Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

CU free απογευματάρες και έχεις 1GB για να σερφάρεις δωρεάν μέχρι και 12/12 κάθε απόγευμα 17:00-21:00. Στέλνοντας Ν στο 1398. Δεν ξέρω μέχρι πότε είναι η προφορά, εμένα μου το είπαν, μόλις το έστειλα και ενεργοποιήθηκε. Πιθανολογώ πως αν το ενεργοποιήσει κάποιος αύριο να του λέει μέχρι 13/12 κλπ...

 

καλησπερα υπαρχει στο site του vodafone cu.gr δεν μπορω να ανεβασω φωτογραφια απο printscreen στο myphone.gr δεν μου το επιτρεπει μου γραφει << Exceeds forum quota by 17,0 KB >>, παντως γραφει τα εξης :

CU Free Απογευματάρες!

 

Κάθε απόγευμα από 5/12 έως και 12/12, από τις 17:00 έως τις 21:00, έχεις ΔΩΡΕΑΝ DATA!

Το σερφολυσσάς!

 

 

Για εγγραφή, στείλε N με δωρεάν SMS στο 1398.

 

Tell me more, tell me more…!

 

Για εγγραφή στo CU Free Απογευματάρες μπορείς να στείλεις «Ν» με δωρεάν SMS στο 1398 έως και 12/12 στις 20:59.

 

Το 1GB ισχύει για χρήση από 5/12 έως και 12/12 για τις ώρες 17:00 - 21:00

 

Πολιτική Ορθής Χρήσης: 1GB για όλο το διάστημα της προσφοράς.

 

Για το υπόλοιπο σου θα ενημερωθείς μέσω SMS στο 80% και στο 100% της χρήσης.

 

Η προσφορά ισχύει για συνδρομητές CU που έχουν ενεργοποιήσει τον αριθμό τους έως και 31/10/2016 και έχουν κάνει μια ανανέωση χρόνου ομιλίας οποιασδήποτε αξίας από 25/9/2016 και μετά.

πηγη : http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/ananeosi-hronou-omilias-1/cu-dwrean-apogeumatares/ , σημερα 06/12/2016 και ωρα 00:31.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα στο 2ο νουμερακι μου CU που δεν είναι φοιτητικό μου ήρθε αυτό το μύνημα: ME TO CU MIΛAΣ ΔΩPEAN TA AΠOΓEYMATA AΠO 5 EΩΣ 9MM ΓIATI EXEIΣ ΣYNOΛIKA 400Λ ΠPOΣ OΛOYΣ EΩΣ KAI 12/12. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE ΔΩPEAN 2081 ΣTO 1252! Πολύ ωραία προσφρουλα, έχει έρθει και σε άλλους?
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σήμερα στο 2ο νουμερακι μου CU που δεν είναι φοιτητικό μου ήρθε αυτό το μύνημα: ME TO CU MIΛAΣ ΔΩPEAN TA AΠOΓEYMATA AΠO 5 EΩΣ 9MM ΓIATI EXEIΣ ΣYNOΛIKA 400Λ ΠPOΣ OΛOYΣ EΩΣ KAI 12/12. ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΣTEIΛE ΔΩPEAN 2081 ΣTO 1252! Πολύ ωραία προσφρουλα, έχει έρθει και σε άλλους?

 

το έστειλα και μου είπε ότι για προσφορές μόνο για εσένα να στείλω ρ στο 1252 . και το έστειλα και δεν υπάρχει προσφορά.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

το έστειλα και μου είπε ότι για προσφορές μόνο για εσένα να στείλω ρ στο 1252 . και το έστειλα και δεν υπάρχει προσφορά.

 

Έτσι και εμένα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εχω cu,θα ηθελα να μου πει καποιος που εχει το καρτοκινητο vodafone ποια ειναι τα πακετα που προσφερει μεσα απο την εφαρμογη ,παραπανω με ενδιαφερει για ομιλια,θελω να δω ποιο συμφαιρει παραπανω,καθως και αν τα λεπτα μεταφερονται στον επομενο μηνα μετα την αγορα του ιδιου πακετου
Link to comment
Share on other sites

Εχω cu,θα ηθελα να μου πει καποιος που εχει το καρτοκινητο vodafone ποια ειναι τα πακετα που προσφερει μεσα απο την εφαρμογη ,παραπανω με ενδιαφερει για ομιλια,θελω να δω ποιο συμφαιρει παραπανω,καθως και αν τα λεπτα μεταφερονται στον επομενο μηνα μετα την αγορα του ιδιου πακετου

 

Τα λεπτά ομιλίας δεν μεταφέρονται στον επόμενο μήνα.

Σε ό,τι αφορά πακέτα ομιλίας, έχει με κάθε κάρτα από 10€, να λαμβάνεις αυτόματα 400 λεπτά προς όλα τα δίκτυα με χρέωση 3,02€, για 1 μήνα. Επίσης έχει πακέτο με κάθε κάρτα από 10€ κι άνω, να έχεις αυτόματα 500ΜΒ για mobile internet για 1 μήνα με 5,04€. Τέλος, έχει βγάλει και το συνδυαστικό πακέτο, με κάθε κάρτα από €10 κι άνω, να λαμβάνεις αυτόματα 250 λεπτά προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα και 300MB για 30 ημέρες με κόστος €8,07.

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα ... Θα χρεωθω μια φορα 3 κ κατι ευρω κ για καθε φορα που θα βαζω 10αρικο θα παιρνω 400 προς ολους...(ειναι σιγουρο;) Τα λεπτα που περισευουν απο τα πακετα δεν μεταφερονται ...
Link to comment
Share on other sites

Σε ό,τι αφορά πακέτα ομιλίας, έχει με κάθε κάρτα από 10€, να λαμβάνεις αυτόματα 400 λεπτά προς όλα τα δίκτυα με χρέωση 3,02€, για 1 μήνα.

Δεν ισχύει για νέους συνδρομητές.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβα καλα ... Θα χρεωθω μια φορα 3 κ κατι ευρω κ για καθε φορα που θα βαζω 10αρικο θα παιρνω 400 προς ολους...(ειναι σιγουρο;) Τα λεπτα που περισευουν απο τα πακετα δεν μεταφερονται ...

 

Μόλις τσέκαρα πως τα 400 λεπτα προς όλους δεν είναι πλέον εμπορικά διαθεσιμο για νέους πελάτες. Για να μην σε ξαναπάρω στο λαιμό μου, δες εδώ όλα τα πακέτα για νέα καρτοκινητά. Για χρόνο ομιλίας, βλέπω 250 λεπτά προς όλους με 6 ευρώ και 350 λεπτά προς όλους με 8,07 ευρώ. Για να μην σε παρω στο λαιμό μου και για τη μεταφορά λεπτών, διάβασε τι γράφει και στις διευκρινίσεις. για το αν μεταφέρονται ή οχι: "Σε περίπτωση που υπάρχουν υπολειπόμενα από το πακέτο που δεν έχουν καταναλωθεί, μετά το πέρας των 30 ημερών θα μηδενίζονται. Μεταφέρονται αν ενεργοποιήσεις το ίδιο πακέτο, πριν λήξει:"Σε περίπτωση ενεργοποίησης του πακέτου ενώ υπάρχουν υπολειπόμενα από προηγούμενη ενεργοποίηση ίδιου πακέτου, τα νέα λεπτά ομιλίας, ΜΒ ή SMS θα προστίθενται στα προηγούμενα και όλα μαζί θα λαμβάνουν νέα ημερομηνία λήξης 30 ημέρες από την ενεργοποίηση του τελευταίου."

Edited by FKLDS
Link to comment
Share on other sites

Τι βλέπω κόψανε το απλό combo 600 και αφήσαν μόνο αυτό με την αυτόματη ανανέωση και επίσης στα ψιλά γράμματα λέει ότι δεν θα μεταφέρονται τα υπόλοιπα μετά τις 30 ημέρες; Ελπίζω να μην κατάλαβα καλά γιατί σημαντικός λόγος που παρέμενα ήταν η μεταφορά των υπολοίπων.

Γράφει: Η διάρκεια του πακέτου είναι 30 ημέρες από την ενεργοποίηση και, σε περίπτωση που δεν χρησιμοποιήσεις όλα τα λεπτά ομιλίας, τα SMS ή τα MB πριν την ημερομηνία λήξης, δεν θα μεταφέρονται και θα χάνονται.

*edit: Τώρα μου εμφανίζει το απλό το combo 600 και όχι αυτό με την αυτόματη ανανέωση. Μάλλον κάνουν αλλαγές στο σαιτ.

Edited by lyricmyth
Link to comment
Share on other sites

μετά απο χρόνια σε συμβόλαιο γυρνάω σε κάρτα και εχω χαθεί λίγο.

 

βλεπω ότι το πρόγραμμα 250' + 300Mb μου κάνει. θα βάζω κάθε μήνα κάρτα 10 θα μου κρατά τα 8κατι και θα παίρνω το πακέτο.

αν το βάλεις να γίνετε αυτόματα κάθε φορά μηδενίζει ενώ αν το αγοράσεις μια μέρα νωρίτερα κρατάς τα υπόλοιπά σου για +30 μέρες...

σωστά η κατάλαβα λάθος;

 

Σε περίπτωση ενεργοποίησης του πακέτου ενώ υπάρχουν υπολειπόμενα από προηγούμενη ενεργοποίηση ίδιου πακέτου, τα νέα λεπτά ομιλίας, ΜΒ ή SMS θα προστίθενται στα προηγούμενα και όλα μαζί θα λαμβάνουν νέα ημερομηνία λήξης 30 ημέρες από την ενεργοποίηση του τελευταίου.

 

επίσης μερικές φορές απο ότι είδα με κάθε πέρασμα χρημάτων στο λογαργιασμό σου νέοι ή παλιοί τώρα η παλιότερα έπαιρνες καποιο bonus.

αυτό σημαίνει οτι δεν συμφέρει να βάλεις 30 - 40 ευρώ στον λογαργιασμό σου για να εισαι καλυμμένος για τους επόμενους μήνες αλλά να

περνάς κάθε μήνα....;

 

ειναι χάος η καρτοκινητη

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

μετά απο χρόνια σε συμβόλαιο γυρνάω σε κάρτα και εχω χαθεί λίγο.

 

βλεπω ότι το πρόγραμμα 250' + 300Mb μου κάνει. θα βάζω κάθε μήνα κάρτα 10 θα μου κρατά τα 8κατι και θα παίρνω το πακέτο.

αν το βάλεις να γίνετε αυτόματα κάθε φορά μηδενίζει ενώ αν το αγοράσεις μια μέρα νωρίτερα κρατάς τα υπόλοιπά σου για +30 μέρες...

σωστά η κατάλαβα λάθος;

 

 

 

επίσης μερικές φορές απο ότι είδα με κάθε πέρασμα χρημάτων στο λογαργιασμό σου νέοι ή παλιοί τώρα η παλιότερα έπαιρνες καποιο bonus.

αυτό σημαίνει οτι δεν συμφέρει να βάλεις 30 - 40 ευρώ στον λογαργιασμό σου για να εισαι καλυμμένος για τους επόμενους μήνες αλλά να

περνάς κάθε μήνα....;

 

ειναι χάος η καρτοκινητη

Από ότι καταλαβαίνω, έχεις πλέον καρτοκινητό Vodafone. Για μένα, καλύτερο θα είναι να το κάνεις CU.

Σε αυτό, μπορείς βάζοντας κάρτα 10€ να σου δίνει δωρεάν 500MB, και με ένα πακέτο των 8€ όπως θα έδινες, να πάρεις επιπλέον 400' προς όλους και άλλα τόσα προς Vodafone.

Σε αυτήν την περίπτωση σε συμφέρει να βάζεις 10€ το μήνα και όχι μαζεμένα 30-40. Επίσης έχουν διάρκεια 3 μήνες τα χρήματα που έχεις υπόλοιπο, οπότε παραπάνω από 30€ για την συγκεκριμένη χρήση δεν θα είχε νόημα να βάλεις.

 

Το bonus που με ανανέωση σου έδινε 400' με 3€ το έχουν μόνο παλιοί αριθμοί, οπότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω, έχεις πλέον καρτοκινητό Vodafone. Για μένα, καλύτερο θα είναι να το κάνεις CU.

Σε αυτό, μπορείς βάζοντας κάρτα 10€ να σου δίνει δωρεάν 500MB, και με ένα πακέτο των 8€ όπως θα έδινες, να πάρεις επιπλέον 400' προς όλους και άλλα τόσα προς Vodafone.

Σε αυτήν την περίπτωση σε συμφέρει να βάζεις 10€ το μήνα και όχι μαζεμένα 30-40. Επίσης έχουν διάρκεια 3 μήνες τα χρήματα που έχεις υπόλοιπο, οπότε παραπάνω από 30€ για την συγκεκριμένη χρήση δεν θα είχε νόημα να βάλεις.

 

Το bonus που με ανανέωση σου έδινε 400' με 3€ το έχουν μόνο παλιοί αριθμοί, οπότε δεν μπορείς να κάνεις κάτι για αυτό.

 

καλύτερα γύρισε το σε cu δίνει πολύ περισσότερα, και βάζε τον μήνα δέκα ευρώ. μπορείς με την χρεωστική σου κάρτα πολύ εύκολα από my cu app ή από την εφαρμογή my Vodafone και έτσι δεν χρειάζεται να άνχώνεσαι για περίπτερο!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλύτερα γύρισε το σε cu δίνει πολύ περισσότερα, και βάζε τον μήνα δέκα ευρώ. μπορείς με την χρεωστική σου κάρτα πολύ εύκολα από my cu app ή από την εφαρμογή my Vodafone και έτσι δεν χρειάζεται να άνχώνεσαι για περίπτερο!

Συμφωνω κι εγώ, 1000 φορές καλύτερο το CU!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω παιδιά για το χρόνο σας τις απαντήσεις και συμβουλές.... αύριο θα εχω την sim.

βλέπω σύντομα να το γυρνάω σε cu.

HUAWEI NEXUS 6P 32GB GREY

LENOVO MIX 3 10"

NOKIA LUMIA 920 White WIN10 SAMSUNG NEXUS S ANDROID 4.1.2 JELLY BEAN

SAMSUNG GALAXY TAB 10.1 3G ANDROID 4.0.4 ICE CREAM SANDWICH

NOKIA 2700 CLASSIC HTC TOUCH HD, SONY ERICSSON P910I-P900I, SIEMENS SL45,NOKIA 7110-5110

Link to comment
Share on other sites

θελω να μεταφερω εναν αριθμο whats up σε cu ,γνωριζει κανεις ποσο ειναι το κοστος; μπορω να το κανω και online; ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

θελω να μεταφερω εναν αριθμο whats up σε cu ,γνωριζει κανεις ποσο ειναι το κοστος; μπορω να το κανω και online; ευχαριστω εκ των προτερων

Θα κάνεις το αίτημα για φορητότητα online για καρτοκινητό Vodafone. Αφού ενεργοποιηθεί θα το μετατρέψεις σε CU. Με αυτόν τον τρόπο δεν θα πληρώσεις τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εχω καρτοσυμβόλαιο το οποίο λήγει σε 3 μήνες.Οταν λήξει θέλω να το γυρίσω σε καρτοκινητο CU.Πηρα τηλεφωνο λοιπόν στη Vodafone και μου είπαν ότι η αλλαγή αυτή θα κοστίσει 30 ευρω!!!!!!:blink::blink::blink:

Ξέρει κανένας αν ισχύει κάτι τέτοιο και πως μπορώ να το αποφύγω?

Mi 9 128gb :shoot:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εχω καρτοσυμβόλαιο το οποίο λήγει σε 3 μήνες.Οταν λήξει θέλω να το γυρίσω σε καρτοκινητο CU.Πηρα τηλεφωνο λοιπόν στη Vodafone και μου είπαν ότι η αλλαγή αυτή θα κοστίσει 30 ευρω!!!!!!:blink::blink::blink:

Ξέρει κανένας αν ισχύει κάτι τέτοιο και πως μπορώ να το αποφύγω?

 

καλησπέρα πάρε το 13894 και κανε το τηλέφωνικα !

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Η σελίδα που υποτίθεται ότι είναι για την φορητότητα δεν βγάζει καμία φόρμα για να συμπληρωθεί! http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=9070
Link to comment
Share on other sites

Από ότι καταλαβαίνω, έχεις πλέον καρτοκινητό Vodafone. Για μένα, καλύτερο θα είναι να το κάνεις CU.

Σε αυτό, μπορείς βάζοντας κάρτα 10€ να σου δίνει δωρεάν 500MB, και με ένα πακέτο των 8€ όπως θα έδινες, να πάρεις επιπλέον 400' προς όλους και άλλα τόσα προς Vodafone.

Εννοείς τα 500ΜΒ που δίνει το CU app; Γιατί στο site λέει ότι αυτή η προσφορά ισχύει για ενεργοποιήσεις μέχρι 31/10/2016 και για μόνο μια φορά.

Υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να λαμβάνεις 500ΜΒ κάθε φορά που βάζεις κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Bonus ανανέωσης είναι.

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...