Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπόν έχουμε και λέμε:με εξαργύρωση 1€ που ειχα, στρογγυλό,ανανεώθηκε ο χρόνος ομιλίας σε 2/3/18 από 25/2/18

εφόσον λοιπόν αγοράζουμε και πακέτα θαρρώ πως είμαστε κομπλέ και ευχαριστημένοι

αυτό που δεν ξέρω ακόμα αν με 10€ παίρνουμε και τα bonus

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

61114bdca7bfd4ca0f7075063f48ab55.jpg

 

Μόνο 4gb έφαγα ντροπή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

NOKIA 5800,HTC HD2,SAMSUNG GALAXY Ace, Samsung GALAXY NOTE 2,

LG G2 μπράβο στην lg για το δώρο που μου έκανε...:D

Iphone 5c, Iphone 6,Iphone 7 plus,Xiaomi mi 8 lite,Xiaomi redmi note 9s

Link to comment
Share on other sites

61114bdca7bfd4ca0f7075063f48ab55.jpg

 

Μόνο 4gb έφαγα ντροπή

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Εγω μονο 3,5GB σε απλο cu...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά την έκπτωση μέσω CU around στο efood, βλέπω ότι μέσα στην εφαρμογή CU γράφει ότι η έκπτωση είναι 20% και στην εφαρμογή της Vodafone γράφει 10%. Έβγαλα κωδικό από το CU και ενώ έγραφε ότι θα έχω έκπτωση 20%, μόλις έκανα την εξαργύρωση πήρα μόνο 10%. Ότι να 'ναι
Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά την έκπτωση μέσω CU around στο efood, βλέπω ότι μέσα στην εφαρμογή CU γράφει ότι η έκπτωση είναι 20% και στην εφαρμογή της Vodafone γράφει 10%. Έβγαλα κωδικό από το CU και ενώ έγραφε ότι θα έχω έκπτωση 20%, μόλις έκανα την εξαργύρωση πήρα μόνο 10%. Ότι να 'ναι
Έγινε ακριβώς το αντίθετο χθες! Έχω όντως Cu , έβγαλα κωδικό από το Vodafone και πήρα 20%...

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Έγινε ακριβώς το αντίθετο χθες! Έχω όντως Cu , έβγαλα κωδικό από το Vodafone και πήρα 20%...

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Χαχαχαχα. Ότι να 'ναι πραγματικά. Την επόμενη φορά θα το δοκιμάσω έτσι και εγώ
Link to comment
Share on other sites

Σε ότι αφορά την έκπτωση μέσω CU around στο efood, βλέπω ότι μέσα στην εφαρμογή CU γράφει ότι η έκπτωση είναι 20% και στην εφαρμογή της Vodafone γράφει 10%. Έβγαλα κωδικό από το CU και ενώ έγραφε ότι θα έχω έκπτωση 20%, μόλις έκανα την εξαργύρωση πήρα μόνο 10%. Ότι να 'ναι

 

Κάτι παίζει με το σύστημα τους. Εγώ τις προάλλες πήρα κωδικό για 1+1 στα Μικέλ, τον εξαργύρωσα και ΔΕΝ με χρέωσε τα 0.20 λεπτά! Τι να πεις.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι παίζει με το σύστημα τους. Εγώ τις προάλλες πήρα κωδικό για 1+1 στα Μικέλ, τον εξαργύρωσα και ΔΕΝ με χρέωσε τα 0.20 λεπτά! Τι να πεις.
Όντως. Μου έχει συμβεί και εμένα στο παρελθόν να μην με χρεώσει τα 20 λεπτά αλλά νόμιζα ότι έκανα λάθος. Έχει συμβεί και σε άλλους τελικά
Link to comment
Share on other sites

μέσα από την εφαρμογή δεν σε χρεώνει για κωδικούς 1+1.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Όντως. Μου έχει συμβεί και εμένα στο παρελθόν να μην με χρεώσει τα 20 λεπτά αλλά νόμιζα ότι έκανα λάθος. Έχει συμβεί και σε άλλους τελικά

 

Εμένα μου "συμβαίνει" διαρκώς:

Εδώ κι πολλούς μήνες και με 0€ υπόλοιπο!!

 

μέσα από την εφαρμογή δεν σε χρεώνει για κωδικούς 1+1.
Link to comment
Share on other sites

μέσα από την εφαρμογή δεν σε χρεώνει για κωδικούς 1+1.

 

Το τελευταίο 2 μηνο έχω παρατηρήσει πως όχι και μάλλον έτσι θα παραμείνει! :)

Link to comment
Share on other sites

Στο CashBack, αυτή τη φορά δεν "ενόχλησα" με mail (όπως μου είπε η μοναδική υπάλληλος στο support του pockee ότι είναι ο μόνος τρόπος επικοινωνίας και όχι με τηλέφωνο, αλλά έτσι κι αλλιώς σε γενικές ερωτήσεις όπως: "Γιατί ενώ έχει το {κάποιο} προϊόν, δεν το έχουν αυτή τη περίοδο σε κανένα supermarket πχ Βασιλόπουλος" δεν απαντά ποτέ)

και καταχώρησα την απόδειξη και περιμένω:

 

Έχουν περάσει >24 ώρες και η απόδειξη είναι ακόμα στο "Τις επεξεργαζόμαστε".

 

Άρα δεν ισχύει ό,τι έγραψα σε προηγούμενο post μου ότι η "Επιβεβαίωση" γίνεται σε 24 ώρες. ΑΝ δεν τους "ενοχλήσουμε" (τη μοναδική κυρία στο support, δλδ).

 

Ακόμα από 30/11 την Πέμπτη καταχώρηση απόδειξης

Και είναι στο "Τις επεξεργαζόμαστε".

 

Πολύ πιθανό να μη μετράνε αποδείξεις που πρέπει/ καθυστερήσει να αθροιστεί το € της σε επόμενο μήνα (πια Δεκέμβρη)

παρότι έχουν καταχωρηθεί από το χρήστη εγκαίρως,

ΑΝ πια το προϊόν δεν είναι μέσα σε όσα έχουν επιστροφή με το νέο μήνα.

ΠΡΟΣΕΞΤΕ το.

 

Θα έχω νεότερα αύριο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η επιστροφή χρημάτων αγοράζοντας από σουπερ μαρκετ αξίζει, ή πρέπει να κάνεις πολλές αγορες; Για να κερδίσω π.χ. 5 ευρω επιστροφη, ποσα χρηματα αγορων πρεπει να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η επιστροφή χρημάτων αγοράζοντας από σουπερ μαρκετ αξίζει, ή πρέπει να κάνεις πολλές αγορες; Για να κερδίσω π.χ. 5 ευρω επιστροφη, ποσα χρηματα αγορων πρεπει να κανω;

Και με ένα προϊόν μπορείς να έχεις € πίσω ανά απόδειξη.

Δες εδώ: https://pockee.com/app/products/category/158?retailer=1&filter=coupons&page=4&append=true Τα ίδια με το pockee είναι (και η ίδια υπηρεσία στη Vodafone, με την ίδια και μόνο 1 υπάλληλο στο support).

Κατά μέσο όρο στο 10-20% επιστροφή "κινούνται"...Πχ αγοράζεις κάτι (που ΟΛΑ τα supermarkets σχεδόν έχουν στην ίδια τιμή ΕΚΤΟΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ που έτσι κι αλλιώς θα αγόραζες ΑΝ το επιθυμούσες) που έχει 5€ και σου βάζει πίσω 0,5€ ως 1€ ανάλογα.

 

ΑΠΛΑ: Είναι κίνητρο αντί για κοτόπουλο Νιτσιάκος (που έπαιρνες ως τώρα) να πάρεις Μιμίκος πχ που έχει αυτή την επιστροφή, αρκεί να μπεις στον κόπο να καταχωρείς αποδείξεις.

Κάθε 1η μηνός αλλάζουν πολλά προϊόντα (ΟΧΙ ΟΛΑ): Άλλα "βγαίνουν", άλλα "μπαίνουν".

 

Πολλά μπορεί να μην τα βρεις παρότι τα έχει το site. Όπως αυτό: {2,25€ το ένα το βρήκα σε "τίμιο" supermarket που δεν ανοίγει τις Κυριακές πχ....Οπότε σκέψου....}

Screenshot_2017_11_24_23_27_22_1.png

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... μόνο σε εμένα έχει ανύπαρκτο ρυθμό ανανέωσης των υπολειπόμενων mb και λεπτών ομιλίας η εφαρμογή myCU ακόμα και αν βάζω ελάχιστο ρυθμό ανανέωσης την μισή ώρα;

 

Υπόψιν ότι και το sms Υ στο 1252 μια από τα ίδια πράττει.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... μόνο σε εμένα έχει ανύπαρκτο ρυθμό ανανέωσης των υπολειπόμενων mb και λεπτών ομιλίας η εφαρμογή myCU ακόμα και αν βάζω ελάχιστο ρυθμό ανανέωσης την μισή ώρα;

 

Υπόψιν ότι και το sms Υ στο 1252 μια από τα ίδια πράττει.

 

Αφού μόλις έληξε το free ΠΣΚ με 3GB και δεν τα κατέγραφε και δεν τα ξεπέρασες (max ανά μέρα, μετά μπλόκο στη Voda και θα το καταλάβαινες με sms περί 04:00 επαναφοράς):

Πώς θες να μην έμεινες "στάσιμος" χτες κ προχθές;

 

Μόλις έληξε.

Ξανακοίτα το αύριο και πες μας....Χα χα: Είναι κ πολλά!!! Για σένα....

 

Υ.Γ.>: Με τους ρυθμούς που πας (αυτό το ΣΚ) , δε βλέπω να συνεχίζεις το dataβρόχθισμα ως την επόμενη Δευτέρα: ΔΕ θα προκάνεις να τα "φας".....

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Και με ένα προϊόν μπορείς να έχεις € πίσω ανά απόδειξη.

Δες εδώ: https://pockee.com/app/products/category/158?retailer=1&filter=coupons&page=4&append=true Τα ίδια με το pockee είναι (και η ίδια υπηρεσία στη Vodafone, με την ίδια και μόνο 1 υπάλληλο στο support).

Κατά μέσο όρο στο 10-20% επιστροφή "κινούνται"...Πχ αγοράζεις κάτι (που ΟΛΑ τα supermarkets σχεδόν έχουν στην ίδια τιμή ΕΚΤΟΣ ΕΞΑΙΡΕΣΕΩΝ που έτσι κι αλλιώς θα αγόραζες ΑΝ το επιθυμούσες) που έχει 5€ και σου βάζει πίσω 0,5€ ως 1€ ανάλογα.

 

ΑΠΛΑ: Είναι κίνητρο αντί για κοτόπουλο Νιτσιάκος (που έπαιρνες ως τώρα) να πάρεις Μιμίκος πχ που έχει αυτή την επιστροφή, αρκεί να μπεις στον κόπο να καταχωρείς αποδείξεις.

Κάθε 1η μηνός αλλάζουν πολλά προϊόντα (ΟΧΙ ΟΛΑ): Άλλα "βγαίνουν", άλλα "μπαίνουν".

 

Πολλά μπορεί να μην τα βρεις παρότι τα έχει το site. Όπως αυτό: {2,25€ το ένα το βρήκα σε "τίμιο" supermarket που δεν ανοίγει τις Κυριακές πχ....Οπότε σκέψου....}

Screenshot_2017_11_24_23_27_22_1.png

 

Εν π.χ. κερδισω 0,50 μπορω να το βαλω σε χρονο ομιλιας και να ανανεωθει το 3μηνο;

Link to comment
Share on other sites

Εν π.χ. κερδισω 0,50 μπορω να το βαλω σε χρονο ομιλιας και να ανανεωθει το 3μηνο;

 

Απ'ό,τι μας λέει συμφορουμίτης και με 1€ εξαργύρωση ανανεώνεται το 3μηνο (Αφού μπεις στον κόπο να κάνεις όλα αυτά, βέβαια: Καταχώρηση απόδειξης κ πιθανή επικοινωνία με τη μοναδική υπάλληλο στο support του pockee). Προς το παρόν. Δλδ ΑΝ είχες πχ 4€ ως 5/12/2017 και σήμερα εξαργυρώσεις 1€ από το CashBack, θα έχεις αμέσως μετά την εξαργύρωση 5€ ως 4/3/2018.

 

Ακέραιο ποσό € εξαργυρώνεται ΜΟΝΟ. Δλδ 1€, 2€, 3€,....10€, 15€ κλπ. Ακόμα κι αν έχεις προς εξαργύρωση πχ 3,45€, τα 3€ θα μπουν στην "κάρτα" σου/υπόλοιπο και θα προστεθούν με τα προηγούμενα € σου και θα ανανεώσουν το 3μηνο...ΠΟΛΥ καλό αυτό:

 

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ πόσο θα κρατήσει.....:)

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Εαν ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης υπολοίπου ακομη κ με 1 ευρω απο μπονους αγορων, αυτό είναι πολύ καλό για κάποιον που θέλει να συντηρεί δωρεάν το νούμερο του. Αψογο!
Link to comment
Share on other sites

Εαν ανανεώνεται η ημερομηνία λήξης υπολοίπου ακομη κ με 1 ευρω απο μπονους αγορων, αυτό είναι πολύ καλό για κάποιον που θέλει να συντηρεί δωρεάν το νούμερο του. Αψογο!

.......................

 

ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ πόσο θα κρατήσει.....:)

Link to comment
Share on other sites

Ποιό app κατεβάζω;

 

Edit: κατεβασα το αππ κ για εξαργυρωση εχει 2 επιλογες, τραπεζικο λογαριασμο και paypal.

Edited by Allare
Link to comment
Share on other sites

Αφού μόλις έληξε το free ΠΣΚ με 3GB και δεν τα κατέγραφε και δεν τα ξεπέρασες (max ανά μέρα, μετά μπλόκο στη Voda και θα το καταλάβαινες με sms περί 04:00 επαναφοράς):

Πώς θες να μην έμεινες "στάσιμος" χτες κ προχθές;

 

Μόλις έληξε.

Ξανακοίτα το αύριο και πες μας....Χα χα: Είναι κ πολλά!!! Για σένα....

 

Υ.Γ.>: Με τους ρυθμούς που πας (αυτό το ΣΚ) , δε βλέπω να συνεχίζεις το dataβρόχθισμα ως την επόμενη Δευτέρα: ΔΕ θα προκάνεις να τα "φας".....

 

Μόλις μου ήρθε το sms συνείδητοποιησα όλα αυτά που έγραψες πριν όμως τα διαβάσω αυτά που έγραψες

 

<<TA 3GB AΠO THN CU STUDENT ΠPOΣΦOPA EΛHΞAN!AN ΔEN EXEIΣ AΛΛA MB MΠEΣ ΣTO MY CU APP KAI ΔEΣ EKEI OΛA TA ΠAKETA!>>

 

Μη το λες τρώω κάθε μέρα 3GB απλά έτυχε να πέσω στο πουσουκου πάνω.

8 ημέρες επί 3GB μένουν ακόμα άρα 24GB θα φαγωθουν, το όριο μου είναι 22GB όμως.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, επειδη η γυναικα μου εχει cu και φευγει γερμανια σημερα, θα μπορει να χρησιμοποοει τα gb που εχει ηδη και τα λεπτα προς ολους χωρις καποια εξτρα χεεωση? Η πρεπει να κανει καποια ενεργρια?

Ρωταω επειδη εγω ειμαι με συνδεση και λειτουργει δωρεαν τωρα τελευταια που ημουν ισπανια.

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αρκεί να ενεργοποιήσει το Roaming.

Αν θυμάμαι καλά, τα mb από το 'πάρε να έχεις' δεν μπορεί να τα χρησιμοποιήσει.

 

Sent from my D6503 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...