Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, χτες στα αποδυτήρια του γυμναστηρίου μιλούσα με ενα φίλο μου σχετικα με το vodafone CU και την προσφορά των "1000" η οποία έληξε και έτυχε να είναι δίπλα μας ένας υπάλληλος της vodafone και μας είπε ότι το πιο πιθανό είναι η vodafone να βγάλει καμια κανουργια παρομοια προσφορά με αυτη των "1000".

 

μακαρι!! ........

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

παντως σε καποια υπηρεσια που καλεσα εγω, η 13830 η για ανανεωση αν θυμαμαι καλα στο σιγιου ειχε κειμενολεκτη νεο,τυπου "μεινετε συντονισμενοι για τις νεες προσφορες που θα ακολουθησουν μπλα μπλα μπλα". ειμαι οφφ τοπικ ομως ε;
"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα νέο πακέτο καρτοκινητής και λέει για να μπει ένα ποσό να γίνει μια ανανέωση.Αν γίνει μεταφορά μονάδων από άλλο καρτοκινητό θα μετρήσει ως ανανέωση ή θέλει οπωσδήποτε κάρτα;
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα νέο πακέτο καρτοκινητής και λέει για να μπει ένα ποσό να γίνει μια ανανέωση.Αν γίνει μεταφορά μονάδων από άλλο καρτοκινητό θα μετρήσει ως ανανέωση ή θέλει οπωσδήποτε κάρτα;

 

η μεταφορα μοναδων απλα αλλαζει την ημερομηνια ληξης των μοναδων που ηδη εχεις μεσα σαν υπολοιπο, δεν λογαριαζεται σαν κανονικη ανανεωση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η ηλεκτρονική ανανέωση χρόνου ομιλίας απο το site της vodafone είναι τις τελευταίες ημέρες εκτός λειτουργίας, το σταμάτησαν και αυτοί σαν την wind?
Link to comment
Share on other sites

η ηλεκτρονική ανανέωση χρόνου ομιλίας απο το site της vodafone είναι τις τελευταίες ημέρες εκτός λειτουργίας, το σταμάτησαν και αυτοί σαν την wind?

 

οχι απλα τις τελευταιες μερες, εδω και αρκετο καιρο. μαλλον θα εχει την τυχη που ειχε και η ηλεκτρονικη ανανεωση της wind

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η ηλεκτρονική ανανέωση χρόνου ομιλίας απο το site της vodafone είναι τις τελευταίες ημέρες εκτός λειτουργίας, το σταμάτησαν και αυτοί σαν την wind?

 

Το σταματησαν προσωρινα.

Link to comment
Share on other sites

Το σταματησαν προσωρινα.

 

το προσωρινα τι ακριβως σημαινει?προσωρινα για ενα μηνα ,προσωρινα για 6 μηνες η κια για περισσοτερο?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

το προσωρινα τι ακριβως σημαινει?προσωρινα για ενα μηνα ,προσωρινα για 6 μηνες η κια για περισσοτερο?

Να θυμίσω μια Ελληνική παροιμία μήπως σε διαφωτήσει

Ουδέν μονιμώτερο του προσωρινού.

Link to comment
Share on other sites

Να θυμίσω μια Ελληνική παροιμία μήπως σε διαφωτήσει

Ουδέν μονιμώτερο του προσωρινού.

 

βασιλη εχεις απολυτο δικιο. απλα με παραξενεψε η λεξη προσωρινα που χρησιμοποιησε ο φιλος παραπανω. προσωρινα διεκοψε αυτην την υπηρεσια και η wind και εχουμε σχεδον 6 μηνες. το ιδιο προσωρινα θα ειναι και της vodafone.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά! μαντέψτε τι έγινε! είχα πάρει να παραπονεθώ στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone διότι την πρωτοχρονιά δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω το 1200 προς CU (το οποίο και ενεργοποίησα τελικά). Με πήραν την Τρίτη τηλέφωνο από την Vodafone και μου ζήτησαν συγγνώμη για την ταλαιπωρία και μου έδωσαν δώρο απεριόριστα sms προς όλα τα δίκτυα για ένα μήνα!!! εντελώς δωρεάν!!!!

από τη cosmote τίποτα!!! εκεί ήταν ακόμα χειρότερα τα πράγματα αφού ενεργοποίησα το 1200 στις 3 του μήνα και ούτε φωνή ούτε ακρόαση! απαράδεκτοι. μου φαίνεται το έχουν πάρει πάνω τους επειδή είναι ο leader της αγοράς και δεν ενδαιφέρονται για τους πελάτες τους! εγώ έχω 5 χρόνια καρτοκινητό cosmote και what's up από τη στιγμή που βγήκε (και πιστέψτε με, χαλάω αρκετά χρήματα στο κινητό). cu έχω 3 μήνες περίπου και ούτε κατά διάνοια δεν χαλάω όσα στο what's up.

bravo στη vodafone και καλά θα κάνει να προσέχει λίγο η cosmote τους πελάτες της...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή χρονιά! μαντέψτε τι έγινε! είχα πάρει να παραπονεθώ στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone διότι την πρωτοχρονιά δεν μπορούσα να ενεργοποιήσω το 1200 προς CU (το οποίο και ενεργοποίησα τελικά). Με πήραν την Τρίτη τηλέφωνο από την Vodafone και μου ζήτησαν συγγνώμη για την ταλαιπωρία και μου έδωσαν δώρο απεριόριστα sms προς όλα τα δίκτυα για ένα μήνα!!! εντελώς δωρεάν!!!!

από τη cosmote τίποτα!!! εκεί ήταν ακόμα χειρότερα τα πράγματα αφού ενεργοποίησα το 1200 στις 3 του μήνα και ούτε φωνή ούτε ακρόαση! απαράδεκτοι. μου φαίνεται το έχουν πάρει πάνω τους επειδή είναι ο leader της αγοράς και δεν ενδαιφέρονται για τους πελάτες τους! εγώ έχω 5 χρόνια καρτοκινητό cosmote και what's up από τη στιγμή που βγήκε (και πιστέψτε με, χαλάω αρκετά χρήματα στο κινητό). cu έχω 3 μήνες περίπου και ούτε κατά διάνοια δεν χαλάω όσα στο what's up.

bravo στη vodafone και καλά θα κάνει να προσέχει λίγο η cosmote τους πελάτες της...

κινησεις μαρκετινγκ μεν,αξιες πολλων συγχαρητηριων δε.μακαρι να το εκαξ και αλλοι.τσεκαρε μονο οτι οντως δεχ χρεωνεσε τα μηνυματα μη βρεθεις προ εκπληξεως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

κινησεις μαρκετινγκ μεν,αξιες πολλων συγχαρητηριων δε.μακαρι να το εκαξ και αλλοι.τσεκαρε μονο οτι οντως δεχ χρεωνεσε τα μηνυματα μη βρεθεις προ εκπληξεως

 

To τσεκαρα διότι και εμένα μου πέρασε από το μυαλό αυτό! φαντάζομαι πως θα ήμουν ένας από πολλούς αλλά ένοιωσα καλά! δωρεάν μηνυματάκια για 1 μήνα μου πέφτει πολύ καλό σε αυτή τη φάση (χάλασα του κόσμου τα λεφτά σε μπαρ στις γιορτές!!!!):D

Link to comment
Share on other sites

Καταργηθηκε ο φορος καρτοκινητης? Σημερα εκανα μια ανανεωση στο cu μου και δεν κρατησε τιποτα!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καταργηθηκε ο φορος καρτοκινητης? Σημερα εκανα μια ανανεωση στο cu μου και δεν κρατησε τιποτα!

 

λεγε μας τετοια!!

τι καρτα εβαλες?

Link to comment
Share on other sites

λεγε μας τετοια!!

τι καρτα εβαλες?

 

Μια των 5ευρω το πρωι! Μου εχει κανει εντυπωση και μενα!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα κατάφερα και μιλούσα -----στο κινητό μου----- με κινητό Ελλάδας με έως 1,4 euro/ώρα!!!!:X

Όλα είναι νόμιμα και εύκολα, αλλά κάνω κάποια λάθη σε λέξεις κλειδιά, γιατί μετά από ένα αντίστοιχο θέμα μου στο παρελθόν κόψανε την δυνατότητα.

Έχουμε και λέμε χρειαζόμαστε:

1)για αυτόν που μένει Ελλάδα ένα καρτοκινητό "νέας κααρτοκινητής βοονταφον" (τηλ 1)

2)ένα άλλο οποιοδήποτε βοονταφον για αυτόν που βρίσκεται στο εξωτερικό (τηλ2).

Στο τηλ 1 έβαλα ώς φίλο (χρέωση 1 cent/λεπτό) το τηλ 2

Στο τηλ2 ένεργοποίησα δωρεάν το βοονταφον paasport και όταν βρέθηκα στο εξωτερικό, κλείδωσα το δίκτυο σε 1 από τα συνεργαζόμενα με το paasport δίκτυα της χώρας.

Έκανα αναπάντητη από το τηλ 2 στο τηλ 1 όταν ήθελα να μιλήσω με την κόρη μου.

Όταν το τηλ 1 καλούσε το τηλ2 η χρέωση για χ λεπτά συνομιλίας είναι:

χ cents για το τηλ1

80 cents για το τηλ2.

Έστω λοιπόν ότι μηλάμε 20 λεπτά έχουμε χρέωση 0,2+0,8=1 ευρώ

Προφανώς δεν συμφέρει για κλήσεις διαρκειας μικρότερης των 4 λεπτών.

Επίσης πρέπει να προσέξετε να μην περάσετε την μία ώρα συνομιλίας.

Δεν γνωρίζω αν λειτουργεί το αντίστοιχο σύστημα της coosmote. Αν κάποιος το δοκιμάσει ας το συμπληρώσει.

Σε 7 ημέρες μίλησα 5 ώρες σε 14 τηλεφωνήματα με συνολική χρέωση και των 2 τηλεφώνων 10 ευρώ:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καταργηθηκε ο φορος καρτοκινητης? Σημερα εκανα μια ανανεωση στο cu μου και δεν κρατησε τιποτα!

 

Και μενα μου τυχε μια αλλά μαλλον ηταν τυχαιο γιατι σε αλλη μου αφαιρεθηκε κανονικα ο φορος. Να΄ναι παλιες καρτες με νεο περιτυλιγμα;;;Ποιος ξερει!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξαναεβαλα πριν λιγο καρτα για επιβαιβεωση, ουτε φορος ουτε τιποτα!!!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και κάτι μέρες να στείλω mms και όλο μου λέει "Μη διαθέσιμη υπηρεσία" Συμβαίνει και σε άλλους; το΄χει παρατηρήσει κανείς;Δεν έχω αλλάξει τίποτα στις ρυθμίσεις μου, ανέκαθεν έστελνα κανονικά!!Επίσης mms λαμβάνω κανονικά.Να στείλω όμως δε μπορώ!!Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ εδώ και κάτι μέρες να στείλω mms και όλο μου λέει "Μη διαθέσιμη υπηρεσία" Συμβαίνει και σε άλλους; το΄χει παρατηρήσει κανείς;Δεν έχω αλλάξει τίποτα στις ρυθμίσεις μου, ανέκαθεν έστελνα κανονικά!!Επίσης mms λαμβάνω κανονικά.Να στείλω όμως δε μπορώ!!Γνωρίζει κανείς τι μπορεί να φταίει;

 

Μήπως το υπόλοιπό σου είναι κάτω του 0.47€; Ακόμα κι αν έχεις δωρεάν mms από πακέτο, δεν μπορείς να στείλεις mms χωρίς να υπάρχει αυτό το υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

η μεταφορα μοναδων απλα αλλαζει την ημερομηνια ληξης των μοναδων που ηδη εχεις μεσα σαν υπολοιπο, δεν λογαριαζεται σαν κανονικη ανανεωση

 

Το είχα ξεχάσει αυτό, μπερδεύτηκα η άνθρωπος με τόσα κινητά...

Και μου έληξε τις προάλλες ένα ιντερνασιοναλ με 2,60€ μέσα, γιατί δεν ήθελα να του βάλω νέα κάρτα. :(

Αν το θυμόμουν αυτό θα του μετέφερα 5€ από άλλο καρτοκινητό και θα το ανανέωνα για ένα χρόνο...

 

Και, δε μου λέτε, θα μπορούσα μετά να ξαναμέταφέρω τα 7€ σε άλλο VF; :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...