Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπαρχει καποια υπηρεσια σαν την 'twin sim' του Γερμανου/cosmote, να παω την sim μου σε καταστημα vodafone, και να παρω πισω 2 καινουριες sim, μια κανονικου μεγεθους και μια microsim?

 

- Πως λεγεται η υπηρεσια;

- Γινεται επιτοπου χωρις καθυστερηση;

- Ποσο κοστιζει;

 

 

To oνομαζω 'υπηρεσια' αλλα ουσιαστικα εννοω κατι σαν αυτο του γερμανου, πληρωνω ενα 10ευρω, και δινοντας την υπαρχουσα sim μου δινει πισω δυο καινουριες, μια κανονικη, μια micro.

 

Βρηκα κατι εδω, αλλα δεν ειμαι σιγουρος αν ειναι αυτο που σας λεω, καθως δεν θελω κατι με μηνιαιο παγιο. Θελω αντικατασταση και να παρω πισω 2 καρτες.

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1160&menuId=10772

 

Υπάρχει ναι. Εγώ πήγα σε κατάστημα Vodafone και μου δώσανε 2 sim με 15 ευρώ εκ των οποίων τα 7-8 αν θυμάμαι καλά μπήκαμε στην κάρτα μου. Έχω μία στο κινητό και μια στο smartwatch. Για να λειτουργήσουν θα πρέπει να έχεις τη μια συσκευή κλειστή η σε flight mode.

Γίνεται επιτόπου.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ναι. Εγώ πήγα σε κατάστημα Vodafone και μου δώσανε 2 sim με 15 ευρώ εκ των οποίων τα 7-8 αν θυμάμαι καλά μπήκαμε στην κάρτα μου. Έχω μία στο κινητό και μια στο smartwatch. Για να λειτουργήσουν θα πρέπει να έχεις τη μια συσκευή κλειστή η σε flight mode.

Γίνεται επιτόπου.

 

Ευχαριστω!

Ονομα υπηρεσιας αν θυμασαι; Αλλιως θα τους πω τι θελω να κανω για να γινει.

Link to comment
Share on other sites

Tο link που έβαλες είναι ακριβώς αυτό που ζητάς. Το πάγιο που αναφέρεται είναι μια χρέωση μόνο για μια φορά στα καρτοκινητα μηνιαίο είναι στα συμβόλαια. Edited by dkat
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

Ονομα υπηρεσιας αν θυμασαι; Αλλιως θα τους πω τι θελω να κανω για να γινει.

 

Δυστυχώς δεν ξέρω όνομα, πήγα κατευθείαν σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Tο link που έβαλες είναι ακριβώς αυτό που ζητάς. Το πάγιο που αναφέρεται είναι μια χρέωση μόνο για μια φορά στα καρτοκινητα μηνιαίο είναι στα συμβόλαια.

 

Α ωραια. Απλα δεν μου ηταν ξεκαθαρο, οσο κι αν το διαβασα, αν δινει δυο ιδιες sim ή αν δινει μια κανονικη και μια micro(αναφερει την micro μονο ως παραδειγμα με το iphone).

 

Χρειαζεται να εχω κατι αλλο μαζι μου περα απο την sim?

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

Α ωραια. Απλα δεν μου ηταν ξεκαθαρο, οσο κι αν το διαβασα, αν δινει δυο ιδιες sim ή αν δινει μια κανονικη και μια micro(αναφερει την micro μονο ως παραδειγμα με το iphone).

 

Χρειαζεται να εχω κατι αλλο μαζι μου περα απο την sim?

 

Ταυτότητα νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Και να μην την έχεις τη sim δεν θα στη ζητήσουν. Αντικατάσταση γίνεται, και την παλιά την πετάς μόλις ενεργοποιηθεί η νέα(το ζευγάρι στην περίπτωσή σου).

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν ξέρω όνομα, πήγα κατευθείαν σε κατάστημα.

 

Vodafone double νομίζω.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μην χρειάζεται λεφτά που μένουν στην κάρτα. Πήρα απευθείας κάρτες από την Vodafone, όχι από κατάστημα και ήρθαν στο σπίτι μου. Γίνονται nano-micro και extra γίγας.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ήρθε SMS ανακοινώσεις στο vodafone.gr η στα καταστήματα για τις νέες τιμολογιακες αλλαγές και προσφορές στην καρτοκινητη που θα ισχύουν απο 7. 11.

Την Τέταρτη έβαλα 5€ και είπαν ότι δεν ήξεραν τίποτα!!!!! :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ρωταω στο σωστο μερος,αλλα με κοσμοτε μπορεις να αγοραζεις απο playstore εφαρμογες και αλλα και να σε χρεωνει στο λογαριασμο του συμβολαιου σου η στη καρτα αν εχεις καρτοκινητο.εχετε ακουσει τιποτα αντιστοιχο για vodafone?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι υπάρχει κάτι τέτοιο για Vodafone στο Google Play. Και επίσης στην Cosmote που το ξεκίνησε πρόσφατα προς το παρόν μπορείς να το χρησιμοποιήσεις αν έχεις συμβόλαιο(όχι σε καρτοκινητό).

 

Ενδεχομένως να μπορείς να κάνεις κάτι τέτοιο με κάποιο τρίτο app store. Θυμάμαι πως προς 3ετίας όταν είχα ένα καρτοπρόγραμμα της Vodafone, το οποίο μου έβαζε ένα υπόλοιπο σε ευρώ κάθε μήνα που δεν είχα κάτι να το κάνω και έληγε μετά από 2 μήνες, είχα βρει την πατέντα αυτή. Έχοντας ένα samsung κινητό, και αφού είχα δημιουργήσει λογαριασμό στο app store της Samsung που υπήρχε στο τηλέφωνο, είχα καταφέρει να αγοράζω εφαρμογές και να αφαιρεί από το υπόλοιπο που μου έβαζε στο καρτοπρόγραμμα ως χρόνο ομιλίας.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ρωταω στο σωστο μερος,αλλα με κοσμοτε μπορεις να αγοραζεις απο playstore εφαρμογες και αλλα και να σε χρεωνει στο λογαριασμο του συμβολαιου σου η στη καρτα αν εχεις καρτοκινητο.εχετε ακουσει τιποτα αντιστοιχο για vodafone?

 

Σε Windows Phone με Vodafone πάντως γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Σε Windows Phone με Vodafone πάντως γίνεται.

Ίσως το μόνο πράγμα που έχουν τα WP και δεν γίνεται στο Android.

Το έχω χρησιμοποιήσει πολλές φορές για αγορές εφαρμογών από το store.

Έχω cu.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσω, τι χρειάζεται για να μετατρέψω το νούμερό μου από vodafone με συμβόλαιο, σε vodafone cu καρτοκινητό?

Πρέπει να μεταβώ σε κατάστημα ή γίνεται και τηλεφωνικά?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, θα ήθελα να ρωτήσω, τι χρειάζεται για να μετατρέψω το νούμερό μου από vodafone με συμβόλαιο, σε vodafone cu καρτοκινητό?

Πρέπει να μεταβώ σε κατάστημα ή γίνεται και τηλεφωνικά?

Ευχαριστώ

 

Kαταστημα με ταυτοτητα .. να κανεις αιτηση διακοπης και μετα απο ενα μηνα νομιζω μετατρεπεται σε καρτοκινητο γενικοτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς τη χρέωση από καρτοκινητή προς 11151 (καταγραφή μετρητή φυσικού αερίου); Δε δίνουν πια σταθερό τηλέφωνο Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone δεν αναφέρεται καθόλου το συγκεκριμένο στον κατάλογο με τις χρεώσεις τρίτων. Το 11150 π.χ. έχει χρέωση σταθερού, αλλά δεν νομίζω πως είναι ασφαλές να υποθέσουμε ότι το ίδιο συμβαίνει και με το 11151.

 

Αλήθεια, αυτό εδώ δεν δουλεύει;

https://www.epathessaloniki.gr/kataxwrhsh-endeikshs-metrhth/

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω πρόβλημα με τη vodafone cu χθες κατά τις 12 η ώρα μηδενισαν τα υπόλοιπα μου και έχασα μβ λεπτά και sms. Πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι έχουν τεχνικο πρόβλημα και ότι συμβαίνει σε κάποιους αριθμούς. Μου έδωσαν 60 λεπτά για 24 ώρες και μου είπαν ότι θα αποκατασταθουν όλα σε 24ωρες. Ξαναμηλησα πάλι σήμερα στο τσατ και μου είπαν ότι τους έχουν δώσει χρονοδιάγραμμα μέχρι την Παρασκευη ότι θα τα φτιάξουν και μου έδωσαν ακόμα 100 λεπτά προς όλους για 1 μηνα καθώς τα 60 είχαν λήξει. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα?

 

εμενα σημερα ηρθε μηνυμα οτι εληξε τα μβ του bonus πρωτης ανανεωσης και μου εφαγε 1.5 γιγα περιπου

δεν το ξανακανε κατι τετοιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από την 30η Σεπτεμβρίου 2016 λήγει η προσφορά με το επιπλέον bonus ανανέωσης που προσέφερε έως 1GB και ίσχυε για την πρώτη ανανέωση αξίας 10 ευρώ και άνω, μέσω των καταστημάτων Vodafone καθώς και μέσω των online καναλιών. Επιπρόσθετα, λήγει το επιπλέον bonus ανανέωσης 250MB που ίσχυε σε κάθε ανανέωση αξίας 10 ευρώ και άνω, μέσω των online καναλιών. Οι ανωτέρω αλλαγές ισχύουν για συνδρομητές Vodafone CU, Καρτοκινητού Vodafone & Vodafone International. Πηγή http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40425&dateFrom=&dateUntil=

 

οκ τωρα το θυμηθηκα τα ειχαμε πει

 

μια ερωτηση εχεις επιλογη απο που θα σου παιρνει πρωτα mb?

Link to comment
Share on other sites

εμενα σημερα ηρθε μηνυμα οτι εληξε τα μβ του bonus πρωτης ανανεωσης και μου εφαγε 1.5 γιγα περιπου

δεν το ξανακανε κατι τετοιο

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

οκ τωρα το θυμηθηκα τα ειχαμε πει

 

μια ερωτηση εχεις επιλογη απο που θα σου παιρνει πρωτα mb?

 

από το πακέτο πού λήγει πρώτα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

έχει αντιμετωπίσει κανείς θέμα με το να παίρνει κωδικούς 1+1 μέσω της εφαρμογής My Vodafone χωρίς να στέλνει SMS?
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο cu αντίστοιχο με το COSMOTE My Internet, που σου κόβει το internet όταν περνάς τα ΜΒ που έχεις;

 

όχι μόνο στο καρτο ίντερνετ ισχύει αυτό. μόλις φας τα mb χρεώνεσαι 1 ευρώ για 15 mb .και τέτοιο δεν το αφήνω ποτέ να συμβεί αυτό οπότε δεν το χρησιμοποιώ.

όσο για την Κοσμοτε ενώ είμαστε εκτός θέματος το my cosmote δεν νομίζω να υπάρχει κάτι.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...