Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

^ Νομίζω πως το banana απλώς διαφημιζόταν στο VFlive.

Αυτή είναι η σχέση των δύο εταιρειών. Δεν πιστεύω το banana να είναι συμφερόντων vodafone. Οπότε με αυτήν την έννοια δεν έχουν κάποια άμεση σχέση.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω και κάτι:

Έχω ενεργοποιήσει 2 CU στις 15/06. Για να πάρω το 1€ το μήνα αφού καταναλώσω 1€, οπως προβλέπει το πακέτο σύνδεσης, μέχρι πότε πρέπει να έχει γίνει αυτή η κατανάλωση;

α) ως 14/07

β) ως 30/06

γ) άλλη ημερομηνία

 

Η vodafone μου είπε ως 15/07 -αλλά δεν τους έχω και απόλυτη εμπιστοσύνη, για πέστε κι εσείς!

 

edit: Petros, επιτηδες τα ειχα γράψει σε 2 μηνύματα γιατί τα θέματα ήταν άσχετα μεταξύ τους.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα στο ala carte "τώρα με Vodaphone ala carte μπορείτε να μιλάτε

50 λεπτά προς όλους μόνο με 9/μήνα. Για εγγραφή στείλτε δωρεαν 50 στο 1398"

 

Τι παίζει ακριβώς, έχει βάλει και το site ανακοίνωση. Μου ακούγεται πολύ καλή προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα στο ala carte "τώρα με Vodaphone ala carte μπορείτε να μιλάτε

50 λεπτά προς όλους μόνο με 9/μήνα. Για εγγραφή στείλτε δωρεαν 50 στο 1398"

 

Τι παίζει ακριβώς, έχει βάλει και το site ανακοίνωση. Μου ακούγεται πολύ καλή προσφορά.

 

Ειναι μεμονομενες προσφορες για μερικους.Κατι παρομοιο εκανε τον προηγουμενο μηνα για τα cu. Αν νομιζεις οτι θα τα καταναλωσεις τοτε σε συμφερει γιατι ερχεται 0,18ευρω/λεπτο.

Αν ομως δεν τα καταναλωσεις χανεις χρηματα...

Link to comment
Share on other sites

συμφερει και πιο πολυ απο τα συμβολαια!

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα στο ala carte "τώρα με Vodaphone ala carte μπορείτε να μιλάτε

50 λεπτά προς όλους μόνο με 9/μήνα. Για εγγραφή στείλτε δωρεαν 50 στο 1398"

 

Τι παίζει ακριβώς, έχει βάλει και το site ανακοίνωση. Μου ακούγεται πολύ καλή προσφορά.

Εγώ το έστειλα από CU και μου έδωσε τα 50 λεπτά χωρίς να μου έχει έρθει μήνυμα

Link to comment
Share on other sites

Το ότι ανακατέβουν τις μεμονωμένες προσφορές του CU με το a la carte, με κάνει να νιώθω αισιόδοξος... Μήπως σκέφτονται ένα καινούριο ενιαίο πακέτο?

Επίσης βλέπω, τον τελευταίο καιρό, τρελή προώθηση στην Πάτρα όπου μένω καρτών CU με 12€ μονάδες... Αυτή την τακτική είχε ακολουθήσει η WIND πέρυσι με το F2G. Μετά ήρθε η προσφορά της χρονιάς, τα 50 λεπτά + 50 sms κτλ. Άντε να δούμε τι θα γίνει με το CU. Θέλω να πιστεύω ότι κάτι προσπαθούν να κάνουν. Προωθούν πάρα πολύ το CU και κάνουν προσφορές σε μεμονωμένους χρήστες, άρα το ψάχνουν το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έστειλα από CU και μου έδωσε τα 50 λεπτά χωρίς να μου έχει έρθει μήνυμα

 

Εμενα που εχω ala carte παλι οταν πηγα να ενεργοποιησω την υπηρεσια το μηνυμα που πηρα ελεγε "η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσημη στο προγραμμα σας!" Πανε καλα εκει στη Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι μεμονομενες προσφορες για μερικους.Κατι παρομοιο εκανε τον προηγουμενο μηνα για τα cu. Αν νομιζεις οτι θα τα καταναλωσεις τοτε σε συμφερει γιατι ερχεται 0,18ευρω/λεπτο.

Αν ομως δεν τα καταναλωσεις χανεις χρηματα...

 

....οταν το βατραχι και το f2g δινουν 0,10ευρω/λεπτο :wacko:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα που εχω ala carte παλι οταν πηγα να ενεργοποιησω την υπηρεσια το μηνυμα που πηρα ελεγε "η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσημη στο προγραμμα σας!" Πανε καλα εκει στη Vodafone?

 

Γι' αυτό λέμε ότι είναι για μεμονωμένους χρήστες... Γιατί δεν είναι για όλους! Και μένα το ίδιο ακριβώς μου απαντάει στο CU... Υπομονή... Πιστεύω Σεπτέμβρη - Οκτώβρη θα έχουμε νέα, μπορεί και Αύγουστο... :p Πάντως κάτι μαγειρεύεται... ;)

Link to comment
Share on other sites

και για μενα που εχω cu δεν ειναι διαθεσιμη η υπηρεσια..

 

παντως..κατι ετοιμαζουν.. ας ελπισουμε ομως.. για ολους..

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι χρονια κατοχος καρτας Wind, λογω του non stop προς εναν(ή και περισσοτερους αναλογα την προσφορα) αριθμο Wind γιατι με βολευει πολυ.

Ειχα καρτα Vodafone μεχρι πριν 3 χρονια.

Τωρα θελω να επιστρεψω στην Vodafone, αλλα δεν εχω ιδεα τι παιζει απο προσφορες.

Ενδιαφερομαι για κατι παρομοιο, δηλαδη δωρεαν χρονο+ sms προς 1 αριθμο vodafone. Υπαρχει τετοιο πακετακι; Στην Vodafone ανανεωνεται το νουμερο προς το οποιο θες να εχεις δωρεαν χρονο καθε μηνα; Ποσο κοστιζει;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι χρονια κατοχος καρτας Wind, λογω του non stop προς εναν(ή και περισσοτερους αναλογα την προσφορα) αριθμο Wind γιατι με βολευει πολυ.

Ειχα καρτα Vodafone μεχρι πριν 3 χρονια.

Τωρα θελω να επιστρεψω στην Vodafone, αλλα δεν εχω ιδεα τι παιζει απο προσφορες.

Ενδιαφερομαι για κατι παρομοιο, δηλαδη δωρεαν χρονο+ sms προς 1 αριθμο vodafone. Υπαρχει τετοιο πακετακι; Στην Vodafone ανανεωνεται το νουμερο προς το οποιο θες να εχεις δωρεαν χρονο καθε μηνα; Ποσο κοστιζει;

Δες εδώ: http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1042 .:)

Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω εχει 600 δωρεαν λεφτα και 600 σμς/μμς προς ολους τους cu!

Πανεμορφα. Ευχαριστω. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω εχει 600 δωρεαν λεφτα και 600 σμς/μμς προς ολους τους cu!

Πανεμορφα. Ευχαριστω. :)

 

Φιλε μπορεις να μεινεις στο wind f2g διοτι μπορεις να μιλας με 0.10 λεπτα το λεπτο την κληση προς ολους αρκει να ειναι το νουμερο σου wind f2g2.Αν θες τοτε μεινε ,αν οχι τοτε οπως σε συμφερει.Παντως στο vodafone ala carte μπορεις να μιλας προς 2 αριθμους vodafone με 1 λεπτο το λεπτο αρκει να κανεις μια ανανεωση καθε μηνα τουλαχιστον 10 ευρω για να το εχεις την υπηρεσια για ενα μηνα.Αλλιως αν σε συμφερει το cu με τις προσφορες που εχει τοτε καλως.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχω μια κάρτα SIM Vodafone CU εδώ και περίπου 1-1,5 μήνα. Την έβαλα προχθές το πρωί και μίλησα κανονικά και όταν την ξαναέβαλα το απόγευμα δεν την αναγνωρίζει καθόλου το κινητό (δοκίμασα με διάφορες συσκευές).

 

Έχουν κάποια εγγύηση οι κάρτες SIM ή ο,τιδήποτε; 1,5 μήνας το πολύ να έχει περάσει που έχει ενεργοποιηθεί ο αριθμός και έχει περίπου 10 Ευρώ μέσα. Υπάρχει περίπτωση να αντικατασταθεί χωρίς χρέωση η κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Έχω μια κάρτα SIM Vodafone CU εδώ και περίπου 1-1,5 μήνα. Την έβαλα προχθές το πρωί και μίλησα κανονικά και όταν την ξαναέβαλα το απόγευμα δεν την αναγνωρίζει καθόλου το κινητό (δοκίμασα με διάφορες συσκευές).

 

Έχουν κάποια εγγύηση οι κάρτες SIM ή ο,τιδήποτε; 1,5 μήνας το πολύ να έχει περάσει που έχει ενεργοποιηθεί ο αριθμός και έχει περίπου 10 Ευρώ μέσα. Υπάρχει περίπτωση να αντικατασταθεί χωρίς χρέωση η κάρτα;

Αν είναι πρόβλημα της κάρτας θα στην αλλάξουν χωρίς χρέωση (η κάρτα sim έχει 3 μήνες εγγύηση),ενώ αν έχει λήξει η κάρτα sim θα πρέπει να πληρώσεις 17,59 ευρώ για αντικατάσταση κάρτας.:)

Link to comment
Share on other sites

Eχω vodafone cu και μεσω vflive prepay! μπαινω στο internet.προσπαθω να εγκαταστησω το οπερα μινι κ μου βγαζει http://www.operamini.com/help?version=4.2 Μηπως μπορει κανενας να βοηθησει;Η συσκευη μου ειναι motorola krzr k1v :O
Link to comment
Share on other sites

Eχω vodafone cu και μεσω vflive prepay! μπαινω στο internet.προσπαθω να εγκαταστησω το οπερα μινι κ μου βγαζει www.operamini.com/help?version=4.2 Μηπως μπορει κανενας να βοηθησει;Η συσκευη μου ειναι motorola krzr k1v :O

Μπες με τον browser (περιηγητή) του κινητού σου στο mini.opera.com και "κατέβασε" τον Opera από'κει.Αν συνεχίζει το πρόβλημα,άλλαξε προφίλ και ξαναπροσπάθησε.:)

Link to comment
Share on other sites

Δε μου λένε τίποτα αυτά τα πακέτα! 600 λεπτά με 5€ προς International και 150 λεπτά προς σταθερά με 5€. Τι πάνε να το κάνουν? Να αντικαταστήσουν το CU? Βλακείες! Και οι νέες χρεώσεις είναι μόνο προς το εξωτερικό. Προς Ελλάδα οι χρεώσεις μένουν ίδιες... Αηδίες!
Link to comment
Share on other sites

παιδιά,αν ενεργοποιήσω το surf and mail,που δίνει τον πρώτο μήνα δωρεάν,και το διακόψω τον επόμενο ακριβώς τι γίνεται;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά,αν ενεργοποιήσω το surf and mail,που δίνει τον πρώτο μήνα δωρεάν,και το διακόψω τον επόμενο ακριβώς τι γίνεται;

 

απλά θα έχεις τον μήνα δωρεάν. και την επόμενη φορά που το ενεργοποιήσεις θα χρεωθείς κανονικά.

(το έχω κάνει)

 

να κάνω και μια ερώτηση:

αν σε αριθμό cu που έχει την προσφορά του 2009(1000+1000+30)

γίνει μεταφορά σε ala carte και μετά πάλι σε cu η προσφορά 2009 χάνεται; (λογικά ναι ε; )

Link to comment
Share on other sites

απλά θα έχεις τον μήνα δωρεάν. και την επόμενη φορά που το ενεργοποιήσεις θα χρεωθείς κανονικά.

(το έχω κάνει)

 

να κάνω και μια ερώτηση:

αν σε αριθμό cu που έχει την προσφορά του 2009(1000+1000+30)

γίνει μεταφορά σε ala carte και μετά πάλι σε cu η προσφορά 2009 χάνεται; (λογικά ναι ε; )

 

Όπως λέει και στο site, όντως χάνεται η προσφορά... Ένας από τους λόγους που θα με βόλευε τώρα το a la carte, αλλά δεν μεταπηδώ, είναι αυτός... Θα χάσω την προσφορά της χρονιάς! :worry:

Link to comment
Share on other sites

το surf and mail,έχει ελάχιστη διάρκεια (πχ 2 μήνες?) πρέπει να ενεργοποιείται κάθε μήνα ή γινεται αυτόματα;

Εγώ πάντως -άω/ώ, και ας λέτε εσείς ό,τι θέλετε!!! Δε ζητώ, απλά νιώθω...και πολύ γουστάρω....;)

Link to comment
Share on other sites

το surf and mail,έχει ελάχιστη διάρκεια (πχ 2 μήνες?) πρέπει να ενεργοποιείται κάθε μήνα ή γινεται αυτόματα;

 

 

Η συνδρομή για το Surf & Mail 30 ανανεώνεται αυτόματα ανά 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...