Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ όλους σας, το τσίμπησα κι εγώ για την μικρή μου κόρη. Μια χαρά!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακόμη είναι.

 

κανονικά υπάρχει και στα πακέτα,από τις προσφορές δεν μπορείς να το ενεργοποιήσεις,ενώ με άφησε την πρώτη φορά μετά δεν με άφηνε να το ενεργοποιησω

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

streaming από hot spot σε ultra hd tv, netflix:

που δεν ανεβάζει πάνω απο 480,λέμε τωρα

 

714ff4cc8b5e5c81255161eae5c5713d.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μιας και εδώ είναι θέμα για το cu, σου απάντησα στο θέμα για το δίκτυο

Αναλογικά 11,25€/μηνα. Καθόλου άσχημα για απεριόριστο ιντερνετ χωρίς κόφτη.

Αλλη μια εξαιρετική προσφορά από την vodafone. Βέβαια μέχρι στιγμής λέει ημερομηνία λήξης 15/2 αλλά μακάρι να πάει μέχρι 15/12 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που δεν θέλει να μιλάει καθόλου και θέλει να διατηρεί ένα νούμερο με ελάχιστο κόστος, υπάρχει και το cosmote mobile basic. Νομίζω βγαίνει γύρω στα 4,90 το μήνα τελική τιμή με τους φόρους. Εγώ έχω ένα τέτοιο νούμερο και επειδή το έχω συνδεδεμένο με την πιστωτική κάρτα της Cosmote, έχω τέτοια έκπτωση που υπερκαλύπτω αυτό το ποσό και κάνω και αγορές εφαρμογών και συνδρομών στο play store

'Ισως είναι μια λύση για κάποιον που δεν πολυψάχνεται. Εσένα σε συμφέρει λόγω της Cosmote World Mastercard, αλλά γενικότερα είναι πολύ πιο φθηνό αν έχεις καρτοκινητό Vodafone και το συντηρείς με CashBack ή έστω Wind F2G και το συντηρείς με πακέτα (€3) που επεκτείνουν την ημερομηνία λήξης.

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα γιατί δεν μου το βγάζει στην εφαρμογή απλού vodafone καρτοκινητου;

 

είναι ακόμα

Απεριόριστα Data με 1,50€ για 4 ημέρες

Tell me more!

Η προσφορά έχει ισχύ για 4 μέρες από την ενεργοποίησή της και μπορεί να ενεργοποιηθεί μέχρι 15/02.

Η προσφορά ενεργοποιείται μόνο μέσω My CU App, My Vodafone App, vodafonecu.gr, Vodafone.gr

Σε περίπτωση που έχεις υπολειπόμενα δεδομένα από άλλα πακέτα, προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα MB της προσφοράς.

Η προσφορά μπορεί να ενεργοποιηθεί πολλαπλές φορές ανά συνδρομητη

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλέπω κατάργησαν από τα πακέτα το international με τα 7 ευρώ μας πάνε στα ακριβά πακέτα των 10 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλέπω κατάργησαν από τα πακέτα το international με τα 7 ευρώ μας πάνε στα ακριβά πακέτα των 10 ευρώ

 

Oχι ρε γμτ!!!Και είχα βολευτεί με το 7,06 με τα 200 προς Ελλάδα και προς ΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κάποιος για την double sim δυνατότητα, επικοινώνησα με τμήμα εξυπηρέτησης, λίγες πληροφορίες και να περάσω από κατάστημα για να ενημερωθώ πλήρως...

Mε ενδιαφέρει κυρίως για data στην δεύτερη sim.

Και κάτι άλλο, την sim του cu αν την τοποθετήσουμε σε εξωτερικό modem θα δουλεύουν τα data?

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

Η εναλλαγή μεταξύ των δύο sims δεν έχω καταλάβει πώς γίνεται και δεν μπόρεσα να βρω περισσότερες πληροφορίες.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλέπω κατάργησαν από τα πακέτα το international με τα 7 ευρώ μας πάνε στα ακριβά πακέτα των 10 ευρώ

 

ενα σπρωξιμο πιο κοντα στους ανταγωνιστες... μεγαλο foul η καταργηση

Link to comment
Share on other sites

Πωπω λουκουμι μας εκατσε η προσφορα με τα απεριοριστα data για 4 μερες με 1,5 ευρώ!!
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Η εναλλαγή μεταξύ των δύο sims δεν έχω καταλάβει πώς γίνεται και δεν μπόρεσα να βρω περισσότερες πληροφορίες.

Κλείνεις τη μια και ανοίγεις την άλλη. Αν μείνουν και οι δυο ανοιχτές, υπολειτουργεί το σύστημα και κλήσεις λαμβάνει αυτή που έκανε τη τελευταία κίνηση (κλήση ή μήνυμα).

Link to comment
Share on other sites

ενα σπρωξιμο πιο κοντα στους ανταγωνιστες... μεγαλο foul η καταργηση

 

Πάντως καλώντας το 1252 και επιλογή 3 και μετά 5 και μετά 0 το λέει κανονικά το πακέτο και πατώντας το 9 λέει πληροφορίες για το talk abroad. Και δίνει την δυνατότητα ενεργοποίησης πατώντας το 1 κανονικά. Πάντως για δοκιμάστε να στείλετε με SMS 22 στο 1252 να δείτε άμα ενεργόπόιειτε το πακέτο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ελπίζουμε να κρατήσει τουλάχιστον 3 μήνες και παραπάνω που είναι η προσφορά για 5g συσκευές

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως την ενεργοποίησα την προσφορά για τα απεριόριστα GB για 3 μήνες μέσω του My Vodafone app. Την είχε σαν μηδενικό πακέτο στα πακέτα ίντερνετ της εφαρμογής. Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι έχω συσκευή 5G βέβαια. Πάντως εδώ Κρήτη 5G δεν έχουμε δει ακόμα...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Πάντως καλώντας το 1252 και επιλογή 3 και μετά 5 και μετά 0 το λέει κανονικά το πακέτο και πατώντας το 9 λέει πληροφορίες για το talk abroad. Και δίνει την δυνατότητα ενεργοποίησης πατώντας το 1 κανονικά. Πάντως για δοκιμάστε να στείλετε με SMS 22 στο 1252 να δείτε άμα ενεργόπόιειτε το πακέτο.

Ευχαριστουμε. Πολυ χρησιμο ποστ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε. Πολυ χρησιμο ποστ.

 

@JOHNMEGARYTHMOS

 

ωραίος... :thanks:

 

τελικα καταφερατε να το ενεργοποιησετε το talk abroad με sms ή με κληση στο 1252 ; εγινε κανονικα η ενεργοποιηση; .

 

επισης αμα μπειτε στο my vodafone.gr και εισοδο στο my account με τους κωδικους που μπαινετε στο my cu .gr θα δειτε οτι υπαρχει κανονικα το πακετο talk abroad , εγω που το ενεργοποιω στα κινητα των γονιων μου το εμφανιζει κανονικα και εχει και την επιλογη να ενεργοποιησω επιπλεον πακετο .

 

Και κατι αλλο που παρατηρησα στο my account του vodafone.gr τα πακετα ομιλιας δεν εχουνε online bonus οπως στο vodafonecu.gr δηλαδη στα πακετο των 10, και 12 και 15 ευρω δινει online bonus 200mb ιντερνετ στο https://www.vodafonecu.gr/paketa/ ενω στο my account δεν το αναφερει καθολου .

στο my account του vodafone.gr

204.png

ενω στο vodafonecu.gr εμφανιζεται ετσι

211.png

 

212.png

209.png

206.png

210.png

Ενω στο πακετο με την αυτοματη ενεργοποιηση που το εχει ξεχωριστα που σε παρενθεση γραφει αυτοματη ενεργοποιηση γραφει για το bonus 60 λεπτα προς ολους λογω της αυτοματης ενεργοποιησης πακετου.

 

Eπισης στο νεο πακετο talk to all weekly με 3 ευρω 250 λεπτα προς ολους για 1 εβδομαδα στο vodafonecu.gr γραφει οτι δινει δωρο 60 λεπτα προς ολους για αυτοματη ενεργοποιηση ενω δεν υφισταται αυτο, ενω στο my account του vodafone.gr δεν αναγραφει κατι για αυτοματη ενεργοποιηση . Σε καθε περιπτωση οταν πατας ενεργοποιησε το δεν εχει επιλογη για ενεργοποιηση μια φορα ή αυτοματη, αρα ειναι ακυρο τελειως αυτο που γραφει.

214.png

213.png

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...