Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επανέρχομαι με το θέμα του 'χασίματος' ΜΒ και λεπτών ομιλίας από τα καβατζωμένα λόγο συνεχώς ανανεώσεων πριν την λήξη των πακέτων.

 

Τελικά σήμερα μου πίστωσαν €40 στον λογαριασμό μου και τώρα μου έχει δημιουργηθεί η εξής απορία. Μέχρι τώρα, έβαζα €10 και αυτόματα πήγαιναν στο πακέτο των €8 για 200λεπτά και 300ΜΒ. Αυτό το έκανα την προηγούμενη της λήξης του πακέτου και έτσι διατηρούσα και τα υπόλοιπα λεπτά και ΜΒ. Τώρα που δεν θα βάλω το 10ευρω, θα γίνει αυτόματη ανανέωση πριν την λήξη του πακέτου ώστε να κρατήσω τα υπόλοιπα, ή θα πρέπει να το κάνω χειροκίνητα; Με ανησυχεί μήπως έχουν κάνει κάποια φουστία και κάνουν μεν την αυτόματη ανανέωση του πακέτου, αλλά ακριβώς μετά αφού λήξη το προηγούμενο ώστε να χάσεις τα αχρησιμοποίητα λεπτά και ΜΒ...

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

ποτέ δεν μπαίνουν αυτές οι προσφορές στην εφαρμογή
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Επανέρχομαι με το θέμα του 'χασίματος' ΜΒ και λεπτών ομιλίας από τα καβατζωμένα λόγο συνεχώς ανανεώσεων πριν την λήξη των πακέτων.

 

Τελικά σήμερα μου πίστωσαν €40 στον λογαριασμό μου και τώρα μου έχει δημιουργηθεί η εξής απορία. Μέχρι τώρα, έβαζα €10 και αυτόματα πήγαιναν στο πακέτο των €8 για 200λεπτά και 300ΜΒ. Αυτό το έκανα την προηγούμενη της λήξης του πακέτου και έτσι διατηρούσα και τα υπόλοιπα λεπτά και ΜΒ. Τώρα που δεν θα βάλω το 10ευρω, θα γίνει αυτόματη ανανέωση πριν την λήξη του πακέτου ώστε να κρατήσω τα υπόλοιπα, ή θα πρέπει να το κάνω χειροκίνητα; Με ανησυχεί μήπως έχουν κάνει κάποια φουστία και κάνουν μεν την αυτόματη ανανέωση του πακέτου, αλλά ακριβώς μετά αφού λήξη το προηγούμενο ώστε να χάσεις τα αχρησιμοποίητα λεπτά και ΜΒ...

 

Αν κατάλαβα καλά,

1) Ενώ ανανεωνόταν αυτόματα το ίδιο πακέτο και προστίθονταν (επεκτεινόταν η διάρκεια ΜΒ και λεπτών ομιλίας) για άλλες 30 μέρες,

κάποια στιγμή άρχισε να μην τα προσθέτει (ΜΒ και λεπτά ομιλίας)

2) Αφού τους το είπες,

στο κανονικό υπόλοιπό σου (πχ 8,56€) πρόσθεσαν άλλα 40€ (πχ δλδ έγιναν 48,56€).

 

Εννοείται ότι δε σου είχαν "φάει" € από το υπόλοιπό σου, έτσι;

 

 

Ποιό το πρόβλημα

να μην:

α) Αγοράζεις όποιο πακέτο θες με τα +40€ που σου έβαλαν; {Αρκεί κάθε 3μηνο να βάζεις έστω 5 (ή 6, δεν ξέρω θα εφαρμοστεί??) € κάρτα.

β) Αγοράσεις το πακέτο που θες (πχ αυτό που είχες) με αυτόματη ανανέωση ΚΑΙ από δω και πέρα να ανανεώνεται αυτόματα;

 

 

 

Όσον αφορά τα +40€ να πω:

Εμένα σε κάθε κάρτα 5€ μου τα κάνει 3*5€ (15€): Αυτό για να καταλάβουμε τι σχέση έχει η α) "κάρτα" που βάζουμε και β) το "υπόλοιπο" που μπορεί να προσθέτει: καμία ....Αυτά και σε σχέση με το ΦΠΑ στα πακέτα (από 5€ σε 5,04€) που συζητάγαμε τον Ιούνη....καμία. Ο ΦΠΑ πληρώνεται με την αγορά 10€ από περίπτερο._καμία σχέση ούτε με τα "πακέτα" 5,04€ και καλά, ούτε με το πόσο υπόλοιπο € μπορεί να σου προσθέτει.

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά,

1) Ενώ ανανεωνόταν αυτόματα το ίδιο πακέτο και προστίθονταν (επεκτεινόταν η διάρκεια ΜΒ και λεπτών ομιλίας) για άλλες 30 μέρες,

κάποια στιγμή άρχισε να μην τα προσθέτει (ΜΒ και λεπτά ομιλίας)

Κάθε μήνα βάζω 10€ και χαλάω τα 8€ στο πρόγραμμα 200λεπτά+300ΜΒ. Επειδή τα δεκάευρα τα έβαζα πριν την λήξη, είχα μαζέψει γύρω στα 4GB. Αυτά σε κάποια φάση χάθηκαν, όχι επειδή δεν έκανα έγκαιρα ανανέωση, αλλά έτσι ξαφνικά, προφανώς από κάποιο λάθος για να μου πιστώσουν χρήματα τώρα.

2) Αφού τους το είπες,

στο κανονικό υπόλοιπό σου (πχ 8,56€) πρόσθεσαν άλλα 40€ (πχ δλδ έγιναν 48,56€).

Εννοείται ότι δε σου είχαν "φάει" € από το υπόλοιπό σου, έτσι;

Ακριβώς. Τώρα έχω το υπόλοιπό μου + 40€. Δεν μου έφαγαν χρήματα, όχι.

Ποιό το πρόβλημα να μην:

α) Αγοράζεις όποιο πακέτο θες με τα +40€ που σου έβαλαν; {Αρκεί κάθε 3μηνο να βάζεις έστω 5 (ή 6, δεν ξέρω θα εφαρμοστεί??) € κάρτα.

β) Αγοράσεις το πακέτο που θες (πχ αυτό που είχες) με αυτόματη ανανέωση ΚΑΙ από δω και πέρα να ανανεώνεται αυτόματα;

Έως τώρα όποτε έβαζα 10€ αμέσως τα χαλούσε στο πακέτο που είχα επιλέξει ως αυτόματη ανανέωση. Επειδή είμαι άσχετος, δεν βρίσκω στην επιλογή να αγοράσω αυτό το πακέτο χειροκίνητα. Αυτό ρωτάω, πως μπορώ να αγοράσω το πακέτο αυτό με τα χρήματα που έχω μέσα ήδη.

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Το +40€ τα "λέει" όλα (για την ποιότητα της εταιρείας).

 

Μάθε να τα χρησιμοποιείς.

 

Και να σου πω τι πιστεύω στ'αλήθεια; Μιας και λες ότι "δεν ξέρεις πως να βάζεις πακέτα":

Το πιο πιθανό (που δε σου ανανέωνε ΜΒ, λεπτά) και που λες ότι στα'φαγε ήταν να έγινε κάποια "πατάτα" από σένα {πχ δεν έβαλες κάρτα 10€ στο 30ήμερο αλλα πχ 1 μέρα μετά}: Λέω τώρα.

 

 

Και επιμένω:

Το +40€ τα "λέει" όλα (παρά το πιθανόν δικό σου λάθος).

Τί άλλο θες;

Να σου ανανεώνει και τα πακέτα;

Μάθε το: Δεν είναι δύσκολο.

Αν και το πακέτο που προτιμάς είναι ακριβό. Θα βρεις πιο φθηνά αν ψάξεις με τα ίδια ΜΒ και λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

Θα είχες δίκιο, αλλα έχω δυο νούμερα που τα ανανεωνω με διαφορα ενός λεπτού. Στο ένα μου έχασε ολα τα ΜΒ και στο αλλο τα μισά ενώ κράτησε ολα τα λεπτά ομιλιας. Άρα δεν υπάρχει περίπτωση να έχασα την διορία γιατί θα συνέβαινε το ίδιο και στο δεύτερο.
Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Θα είχες δίκιο, αλλα έχω δυο νούμερα που τα ανανεωνω με διαφορα ενός λεπτού. Στο ένα μου έχασε ολα τα ΜΒ και στο αλλο τα μισά ενώ κράτησε ολα τα λεπτά ομιλιας. Άρα δεν υπάρχει περίπτωση να έχασα την διορία γιατί θα συνέβαινε το ίδιο και στο δεύτερο.

 

Εγώ ανανεώνω 1 μέρα πιο πριν τη λήξη που γράφει για να είμαι σίγουρος.

 

Κανένα άλλο πακέτο που να δίνει (περίπου) τα ίδια με το πακέτο που προτιμάς (και που αφαιρεί -8€ όταν βάζεις "κάρτα" 10€ αυτόματα) δε βρίσκεις;

 

Με τα +40€ που σου πρόσθεσαν δεν έχει νόημα για ένα χρονικό διάστημα όσπου να τα εξαντλήσεις να

βάζεις κάθε μήνα 10€ κάρτα....

Το καταλαβαίνεις αυτό;

 

Εκτός αν θες να προσθέτεις ΜΒ και λεπτά και να "λες" ότι "Μάζεψα 1000000000GB και 300000λεπτά!!!! Ουάου:!!" :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά και σε σχέση με το ΦΠΑ στα πακέτα (από 5€ σε 5,04€) που συζητάγαμε τον Ιούνη....καμία. Ο ΦΠΑ πληρώνεται με την αγορά 10€ από περίπτερο._καμία σχέση ούτε με τα "πακέτα" 5,04€ και καλά, ούτε με το πόσο υπόλοιπο € μπορεί να σου προσθέτει.

 

Όταν αγοράζεις κάρτα από το περίπτερο πληρώνεις 10€ και στο υπόλοιπο πιστώνεται 8,93€ περίπου. Η διαφορά είναι το 12% του φόρου κινητής. Από που πληρώνεται ο ΦΠΑ;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Όταν αγοράζεις κάρτα από το περίπτερο πληρώνεις 10€ και στο υπόλοιπο πιστώνεται 8,93€ περίπου. Η διαφορά είναι το 12% του φόρου κινητής. Από που πληρώνεται ο ΦΠΑ;

 

OK

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6747226#post6747226 (και τα προηγούμενα από 1/6/2016)

 

Άλλο ο φόρος κινητής 12% και άλλο ο ΦΠΑ 24% πια.

Link to comment
Share on other sites

από Νοέμβριο που γίνονται γενικά οι διάφορες αυξήσεις στα πακέτα, η vodafone τα 200 λεπτά θα τα χρεώνει 6 ευρώ;;

η κοσμοκάρτα θα το κρατήσει στα 5;;;

Link to comment
Share on other sites

από Νοέμβριο που γίνονται γενικά οι διάφορες αυξήσεις στα πακέτα, η vodafone τα 200 λεπτά θα τα χρεώνει 6 ευρώ;;

η κοσμοκάρτα θα το κρατήσει στα 5;;;

 

Φαίνεται πως ΝΑΙ:

 

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T13_20/section/COSMOKARTA_Services

 

http://i64.tinypic.com/6terk5.jpg

 

Αφού από τη Δευτέρα που έρχεται:

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40425&dateFrom=&dateUntil=

 

http://i68.tinypic.com/w85c1y.jpg

 

 

Ακόμα και το 500ΜΒ πάει στα 6,..€ στο CU:

 

http://i65.tinypic.com/2ltislg.jpg

 

Ενώ και η ανανέωση υπολοίπου για άλλο ένα 3μηνο θα πάει στα 6€ από τη Δευτέρα που έρχεται:

 

http://i66.tinypic.com/2is6ver.jpg

 

Από αύριο δε θα υπάρχουν τα 120ΜΒ με 3,02€ και στις 2 εταιρείες....

Link to comment
Share on other sites

θέλοντας να σπρώξουν τον κόσμο προς τα συμβόλαια, αντί να μειώσουν τις τιμές στα συμβόλαια, αυξάνουν τις τιμές στην καρτοκινητή τους... Μόνο στην Ελλάδα αυτά!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδά, συνήθως μετά από ανανέωση online σε Vodafone Καρτοκινητο (όχι CU) είχα αυτόματα 1GB δώρο. Δεν μου ρθε μύνημα και δεν βρήκα κάτι να αναγράφεται στο site τους.. Υπάρχει διακοπή αυτής της προσφοράς , γνωρίζει κάποιος κάτι? Ευχαριστώ

 

υγ> έχω ενεργοποιημένο για 7 μέρες μια προσφορα΄ 1GB δώρο που μου ήρθε σε μύνημα δεν ξέρω αν "μπλόκαρε" κάτι.. αλλά αν ήταν δεν θα πρεπε να έχω 1+1GB?

Link to comment
Share on other sites

Αφήηστεεε....

 

Εγώ που "το παίζω και καλά ξύπνιος" παλεύοντας κάτι στις κλήσεις προκειμένου να κλείσω το APN (Μα τι τα θελω κι εγώ τα πολλά-πολλά!!! ??)

 

πατώ κατά λάθος κλήση σε VoiceMail της CU.

Δεν είχε περάσει ούτε δευτερόλεπτο (00:00 έγραψε για τη διάρκεια)

Ήταν αργά: -0,35€ !!!!! απ'το υπόλοιπο!!!

 

Άλλο θέμα είναι οι υπερβολικές χρεώσεις € σε εκτός πακέτων κλήσεις. Πάλι καλά που δεν είχα καλέσει κανονικό αριθμό (κινητό ή σταθερό) κατά λάθος: Θα είχα -0,60€ με 00:00 καταγραφή διάρκειας κλήσης!!!!

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν συμφέρει τον περισσότερο κόσμο το καρτοκινητό για χρήση εκτός πακέτων, είναι κάτι αυτονόητο και σίγουρα όχι νέο.
Link to comment
Share on other sites

OK

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6747226#post6747226 (και τα προηγούμενα από 1/6/2016)

 

Άλλο ο φόρος κινητής 12% και άλλο ο ΦΠΑ 24% πια.

 

Το ότι είναι ξεχωριστά το ξέρω, το πως και που μπαίνει ο κάθε φόρος δεν ήξερα! :lol:

Ευχαριστώ! :cool:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι ξεχωριστά το ξέρω, το πως και που μπαίνει ο κάθε φόρος δεν ήξερα! :lol:

Ευχαριστώ! :cool:

 

1) Πληρώνεις πχ 10€ για "κάρτα" (με όποιο τρόπο).... {Που πχ μπορεί να γράφει πάνω της 15€ ή και 20€ ΑΠΛΑ εσύ πλήρωσες 10€ για να την αγοράσεις}

2) 1,9355€ πάνε (αυτόματα) στο κράτος για ΦΠΑ

3) 1,07€ πάνε στο κράτος για φόρο κινητής

 

4) 6,9945€ πάνε στην εταιρεία.

 

5) 8,93"€" credits εμφανίζονται στο υπόλοιπό σου {ή και 13,39 "€" credits ή 17,86 "€" credits κλπ, ό,τι έγραφε ότι θα σου έδινε η "κάρτα"}ΑΝ δεν πετάξεις πχ την κάρτα απ΄το περίπτερο ΚΑΙ ΑΝ την "βάλεις" στο αναγραφόμενο χρονικό διάστημα που γράφει πάνω της.

Μπορεί και να εμφανιστούν 26,79 "€" credits (όπως συμβαίνει αυτή την περίοδο σε ένα καρτοκινητό αριθμό μου, που μου τριπλασιάζει ό,τι "κάρτα" αγοράσω) ή και να εμφανιστούν 10 "€" credits, όπως γίνεται σε άλλο αριθμό μου.

 

 

ΑΝ την πετάξεις τη 10€υρη από περίπτερο γίνονται ΜΟΝΟ τα πρώτα 4.

 

Υ.Γ.1 : Ααααα sorry: Κάτιτίς παίρνει και ο "περιπτεράς"........

Υ.Γ.2 : Εννοείται , να ΜΗΝ θεωρητικοποιήσουμε και πάρα πολύ το ζήτημα {"Χαρτάκια είναι" κλπ....}: http://www.nationaldebtclocks.org/

 

Ελπίζω να έγιναν κατανοητά τα αρχικά που έγραψα.....!!

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ακριβώς έτσι τα πράγματα...

 

Αγοράζοντας οποιοδήποτε ποσό ανανέωσης για ένα καρτοκινητό αυτομάτως γίνεται κράτηση του 12% που αντιστοιχεί στον φόρο συνδρομητών κινητής για αυτο και πχ με 10€ αγορά παίρνεις 8,93€.

 

Από εκεί και πέρα ο ΦΠΑ είναι ενσωματωμένος στα πακέτα που αγοράζεις ή σε οποιαδήποτε άλλη χρέωση κάνεις, άμα παρατηρήσεις τους τιμοκαταλόγους των εταιριών πάντα αναφέρεται ότι στο ποσό χρέωσης συμπεριλαμβάνεται ο ΦΠΑ. Δηλαδή ο ΦΠΑ είναι στην χρήση και όχι στην αγορά ποσού ανανέωσης.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι, απλά επειδή αναφέρει διάφορα ποσά ίσως είναι λίγο μπερδεμένο. Δείτε το πιο απλά. Η εταιρεία πληρώνει τον ΦΠΑ στο κράτος με το που αγοράζουμε την κάρτα. Και το εισπράτει από τον καταναλωτή κατά την αγορά των πακέτων.
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο παράξενο, που δεν γνωρίζω αν υπάρχει έξω αλλά πάντα υπήρχε στην Ελλάδα, είναι ότι ο φόρος στην κινητή τηλεφωνία, είτε συμβόλαια είτε καρτοκινητή, επιβαρύνει και τον ΦΠΑ, το οποίο είναι το λιγότερο παράλογο, αφού υποτίθεται οι φόροι βαρύνουν κανονικά το καθαρό ποσό.

Καθαρή ποσό 7,20€

Ποσό με ΦΠΑ 24% 8,93€

Φόρος επί του συνολικού ποσού 12% 1,07€

Κάρτα 10€

Από εκεί και πέρα σε τιμές με ΦΠΑ πληρώνεις την κάρτα σου και σε τιμές με ΦΠΑ χρεώνεσαι τα πακέτα. Δεν έχει ιδιαίτερη σημασία ποια είναι ακριβώς τα ποσά.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτά που γράφει εδώ το τέλος καρτοκινητής επιβάλλεται προ του ΦΠΑ.

 

Τέλος καρτοκινητής τηλεφωνίας

 

1. Με τις διατάξεις της παραγράφου 1 περίπτωση β του άρθρου 12 του ν.2579/1998, όπως τούτο ισχύει με τις νεότερες νομοθετικές ρυθμίσεις, επιβάλλεται τέλος υπέρ του Δημοσίου, με την ονομασία «τέλος καρτοκινητής τηλεφωνίας», το οποίο υπολογίζεται ως ποσοστό 12% επί της αξίας του χρόνου ομιλίας ή επικοινωνίας των καρτοκινητών τηλεφώνων.

 

2. Το τέλος αυτό υπολογίζεται επί της αξίας του παρεχόμενου χρόνου ομιλίας ή επικοινωνίας των καρτοκινητών τηλεφώνων, ανεξαρτήτως του τρόπου με τον οποίο αυτός χορηγείται.

Το τέλος καρτοκινητής τηλεφωνίας υπολογίζεται προ του φόρου προστιθέμενης αξίας.

 

3. To τέλος αποδίδεται από τις επιχειρήσεις παροχής υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας, στις αρμόδιες για τη φορολογία εισοδήματος τους Δημόσιες Οικονομικές Υπηρεσίες, με μηνιαίες δηλώσεις που υποβάλλονται μέχρι το τέλος του μεθεπόμενου μήνα, είτε από την πώληση των καρτών ομιλίας, είτε των καρτών ανανέωσης του χρόνου ομιλίας ή επικοινωνίας, είτε από την ανανέωση του χρόνου ομιλίας ή επικοινωνίας με οποιονδήποτε άλλο τρόπο.

 

Για τον ακριβή υπολογισμό λοιπόν, αρκεί να διαιρέσουμε το 10 που κοστίζει η κάρτα με το 1,12. Το πηλίκο της διαίρεσης είναι 8,928571428571429 ή 8,93€ στρογγυλοποιημένο.

 

Πρακτικά δεν έχει νόημα να μπλέξουμε το ΦΠΑ με το τέλος καρτοκινητής. Όσο είναι 12% το τέλος, στα 10€ κάρτας θα μένουν πάντα 8,93€ υπόλοιπο, όσο και να είναι ο ΦΠΑ.

Link to comment
Share on other sites

Η πράξη του πολλαπλασιασμού έχει την αντιμεταθετική ιδιότητα.

Είτε πεις ποσο Χ 1,12Χ 1,24 είτε πεις ποσό Χ 1,24 Χ 1,12 στο ίδιο αποτέλεσμα θα φτάσεις .

Όσο αφορά τον Φ.Π.Α. Πληρώνεται στο σύνολο του ποσού από την εταιρεία την στιγμή της διάθεσης . Όλο το ποσό . Οι μεσάζοντες δεν πληρώνουν Φ.Π.Α.

Η άποψη ότι το πληρώνει η εταιρεία όταν αγοράζω πακέτο οδηγεί στο συμπέρασμα ότι αν λήξει η κάρτα μου και χάσω τα χρήματα μου η εταιρεία δεν θα πληρώσει τον ΦΠΑ που πλήρωσα , το συμπέρασμα αυτο προφανώς ειναι λάθος

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται πως ΝΑΙ:

 

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/T13_20/section/COSMOKARTA_Services

 

http://i64.tinypic.com/6terk5.jpg

 

Αφού από τη Δευτέρα που έρχεται:

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40425&dateFrom=&dateUntil=

 

http://i68.tinypic.com/w85c1y.jpg

 

 

Ακόμα και το 500ΜΒ πάει στα 6,..€ στο CU:

 

http://i65.tinypic.com/2ltislg.jpg

 

Ενώ και η ανανέωση υπολοίπου για άλλο ένα 3μηνο θα πάει στα 6€ από τη Δευτέρα που έρχεται:

 

http://i66.tinypic.com/2is6ver.jpg

 

Από αύριο δε θα υπάρχουν τα 120ΜΒ με 3,02€ και στις 2 εταιρείες....

 

πάντως στην my Vodafone εφαρμογή δεν βλέπω να έχει γίνει καμιά αλλαγή.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...