Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς όπως έγραψα κι αλλού άλλαξε

https://myphone.gr/forum/topic/196181/?do=findComment&comment=7204430

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λογικό στο απλο cu η ελαχιστη ανανεωση να είναι 8 ευρω, ενω στο λικουιντ να ειναι 12 ευρω; Η ελαχιστη συνδρομη παραμένει 8 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, VIPdriver said:

Ειναι λογικό στο απλο cu η ελαχιστη ανανεωση να είναι 8 ευρω, ενω στο λικουιντ να ειναι 12 ευρω; Η ελαχιστη συνδρομη παραμένει 8 ευρω.

Αφού και στο Vodafone CU από 20/9 Σεπτεμβρίου η ηλεκτρονική ανανέωση ανεβαίνει κατά 5 ευρώ,στα 13 ευρώ. Επομένως το CU Liquid παραμένει 1 ευρώ φτηνότερο στην αξία ανανέωσης

Link to comment
Share on other sites

ποια ελάχιστη ανανέωση είναι 8€ ? κάτω από 12 δεν υπάρχει πλέον....αισχος!!!!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στα άλλα ποσά στην εφαρμογή. Αλλάζει από 20/9.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kmpatra said:

Υπάρχει στα άλλα ποσά στην εφαρμογή. Αλλάζει από 20/9.

Έχεις δίκιο. 

Με ημερομηνία ισχύος από 20/09/2023

ελάχιστη αξία ανανέωσης μέσω καταστημάτων λιανικής πώλησης που χρησιμοποιούν POS για την έκδοση της κάρτας ανανέωσης χρηματικού υπολοίπου (περίπτερα, super/mini market κ.α) και μέσω των online καναλιών της Vodafone (Vodafone app, My CU App, Vodafone.gr, vodafonecu.gr) διαμορφώνεται στα 13€, ενώ στα καταστήματα Vodafone η ελάχιστη αξία ανανέωσης παραμένει στα 8€.

Νόμιζα αυτό

Με ημερομηνία ισχύος από 20/10/2023

  1. Για τους CU Liquid συνδρομητές η ελάχιστη αξία της αυτόματης ανανέωσης χρηματικού υπολοίπου διαμορφώνεται πλέον στα 12€. Για τους συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένη την αυτόματη ανανέωση χρηματικού υπολοίπου αξίας 8€ και δεν θα προβούν σε αλλαγή της ως άνω αξίας μέχρι και 19 Οκτωβρίου θα μεταφερθούν αυτόματα στην ελάχιστη αξία ανανέωσης 12€.

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στα άλλα ποσά στην εφαρμογή. Αλλάζει από 20/9.
δεν το είδα οι πονηροί ....μίλησα και με το chat και δεν μου το είπαν ....χάλασε και η Vodafone...έτσι και αλλιώς θα το καταργήσουν

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν ακολουθήσει και ο ανταγωνισμός, η καρτοκινητή της βόνταφον θα βρεθεί σε μειονεκτική θέση. 

Link to comment
Share on other sites

Άφησαν τα 8€ μόνο στο cu γιατί έτσι κι αλλιώς δεν παίρνεις πακέτο. Αν θέλεις το κινητό μόνο για εισερχόμενες συμφέρει. Στο liquid όμως με 8€ πολλοί θα ήταν υπέρ ευχαριστημένοι, εκεί το έκοψαν... Όλα είναι μελετημένα κι ας νομίζουμε εμείς ότι βρίσκουμε τρύπες και εκμεταλλευόμαστε κενά.

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε εμποδίζει κάνεις να πας σε ένα κατάστημα να βάλεις 8 ευρώ και να μετακινήσεις την μπάρα αν είσαι liquid

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, HEO said:

Δεν σε εμποδίζει κάνεις να πας σε ένα κατάστημα να βάλεις 8 ευρώ και να μετακινήσεις την μπάρα αν είσαι liquid

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk
 

είναι λίγο μπελαλίδικο με την έννοια οτι αν θες να βγάλεις δυο μηνες,αν τα βαλεις κατω θα δεις οτι θα σε πεταξει στη 2η επιτηδες - "αποτυχημενη" αυτόματη ανανέωση εκτος liquid και να κανεις παλι τη διαδικασία για να μπεις, σε διάστημα 60 ημερων.Ακόμα και με τη χειροκίνητη δεν προλαβαίνεις το 60ήμερο.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάθε 20 μέρες μεταφέρω την μπάρα και όλα καλά

Δεν το φτάνω ποτέ στις 30 μερες

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...εκανα φορητοτητα σημερα εγκριθικε...κ ρωτησα αν δικεουμε την προσφορα τον 10 ευρω καθε μηνα. .κ μου ειπαν κανονικα θα το παρβλω στο τηλ της φορητοτητας!

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις και το άλλο προφανώς όμως που λέει η προσφορά στο link έτσι δεν είναι? ή δεν το ρώτησες? Για το διπλασιασμό πακέτων εννοώ.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις και το άλλο προφανώς όμως που λέει η προσφορά στο link έτσι δεν είναι? ή δεν το ρώτησες? Για το διπλασιασμό πακέτων εννοώ.
ναι κ το διπλασιασμο κ τα 10 ευρω!

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2023 at 10:03 ΠΜ, spiliot said:

Αν δεν παραλάβεις την κάρτα δεν γίνεται φορητότητα ...

κάνεις λάθος εδώ. Με το που ανεβάσεις τα έγγραφα, στέλνουν αμέσως το αίτημα φορητότητας κ σου στέλνουν μνμ
ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΕΓΚΡΙΣΗΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΒΔΑΦ...
και ας μην έχει παραλάβει
Αν ο φίλος έχει κάνει αίτηση για φορητότητα (όχι για νέο νούμερο) κ του έχει έρθει αυτό το μνμ στο τηλ επικοινωνίας που δήλωσε ... έμπλεξε γιατί το νούμερο θα αλλάξει πάροχο κ θα μείνει στον αέρα.
Ίσως μόνο αν επικοινωνήσει με την ΕΒΔΑΦ κ ζητήσει ακύρωση της φορητότητας.

21 minutes ago, vasilhs_lamia said:

καλησπερα...εκανα φορητοτητα σημερα εγκριθικε...κ ρωτησα αν δικεουμε την προσφορα τον 10 ευρω καθε μηνα. .κ μου ειπαν κανονικα θα το παρβλω στο τηλ της φορητοτητας!

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εμένα εγκρίθηκε χθες κ μου είπαν στο chat ότι δεν το δικαιούμαι.
Ισχύει ότι προσφορά υπάρχει την ημέρα της αίτησης. 
Είναι ανάλογα τον υπάλληλο που θα πέσεις.
 

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

εγκριθηκε σημερα ακομα δεν εχει ομως αλλαξη καρτες παρελαβα χθες κανονικα

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εμένα εγκρίθηκε χθες κ μου είπαν στο chat ότι δεν το δικαιούμαι.
Ισχύει ότι προσφορά υπάρχει την ημέρα της αίτησης. 
Είναι ανάλογα τον υπάλληλο που θα πέσεις.
 
μου λεει μισο βα ρωτησω κ μου λεει θα την παρετε κανονικα!


Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, HEO said:

Δεν σε εμποδίζει κάνεις να πας σε ένα κατάστημα να βάλεις 8 ευρώ και να μετακινήσεις την μπάρα αν είσαι liquid

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk
 

Πάντως και χωρίς να μετακινείς τη μπάρα γίνεται..

Βάζεις χρεωστική με 10 λεπτά υπόλοιπο.. σε πετάει ανά δίμηνο και απλώς ξαναμπαίνεις και βάζεις μόνο 8άρες από κατάστημα μία φορά το 2μηνο.

Ή παγώνεις τη χρεωστική την ημέρα της ανανέωσης.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Σωστά και έτσι γίνεται, απλά διεκινδυνεις την στραβή να σε πετάξει στο κανονικό cu

Προσωπικά η λύση είναι μπάρα κάθε 20 μέρες + κλειδωμένη κάρτα και στο δίμηνο επίσκεψη σε κατάστημα αν θέλει τάισμα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, για να δούμε πρώτα πως θα αντιμετωπιστούν οι ζητούντες 8€ ανανέωση για καρτοκινητό στα καταστήματα. Προβλέπω ομορφιές απο τα αρπακτικά. Οχι ότι δεν γίνονται και στους άλλους δυο αυτά (τρελό πρεσινγκ ειδικά σε Γερμανό/κοσμοτέ  είχα βιώσει).

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με φοβίζει περισσότερο το γεγονός ότι πάντα στα καταστήματα της voda έχει μια ουρά από ταλαίπωρους που πάνε να πληρώσουν ένα λογαριασμό η δεν ξέρουν να χειριστούν το τηλέφωνο τους.....

Σε κάθε περίπτωση, μπλέξαμε :(

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κι αν αρχίσουν τα "μας τελείωσαν οι 8ευρες κάρτες προσωρινά;" κατά το "δεν έχουμε sim για να σας κάνουμε το συμβόλαιο καρτοκινητό";

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...