στο εξωτερικό γιατί από ότι δοκίμασα  wifi calling σε εξωτερικο με vodafone Και δεν γινόταν

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, de_thymamai said:

Ναι κανονικά.

Τώρα βγαίνουν τα νούμερα... Δίνουν το cu apola 18 στη μισή τιμή. 10,91+12-9=13,91€. Εγώ πάντως το ακύρωσα και μου επέστρεψαν 15€...

Μακάρι να πάρουμε κάναν καφέ παραπάνω από το efood

Link to comment
Share on other sites

Εγω επειδή ειχα παθει το ιδιο ειχα την εντύπωση οτι τα υπολοιπα 9 τα ειχε φαει απο το διπλασιασμο. Ετσι νομίζω μου είχαν πει. Οπως και να έχει ο φιλος κερδισμένος βγήκε τουλάχιστον απο το υψος του ποσου. Ευτυχώς που είναι υπερ του πελατη οταν γκρινιαξει και δεν του κλεινουν τη συνομιλία στα μουτρα. Αν και αυτο δεν δικαιολογεί αυθαιρεσιες και πονηριες...το μη χειρον βελτιστο τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, gpapas640 said:

Έχει κανείς καμιά ιδέα σχετικά με το πώς μπορώ να τα αξιοποιήσω;

Θα περιμένεις να λήξουν τα extra € και τα 9 θα τα φας μέσω smart pocket. Οπότε ουσιαστικά σου κάναν δώρο 3 μήνες ίντερνετ.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, eridion25 said:

Για cosmote δουλεύει wifi calling στο εξωτερικό γιατί από ότι δοκίμασα  wifi calling σε εξωτερικο με vodafone Και δεν γινόταν

Εννοείς να δουλεύει χωρίς να θεωρείται roaming;
Χωρίς πατέντες, όχι - αλλά καλύτερα όποια συζήτηση να γίνει στο κατάλληλο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Για cosmote δουλεύει wifi calling στο εξωτερικό γιατί από ότι δοκίμασα  wifi calling σε εξωτερικο με vodafone Και δεν γινόταν
Μιλάς για Αλβανία;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σε πόσο καιρό χωρίς να γίνει ανανέωση γίνεται φραγή εισερχομένων/εξερχομένων κλήσεων?

 

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, de_thymamai said:

Σε πόσο καιρό χωρίς να γίνει ανανέωση γίνεται φραγή εισερχομένων/εξερχομένων κλήσεων?

 

Εισερχομένων: μετά την ολοκλήρωση του 3μηνου.

Εξερχόμενων: μετά την ολοκλήρωση του 2μηνου (ή εάν σου τελειώσουν τα χρήματα νωρίτερα). 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

Πακέτο που ενεργοποιείται λιγο πριν την λήξη των χρημάτων (π.χ. 59η μέρα) ισχύει και χρησιμοποιείται ανεξάρτητα απο το μηδενισμό υπολοίπου ως τη λήξη του? Οπως στην πράσινη?

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, kmpatra said:

Πακέτο που ενεργοποιείται λιγο πριν την λήξη των χρημάτων (π.χ. 59η μέρα) ισχύει και χρησιμοποιείται ανεξάρτητα απο το μηδενισμό υπολοίπου ως τη λήξη του? Οπως στην πράσινη?

Νομίζω ναι. Ας το επιβεβαιώσει και κάποιος άλλος. 

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...