Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρα μπαινει κανε ενα ρισταρτ κι ξαναπροσπαθησε ,μπορει να σου χει σκαλωσει.HpQHGWh.jpg
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα online ανανέωση αλλά shake δεν είδα πουθενά.

Πώς μπορώ να το κάνω τώρα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε το my cu app και θα σε προτρέψει να πατήσεις πάνω στο banner για να κανεις Shake. Το Shake πάντα γίνεται μετά την ανανεωση χειροκίνητα.
Link to comment
Share on other sites

Ανανεώθηκε η εμφάνιση του my vodafone στην desktop έκδοση και μοιάζει με την εμφάνιση του app. Ωστόσο δεν βρίσκω την επιλογή να στείλεις δωρεάν sms που είχε πριν. Βέβαια έχει επιλογή πάνω ψηλά "επιστροφή στην παλιά έκδοση".
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καιρό τώρα υπήρχε στα συμβόλαια, πιθανότατα στο μέλλον θα καταργηθεί η παλιά έκδοση.
Link to comment
Share on other sites

Έχω έναν αριθμό cu στον οποίο το 3μηνο από την τελευταία φορά που έβαλα κάρτα εκπνέει μεθαύριο, στις 20 του μηνός. Πρωινές ώρες σήμερα, έκανα εξαργύρωση από το cash back και μπήκαν στον λογαριασμό 1,02€. Πλέον λοιπόν στην εφαρμογή φαίνεται ως ημερομηνία λήξης του υπολοίπου η 19/4/21. Παράλληλα έλαβα και μια προσωπική προσφορά με την παραπάνω ανανέωση.

Όμως το μεσημεράκι έλαβα sms από τη Vodafone με το οποίο με ενημερώνει πως σε 3 ημέρες θα μπει φραγή εισερχομένων και εξερχομένων κλήσεων λόγω μη ανανέωσης τους τελευταίους 3 μήνες και πως αν θέλω να χρησιμοποιώ τον αριθμό να κάνω μια ανανέωση οποιαδήποτε αξίας.

Δεν ισχύει τελικά η ανανέωση του χρόνου με το cash back? Αφού πραγματοποιήθηκε και τόσο στην εφαρμογή όσο και στο 1252 που κάλεσα, αναφέρεται ως ημερομηνία λήξης η 19 Απριλίου. Γνωρίζετε τι ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κανονικά η ανανέωση. Μάλλον το μήνυμα ήταν προγραμματισμένο το sms να έρθει πριν την ανανέωση
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει κανονικά η ανανέωση. Μάλλον το μήνυμα ήταν προγραμματισμένο το sms να έρθει πριν την ανανέωση

Ευχαριστώ για την απάντηση. Αυτό υπέθεσα και εγώ, πως ήταν προγραμματισμένο να έρθει.

Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει αλλάξει η ημερομηνία λήξης του υπολοίπου δεν νομίζω ότι ισχύει το μήνυμα. Απλώς όπως είπε και ο φίλος παραπάνω θα ήταν προγραμματισμένο να έρθει αυτόματα επειδή θα έληγε το υπόλοιπο. Η ημερομηνία λήξης είναι αυτή που ισχύει.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Το query έτρεξε πριν κάνεις την ανανέωση με cash back. Θα ήταν πιο ακριβό για την εταιρεία (αν και πιο σωστό) να τρέχει την στιγμή που θα φεύγει το εκάστοτε SMS ώστε να ελέγχει αν ισχύουν οι προϋποθέσεις λίγα δευτερόλεπτα πριν φύγει το SMS.
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καιρό τώρα υπήρχε στα συμβόλαια, πιθανότατα στο μέλλον θα καταργηθεί η παλιά έκδοση.

 

Α οκ δεν το γνωριζα, γιατί έχω μονο καρτοκινητο και τωρα διαπίστωσα την αλλαγή. Ωραία εμφάνιση η desktop και παίζει ωραία και από mobile browser.

Link to comment
Share on other sites

Πήγε μέχρι 25 του Μήνα..Μπράβο ρε Vodafone.Αυτο το μήνα ήσουν εξαιρετική :thanks:8sNFJIH.jpg :p
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να το κάνει μόνιμο πακετο

 

Θα συμφωνήσω!Προσωπικα δεν εχω wifi σπίτι.Μέ εξυπηρετεί πάρα πολύ καί όχι μόνο εμένα βέβαια!! :up:

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν εμφανίζονται τα φοιτητικά πακέτα προς ενεργοποίηση στο myvodafone στο vodafone.gr, πριν αλλάξει η εμφάνιση μπορούσες.
Link to comment
Share on other sites

Από το My Vodafone App ενεργοποιούνται κανονικά, μάλλον θα εμφανιστούν και στο νέο site.

Για την ώρα δεν σου εμφανίζει επιστροφή στη παλιά έκδοση; Από εκεί μπορείς κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Από το My Vodafone App ενεργοποιούνται κανονικά, μάλλον θα εμφανιστούν και στο νέο site.

Για την ώρα δεν σου εμφανίζει επιστροφή στη παλιά έκδοση; Από εκεί μπορείς κανονικά.

 

Ναι μου το εμφανίζει, απλά το ανέφερα ως παρατήρηση. Το γύρισα και την επόμενη φορά που ξαναμπήκα από τον υπολογιστή ήταν πάλι στην νέα εμφάνιση.

Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που μπαίνεις πρέπει να το πατάς, είναι συντόμευση που σε πηγαίνει στη παλιά έκδοση. Πιθανότατα όπως εγινε και με τη σταθερή, σε λίγο καιρό θα την καταργήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα ;)

Να ρωτήσω, θέλω να έρθω από Wind καρτοσυμβόλαιο σε CU. Θα πήγαινα σε Q θεωρώντας ότι είναι πιο εύκολο αλλά ζητάνε καταχρηστικά 30 ευρώ (ενώ δεν είναι στους όρους λήξης του συμβολαίου)... Ό,τι να'ναι. Ευκαιρία λοιπόν για εξερεύνηση και η CU φαίνεται καλή φάση.

 

Ρώτησα στην vodafone και μού είπαν 12 ευρώ που μένουν στην κάρτα για την φορητότητα. Ερώτηση, το cu έχει countdown offers (στυλ 2 φορές την εβδομάδα κάποια δυνατά πακετάκια στυλ 3~4 ευρώ) ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...