Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις έκανα ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω του site της Vodafone με πιστωτική κάρτα στο Vodafone International καρτοκινητό μου

και

πήρα το Bonus του 10%.

 

Το λέω γιατί το σάιτ λέει

"Τα αναγραφόμενα bonus προσφέρονται μόνο σε συνδρομητές CU και à la carte. Οι κάτοχοι άλλων καρτοκινητών που υποστηρίζονται από το δίκτυο της Vodafone, μπορούν να πραγματοποιήσουν ανανεώσεις του χρόνου ομιλίας τους αλλά δεν θα επωφεληθούν από τα προσφερόμενα bonus."

 

Σας βεβαιώνω λοιπόν ότι ισχύει και για το International.

 

nomizo afta t 3 oikonomika paketa pane mazi alacart cu kai international...episis mporis na alaksis paketo opote thelis kalontas sto 1266,,,,carrefour kati diaforetiko einai nomizo..

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδατε τη προσφορα της wind?

(1200 λεπτα προς σταθερα και wind και 1200 sms)

 

λετε να κανει κατι αντιστοιχο και η βονταφον ή πολλα θελω? :lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειδατε τη προσφορα της wind?

(1200 λεπτα προς σταθερα και wind και 1200 sms)

 

λετε να κανει κατι αντιστοιχο και η βονταφον ή πολλα θελω? :lol:

 

To οτι θα κανει, εννοειται.

Link to comment
Share on other sites

To οτι θα κανει, εννοειται.

 

αντε να το δουμε γιατι και στο πακετο με τα 600 λεπτα και 600 σμσ αργησε να απαντησει..

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς έχει μια ... χρονοκαθυστέρηση!

Οι προσφορές οκ, καλές είναι... το θέμα όμως είναι να βγαίνουν καλές υπηρεσίες.

Το να βγάζει μια εταιρεία ένα σουπερ πακέτο για 1-2 μήνες δεν μου λέει κάτι... είναι ενα πυροτέχνημα, μια κίνηση εντυπωσιασμού... Σίγουρα είναι καλό να γίνονται προσφορές, αλλά έως εκεί.

Καλύτερα να αργεί να απαντάει στον ανταγωνισμό, αλλά να βγάζει καλύτερες υπηρεσίες ή πακέτα.. παρα να βγάζει κάτι για 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς έχει μια ... χρονοκαθυστέρηση!

Οι προσφορές οκ, καλές είναι... το θέμα όμως είναι να βγαίνουν καλές υπηρεσίες.

Το να βγάζει μια εταιρεία ένα σουπερ πακέτο για 1-2 μήνες δεν μου λέει κάτι... είναι ενα πυροτέχνημα, μια κίνηση εντυπωσιασμού... Σίγουρα είναι καλό να γίνονται προσφορές, αλλά έως εκεί.

Καλύτερα να αργεί να απαντάει στον ανταγωνισμό, αλλά να βγάζει καλύτερες υπηρεσίες ή πακέτα.. παρα να βγάζει κάτι για 1 μήνα.

 

Ο σκοπός όλων των εταιρειών δεν είναι οι προσφορές, αλλά

1. να μαζέψουν πελάτες

2. να "καλομάθουν" τους πελάτες στη συγκεκριμένη "τσάμπα" χρέωση και "άνετη χρήση" του κινητού (π.χ. 1 ευρωλεπτό ανά λεπτό) ώστε μετά να παραμείνουν πληρώνοντας παραπάνω (π.χ. 10 ευρώ το μήνα)... - αυτός ο ψυχολογικός μηχανισμός χρησιμοποιείται ευρέως στην αγορά εργασίας: σου δίνουν ένα bonus χρηματικό για λίγες παραπάνω ώρες, και μετά λίγο καιρό σου λένε ότι για να συνεχίσεις να το παίρνεις πρέπει να δουλέψεις ακόμα παραπάνω (έχει αποδειχτεί ότι κάποιος θα προσπαθήσει παραπάνω για να μη χάσει αυτό που ήδη παίρνει, παρά για να πάρει κάτι που δεν παίρνει τώρα)

Link to comment
Share on other sites

Όταν γίνεται ανανέωση σε καρτοκινητό από κατάστημα vodafone δίνουν επιπλέον μονάδες;Από ποιο ποσό και πάνω ισχύει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Τίποτα δεν δίνουν. Μόνο αν κάνεις ανανέωση μέσω του site της vodafone σου δίνουν ένα 10-15%.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω εδω και 8 χρονια εναν συγκεκριμενο αριθμο.Η καρτα Sim ειναι αρχαια Panafon a la carte γραφει επανω.Γινεται να μεταφερω αυτον τον αριθμο σε μια νεα καρτα sim?Ποσο θα κοστισει?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πας σε καταστημα Vodafone για αντικατασταση καρτας. Καπου 17.50€ πρεπει να κοστιζει αλλα απο οτι ξερω μεσα στην ιδια μερα γινεται.
Link to comment
Share on other sites

Εγινε παιδια.Ευχαριστω για την πληροφορια.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σχετικα με cu all day.

 

Προς τι προορισμους ισχυει και πως ενεργοπειται σαν υπηρεσια?

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=4361&request_locale=en

 

Εδω λεει all fixed networks.Εννοει ολες εταιριες κινητης και σταθερα ελλαδας?

 

Για υπαρχοντες συνδρομητες ισχυει η μονο οσους ενεργοποιησουν μεχρι 31/12?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Θέλω σε ένα συμβόλαιο να προσθέσω έναν αριθμό cu μέσω της υπηρεσίας vodafone together.

 

Η ερώτηση είναι αν ο συγκεκριμένος αριθμός θα μπορεί κανονικά να ενεργοποιεί τα CU All Day, TALK A LOT κτλ προγράμματα; Έχω την εντύπωση ότι μπορεί αλλά όποιος ξέρει σίγουρα ας μου το επιβεβαιώσει.

 

Και κάτι ακόμη. Η κάρτα ανανέωσης των 3€ στο cu έχει χρονική διάρκεια 1 χρόνο;

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά.. όλες οι cu υπηρεσίες λειτουργούν κανονικότατα...

Και η cu all day, talk a lot, sms a lot κλπ κλπ..

Link to comment
Share on other sites

Ναι . Ένα χρόνο διάρκεια έχει η ανανέωση με κάρτα 3 ευρώ , σε οποιοδήποτε πακέτο και αν πραγματοποιηθή.

(αλλά αν μπει στο A la carte , απλά παρατείνει την διάρκεια , Θα εμφανιστεί στο λογαριασμό μετα την προσθήκη 10 ευρώ)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω σε ένα συμβόλαιο να προσθέσω έναν αριθμό cu μέσω της υπηρεσίας vodafone together.

 

Η ερώτηση είναι αν ο συγκεκριμένος αριθμός θα μπορεί κανονικά να ενεργοποιεί τα CU All Day, TALK A LOT κτλ προγράμματα; Έχω την εντύπωση ότι μπορεί αλλά όποιος ξέρει σίγουρα ας μου το επιβεβαιώσει.

 

Και κάτι ακόμη. Η κάρτα ανανέωσης των 3€ στο cu έχει χρονική διάρκεια 1 χρόνο;

 

Η κάρτα των 3 ευρώ CU έχει καταργηθεί...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης θέλω να ρωτήσω με τη μετατροπή ala carte ----> cu το υπόλοιπο της κάρτας μεταφέρεται επίσης ή χάνεται;
Link to comment
Share on other sites

Το υπόλοιπο της κάρτας μεταφέρεται κατά την αλλαγή πακέτου Τυχόν άλλα πακέτα χάνονται .
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταργήθηκε , κι εδώ κανονικά κυκλοφορεί..

 

Δεν ξέρω αν είδατε, αλλά η κοσμοτέ απάντησε στη προσφορά της wind!

Να θυμισω πως η wind διπλασιάζει στα 1200' και 1200 σμς.

Η κοσμοτε τριπλασιάζει! Δηλαδη με κάθε call them all 600+600 sms που ενεργοποιήσεις, σου κάνει δώρο τα άλλα δυο!

 

Που εισαι ρε Vodafone???? Αντε κι εσυ τελευταία, να τα τετραπλασιάσεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι πανηλιθιοι διπλασιασμοι ειναι αυτοι... ελπιζω η Vodafone να μην αντιγραψει και να κανει κατι πρωτοτυπο. Μα ελεος, ποιος μιλαει τοσα πολλα λεπτα? Πρεπει να εισαι φανταρος και να εχεις και καποια να παρεις τηλεφωνο. Διαφορετικα σπανια καποιος να μιλησει 1200 λεπτα.

 

Ας ριξουν καμια τιμη... ας κανουν καμια προσφορα προς ολους... τοτε θα εχει νοημα. Δε ζηταμε τα 1200 να ειναι προς ολους... αλλα εστω να βαλουν καποιο πακετακι στο cu το οποιο να αφορα ολα τα εθνικα δικτυα που αυτη τη στιγμη δεν εχει κανενα! Ενα εβδομαδιαιο οπως στο alc με 5€ δεν θα ηταν καθολου ασχημα, και ακομα καλυτερα να μπορουσε να συνδοιαστει με τα υπολοιπα πακετα cu. Εχω βαρεθει πια τις προσφορες με τους διπλασιασμους που εξυπηρετουν μονο οσους εχουν κανει το κινητο σκουλαρικι...

Link to comment
Share on other sites

Πανιλήθιοι διπλασιασμοί σίγουρα δεν είναι. Αν δεν εξυπηρετούν εσένα στην επικοινωνία σου, αυτό δεν σημαίνει πως όλοι οι υπόλοιποι που εξυπηρετούνται είναι απο άλλο πλανήτη ή ακόμα χειρότερα.. ηλίθιοι.

Και υπάρχουν πάρα πολλοί λόγοι (σοβαροι) που κάποιος μπορεί να μιλάει 1200 λεπτά το μήνα απ' το κινητό του, εκτός του οτι μπορεί να είναι φαντάρος, και εκτός του ότι μπορεί να το έχει κάνει σκουλαρίκι. Γι αυτό πρόσεχε καλύτερα τις εκφράσεις σου...

 

Οσον αφορά το θέμα των τιμών και των πακέτων προς όλα τα δίκτυα με βρίσκεις απόλυτα σύμφωνο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...