Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, AlexM2 said:


Εμεις μιλάμε για φορητότητα. Για νέα γραμμή έρχονται μόνο στο email που θα δηλώσεις. Εξ άλλου ο κούριερ πρέπει να ζητήσει ταυτότητα μόλις σου παραδόσει το πακέτο

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κανένας κούριερ δεν ζητάει ταυτότητα (και δεν έχει το δικαίωμα να ζητήσει ταυτότητα, ουτε ο πελατης έχει υποχρέωση να δείξει ταυτότητα σε κούριερ, εκτός εάν είναι συστημένο). Από τη στιγμή που κάποιος βρει μια ταυτότητα στο δρόμο μπορεί να κάνει νέες γραμμές σε βονταφον και κοσμοτε (αφου δεν χρειάζεται σελφι να αποδείξει ότι είναι αυτός στην ταυτότητα). 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, έκανα 3 φορητότητας Βόδα κανένας κούριερ δεν ζήτησε ταυτότητα.....

Το πράγμα είναι χαλαρό και μπαζει από ασφάλεια

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk





Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας Η Vodafone μου τράβηξε 8 ευρώ αυτόματα στις 28 του Ιούλη. Επόμενη ανανέωση αναφέρει την 28 Αυγούστου. Που πρέπει να πάω την μπάρα, για να μην τραβήξει τα 8 ευρώ στις 28 Αυγούστου, αλλά να τα τραβήξει τέλος Σεπτεμβρίου? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, HEO said:

Σωστά, έκανα 3 φορητότητας Βόδα κανένας κούριερ δεν ζήτησε ταυτότητα.....

Το πράγμα είναι χαλαρό και μπαζει από ασφάλεια

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk




 

Εμενα αντιθετως την ζητησε. Ηταν απο την κουριερ χωρίς γραφεία,αυτη που παρακολουθεις σε χαρτη τον διανομέα ηλεκτρονικά.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, HEO said:

Σωστά, έκανα 3 φορητότητας Βόδα κανένας κούριερ δεν ζήτησε ταυτότητα.....

Το πράγμα είναι χαλαρό και μπαζει από ασφάλεια

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk




 

Σε 2 δικές μου αφησε το πακετο στη ρεσεψιον, πηρε την αντικαταβολή και έφυγε. 

 

13 minutes ago, mpomptefeli said:

Γεια σας Η Vodafone μου τράβηξε 8 ευρώ αυτόματα στις 28 του Ιούλη. Επόμενη ανανέωση αναφέρει την 28 Αυγούστου. Που πρέπει να πάω την μπάρα, για να μην τραβήξει τα 8 ευρώ στις 28 Αυγούστου, αλλά να τα τραβήξει τέλος Σεπτεμβρίου? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

26 Αυγούστου παίζεις με την μπαρα δεξια-αριστερά και βρίσκεις τις 25 Σεπτεμβρίου και πατάς το οκ (τικ).

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, mpomptefeli said:

Γεια σας Η Vodafone μου τράβηξε 8 ευρώ αυτόματα στις 28 του Ιούλη. Επόμενη ανανέωση αναφέρει την 28 Αυγούστου. Που πρέπει να πάω την μπάρα, για να μην τραβήξει τα 8 ευρώ στις 28 Αυγούστου, αλλά να τα τραβήξει τέλος Σεπτεμβρίου? Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Τωρα δεν μπορεις, για τέλος Σεπτεμβρίου, 28 είναι η τελευταία επιλογη, όπου και να την πας θα προσπαθησει να χρεωσει τον Αύγουστο. Μπορις να το βαλεις αρχικά π.χ. 3 και μετά τις 28 Αυγούστου να το πας στο 27 π.χ. για να χρεώσει τον Σεπτέμβριο

Edit και αυτο που γράφει ο vip driver πιο σωστό

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Κανένας κούριερ δεν ζητάει ταυτότητα (και δεν έχει το δικαίωμα να ζητήσει ταυτότητα, ουτε ο πελατης έχει υποχρέωση να δείξει ταυτότητα σε κούριερ, εκτός εάν είναι συστημένο). Από τη στιγμή που κάποιος βρει μια ταυτότητα στο δρόμο μπορεί να κάνει νέες γραμμές σε βονταφον και κοσμοτε (αφου δεν χρειάζεται σελφι να αποδείξει ότι είναι αυτός στην ταυτότητα). 
Κανονικά πρέπει να ζητήσει ταυτότητα για να παραδώσει το δέμα τώρα αν τη ζητάει ή όχι είναι δικό του θέμα.
Αυτό είναι από το site της Vodafone:

Μπορεί να παραλάβει οποιοσδήποτε την κάρτα sim από τον courier ή μόνο εγώ;
Ο courier θα παραδώσει την κάρτα στον παραλήπτη που έχει δηλωθεί στη φόρμα παραγγελίας με την επίδειξη ταυτότητας με σκοπό την προστασία του ίδιου.

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την φορητότητα μου λέει τρεις εργάσιμες. Τό δώρο (ηχείο) έρχεται αργότερα; Μπορώ να γίνω αμέσως liquid φαντάζομαι έτσι; Απλά δηλώνω μια κάρτα να τραβάει τα χρήματα σωστά;

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, tolisfar said:

Έκανα την φορητότητα μου λέει τρεις εργάσιμες. Τό δώρο (ηχείο) έρχεται αργότερα; Μπορώ να γίνω αμέσως liquid φαντάζομαι έτσι; Απλά δηλώνω μια κάρτα να τραβάει τα χρήματα σωστά;

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σωστά όλα.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα την φορητότητα μου λέει τρεις εργάσιμες. Τό δώρο (ηχείο) έρχεται αργότερα; Μπορώ να γίνω αμέσως liquid φαντάζομαι έτσι; Απλά δηλώνω μια κάρτα να τραβάει τα χρήματα σωστά;

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Μόλις έρθει η σιμ και συνδεθείκάντο ΑΜΕΣΩΣ liquid....μην το αμελήσεις διότι θα σου βάλουν την ξυσμενη κάρτα και θα σου ενεργοποιήσουν κάποιο πακέτο .... αποτέλεσμα να χάσεις τα λεφτά ...

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έρθει η κάρτα κάντο ΑΜΕΣΩΣ liquid....μην το αμελήσεις διότι θα σου βάλουν την κάρτα και θα σου ενεργοποιήσουν κάποιο πακέτο .... αποτέλεσμα να χάσεις τα λεφτά ...

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Δηλαδή αμέσως; Τά λεφτά θά είναι μέσα η ξεχωριστή κάρτα ανανέωσης;

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αμέσως; Τά λεφτά θά είναι μέσα η ξεχωριστή κάρτα ανανέωσης;

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα λεφτά δεν θα είναι μέσα αλλά θα είναι σε μια ξεχωριστή ξυσμενη κάρτα και θα την περάσουν αυτοί μόλις ενεργοποιηθεί το κινητό σου και θα σου βάλουν πακέτο...

Έχεις ένα μικρό χρονικό παράθυρο να το κάνεις ρευστό οπότε δεν θα μπορούν να σου βάλουν πακέτο :)



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά δεν θα είναι μέσα αλλά θα είναι σε μια ξεχωριστή ξυσμενη κάρτα και θα την περάσουν αυτοί μόλις ενεργοποιηθεί το κινητό σου και θα σου βάλουν πακέτο...

Έχεις ένα μικρό χρονικό παράθυρο να το κάνεις ρευστό οπότε δεν θα μπορούν να σου βάλουν πακέτο :)



Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Τι εννοείς ρευστό; Liquid?

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς ρευστό; Liquid?

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ε ναι :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστώ. Απλά είναι με πλήκτρα της μάνας μου θα κάνω στο δικό μου μια εγράφη στην εφαρμογή cu να το ελέγχω ελπίζω να προλάβω

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έχω κάνει και εγώ για την μάνα μου...

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο έχω κάνει και εγώ για την μάνα μου...

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk


Σε ευχαριστώ για όλα.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, tolisfar said:

Δηλαδή αμέσως; Τά λεφτά θά είναι μέσα η ξεχωριστή κάρτα ανανέωσης;

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μπορείς απλώς να βάλεις την ξυσμένη κάρτα σε άλλο CU μόλις παραλάβεις το φάκελο. 😉

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μπορείς απλώς να βάλεις την ξυσμένη κάρτα σε άλλο CU μόλις παραλάβεις το φάκελο. 😉

σε δύο νούμερα που ήρθαν στο CU τον Ιούλιο, ένα δικό μου κι ένα της μάνας μου, σε κανένα δεν είχε μέσα ξυσμένη κάρτα όπως παλιά. Ήταν και τα δύο με την προσφορά του myPhone (όλα απεριοριστα για 9 μήνες) και μόλις βρήκε σήμα, ενεργοποιησαν μόνοι τους το πακέτο και έμειναν τα ψιλά ως υπόλοιπο από την ανανεωση των 12€

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα περιγράψει σε παλιότερα post τι χαμός έγινε επιχειρώντας την συνοδευτική κάρτα να τη βάλω μόνος μου τρίβοντας με οινόπνευμα το μελάνι που είχαν μουτζουρώσει τον κωδικό. Δεν ενεργοποιήθηκε η προσφορά που ήταν προγραμματισμένη αλλά έγινε ένας διπλασιασμός και μία ενεργοποίηση άλλου πακέτο που καμμιά σχέση δεν είχε με την προσφορά, και έτρεχα μετά να ζητήσω να ακυρώσουν ό,τι είχαν χρεώσει. Το άσχημο στην περίπτωσή μου είναι ότι η ενεργοποίηση έγινε Παρασκευή μεσημέρι και άργησαν πάρα πολύ να μου βάλουν μόνοι τους στην κάρτα. Ανυπόμονος και εγώ το έκανα μόνος μου. Θα έλεγα να αφήνετε τα πράγματα να κυλήσουν όπως πρέπει.

Αν θέλετε βέβαια να χρησιμοποιήσετε την κάρτα σε άλλο νούμερο είναι άλλο θέμα...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Έκανα τελευταία φορητότητα το νούμερο της αδερφής μου τέλος μαϊου και είχε κανονικά κάρτα μέσα

Ήταν μουτζουρωμενα τα νούμερα αλλά με λίγο οινόπνευμα έγινε δουλειά

Σε κάθε περίπτωση μπορεί τώρα να άλλαξαν τον τρόπο και να μην στέλνουν κάρτα

Το ζήτημα είναι να προλάβει ο φίλος να το κάνει ρευστό διότι αλλοίως θα ενεργοποιηθεί πακέτο και θα κλαίει τα 12 ευρώ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά που υποτίθεται ότι είχε το πακέτο που πήρα ήταν τα απεριόριστα data. Πουθενά όμως στη σελίδα δεν γράφει ότι η ενεργοποίηση γίνεται αυτόματα.

Όταν έβαλα την κάρτα έγινε διπλασιασμός και ενεργοποίηση του apola 18. Μίλησα με το chat και ακύρωσαν το πακέτο και επέστρεψαν τα λεφτά. Το προώθησαν εκ νέου ελέγχο και μετά από δύο μέρες ενεργοποιήθηκε αυτό με τα απεριόριστα data. Τους επεσήμανα ότι δεν το θέλω αυτόματα διότι δεν γράφει έτσι στη σελίδα τους, και πάλι μου ακύρωσαν το πακέτο και επέστρεψαν τα λεφτά. Τη δεύτερη φορά μάλιστα μου έδωσαν κι άλλα 5 ευρώ σαν αποζημίωση. Εν ολίγοις από την εμπειρία μου τουλάχιστον δεν θα τα χάσεις τα λεφτά αλλά θα ταλαιπωρηθείς για να τα πάρεις πίσω στην περίπτωση που ενεργοποιήσουν κάτι αυτόματα...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ιούλιο σε φορητότητα είχε ξυσμένη κάρτα, σε νέο νούμερο ήταν περασμένο μέσα την ημέρα της αποστολής του από τα κεντρικά.

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν έχει ενεργοποιηθεί ο κόφτης των 300 που είχαν ανακοινωσει?

Όταν έφερα το Μάρτη τον βασικό μου αριθμό είχε μέσα κάρτα ξυσμένη, δεν είχε ενεργοποιημένο το 4G/voLTE στη γραμμή, σα να ήταν τελείως νέος αριθμός.

τώρα, στους αριθμούς του Ιουλίου, το πακέτο ήταν ήδη ενεργοποιημενο κι έτρεχε στη γραμμή μόλις έδειξε "VF GR" και είχαν κανονικά 4G/VoLTE

αβυσσος η ψυχή της VF. 

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, ParafronGR said:

ξέρει κανείς αν έχει ενεργοποιηθεί ο κόφτης των 300 που είχαν ανακοινωσει?

 

Σε μια περίπτωση που το έχει ξεπεράσει δεν έχει υπάρξει καμία ορατή μόνιμη αλλαγή.

Όμως τις ώρες αιχμής πέφτει αρκετά η ταχύτητα τόσο download όσο και upload, κάτι που δεν συνέβαινε παλιότερα. Όμως μπορεί να φταίει η κεραία για αυτό καθώς είχε σοβαρό πρόβλημα πριν από λίγο καιρό.

Σε μια βδομάδα θα βάλω απεριόριστα σε άλλη κάρτα και θα μπορώ να συγκρίνω συμπεριφορά μεταξύ αυτής που το έχει ξεπεράσει και της άλλης.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...