Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ποιο vfm πακέτο για λεπτά ομιλίας ποιο είναι; μόνο αυτό με νοιάζει.Μήπως το 10.9;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vrwmiaR1z said:

Το ποιο vfm πακέτο για λεπτά ομιλίας ποιο είναι; μόνο αυτό με νοιάζει.Μήπως το 10.9;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτό είναι,αλλά από 20/09 θα παρέχει 1GB περισσότερο και η τιμή θα αναθεωρηθεί στα 11.50€

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, vrwmiaR1z said:

Το ποιο vfm πακέτο για λεπτά ομιλίας ποιο είναι; μόνο αυτό με νοιάζει.Μήπως το 10.9;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλύτερα frog για ομιλία, 10€ το τρίμηνο.

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζομαι μια sim μόνο για data, περίπου 9GB το μήνα. Μέχρι στιγμής χρησιμοποιώ το Vodafone Giga WIFI On The Spot (4,95 euro / 10 GB).

Υπάρχει κάτι καλύτερο, γιατί έτσι αναγκάζομαι να βάζω-βγάζω sim κλπ;

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, jaranor said:

Χρειάζομαι μια sim μόνο για data, περίπου 9GB το μήνα. Μέχρι στιγμής χρησιμοποιώ το Vodafone Giga WIFI On The Spot (4,95 euro / 10 GB).

Υπάρχει κάτι καλύτερο, γιατί έτσι αναγκάζομαι να βάζω-βγάζω sim κλπ;

Θα μπορούσες να πάρεις ένα mifi ή ένα φθηνό κινητό μεταχειρισμένο για να τα έχεις αποκλειστικά σαν φορητό router. Σε gb κάτι φθηνότερο /μήνα δεν υπάρχει. 

Δες και την frog για φορητότητα. Με 10€ έχεις 10gb και 200 λεπτά ομιλία προς όλους. Οπότε συνδιάζεις και την ομιλία μαζί.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jaranor said:

Χρειάζομαι μια sim μόνο για data, περίπου 9GB το μήνα. Μέχρι στιγμής χρησιμοποιώ το Vodafone Giga WIFI On The Spot (4,95 euro / 10 GB).

Υπάρχει κάτι καλύτερο, γιατί έτσι αναγκάζομαι να βάζω-βγάζω sim κλπ;

Φρογκ και έχεις και δίκτυο και λίγη ομιλία 

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος ζητάει sim μόνο για data,γιατί του παρουσιάζετε λύσεις για ομιλία? Καλό θα είναι όμως όποιος ζητάει λύσεις για το τι είναι καλύτερο να πηγαίνει στο θέμα με τις συγκρίσεις καρτοκινητών η δικτύων και όχι στο θέμα καθε εταιρείας γιατί βγαίνουμε εκτός θέματος πάντοτε.

Άλλη ερώτηση τώρα : τι γίνεται με τους κωδικούς του e-food από την προσφορά των απεριόριστων? Λέει στους όρους ότι δικαιούμαστε 5 κωδικούς ανά ενεργοποίηση. Πήρα δύο πριν τρεις μέρες. Μπαίνοντας να πάρω κι άλλους μου λέει ότι η προσφορά εξαντλήθηκε. Για μένα εννοεί ή για όλους?

Link to comment
Share on other sites

και σε μένα το ίδιο σφάλμα βγάζει και στο efood & στο mailos. Προφανώς, τέλος οι προσφορές.

Μέχρι πριν 15 μέρες, όταν ζητούσα κωδικό δεν μου έδιναν και έλεγαν ότι ήταν 1 κωδικός/αριθμό ασχετως αν ξανα ενεργοποιησεις το πακέτο των καλοκαιριστών. Τώρα, δίνουν 5 κωδικούς ανά αριθμό. Ούτε μαγαζακι της γειτονιας να ήταν με τόσες αλλαγές στους όρους 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος ζητάει sim μόνο για data,γιατί του παρουσιάζετε λύσεις για ομιλία? Καλό θα είναι όμως όποιος ζητάει λύσεις για το τι είναι καλύτερο να πηγαίνει στο θέμα με τις συγκρίσεις καρτοκινητών η δικτύων και όχι στο θέμα καθε εταιρείας γιατί βγαίνουμε εκτός θέματος πάντοτε.
Άλλη ερώτηση τώρα : τι γίνεται με τους κωδικούς του e-food από την προσφορά των απεριόριστων? Λέει στους όρους ότι δικαιούμαστε 5 κωδικούς ανά ενεργοποίηση. Πήρα δύο πριν τρεις μέρες. Μπαίνοντας να πάρω κι άλλους μου λέει ότι η προσφορά εξαντλήθηκε. Για μένα εννοεί ή για όλους?

Από ότι θυμάμαι όταν είχα μιλήσει με την εξυπηρέτηση μου είχαν πει ότι όταν βγαίνει αυτό το μήνυμα εννοεί ότι εξαντλήθηκαν για την σημερινή μέρα. Τουλάχιστον για την προσφορά της Blue Star που είχα ρωτήσει εγώ τότε αυτό μου είχαν πει, όποτε έπρεπε να μπαίνω να πάρω κωδικό στις 00:00 που ανανεώνονται οι κωδικοί. (Δεν ξέρω αν βοηθάει αυτή η πληροφορία)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Μετά από επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών, η προσφορά του e-food έχει σταματήσει μέχρι τις 15/9

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kmpatra said:

Ο άνθρωπος ζητάει sim μόνο για data,γιατί του παρουσιάζετε λύσεις για ομιλία?

Εντάξει άμα καλύπτεται και έχει και λίγη ομιλία και του βγαίνει φθηνότερα από το να μην είχε, τι πειράζει;

Κι εγώ παίρνω τα απεριόριστα data στο free2go με 1000 λεπτά ομιλίας, αλλά βάζω τη σιμ σε ρούτερ κι έχω απεριόριστα με 5€. Να μην μου το προτείναν;;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kmpatra said:

Ο άνθρωπος ζητάει sim μόνο για data,γιατί του παρουσιάζετε λύσεις για ομιλία? Καλό θα είναι όμως όποιος ζητάει λύσεις για το τι είναι καλύτερο να πηγαίνει στο θέμα με τις συγκρίσεις καρτοκινητών η δικτύων και όχι στο θέμα καθε εταιρείας γιατί βγαίνουμε εκτός θέματος πάντοτε.

Άλλη ερώτηση τώρα : τι γίνεται με τους κωδικούς του e-food από την προσφορά των απεριόριστων? Λέει στους όρους ότι δικαιούμαστε 5 κωδικούς ανά ενεργοποίηση. Πήρα δύο πριν τρεις μέρες. Μπαίνοντας να πάρω κι άλλους μου λέει ότι η προσφορά εξαντλήθηκε. Για μένα εννοεί ή για όλους?

Ο άνθρωπος θέλει να απαλλαγεί από τις κάρτες sim. Φυσικά και θα του προτείνουμε μια all in one λύση. Αυτό είναι το ζητούμενο. 

Link to comment
Share on other sites

Το είπα διότι ο άνθρωπος είπε οτι βαζει την καρτα σε mifi. Δείτε προσεκτικά τι γραφει...Νομίζω του είναι αδιάφορο αν θα έχει ομιλια ή όχι. Από ότι καταλαβαίνω δεν είναι αυτό το κριτήριο επιλογής του. Εν παση περίπτωση παντως βγαίνουμε συχνα εκτός θέματος...

5 ώρες πριν, ParafronGR said:

Μετά από επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών, η προσφορά του e-food έχει σταματήσει μέχρι τις 15/9

Τα πιάσαμε τα λεφτά μας...δεν το βγαζουν και τελείως από τις προσφορές? Ο άλλος που βάζει το πακέτο με αυτό το επιπλέον κίνητρο ως τις 15/9 θα φάει πόρτα δηλαδή για κάτι που λένε οτι το δίνουν αλλά δεν το δίνουν τελικά...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Η βονταφον άρχισε τον τελευταίο καιρό να χάνει την αξιοπιστία της... 

Καλά όχι ότι την είχε βρει και ποτέ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, foris said:

Βρείτε μου αξιόπιστο πάροχο και κάνω φορητότητα χθές. 

Εννοείς να μην έχει πουθενά το παραμικρό θέμα;  Δεν υπάρχει... Υπάρχει ο πιο αξιόπιστος και ο λιγότερο αξιόπιστος.

Link to comment
Share on other sites

 

8 minutes ago, kalitexnis_g said:

Εννοείς να μην έχει πουθενά το παραμικρό θέμα;  Δεν υπάρχει... Υπάρχει ο πιο αξιόπιστος και ο λιγότερο αξιόπιστος.

Ο πιο αξιόπιστος κατά την γνώμη σου;

Edited by foris
Link to comment
Share on other sites

Βασικά άκυρο το ερώτημα. Απλά βρίσκομαι στο νήμα της vodafone και διαβάζω περί μη αξιοπιστίας της εταιρείας. Εξού και η απορία μου. 

Η άποψη του καθενός είναι υποκειμενική. Εγώ έκανα πρόσφατα φορητότητα από nova και είχα πολύ καλή εξυπηρέτηση από Vodafone σε τεχνικά θέματα που προέκυψαν. Και cosmote πέρασα και δεν ακούμπησα. Τώρα στις αλλαγές που θα έρθουν πιστεύω ότι όλοι οι πάροχοι κινούνται πάνω κάτω στα ίδια.    

Link to comment
Share on other sites

Οταν προωθεί δωρα και δεν τα δινει ειναι ελλειψη αξιοπιστιας.

Οταν μεσα σε λιγο χρονικό διαστημα ακολουθει τον ανταγωνισμο στην οικονομια και ξαφνικα ακριβαίνει ειναι ελλειψη αξιοπιστιας.

Οταν κοσμος παραπονιέται για αθλια συμπεριφορα σε καταστήματα ειναι έλλειψη αξιοπιστιας.

Οταν κοσμος παραπονιεται για την καλυψη σε μεγαλες πολεις ειναι ελλειψη αξιοπιστιας.

Η προσωπική μου άποψη οτι η βονταφον εχει χασει την αξιοπιστια της έχει κάποια βάση θαρρώ...

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, kalitexnis_g said:

Εννοείς να μην έχει πουθενά το παραμικρό θέμα;  Δεν υπάρχει... Υπάρχει ο πιο αξιόπιστος και ο λιγότερο αξιόπιστος.

Υπάρχει ο χειρότερος και ο λιγότερο χειρότερος θα έλεγα εγώ.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

Όταν τους λέω να αναβαθμίσουν εκεί που πρακτικά είναι μη λειτουργική και εδώ και ένα χρόνο και εμένα και γνωστούς μου μας γράφουν εκεί που δεν πιάνει το μελάνι αυτό είναι έλλειψη αξιοπιστίας,Όταν στους άλλους δύο λέω το πρόβλημα και μέσα σε ένα μήνα το πολύ έχει λυθεί. Προς το παρόν σοβαρές εταιρείες είναι η πράσινη και η μαύρη. Η κόκκινη ας αναθεωρήσει κάποια πράγματα 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, terkos2 said:

Υπάρχει ο χειρότερος και ο λιγότερο χειρότερος θα έλεγα εγώ.

Ναι αλλά ο @forisρώτησε για αξιόπιστο.

52 minutes ago, foris said:

 

Ο πιο αξιόπιστος κατά την γνώμη σου;

Cosmote 

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...