Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα που κοίταγα τι προσφορές έχει στο CU για να κάνω μετατροπή από Καρτοκινητό voda

μου είπαν από το chat οτι για online ανανέωση 10e έχω ταυτόχρονα και τα 3 παρακάτω Bonus:

 

1) 100 λεπτα προς όλους

2) 120 λεπτα προς Vodafone ή 500MB για 30 ημέρες

3) 500ΜΒ για 15 ημέρες

 

Μου φαίνεται κάπως περίεργο να έχουν και τα 3 bonus και μάλιστα να μην τα αναφέρουν στο ίδιο σημείο

στο site και τα 3, αλλά σε διαφορετικά σημεία το καθένα.

 

Μπορεί κάποιος που ειναι ήδη CU και έκανε πρόσφατα ανανέωση να το επιβεβαιώσει?

Link to comment
Share on other sites

Το 1 πρώτη φορά το ακούω και εγώ. Και δεν φαίνεται να πολυ συμφέρει γιατί θα έχει ελάχιστη διάρκεια κλήσεις 3 λεπτών.
Link to comment
Share on other sites

Το 1 πρώτη φορά το ακούω και εγώ. Και δεν φαίνεται να πολυ συμφέρει γιατί θα έχει ελάχιστη διάρκεια κλήσεις 3 λεπτών.

μάλλον εννοούν τα 100' προς όλους που δίνουν με ον λαιν ενεργοποίηση σε κάποια πακέτα

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα που κοίταγα τι προσφορές έχει στο CU για να κάνω μετατροπή από Καρτοκινητό voda

μου είπαν από το chat οτι για online ανανέωση 10e έχω ταυτόχρονα και τα 3 παρακάτω Bonus:

 

1) 100 λεπτα προς όλους

2) 120 λεπτα προς Vodafone ή 500MB για 30 ημέρες

3) 500ΜΒ για 15 ημέρες

 

Μου φαίνεται κάπως περίεργο να έχουν και τα 3 bonus και μάλιστα να μην τα αναφέρουν στο ίδιο σημείο

στο site και τα 3, αλλά σε διαφορετικά σημεία το καθένα.

 

Μπορεί κάποιος που ειναι ήδη CU και έκανε πρόσφατα ανανέωση να το επιβεβαιώσει?

 

Λοιπον,εκανα σημερα ανανεωση 10€.

1)Τα 100' προς ολους ειναι για τους πρωτους 3 μηνες,το ειχα και εγω επειδη πηρα νεο νουμερο cu περυσι και μου εδινε τα 100'

2)Ειναι το Just surf Bonus,σε ανανεωση 20€ και πανω γινεται 1GB ή 240' προς Vodafone και 60MB.Το Bonus μεταφερεται στον επομενο μηνα με νεα ανανεωση αν σου μεινουν τα 500MB.

3)Ισχυει στην 1η ανανεωση του μηνα απο 10€ και πανω μονο online.

Ισχυε και στα καταστηματα αλλα απο 20/3 δινουν 600Mb για 15 μερες με ανανεωση 12€ εως 14,99€,900MB για 15 μερες απο 15€ εως 19,99€ και 1,2GB για 15 μερες απο 20€ και πανω.

Για πακετο,προτεινω CU Combo 600 με 8,5€ οπου εχεις 300' και 300 sms προς CU,300' και 300 sms προς ολους και 200MB.Και Online Bonus 100' προς ολους.

Αλλιως το CU Talk To All με 7€ οπου εχεις 300' προς ολους και 300' προς CU.Και Online Bonus 100' προς ολους.

Επισης μην ξεχνας καθε πεμπτη με sms στο 54646 ή μεσα απο το MyCU App οι 1+1 προσφορες ειναι δωρεαν.Δηλαδη δεν χρεωνεσαι τα 0,20€ ανα sms.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

μάλλον εννοούν τα 100' προς όλους που δίνουν με ον λαιν ενεργοποίηση σε κάποια πακέτα
Αυτό.........
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παιδιά τώρα είναι προτιμότερο να κανείς ανανέωση από online παρά από κατάστημα; Εγώ που θέλω να βαλω περίπου 14 ευρώ ποιον τρόπο να χρησιμοποιώ;
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή παιδιά τώρα είναι προτιμότερο να κανείς ανανέωση από online παρά από κατάστημα; Εγώ που θέλω να βαλω περίπου 14 ευρώ ποιον τρόπο να χρησιμοποιώ;

Πιστωτική/χρεωστική/PayPal 15 ευρώ και συμφέρει οπωσδήποτε

Link to comment
Share on other sites

Πιστωτική/χρεωστική/PayPal 15 ευρώ και συμφέρει οπωσδήποτε

 

Συμφωνω,για τα Bonus ομως τι γινεται; Παιρνεις τα 900ΜΒ που ισχουν στο καταστημα και τα 500Mb με την 1η ανανεωση του μηνα;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω,για τα Bonus ομως τι γινεται; Παιρνεις τα 900ΜΒ που ισχουν στο καταστημα και τα 500Mb με την 1η ανανεωση του μηνα;

500MB πρώτη ανανέωση (15 ημέρες)

500MB Just surf bonus (30 ημέρες)

Link to comment
Share on other sites

Σε cu, υπάρχει κάποιος τρόπος να ακούσω τα μηνύματα που μου έχουν αφήσει στον τηλεφωνητή μου χωρίς να χρεωθώ; Πχ μπορώ να καλέσω από άλλο σταθερό ή κινητό χρησιμοποιώντας τα πακέτα που έχω προς κινητά;

Επίσης, πώς μπορώ να απενεργοποιήσω εντελώς τον τηλεφωνητή μου;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το πακέτο cu talk a lot 600 καταργήθηκε;

 

Καλημέρα,

 

Ναι έχει καταργηθεί.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

εάν ενεργοποιήσεις το ίδιο πακέτο πριν την λήξη του πρώτου πακέτου τότε ναι αθροιζονται ! αλλιώς άμα ενεργοποιήσεις ένα άλλο πακέτο, τότε το online bonus των λεπτών ομιλίας αθροιζεται με το νέο

 

Στο site αναφέρει ότι δεν αθροίζονται αλλά χανονται. Μόνο το online bonus αθροίζεται

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο περίεργος ο τρόπος που το γράφει στο site. Συγκεκριμένα λέει ότι αν λήξει χάνονται.

Όμως δεν λήγει το πακέτο αν το ξανα-αγοράσεις .Όλα τα Υπόλοιπα ενώνονται και λήγουν ένα μήνα μετά.

Link to comment
Share on other sites

Στο chat που ρώτησα μου είπαν πως δεν υπάρχει πακέτο ομιλίας που να μεταφέρονται τα λεπτά του
Link to comment
Share on other sites

Στο chat που ρώτησα μου είπαν πως δεν υπάρχει πακέτο ομιλίας που να μεταφέρονται τα λεπτά του

 

Εμένα πάλι άλλες φορές μου είπανε πως μεταφέρονται, εφόσον ενεργοποιηθεί ίδιο πακέτο πριν τη λήξη του.

 

Επίσημα δεν λέει πουθενά πως μεταφέρονται, άτυπα μεταφέρονται.

 

Άλλα λένε χθες, άλλα σήμερα, άλλα αύριο και άλλα μεθαύριο. Όσο πάει και χειροτερεύει η Vodafone σε συγκεκριμένους τομείς.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Στο chat που ρώτησα μου είπαν πως δεν υπάρχει πακέτο ομιλίας που να μεταφέρονται τα λεπτά του

 

Εμένα με πήραν χθες μόνοι τους από το τμήμα των φοιτητικών του CU για να με ρωτήσουν αν είναι όλα καλά κι άμα ξέρω τα πακέτα (μετά από 4+ χρόνια που το έχω :lol: ) και μου είπαν ότι και στα φοιτητικά και στα απλά πακέτα, αν βάλω το ακριβώς ίδιο πριν τη λήξη μεταφέρονται όλα (και λεπτά ομιλίας & mb)

 

Οπότε, για να μου αναφέρουν και τα "κανονικά" πακέτα, υποτίθεται ότι το ίδιο γίνεται σε όλα τα CU

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω πολλα λεπτα προς ολους απο "προσφορα μονο για σενα" πως γινεται να τα μεταφερω για να μην ληξουν?

 

αν αγορασω πακετο με λετα προς ολους θα τα προσθεσει?

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν αγοράσεις ξανά την προσφορά μόνο για σένα ,αν είναι διαθέσιμη.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω πολλα λεπτα προς ολους απο "προσφορα μονο για σενα" πως γινεται να τα μεταφερω για να μην ληξουν?

 

αν αγορασω πακετο με λετα προς ολους θα τα προσθεσει?

 

συνήθως η προσφορά μόνο για εσένα είναι διαθέσιμη πάντα στα πακέτα που ενεργοποιείς μέσω ίντερνετ. και συνήθως δεν σταματάει και αφορά μόνο το Vodafone CU site στο Vodafone.gr δεν υπάρχει. οπότε ενεργοποίησε το ίδιο ακριβώς πακέτο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Γράφω εδώ μια και αυτό που αναφέρω διαπιστώθηκε μετά από κλήσεις σε cu αλλά μπορεί να αφορά γενικά Vodafone.

Αν δεν είναι στο σωστό μέρος ας μεταφερθεί.

Καλώ απο what's up σε cu το οποίο ήταν απενεργοποιημενο. Δοκιμάζω αργότερα το ίδιο. Τυχαία διαπιστώνω αφαίρεση ποσού. Ξαναδοκιμαζω κι άλλη μείωση του ποσού. Σύνολο περίπου 3 κάτι ευρώ. Δεν υπήρχε τηλεφωνητής αλλα μόνο το.....απενεργοποιημενο δοκιμάστε αργότερα κλπ.

Δοκιμάζω απο άλλο νούμερο ,wind συμβολαιο, σε άλλο cu του γιου μου που του είπα να το απενεργοποιήσει. Το αποτέλεσμα ήταν να αφαιρεθεί χρόνος ομιλίας απο το πακέτο, άρα υπάρχει κι εδω χρέωση. Έχει συμβεί σε άλλους; Ειναι δυνατόν να χρεωνεσαι καλώντας σε νούμερο που ειναι απενεργοποιημενο και χωρίς την ύπαρξη τηλεφωνητή;

Επιπλέον έγινε δοκιμή καλώντας απενεργοποιημενα τηλεφωνα wind και cosmote . Όλα κανονικά.

Δεν υπηρχε καμιά χρέωση.

Τι συμβαίνει;

Edited by np60s
Link to comment
Share on other sites

συνήθως η προσφορά μόνο για εσένα είναι διαθέσιμη πάντα στα πακέτα που ενεργοποιείς μέσω ίντερνετ. και συνήθως δεν σταματάει και αφορά μόνο το Vodafone CU site στο Vodafone.gr δεν υπάρχει. οπότε ενεργοποίησε το ίδιο ακριβώς πακέτο.

 

Μου στείλανε άλλη που δεν έχει λεπτά και η παλιά δεν υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...