Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχει κάποιος άποψη για το πόσες μέρες θα διαρκέσει η φορητότητα από what'sup σε vodafone cu ? θενξ

 

κανονικά 3 εργασιμες παιρνει, αρκει να εχουν δωθει ακριβως τα ιδια στοιχεια

Link to comment
Share on other sites

Με 7 ευρώ αγοράζεις 80 λεπτά προς όλα τα δίκτυα καλώντας 1286

Ανανέωση γίνεται μόνο με κάρτες ανανέωσης ( ή ηλεκτρονικά ) και μόνο με αυτές μπορείς να πάρεις τα 300 λεπτά

Μια ακόμα δυνατότητα που έχεις είναι να καλέσεις 1266 και να μετατρέψεις τον αριθμό σου σε CU

Από κει και πέρα με 5 ευρώ αγοράζεις 100 λεπτά προς όλα τα δίκτυα , και 200 προς Vodafone , ή με 7 ευρώ αγοράζεις 500 για όλη την Vodafone , και 100 προς όλα τα δίκτυα ( ή με 10 ευρώ αγοράζεις 200 προς όλους και 400 προς Vodafone)

Όταν σου τελιώσουν τα χρήματα το κάνεις πάλι Νέο καρτοκινητό και αρχίζεις τις ανανεώσεις.

Αλλαγή πακέτου επιτρέπεται κάθε 30 ημέρες.

 

Tα ενεργοποιημένα πακέτα που έχω στο καρτοκινητό (bonus all και λεπτό το λεπτό) χάνονται;

Το λεπτό το λεπτό μπορώ να το ενεργοποιήσω και σε cu?

Τέλος η μετατροπή σε cu έχει χρέωση;

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν καταλαβαίνω;

Κάνω ανανέωση 10€, ενώ έχω ενεργοποιημενο το Surf bonus.

Παίρνω 500mb και δεν τα βλέπω να μειώνονται με την χρήση.

Απεριόριστο δίνουν για κάποιους μήνες;

Είναι ο δεύτερος μήνας χρήσης πακέτου.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχρις το φοιτητικο? Η μηπως εισαι στην προσφορα του δωρεαν ιντερνετ?

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Μια απλή cu κάρτα έχω.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Τι δεν καταλαβαίνω;

Κάνω ανανέωση 10€, ενώ έχω ενεργοποιημενο το Surf bonus.

Παίρνω 500mb και δεν τα βλέπω να μειώνονται με την χρήση.

Απεριόριστο δίνουν για κάποιους μήνες;

Είναι ο δεύτερος μήνας χρήσης πακέτου.

Πάρε στο 1252 και πάτησε 4 .

Το ποιο πιθανόν είναι να σου πει ότι έχεις απερίόριστο internet μέχρι 23/3/13

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πάρε στο 1252 και πάτησε 4 .

Το ποιο πιθανόν είναι να σου πει ότι έχεις απερίόριστο internet μέχρι 23/3/13

 

Αν είναι απεριόριστο, γιατί στον μήνα έληξε και έπρεπε να ξανακάνω ανανέωση 10€ για να πάρω πάλι τα 500mb που δεν εξαντλούνται;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι απεριόριστο, γιατί στον μήνα έληξε και έπρεπε να ξανακάνω ανανέωση 10€ για να πάρω πάλι τα 500mb που δεν εξαντλούνται;

 

Από τη στιγμή που το πακέτο έχει διάρκεια "ζωής" ένα μήνα, είτε καταναλώσεις mb από το πακέτο, είτε όχι, αυτό θα λήξει.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι απεριόριστο, γιατί στον μήνα έληξε και έπρεπε να ξανακάνω ανανέωση 10€ για να πάρω πάλι τα 500mb που δεν εξαντλούνται;

 

Έχεις τελικά την προσφορά ή όχι ;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

βαλε καμια βδομαδα να εισαι μεσα.. και αν πεσει και κανα ακυρο βαλε 10+ :P

 

Σωστη παρατηρηση. Αλλα κατα παραβαση του νομου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μονο οταν του κανεις κληση, αυτος θα χρεωνεται 'χρεωση εισερχομενης κλησης σε καθεστως περιαγωγης'. Εσυ θα χρησιμοποιεις κανονικα τα λεπτα προς cu

 

Ευχαριστώ σπεσιαλίστα και παίχτη.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Έχεις τελικά την προσφορά ή όχι ;

 

Φίλε μου εκτός από το να καλέσω κάπου, φαίνεται αυτό κάπου αλλού;

Μήπως η προσφορά με το απεριόριστο ενεργοποιειται με κάθε ανανέωση;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Συμφέρει να αλλάξω απο what's up[ με τη φοιτητική προσφορα ως τον Ιουνιο] σε vodafone cu φοιτητικό ; Εννοώ αν συμφέρει απο άποψης....δώρων,παροχών ? Εχω το cu που μου χαν δωσει με το πασο,δε το χρησιμοποιω καν , και αραια και που μου δινουν δωρο λεπτα προς ολους και καμποσα ΜΒ ιντερνετ. Το μονο «αρνητικο» ειναι πως ολος ο κοσμος ειναι what's up ?
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Συμφέρει να αλλάξω απο what's up[ με τη φοιτητική προσφορα ως τον Ιουνιο] σε vodafone cu φοιτητικό ; Εννοώ αν συμφέρει απο άποψης....δώρων,παροχών ? Εχω το cu που μου χαν δωσει με το πασο,δε το χρησιμοποιω καν , και αραια και που μου δινουν δωρο λεπτα προς ολους και καμποσα ΜΒ ιντερνετ. Το μονο «αρνητικο» ειναι πως ολος ο κοσμος ειναι what's up ?

 

Εαν οι πιο πολλες επαφες σου εχουν γουατς απ κατα πασα πιθανοτητα δεν σε συμφερει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφέρει να αλλάξω απο what's up[ με τη φοιτητική προσφορα ως τον Ιουνιο] σε vodafone cu φοιτητικό ; Εννοώ αν συμφέρει απο άποψης....δώρων,παροχών ? Εχω το cu που μου χαν δωσει με το πασο,δε το χρησιμοποιω καν , και αραια και που μου δινουν δωρο λεπτα προς ολους και καμποσα ΜΒ ιντερνετ. Το μονο «αρνητικο» ειναι πως ολος ο κοσμος ειναι what's up ?

 

να αλλαξουν εταιρια οι wu επαφες σου (με το ιδιο νουμερο) δεν υπαρχει περιπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Όλοι οι φοιτητές έχουν cu δωρεάν, νομίζω ότι πρέπει να αφήσουν στην άκρη το wu (όσο το υποστηρίζουν τόσο χειρότερες προσφορές θα δίνει η cosmote) και να το χρησιμοποιούν. Είναι μακράν η καλύτερη προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά υπάρχουν πολλοί φοιτητές που ενώ έχουν το φοιτητικό CU είναι κολλημένοι ακόμα στο WU. Δε μπορώ να το καταλάβω αυτό. Με το φοιτητικό CU μπορείς να μιλάς σχεδόν και τσάμπα αφού κάθε μήνα έχεις 600' προς CU εντελώς δωρεάν αν το χρησιμοποιήσουν όλοι. Μηδενική ορθολογική συμπεριφορά καταναλωτή δηλαδή. Προσωπικά εγώ τι βγάζω μόνο με 5€ το μήνα με το φοιτητικό CU και μιλάω προς όλα τα δίκτυα (και καμιά φορά και με 0€ όταν μου δίνουν δώρο 500' προς όλους!!). Edited by kosmasdel
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους. Εχω ενα CU και θελω να παρω την Double Sim που εχει μια κανονικη και μια micro sim. Γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει;
Τα πιο μεγάλα ονειρα τα κάνεις οταν όλοι σε ξεχνάνε!!!
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι εχω χασει την μπαλα με τις προσφορες. εχω ενα ξεχασμενο cu. θελω χρονο ομιλιας προς βονταφον. προς αρκετους αριθμους. ποιο πακετο με συμφερει καλυτερα? cu, νεο καρτοκινητο? συμφερει να ανανεωνω με καποιο συγκεκριμενο ποσο ανα τακτα χρονικα διαστηματα? την βοηθεια σας παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι εχω χασει την μπαλα με τις προσφορες. εχω ενα ξεχασμενο cu. θελω χρονο ομιλιας προς βονταφον. προς αρκετους αριθμους. ποιο πακετο με συμφερει καλυτερα? cu, νεο καρτοκινητο? συμφερει να ανανεωνω με καποιο συγκεκριμενο ποσο ανα τακτα χρονικα διαστηματα? την βοηθεια σας παρακαλω

 

Θες να μιλάς με όλη τη Vodafone (καρτοκινητά και συμβόλαια) ή μόνο με ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα (πχ. Cu);

Αν θες να μιλάς με όλη τη Vodafone, καλύτερα να μετατρέψεις το Cu σου σε Νέο Καρτοκινητό ώστε να έχεις 300 λεπτά ομιλίας προς όλη τη Vodafone με κάθε ανανέωση των 10€, ενώ αν θες να μιλάς με Cu, μπορείς να ενεργοποιήσεις κάποιο από τα διαθέσιμα πακέτα ομιλίας και μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Θες να μιλάς με όλη τη Vodafone (καρτοκινητά και συμβόλαια) ή μόνο με ένα συγκεκριμένο πρόγραμμα (πχ. Cu);

Αν θες να μιλάς με όλη τη Vodafone, καλύτερα να μετατρέψεις το Cu σου σε Νέο Καρτοκινητό ώστε να έχεις 300 λεπτά ομιλίας προς όλη τη Vodafone με κάθε ανανέωση των 10€, ενώ αν θες να μιλάς με Cu, μπορείς να ενεργοποιήσεις κάποιο από τα διαθέσιμα πακέτα ομιλίας και μηνυμάτων.

Τα 10 ευρω μενουν μεσα για να τα χαλασεις οπου θες? Δηλαδη σε αλλα νουμερα εκτος της vodafone?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Τα 10 ευρω μενουν μεσα για να τα χαλασεις οπου θες? Δηλαδη σε αλλα νουμερα εκτος της vodafone?

 

Σε μπερδεψε απο πανω ο φιλος. Αν παρεις "νεο καρτοκινητο vfn" μολις ανανεωνεις 10ευρω το υπολοιπο σου θα περνεις αυτοματα δωρο 300' προς ολα τα δικτυα και το υπολοιπο σου μενει ως εχει, τα 300' μπορεις να τα παρεις εως δυο ανανεωσεις τον μηνα.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε μπερδεψε απο πανω ο φιλος. Αν παρεις "νεο καρτοκινητο vfn" μολις ανανεωνεις 10ευρω το υπολοιπο δου θα περνεις αυτοματα δωρο 300' προς ολα τα δικτυα και το υπολοιπο σου μενει ως εχει, τα 300' μπορεις να τα παρεις εως δυο ανανεωσεις τον μηνα.

 

Σ'ευχαριστώ φίλε μου για τη διευκρίνηση. :)

 

Προσφορά Cu: Αύριο όλη μέρα; Ελεύθερη μέρα! Cu Free Day και όλα σου τα μηνύματα προς Cu θα είναι free; Γιατί έτσι! Στείλε δωρεάν Ν στο 1398 μέχρι τις 23:59 απόψε, για να το έχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...