Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 minutes ago, _NikitaS_ said:

Κάπου παλαιότερα έχετε γράψει τι κινήσεις πρέπει να κάνει κάποιος που πρωτοερχεται στο cu. Το που να στείλει μήνυμα για έλεγχο mb πού για τηλεφωνητή κτλ. Υπάρχει περίπτωση να το βρούμε κάπου γιατί έχω πει αρκετά πίσω αλλά μάλλον είναι τότε που είχε σκάσει η προσφορά με τους 9 μήνες απεριόριστα. 

Μήπως λες αυτά:

 

Μόλις έρθεις , κάνεις και αυτά

  • 4G ΝΑΙ στο 1285
  • WIFI στο 1339
  • Κ στο 1252 δεν σε χρεώνει όταν τελειώσουν τα mb σου (το liquid δεν επιρεάζεται ,έχει χρέωση μόνο 0.0012ευρω/mb δλδ 1.2ε/gb με όριο 1.5ευρω την μέρα και μετά όλα απεριόριστα)
  • 1285 υπηρεσίες τηλεφωνητή , χαμένης κλήσης  κλπ , 1252 για υπόλοιπα
  • Φραγή στη λήψη 5ψήφιων sms υψηλής χρέωσης, μέσα από τις Υπηρεσίες των app: Link
  • Προσωπικά σε όποιο smartphone και να είχα οι ρυθμίσεις MMS & APN μπαίνουν αυτόματα με την εισαγωγή της SIM. .... Αλλιώς Θα σας στείλουν sms
  • Κατεβάζετε τις app myvodafone και mycu από τα επίσημα google-aple store ενω υπάρχουν και οι σελίδες myvodafone.gr και myvodafonecu.gr για εισοδο από browser . Αν εγγραφείς σε μια από τις 2 σελίδες παίρνεις εναν κωδικό - login που δουλέυει ακόμα και στις εφαρμογές για μέγιστη ευκολία κυρίως αν έχεις περισσότερες από μια σιμ. 
  • Αρχίζεις να μαζέυεις πόντους Big bang - αφού κατεβάσεις την εφαρμογή - θα χρειαστούν στο μέλλον για πολλά πράγματα ... 
  • Βγάζεις dual sim με την πρώτη ευκαιρία  7 ευρω εφάπαξ με εχει βολέψει τρομερά για να παίρνω το μικρό κλασικό κινητό όποτε θέλω , το smart μπορεί μάλιστα να δουλέψει και ως hub για ιντερνετ ταυτόχρονα 

 

 

Είναι το πρώτο ποστ από το νήμα του CU Liquid, τα διάβαζα πρόσφατα (αν και πχ το τελευταίο δεν ειναι προφανώς απαραίτητο)

https://myphone.gr/forum/topic/196181/

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο δεν δουλεύει πλέον. Είναι εξαρχής ενεργοποιημένο το 4g. Το 2ο αφορά ενεργοποίηση wifi calling και volte.

Link to comment
Share on other sites

Σε τυχαίες στιγμές λαμβάνεις; Έχει αναφερθεί στο παρελθόν. Σε άλλους λύθηκε με επανεκκίνηση, σε άλλους με αντικατάσταση sim. Διαφορετικά επικοινωνείς με εξυπηρέτηση πελατών. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, foris said:

Σε τυχαίες στιγμές λαμβάνεις; Έχει αναφερθεί στο παρελθόν. Σε άλλους λύθηκε με επανεκκίνηση, σε άλλους με αντικατάσταση sim. Διαφορετικά επικοινωνείς με εξυπηρέτηση πελατών. 

δεν νομιζω να φταιει η SIM γιατι το ειχα βαλει σε iphone 5s και δεν ειχα αυτο το προβλημα και ναι εκανα επανεκκινησης 2-3 φορες

Link to comment
Share on other sites

Πάτησε ΟΚ και μετά άνοιξε από το μενού του κινητού το Vodafone Menu, ασ’ το μερικά δευτερόλεπτα ανοιχτό (να τραβήξει κάποιο OTA update μήπως προσπαθεί η SIM)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, paanos said:

Πάτησε ΟΚ και μετά άνοιξε από το μενού του κινητού το Vodafone Menu, ασ’ το μερικά δευτερόλεπτα ανοιχτό (να τραβήξει κάποιο OTA update μήπως προσπαθεί η SIM)

Οκ το αφησα 20 δευτερολεπτα ανοιχτο τωρα δεν ξερω αν θα λυθει το προβλημα

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, eridion25 said:

Σε τυχες στηγμες λαβμανω αυτο το pop up γιατι 

 

Screenshot_20230826_131531_SIM toolkit.jpg

Μήπως χάνει το σήμα και όταν ξανά βρίσκει σήμα έρχεται η ειδοποίηση; Το έχω πάθει πολλές φορές αυτό στο Πήλιο. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dasnowy said:

Μήπως χάνει το σήμα και όταν ξανά βρίσκει σήμα έρχεται η ειδοποίηση; Το έχω πάθει πολλές φορές αυτό στο Πήλιο. 

Οχι δεν εχω χασει ποτε σημα εβαλα και vowifi ως βοηθημα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, eridion25 said:

Σε τυχες στηγμες λαβμανω αυτο το pop up γιατι 

 

Screenshot_20230826_131531_SIM toolkit.jpg

Εμένα καθε φορά που ενεργοποιώ την συσκευή μου έρχεται αυτο το μήνυμα. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

Εμένα καθε φορά που ενεργοποιώ την συσκευή μου έρχεται αυτο το μήνυμα. 

Αυτή είναι η normal λειτουργία του συγκεκριμένου μηνύματος!
Αν τύχει και χάσω το σήμα δεν μου έχει έρθει ποτέ μήνυμα καλωσορίσματος με το που βρει το σήμα, ανεξαρτήτως smartphone!

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, konstantinos77 said:

Αυτή είναι η normal λειτουργία του συγκεκριμένου μηνύματος!
Αν τύχει και χάσω το σήμα δεν μου έχει έρθει ποτέ μήνυμα καλωσορίσματος με το που βρει το σήμα, ανεξαρτήτως smartphone!

Και εμένα αρκετές φορές όταν χάνει το σήμα ή έτσι από μόνο του μου βγαίνει το μήνυμα το συγκεκριμένο. Όπως πολύ σωστά επεσήμανες δεν θα έπρεπε,αλλά κάτι πάει λάθος

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, aektzhs 1 said:

Και εμένα αρκετές φορές όταν χάνει το σήμα ή έτσι από μόνο του μου βγαίνει το μήνυμα το συγκεκριμένο. Όπως πολύ σωστά επεσήμανες δεν θα έπρεπε,αλλά κάτι πάει λάθος

Προσωπικά θα επικοινωνούσα με την Vodafone θα ανάφερα το πρόβλημα και θα αιτούμουν αλλαγή της συγκεκριμένης sim και θέλω να πιστεύω χωρίς χρέωση γιατί δεν προκάλεσα ο ίδιος κάποιο πρόβλημα στην sim!

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει να κάνει με τη σιμ, βέβαια ας δοκιμάσει. Δεν θα χάσει κάτι. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, p_k said:

Δεν έχει να κάνει με τη σιμ, βέβαια ας δοκιμάσει. Δεν θα χάσει κάτι. 

Ναι θα χασω 7€ + εξοδα βενζινης για αντικατασταση sim αν το κανω αυτο που διαβασα πανω χαχα

Link to comment
Share on other sites

Θα τους ζητήσεις να σου την αντικαταστησουν δωρεάν. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, aektzhs 1 said:

Και εμένα αρκετές φορές όταν χάνει το σήμα ή έτσι από μόνο του μου βγαίνει το μήνυμα το συγκεκριμένο. Όπως πολύ σωστά επεσήμανες δεν θα έπρεπε,αλλά κάτι πάει λάθος

Πάντως σε τέτοια περίπτωση σε Huawei που μου το έκανε, όταν έβαλα σε Samsung τη σιμ, δεν το έκανε.. άρα η σιμ δεν φταίει.

Ίσως μία αλλαγή στο slot από σιμ 1 σε 2 να βοηθούσε. Σε περίπτωση μη καλής επαφής.

1 minute ago, p_k said:

Θα τους ζητήσεις να σου την αντικαταστησουν δωρεάν. 

+ να σου πληρώσουν και τη βενζίνη..

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει τώρα, το πρόβλημα έχει αναφερθεί πολλές φορές και είναι θέμα δικτύου, όχι κάρτας. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ποιοι είναι οι προφανείς λόγοι; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τωρα εγω γιατί νομίζω ότι αυτός ο έλεγχος συσκευής θα γίνει με το αζημίωτο; εκτος αν την εχεις αγοράσει απο vodafone και είναι εντος εγγύησης...που δεν το νομίζω. Αν υπάρχει θέμα εδώ στο φόρουμ σχετικό με τη συσκευή σου κάνε μία ερώτηση και εκεί αν έχουν προβλήματα γενικότερα με τις sim της vodafone. Δεν ακούω πρώτη φορά ότι samsung συσκευή έχει προβλήματα με τις SIM. Παθών κι εγώ πριν χρόνια σε φτηνή συσκευή της.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, eridion25 said:

Οχι δεν εχω χασει ποτε σημα

Στις μπάρες σήματος δε φαίνεται κάτι τέτοιο, ειδικά αν έχεις τη vodafone στη sim 2 (0 μπάρες στη φωτογραφία).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kmpatra said:

Δεν ακούω πρώτη φορά ότι samsung συσκευή έχει προβλήματα με τις SIM. Παθών κι εγώ πριν χρόνια σε φτηνή συσκευή της.

Συμφωνώ και επαυξάνω!!
Και όχι μόνο σε "φτηνές" της συσκευές!! 😉

Link to comment
Share on other sites

@eridion25κρυψε το όνομα του υπαλλήλου.

Γενικα πάντα θυμάμαι τις κάρτες της Vodafone να βγάζουν ασυμβατότητες με συσκευές. Και εγώ είχα θέμα σε iphone, ακόμα και με eSIM

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, konstantinos77 said:

Συμφωνώ και επαυξάνω!!
Και όχι μόνο σε "φτηνές" της συσκευές!! 😉

Εγώ σε Huawei το πάθαινα συνήθως. Και σε Samsung,αλλά πολύ περισσότερο σε Huawei. Λογικά θέμα δικτύου πρέπει να είναι 

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...