Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ έψαχνα να βρω τέτοια επιλογή και τελικά έκανα την αλλαγή του κωδικού από το vodafone.gr όπου για να μπω, έβαλα τον κωδικό που έβαζα στο app.

 

 

Έτσι το έκανα κι εγώ. Απλά μου φάνηκε περίεργο να μην μπορώ να βρω την επιλογή στο my Cy. Νόμιζα πως εγώ δεν μπορώ να την βρω. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Στην πόλη μου, δίνει η vodafone, ΝΕΟ αριθμό με 10€ για 6 μήνες και λέει, ΧΩΡΙΣ να ανανεώνεις έχεις κάθε μήνα 600' !!!

 

Το έχει πάρει κανείς ?

 

Υπάρχουν ψιλά γράμματα ?

Δεν το έχω φίλε μου αλλά από αυτό που γράφεις θα έχεις τους 6 πρώτους μήνες δώρο 600 λεπτά. Αυτό δε σημαίνει ότι δε θα χάσεις το χρηματικό υπόλοιπο σου στο δίμηνο ούτε ότι δε θα μπει φραγή στο τρίμηνο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, υπάρχει ένα καρτοπρόγραμμα Vodafone 25 κοντινού μου προσώπου που έληξε και κοιτάμε εναλλακτικές. Αρχικά κοιτάω για να μην φύγει από Vodafone και νομίζω ότι το CU καρτοκινητό ίσως συμφέρει.

 

Η έμφαση κλασσικά είναι στα MB και τα λεπτά προς όλους.

 

Θέλω να δω αν έχω καταλάβει καλά πως λειτουργεί η Cu. Διορθώστε με αν κάνω λάθος:

 

Αν γίνει μετατροπή σε CU:

 

Θα γίνεται Online ανανέωση κάθε μήνα 12ε.

Με αυτά θα ενεργοποιεί το CU Combo max(κόστος 10ε) και θα παίρνει για ένα μήνα:

300' προς CU

300' προς όλους

300 SMS/MMS προς CU

300 SMS προς όλους

400MB

100' προς όλους από bonus online ενεργοποίησης

 

Screenshot-10.png

+

100ΜΒ bonus online ανανέωσης

1200ΜΒ από το Shake

(Υπάρχει δώρο άλλο ένα shake=1200μβ ακόμα ή διαβάζω κάτι λάθος? )

 

Screenshot-12.png

Screenshot-11.png

 

Δηλαδή σύνολο 400' προς όλους και 1700ΜΒ(ή 2900μβ αν υπάρχει και άλλο shake) με 12ε το μήνα.

Τα λεπτα και ΜΒ που περισσεύουν μεταφέρονται στον επόμενο μήνα?

 

Λέω κάτι λάθος, αν όχι, υπάρχει κάτι καλύτερο σε vodafone?

 

Σωστά τα λες με τη μόνη διαφορά ότι το διπλό shake είναι αυτό με τα 1200 MB, το οποίο το παίρνεις με online ανανέωση. Το απλό shake είναι τα 600MB και τα παίρνεις με απλή ανανέωση.

 

Για το shake μπορείς να βάλεις και 10€ για να το πάρεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω φίλε μου αλλά από αυτό που γράφεις θα έχεις τους 6 πρώτους μήνες δώρο 600 λεπτά. Αυτό δε σημαίνει ότι δε θα χάσεις το χρηματικό υπόλοιπο σου στο δίμηνο ούτε ότι δε θα μπει φραγή στο τρίμηνο

 

Σωστα! Θα το ξαναρωτήσω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει ακούσει κάποιος για την προσφορά με τα 21GB να μας πει τι είναι; Ακούγεται πολύ δελεαστική αλλά δεν ρώτησα πληροφορίες στο κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ειναι συνδυαστικά με social/video pass και giga night πακέτο; μια τέτοια σιμ έχω πάρει απο πλατεία Αριστοτέλους στη Θεσσαλονίκη

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και πόσο πληρώνεις; Είδα το χαρτί σε ένα κατάστημα και με ενδιαφέρει αλλά δεν ρώτησα.
Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάμε για την ίδια προσφορά 13€ αρχική τιμή καρτας και για τους 3 πρώτους μήνες σου διπλασιάζει την πρωτη κάρτα που βάζεις. Έτσι με 12€ έχεις 22.68€ το μήνα και μπορείς να ενεργοποιείς περισσότερα πακετα. Αρχικά με το που ενεργοποιήθηκε η σιμ μέσα Απριλίου, ειχε μέσα 1€ υπολοιπο και ενεργοποιημένα τα πακέτα που ανεφερα.

Τα 12€ ή 10€ που βάζεις εσύ και μένουν μέσα πχ 10.71€ λήγουν κανονικά στο 2μηνο ενω τα έξτρα 12€ που έρχονται μετα απο λίγη ώρα που εβαλες την κάρτα, λήγουν σε ένα μήνα οπότε περιμένεις λίγη ώρα μετά την ανανέωση να έρθει το εξτρα ποσο και αγοραζεις τα πακέτα που θες. Δηλαδή τον 2ο μήνα μπορείς να ενεργοποιήσεις ότι πακέτο θέλεις εσύ με τα χρήματα αυτά Και όχι απαραίτητα αυτά που συμπληρώνουν τα 20 κάτι γίγα

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε και η κοπελα που τις πουλούσε, σε 3 μήνες ελα να πάρεις άλλη και αφησε τη αυτή να λήξει... Απλά πράγματα!!

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά για συνδρομητές Vodafone CU.

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/choose-promo/58f726e2c53e16cb0ae1ff4daeb942b5.jpg

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Για βουλγαρια τι ισχυει ρε παιδια σε ομιλια και mb? Αν ειμαι εκει για λιγες μερες χρησιμοποιω τα ενσωματωμενα?
Link to comment
Share on other sites

Στο νούμερό μου μου ήρθε την Παρασκευή η εξής προσφορά : "Ανανέωσε με 12€ και πάρε 2 Gb κτλ κτλ". Σήμερα μου ήρθε η ίδια προσφορά αλλά για ανανέωση από 15€. Τελικά τι από τα δύο ισχύει?

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Στο νούμερό μου μου ήρθε την Παρασκευή η εξής προσφορά : "Ανανέωσε με 12€ και πάρε 2 Gb κτλ κτλ". Σήμερα μου ήρθε η ίδια προσφορά αλλά για ανανέωση από 15€. Τελικά τι από τα δύο ισχύει?

 

Κάλεσε το 1252 και πάτα το 5. Εκεί θα ακούσεις αναλυτικά όλες τις διαθέσιμες προσφορές για τον αριθμό σου.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσε το 1252 και πάτα το 5. Εκεί θα ακούσεις αναλυτικά όλες τις διαθέσιμες προσφορές για τον αριθμό σου.

 

Μήπως είναι άλλος ο αριθμός; Όταν πατάω το 5 μου λέει «κάτι πήγε στραβά»

Edited by Vasileios

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι άλλος ο αριθμός; Όταν πατάω το 5 μου λέει «κάτι πήγε στραβά»

 

Όχι αυτός είναι. Μήπως έχουν λήξει οι προσφορές; Δοκίμασε να στείλεις γραπτό μήνυμα Ρ στο 1252.

 

Ειδάλλως επικοινώνησε αύριο με την εξυπηρέτηση πελατών μέσω chat, στο vodafonecu.gr και εκεί θα σε διαφωτίσουν πλήρως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αγορασα τα 5gb με 1 ευρω. Ξερετε τι ισχυει με πολιτικη ορθης χρησης;

 

Νομίζω είναι 3GB/μέρα και η φυσιολογική ταχύτητα επανέρχεται από τα ξημερώματα και μετά.

 

Ας επιβεβαιώσει ή ας διορθώσει κάποιος.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι άλλος ο αριθμός; Όταν πατάω το 5 μου λέει «κάτι πήγε στραβά»

 

Δοκίμασε το μηδέν

Link to comment
Share on other sites

Όχι αυτός είναι. Μήπως έχουν λήξει οι προσφορές; Δοκίμασε να στείλεις γραπτό μήνυμα Ρ στο 1252.

 

Ειδάλλως επικοινώνησε αύριο με την εξυπηρέτηση πελατών μέσω chat, στο vodafonecu.gr και εκεί θα σε διαφωτίσουν πλήρως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Νομίζω είναι 3GB/μέρα και η φυσιολογική ταχύτητα επανέρχεται από τα ξημερώματα και μετά.

 

Ας επιβεβαιώσει ή ας διορθώσει κάποιος.

 

Έτσι ακριβώς είναι φίλε μου! 3GB την ημέρα πολιτική ορθής χρήσης και μετά δεν έχεις ίντερνετ πρακτικά μέχρι τις 04:00 τα ξημερώματα της επόμενης μέρας.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι άλλος ο αριθμός; Όταν πατάω το 5 μου λέει «κάτι πήγε στραβά»

Όχι αυτός είναι. Μήπως έχουν λήξει οι προσφορές; Δοκίμασε να στείλεις γραπτό μήνυμα Ρ στο 1252.

 

Ειδάλλως επικοινώνησε αύριο με την εξυπηρέτηση πελατών μέσω chat, στο vodafonecu.gr και εκεί θα σε διαφωτίσουν πλήρως.

Eγώ θα σου έλεγα καλύτερα να δεις ως ποια ημέρα μπορείς να ενεργοποιήσεις την κάθε προσφορά (γιατί μπορεί να ισχύουν και οι 2 ταυτόχρονα). Τις προσφορές από ανανέωση πολλές φορές δεν τις λένε στο 1252.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το myaccount, υπάρχει άλλος τρόπος ηλεκτρονικής ανανέωσης υπολοίπου σε καρτοκινητό vodafone; (πχ μέσω ebanking κάποιας τράπεζας, ή ο,τιδήποτε δεν απαιτεί είσοδο στο myaccount)

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζεις μία κάρτα από περίπτερο ή από το http://www.viva.gr/mobilerefill και καλείς το 1254 από οποιοδήποτε κινητό vodafone

H αγορά από viva την πρώτη φορά καθυστερεί.,

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και μέσω ebanking Πειραιώς (ελάχιστη ανανέωση 12€).

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το myaccount, υπάρχει άλλος τρόπος ηλεκτρονικής ανανέωσης υπολοίπου σε καρτοκινητό vodafone; (πχ μέσω ebanking κάποιας τράπεζας, ή ο,τιδήποτε δεν απαιτεί είσοδο στο myaccount)

Επίσης υπάρχει η δυνατότητα για ανανέωση από ατμ και από σούπερ μάρκετ my market και στο lidl εκτός από κάρτα από το περίπτερο

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Για τρόπους ηλεκτρονικής ανανέωσης ρώτησε ο φίλος...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...