Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάρε το 1252 ή μπες στο site και δες πότε έκανες τελευταία ανανέωση, και ίσως λυθεί η απορία δίχως να χρεωθείς για κάτι που ίσως δεν χρειάζεσαι(από ότι βλέπω άθικτο είναι το"παλαιότερο" 300άρι).

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το 1252 ή μπες στο site και δες πότε έκανες τελευταία ανανέωση, και ίσως λυθεί η απορία δίχως να χρεωθείς για κάτι που ίσως δεν χρειάζεσαι(από ότι βλέπω άθικτο είναι το"παλαιότερο" 300άρι).

 

Sent from my XT1562

 

Είναι άθικτο, αφού έτρωγα απο τα παλαιότερα

Link to comment
Share on other sites

Στο βονταφον Ολυμπιακός που έχω, ενώ μου ήρθε σμσ οτι κερδισα 4 ευρώ απο τα 4 γκολ του τελευταίου αγωνα, στο ακκαουντ δε φαίνονται, ουτε στο 1252! Η υπάρχει πρόβλημα, ή μας τα έφαγαν κανονικότατα!!!

Αν και είμαστε σε λάθος θέμα, σε εμένα πιστώθηκαν κανονικά τα 4€ από το ματς με την Αστάνα.

Εντωμεταξύ, στην πρώτη γραμμή γράφει διαθέσιμα 600 λεπτα εως 22/11 , ενώ αυτό δεν ισχύει, αφού πιο κάτω γράφει στην τρίτη γραμμή οτι τα 300 λήγουν 4/11

Μήπως είχες κάποια ειδική προσφορά, "προσφορά μόνο για σένα", όπως την ονομάζουν;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανανέωσα πακέτο. Όλα τα λεπτά ομιλίας μεταφέρθηκαν για 30 ημέρες. Κανένα πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

ουφ!! πάλι καλά. πάντως κάτι άλλο έστειλα κενό μυνημα στο 1286 για να μάθω τα mb μου και μου στέλνει μυνημα ότι << για να μάθεις το υπόλοιπο σου σε μονάδες και σε πακέτα η bonuses στείλε δωρεάν κενό sms η υ στο 1252 >>

δεν βλέπω ότι γράφει για κενό μυνημα και στέλνω υ στο 1252. και λαμβάνω δύο μυνηματα το πρώτο. << το υπόλοιπο σου είναι χ ευρώ. για ανανέωση με δωρεάν sms 'α' και τον κωδικό ανανέωσης στο 1252, και το άλλο sms έχεις χ' χ" προς cu πού λήγουν στις χχ-χχ-χχχχ , μετά αναφέρει τα λεπτά προς όλους με τον ίδιο τρόπο και μετά σε άλλη σε άλλη γραμμή τα sms και μετά σε άλλη γραμμή τα mb και στα mb γράφει πόσα mb εκ των οποίων τα ποσά mb λήγουν χωριστά. ( αυτό το τελευταίο με παρεξενεψε με την διαφορετική ημερομηνία λήξης, αλλά από ότι είδα αναφέρει ποια mb λήγουν πρώτα. όσο για το 1286 ούτε το καλέσεις πέφτει η γραμμή. .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχεις κάποια mb από κάποιο bonus, με διαφορετική ημερομηνία λήξης. Όπως π.χ. από το πάρε να'χεις.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ανανέωσα πακέτο. Όλα τα λεπτά ομιλίας μεταφέρθηκαν για 30 ημέρες. Κανένα πρόβλημα.

Και σε εμένα μεταφέρθηκαν την τελευταία φορά και την επόμενη ημέρα έγινε ένας αχταρμάς αφαιρώντας ΜΒ και λεπτά ομιλίας σε πολύ random patern από δύο νούμερα που έχω.

 

Για όσους έχασαν ΜΒ και λεπτά, πήρα τηλέφωνο πριν λίγο την Vodafone και η κοπέλα που μιλούσα είπε ότι θα ενημερώσει τους τεχνικούς για το θέμα, κάτι το οποίο σημαίνει ότι μάλλον υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Αν ήταν θέμα πολιτικής και αποφάσισαν ξαφνικά να κόψουν τις καβάτζες από προηγούμενες ανανεώσεις, θα μου το έλεγε κατευθείαν. Αναμένω τηλεφώνημα από τους τεχνικούς εντός της ημέρας..

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραψα χθες, θα αγοραζα κ σημερα πακέτο για να δω ημερ.ληξης.

de5f269b75.jpg

Προστέθηκε στο χθεσινό πακέτο και ανανεώθηκαν τα 2 300αρια +1 ημέρα. Το άλλο 300 έμεινε στην ιδια ημερομηνία που ήταν 4/11 για να λήξει. Δε ξέρω τι παίχτηκε παιδιά, εγώ πάντα αγόραζα το ιδιο πακέτο, πριν λήξουν τα προηγούμενα. Προφανώς παρακολουθούν το myphone και άτομα των εταιριών κινητής (λογικό) και διόρθωσαν το πρόβλημα, χωρις βέβαια να μου επιστραφούν τα 1000+ λεπτά που έχασα. Οσο αφορά τον αλλο μου αριθμο που εχασα 10 ευρω, λογικο αφου τα 800 περίπου λεπτα που ειχα εξαφανιστηκαν και μου εφαγε απο τα 6 + 4 ευρω μπόνους γκολ.

Δεν γράφω για να πάρω τίποτα πίσω, απλά γράφω για να προσέχετε οι υπόλοιποι. Μετά από αυτό, εννοείται ότι δεν έχω εμπιστοσύνη στο σύστημα της βονταφον και εννοείται ότι δεν πρόκειται να ξαναγορασω καρτα. Θα καταναλωσω οτι απομένει και ή θα τα αφήσω να λήξουν, ή θα τα κάνω φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις φοιτητικό και τομεταβιβασεις σε άλλη επωνυμία ο οποίος δεν ειναι φοιτητής , τα προνόμια χάνονται άραγε ?
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραψα χθες, θα αγοραζα κ σημερα πακέτο για να δω ημερ.ληξης.

 

Προστέθηκε στο χθεσινό πακέτο και ανανεώθηκαν τα 2 300αρια +1 ημέρα. Το άλλο 300 έμεινε στην ιδια ημερομηνία που ήταν 4/11 για να λήξει. Δε ξέρω τι παίχτηκε παιδιά, εγώ πάντα αγόραζα το ιδιο πακέτο, πριν λήξουν τα προηγούμενα. Προφανώς παρακολουθούν το myphone και άτομα των εταιριών κινητής (λογικό) και διόρθωσαν το πρόβλημα, χωρις βέβαια να μου επιστραφούν τα 1000+ λεπτά που έχασα. Οσο αφορά τον αλλο μου αριθμο που εχασα 10 ευρω, λογικο αφου τα 800 περίπου λεπτα που ειχα εξαφανιστηκαν και μου εφαγε απο τα 6 + 4 ευρω μπόνους γκολ.

Δεν γράφω για να πάρω τίποτα πίσω, απλά γράφω για να προσέχετε οι υπόλοιποι. Μετά από αυτό, εννοείται ότι δεν έχω εμπιστοσύνη στο σύστημα της βονταφον και εννοείται ότι δεν πρόκειται να ξαναγορασω καρτα. Θα καταναλωσω οτι απομένει και ή θα τα αφήσω να λήξουν, ή θα τα κάνω φορητότητα.

Είναι λοιπόν προφανές ότι το 300άρι λεπτών που λήγει στις 4/11 δεν ήταν από αγορά πακέτου του 1,01€, κάτι που φαινόταν γιατί δεν είχε τίτλο "πακέτο 300' κλπ". Σε ρώτησα κάτι άλλο εχθές, που είναι και το πιο πιθανό. Αν είχες κάνει ανανέωση 5€ που σου δίνει 300΄ προς καρτοκινητά ολυμπιακός. Είναι πάρα πολύ πιθανό αν είχες και άλλα πακέτα που χάθηκαν, με αρκετά παραπάνω λεπτά να μην το είχες πάρει χαμπάρι. Αν θέλεις δες το και αυτό. Είναι πάρα πολύ απλό να το ελέγξεις. Στο site πάνω από το πινακάκι που έκοψες και επισύναψες εδώ, γράφει ημερομηνία τελευταίας ανανέωσης. Είναι περίπου ένα μήνα πριν από τη λήξη των 300'; Αν σου είναι εύκολο κοίτα το και πες μας, πρωτού βγάλουμε συμπεράσματα ότι έγινε κάποιο λάθος, και ότι μας διαβάζει η Vodafone και το διόρθωσε κλπ κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Οπως εγραψα χθες, θα αγοραζα κ σημερα πακέτο για να δω ημερ.ληξης.

de5f269b75.jpg

Προστέθηκε στο χθεσινό πακέτο και ανανεώθηκαν τα 2 300αρια +1 ημέρα. Το άλλο 300 έμεινε στην ιδια ημερομηνία που ήταν 4/11 για να λήξει. Δε ξέρω τι παίχτηκε παιδιά, εγώ πάντα αγόραζα το ιδιο πακέτο, πριν λήξουν τα προηγούμενα. Προφανώς παρακολουθούν το myphone και άτομα των εταιριών κινητής (λογικό) και διόρθωσαν το πρόβλημα, χωρις βέβαια να μου επιστραφούν τα 1000+ λεπτά που έχασα. Οσο αφορά τον αλλο μου αριθμο που εχασα 10 ευρω, λογικο αφου τα 800 περίπου λεπτα που ειχα εξαφανιστηκαν και μου εφαγε απο τα 6 + 4 ευρω μπόνους γκολ.

Δεν γράφω για να πάρω τίποτα πίσω, απλά γράφω για να προσέχετε οι υπόλοιποι. Μετά από αυτό, εννοείται ότι δεν έχω εμπιστοσύνη στο σύστημα της βονταφον και εννοείται ότι δεν πρόκειται να ξαναγορασω καρτα. Θα καταναλωσω οτι απομένει και ή θα τα αφήσω να λήξουν, ή θα τα κάνω φορητότητα.

 

Προτιμάς να τα γράψεις σε ένα φόρουμ, αντί να στείλεις μήνυμα στο online chat ώστε να σου πιστώσουν τα λεπτά ή τον χρόνο;:rolleyes: Διότι ως γνωστόν η Vodafone ενημερώνεται για συστημικά σφάλματα από ένα φόρουμ στο Internet.

Δηλαδή, αν αύριο κάνει το ίδιο λάθος η Wind και μεθαύριο η Cosmote, απλά θα σταματήσεις να έχεις κινητό.

Link to comment
Share on other sites

όντως παίδες εγώ μέσω Viber ότι χρειάστηκε το ελυσα και με το παραπάνω
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα χθες το βράδυ το πακέτο που δίνει 1 GB με 5€ με αυτόματη ανανέωση και σήμερα μου τελείωσε. Δεν μπορώ να το ξαναενεργοποιήσω; Κι ενώ είχα απενεργοποιήσει την αυτόματη ανανέωση, στο CU App έχει κολλήσει στο "ναι" χωρίς να μπορώ να το βγάλω. :worry:

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το ενεργοποιήσεις πάλι σε 29 ημέρες
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα πάω Λονδίνο για 3ήμερο, θα πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι; Πως θα χρεώνομαι για ομιλία και δεδομένα; (cu φοιτητικό)
Link to comment
Share on other sites

3 ευρώ αυτόματα με την πρώτη κλήση της ημέρας ή πρώτο SMS ή πρώτο Β για 30 λεπτά εξερχόμενες προς E.E. 30 SMS και 100 ΜΒ

αν σου έρθει μήνυμα ότι έφτασες στο 80% των ΜΒ στέλνεις Ν στο 1338 και αγοράζεις 100ΜΒ ακόμα με 3 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα πάω Λονδίνο για 3ήμερο, θα πρέπει να ενεργοποιήσω κάτι; Πως θα χρεώνομαι για ομιλία και δεδομένα; (cu φοιτητικό)

3 ευρώ αυτόματα με την πρώτη κλήση της ημέρας ή πρώτο SMS ή πρώτο Β για 30 λεπτά εξερχόμενες προς E.E. 30 SMS και 100 ΜΒ

αν σου έρθει μήνυμα ότι έφτασες στο 80% των ΜΒ στέλνεις Ν στο 1338 και αγοράζεις 100ΜΒ ακόμα με 3 ευρώ.

 

Αν έχεις ενεργοποιήσει το συγκεκριμένο πρόγραμμα (Daily Travel Pack) που αναφέρει ο φίλος, διαφορετικά αν δε σε ενδιαφέρει το ιντερνετ πήγαινε με τις βασικές χρεώσεις που θα ξοδεύει το χρόνο από τα πακέτα του φοιτητικού με μια εξτρα επιβάρυνση

εξερχόμενες: δωρεάν λεπτα + 0,062€/λεπτό

εισερχόμενες: 0,014€/λεπτό

sms: δωρεάν ή βασική χρέωση+ 0,0248€

ιντερνετ: δωρεάν + €0,062/ΜΒ.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτόματα ενεργοποιημένο σε όλους. Εκτός αν το απενεργοποιήσεις. Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις στην εξυπηρέτηση πελατών.
Link to comment
Share on other sites

Είναι αυτόματα ενεργοποιημένο σε όλους. Εκτός αν το απενεργοποιήσεις. Δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις στην εξυπηρέτηση πελατών.

 

Εμένα ουδέποτε ενεργοποιήθηκε μόνο του, απλά μέσα από το myvodafone κατηγορία διεθνή μπορείς να ελέγξεις αν είναι ενεργό ή όχι και να το απενεργοποιήσεις ή το αντίθετο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν μπορείς να το απενεργοποιήσεις από το myvodafone . Δεν γίνεται . Μόνο να το ενεργοποιήσεις μπορείς αλλά πλέον ενεργοποιείται αυτόματα με την πρώτη χρήση.

Απενεργοποίηση μόνο μέσω της εξυπηρέτησης πελατών ή από κατάστημα.

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40341&dateFrom=&dateUntil=

 

 

• Tο Daily Travel pack ενεργοποιείται αυτόματα σε όλους τους νέους και υφιστάμενους συνδρομητές καρτοκινητής & καρτοπρογράμματος

• To Daily Travel Pack ισχύει για 24 ώρες. Μετά την πάροδο του 24ώρου η υπηρεσία ανανεώνεται αυτόματα όταν ο συνδρομητής κάνει μια από τις παρακάτω ενέργειες (εξερχόμενη κλήση, SMS, Data) και μόνο για τις ημέρες που ο συνδρομητής χρησιμοποιεί το κινητό του στο εξωτερικό.

• Μετά την πάροδο των 24 ωρών ο υπολειπόμενος χρόνος ομιλίας, SMS και ΜΒ δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν ή να μεταφερθούν στην επόμενη ημέρα.

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=6611

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τι στιγμή τι ισχύει όσον αφορά το bonus Internet με ανανέωση άνω των 10 ευρώ online; 500mb για 15 ημέρες ή κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία σχετικά με το δωρεάν μπόνους που δίνει για μια εβδομάδα. Είναι 1GB με αποστολή του ''Β'' στο 1252.

Τόσο στην εφαρμογή του CU όσο και του Vodafone δεν το δείχνει καθόλου. Γιατί;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω μια απορία σχετικά με το δωρεάν μπόνους που δίνει για μια εβδομάδα. Είναι 1GB με αποστολή του ''Β'' στο 1252.

Τόσο στην εφαρμογή του CU όσο και του Vodafone δεν το δείχνει καθόλου. Γιατί;

αυτη εδω λες ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...