Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δες την τελευταία σελίδα του θέματος για το Vodafone international : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=205197&page=13

Ευχαριστώ πολύ. Δεν το έβλεπα στο ίντερνετ και πήγα να τον βάλω τρελό τον άνθρωπο!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...να ρωτήσω κάτι: το υπόλοιπο σε ΜΒ και χρόνο ομιλίας μεταφέρεται όταν κάνεις ανανέωση μία μέρα πριν τη λήξη του πακέτου;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...να ρωτήσω κάτι: το υπόλοιπο σε ΜΒ και χρόνο ομιλίας μεταφέρεται όταν κάνεις ανανέωση μία μέρα πριν τη λήξη του πακέτου;

Ναι, αρκεί να ενεργοποιήσεις το ίδιο ακριβώς πακέτο.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

οκ τώρα πήρα χαμπάρι πως και στο δικό μου, δεν έχει καθόλου MB μέσα τώρα.

 

Λοιπόν επειδή δεν παλεύεται έτσι..

 

Αυτή τη στιγμή στο Καρτοκινητο έχω με 10 euro online ανανέωση: 400 λεπτά ομιλίας με 3 ευρώ. Και απο οτι βλέπω μπορώ με άλλα 6 να εχω 600MB (Αν βγαίνει με αρχικές κρατήσεις κτλ 9 και όχι λίγο πάνω από 10). Πακέτο ή υπόλοιπο για sms γιοκ.

 

Αν πάω σε CU με 10 euro online ανανέωση τι συνδυασμούς πακέτων μπορώ να έχω για να έχω κάτι καλύτερο με έμφαση στα ΜΒ; Λίγο που το βλέπω στο site δεν βλέπω κάτι πιο συμφέρον.

 

Να τα μαζεύω για άλλο παροχο;

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις 10€, επιλέγεις το Talk 300 με 6€ κι έχεις 300' προς όλους και 100' προς Vodafone. Με την κάρτα που έχεις βάλει, παίρνεις δωρεάν 500 MB και σου μένουν τα υπόλοιπα χρήματα στην κάρτα. Αν έχεις ενεργοποιήσει και το πάρε να 'χεις, τσιμπάς και mb όταν κάνουν ανανέωση χρόνου οι φίλοι σου που έχουν CU.
Link to comment
Share on other sites

Βάζεις 10€, επιλέγεις το Talk 300 με 6€ κι έχεις 300' προς όλους και 100' προς Vodafone. Με την κάρτα που έχεις βάλει, παίρνεις δωρεάν 500 MB και σου μένουν τα υπόλοιπα χρήματα στην κάρτα. Αν έχεις ενεργοποιήσει και το πάρε να 'χεις, τσιμπάς και mb όταν κάνουν ανανέωση χρόνου οι φίλοι σου που έχουν CU.

 

Που ακριβώς φαίνεται το 500mb δωρεάν στο παρακάτω link?

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-omilias/talk-2-vodafone-300/

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεί το Just surf bonus, που σου δίνει 500ΜΒ με ανανέωση 10€, αλλά δεν θα το βρεις στο link.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

Θελω τις εμπειριες σας και τις αποψεις πανω στην απορια μου.Καταρχας εχω ενα φοιτητικο F2G το οποιο απο παροχες με καλυπτει αλλα αυτο το σημα με εχει σπασει τα νευρα.Απο την αλλη εχω μια Whats Up η οποια ειναι πανακριβη και δεν εχει καμια καλη προσφορα 1+1.Χωρια οτι δεν πηρα φοιτητικο και μου απορριψαν την αιτηση.Θελω να παω στο CU με φορητοτητα για το 1+1 στα μικελ και για το σημα που στην Βορεια Ελλαδα ειναι σε αρκετα καλο επιπεδο,παρολο που παλαιοτερα ειχε θεματα καθως και τα συχνα δωρακια.Θα κανω το Whats Up σε Cu γιατι ειναι το βασικο μου.Οι αναγκες μου ειναι 1GB τουλαχιστον(και αυτο χωρις Youtube και περιορισμενο instagram γιατι τρωει πολλα δεδομενα).Και φυσικα 200-300' προς CU ή προς ολους.

Ξερω οτι ειμαι offtopic αλλα θα ηθελα την βοηθεια σας.Οσο για το αν θα γινει φοιτητικο,του χρονου θα δωσω πανελληνιες και θα το κανω φοιτητικο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν σε εμποδίζει να πάρεις μια τρίτη κάρτα.

Με 4,46 κάθε 3 μήνες μπορείς να πίνεις άνετα τους καφέδες σου.

όσο για το internet 500 + 100 MB (από πάρε νάχεις ) με κάθε ανανέωση 10 ευρώ. Με το μηνιαίο έχεις 1100ΜΒ με 6 ευρώ.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς φαίνεται το 500mb δωρεάν στο παρακάτω link?

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-omilias/talk-2-vodafone-300/

Όταν θα κάνεις είσοδο στον λογαριασμό σου, μπορείς να επιλέξεις τι δώρο θα παίρνεις σε κάθε ανανέωση. Χρόνο ομιλίας προς Vodafone, ή δωρεάν mb.

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς φαίνεται το 500mb δωρεάν στο παρακάτω link?

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-omilias/talk-2-vodafone-300/

 

φαίνεται στο παρακάτω link

http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/ananeosi-hronou-omilias-1/just-surf-bonus/

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα CU τελικά. Η μόνη απορία είναι με το πάρε να έχεις. Εχω βάλει και με έχει βάλει ένα άτομο προς το παρόν. αν κάνουμε πχ και οι δυο ανανέωση κάρτας σημερα θα πάρουμε και οι δυο συνολικά απο 200MB ; και αν προσθέσω και με προσθέσουν κι άλλα ατομα αυξάνεται; Edited by guido
Link to comment
Share on other sites

Το έκανα CU τελικά. Η μόνη απορία είναι με το πάρε να έχεις. Εχω βάλει και με έχει βάλει ένα άτομο προς το παρόν. αν κάνουμε πχ και οι δυο ανανέωση κάρτας σημερα θα πάρουμε και οι δυο συνολικά απο 200MB ; και αν προσθέσω και με προσθέσουν κι άλλα ατομα αυξάνεται;

Μπορείς να βάλεις μέχρι 3 άτομα. Παίρνεις 100 mb από τον καθένα, όταν κάνει ανανέωση χρόνου ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις μέχρι 3 άτομα. Παίρνεις 100 mb από τον καθένα, όταν κάνει ανανέωση χρόνου ομιλίας.

100mb απο τον καθενα που θα σε βαλει στο παρε να χεις, οχι απο τον καθενα που θα βαλεις..

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

100mb απο τον καθενα που θα σε βαλει στο παρε να χεις, οχι απο τον καθενα που θα βαλεις..

 

και οι 2 παιρνουν.δινει 100 σε αυτον που εχεις βαλει και 100 και σε σενα δωρο ταυτοχρονα.τουλαχιστον σε μενα ετσι κανει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

και οι 2 παιρνουν.δινει 100 σε αυτον που εχεις βαλει και 100 και σε σενα δωρο ταυτοχρονα.τουλαχιστον σε μενα ετσι κανει

Βρε όπως το λες εσυ είναι σαν να λες οτι παίρνεις 100mb από κάθε ατομο που εχεις προσθεσει μολις βάζεις εσύ καρτα, δηλαδή αν έχεις 3 ατομα θα παρεις 300 mb μολις βαλεις καρτα. Δεν είναι ετσι, απο 100 mb παίρνουν αυτοι και 100 εσύ μόλις βάλεις καρτα

Habeo quem fugiam, quem sequar non habeo..

 

Cicero

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά φίλος θέλει να κάνει φορητότητα από συμβόλαιο cosmote σε CU και στην εξυπηρέτηση πελατών του είπαν ότι πρέπει να πάει σε κατάστημα και το κόστος είναι 30€. Υπάρχει άλλος τρόπος να γίνει η φορητότητα χωρίς να πληρώσει αυτό το αστείο ποσό; Μέσω του site της Vodafone δεν γίνεται;

http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/portabilityRequest.action

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ακριβώς είναι ο καλύτερος τρόπος.

Μέσω του site της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ακριβώς είναι ο καλύτερος τρόπος.

Μέσω του site της Vodafone.

Γίνεται όντως από το site της Vodafone όμως; Μόλις πατήσω ότι θέλω το CU ανοίγει νέα καρτέλα που σε παραπέμπει στο site του CU όπου γράφει ότι για φορητότητα πρέπει να πας σε κατάστημα. Το θέμα είναι μην το προχωρήσει από το site της Vodafone και απορριφθεί το αίτημα του

Link to comment
Share on other sites

Ναι πράγματι

Ζήτα να πας στο καρτοκινητό . Μετά το αλλάζεις με μια κλήση στο 1266 και το κάνεις CU

Link to comment
Share on other sites

Ναι πράγματι

Ζήτα να πας στο καρτοκινητό . Μετά το αλλάζεις με μια κλήση στο 1266 και το κάνεις CU

Γίνεται χωρίς να έχω ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο στο απλό καρτοκινητό να το μετατρέψω σε CU?

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγει σε νέο tab/παράθυρο το site του CU, ωστόσο το αρχικό παράθυρο με τη φόρμα εισαγωγής στοιχείων παραμένει με επιλεγμένο το CU. Προχώρα και κάνε την αίτηση και δεν πρέπει να έχεις πρόβλημα. Μόλις την λάβουν θα επικοινωνήσουν για επιβεβαίωση στοιχείων και για να κλείσετε ραντεβού για παραλαβή της κάρτας sim.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...