Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδη δινω 40 το μηνα σε συμβολαιο για να μιλαω..100 λεπτα προς ολους, μπορει καποιος εστω σε πμ να μου προτεινει εταιρια καρτοκινητης? μια που να μας δουλευει οςο λιγοτερο γινεται γιατι μετα απο δυο μερες αναγνωςης του φορουμ δεν εβγαλα ακρη με καμια.ευχαριστω προκαταβολικα...

 

Προσανατολιζομαι σε combo της wind με 15 το μηνα

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο hapitel.gr

 

Το βρήκα πρόσφατα, είναι site που βάζεις πόσο θες να μιλας, sms, internet (έχει και για σταθερά) και σου βγάζει τις πιο οικονομικές λύσεις

Link to comment
Share on other sites

Μπα, δεν εβγαλα ακρη

Εικοσι προγραμματα προτεινει

100 λεπτα σε ολους 50/100 μηνυματα και 200 mb minimum θελω

Φυσικα δε με χαλανε 300 λεπτα πχ και 500 mb και ας δινω 15 γι αυτο εβαλα το μινιμουμ

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο hapitel.gr

 

Το βρήκα πρόσφατα, είναι site που βάζεις πόσο θες να μιλας, sms, internet (έχει και για σταθερά) και σου βγάζει τις πιο οικονομικές λύσεις

 

ενδιαφερον σαιτ, αλλά δεν τα υπολογιζει και πολυ σωστα. Ειναι λιγο κουφο να βγαζει οικονομικοτερο πακετο το what's up, ενω ξερουμε ολοι οτι ειναι το ακριβοτερο...

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερον σαιτ, αλλά δεν τα υπολογιζει και πολυ σωστα. Ειναι λιγο κουφο να βγαζει οικονομικοτερο πακετο το what's up, ενω ξερουμε ολοι οτι ειναι το ακριβοτερο...

 

θελει προσοχη σε καποια σημεια, πχ οταν λεει "ιδιο δικτυο", εννοει what's up, οχι cosmote

και σιγουρα καλο ειναι να τα συγκρινεις και με τις σελιδες των παροχων για να δεις τί ισχυει πραγματικα

Link to comment
Share on other sites

θελει προσοχη σε καποια σημεια, πχ οταν λεει "ιδιο δικτυο", εννοει what's up, οχι cosmote

και σιγουρα καλο ειναι να τα συγκρινεις και με τις σελιδες των παροχων για να δεις τί ισχυει πραγματικα

 

ακριβως, αφου ο φιλος θελει λεπτα προς ολους, ας δει φρογκ και κιου, που ειναι και οι μοναδικες που δεν εχουν ελαχιστη χρεωση

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι πολυ καλη προσφορα. Πρεπει να στειλουμε μηνυμα κάπου;

 

Δεν νομιζω εφοσον δεν γραφει κατι για εγγραφη τυπου "Στειλε μηνυμα ...μπλα μπλα μπλα" μαλλον ενεργοποιειται αυτοματα εκεινες τις μερες των παιχνιδιων.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω εφοσον δεν γραφει κατι για εγγραφη τυπου "Στειλε μηνυμα ...μπλα μπλα μπλα" μαλλον ενεργοποιειται αυτοματα εκεινες τις μερες των παιχνιδιων.

 

ευχαριστω για την απαντηση, παντως η ανακοινωση δε λεει τιποτα για το εαν ισχυει και για ΕΛΤΑ και ιντερνασιοναλ... Λεει μονο για καρτοκινητο βονταφον και βονταφον ολυμπιακος (απο καρτοκινητα)

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά τις φοιτητές προσφορές που αναφέρθηκαν σε προηγούμενα μηνύματα, μου ήρθε το εξής μήνυμα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά τις φοιτητές προσφορές που αναφέρθηκαν σε προηγούμενα μηνύματα, μου ήρθε το εξής μήνυμα

 

Σε όλους τα ίδια έρχονται το πακέτο στα 4 ευρώ και τα 600mb δώρο τελικά. Κι εμενα τα ίδια ηρθαν

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους τα ίδια έρχονται το πακέτο στα 4 ευρώ και τα 600mb δώρο τελικά. Κι εμενα τα ίδια ηρθαν
και μενα εδω και αρκετο καιρο
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την απαντηση, παντως η ανακοινωση δε λεει τιποτα για το εαν ισχυει και για ΕΛΤΑ και ιντερνασιοναλ... Λεει μονο για καρτοκινητο βονταφον και βονταφον ολυμπιακος (απο καρτοκινητα)

 

Φιλη μου σε καταστημα μου ειπε οτι ισχυει για ολη την καρτοκινητη της βονταφον (καρτοκινητο cu ολυμπιακος ιντερνασιοναλ) ε φανταζομαι και για την ΕΛΤΑ θα ισχυει αλλα δεν ειμαι και 100% σιγουρος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω μια απορία!

Στις 3/6 έκανα ηλεκτρονικά αίτηση φορητοτητας σε CU από κοσμοκαρτα. Μου φέρανε τη sim με κουριερ στις 6/6 και από τότε τίποτα. Η παλιά κάρτα λειτουργεί ακόμα. Έχω πάρει 3 φορές τηλ, έχω μιλήσει και μέσω fb και μου είπαν ότι θα ολοκληρωνοταν η μεταφορά το πολύ σήμερα. Όλοι μου είπαν ότι θα αφήσουν μήνυμα στο αρμόδιο τμήμα να με καλεσουν, αλλά δε με έχουν πάρει.

Σαν πολύ δεν αργούν;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εχω μια απορία!

Στις 3/6 έκανα ηλεκτρονικά αίτηση φορητοτητας σε CU από κοσμοκαρτα. Μου φέρανε τη sim με κουριερ στις 6/6 και από τότε τίποτα. Η παλιά κάρτα λειτουργεί ακόμα. Έχω πάρει 3 φορές τηλ, έχω μιλήσει και μέσω fb και μου είπαν ότι θα ολοκληρωνοταν η μεταφορά το πολύ σήμερα. Όλοι μου είπαν ότι θα αφήσουν μήνυμα στο αρμόδιο τμήμα να με καλεσουν, αλλά δε με έχουν πάρει.

Σαν πολύ δεν αργούν;

Παρασκευή 6/6 . Λόγω της αργίας του Αγίου Πνεύματος την δευτέρα 9/6 , το αίτημα σου παραδόθηκε από το κούριερ στις 10/6 Σήμερα 12/6 είναι η δεύτερη εργάσιμη. Μέχρι τις 13 Ιουνίου είναι η 3 εργάσιμες....

Δυστυχώς έπεσες σε τριήμερο.

Link to comment
Share on other sites

Παρασκευή 6/6 . Λόγω της αργίας του Αγίου Πνεύματος την δευτέρα 9/6 , το αίτημα σου παραδόθηκε από το κούριερ στις 10/6 Σήμερα 12/6 είναι η δεύτερη εργάσιμη. Μέχρι τις 13 Ιουνίου είναι η 3 εργάσιμες....

Δυστυχώς έπεσες σε τριήμερο.

 

Απλά μου κάνει εντύπωση γιατί στην προηγούμενη φορητοτητα που ειχα κανει οι τρεις εργάσιμες μέτρησαν από τη μέρα που έκανα την αίτηση μέχρι να υπογράψω και να πάρω τη sim και μόλις έγινε αυτό ενεργοποιηθηκε την ίδια μέρα

Link to comment
Share on other sites

Κλήση συνδίασκεψης

δεν μπορεί να γίνει σε καρτοκινητό

ή θέλει κάποια ρύθμιση;

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Κλήση συνδίασκεψης

δεν μπορεί να γίνει σε καροκινητό

ή θέλει κάποια ρύθμιση;

Μόνο τα καρτοκινητά της Wind και Q υποστηρίζουν την κληση συνδιάσκεψης, αλλά υπάρχει κάποιο bug στην υπηρεσία.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα καρτοκινητά της Wind και Q υποστηρίζουν την κληση συνδιάσκεψης, αλλά υπάρχει κάποιο bug στην υπηρεσία.

 

τι εννοουμε κληση συνδιασκεψης;

Link to comment
Share on other sites

μιλάς με κάποιον τον βάζεις σε αναμονή

 

καλείς τρίτο

 

και μετά βάζεις συνδίασκεψη

 

και μιλάτε κι οι τρεις ταυτόχρονα

 

φυσικά χρεώνεσαι δύο κλήσεις.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ναι, δουλεύει η αναμονή κλήσεων..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Μόνο τα καρτοκινητά της Wind και Q υποστηρίζουν την κληση συνδιάσκεψης, αλλά υπάρχει κάποιο bug στην υπηρεσία.

ποιο είναι το bug?

Link to comment
Share on other sites

ποιο είναι το bug?

 

Ας πούμε ότι έχεις υπόλοιπο σε ευρώ στην κάρτα σου και υπόλοιπο χρόνου ομιλίας σε wind και Q, αν καλέσεις εσύ και τους δυο αριθμούς wind και Q και τους βάλεις σε κλήση συνδιάσκεψης ,τότε σου''τρώει'' ευρώ απο το υπόλοιπο σου.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ας πούμε ότι έχεις υπόλοιπο σε ευρώ στην κάρτα σου και υπόλοιπο χρόνου ομιλίας σε wind και Q, αν καλέσεις εσύ και τους δυο αριθμούς wind και Q και τους βάλεις σε κλήση συνδιάσκεψης ,τότε σου''τρώει'' ευρώ απο το υπόλοιπο σου.

 

Καμία σχέση. Το κάνω πολύ συχνά και μια χαρά από τον χρόνο ομιλίας μου καταναλώνει.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...