Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω για μία εβδομάδα να κάνω κλήσεις από cu σε συμβόλαιο vodafone (μόνο σε ένα αριθμό). Εϊχα μείνει με την εντύπωση ότι μπορώ να το κάνω με το πρόγραμμα που με 2.5 ευρώ έχεις 250 λεπτά για μία εβδομάδα αλλά τελικά από ότι είδα δεν ισχύει για κλήσεις προς συμβόλαια.

Τι μου προτείνετε;

 

Μετατροπή του cu σε alacarte και χρήση της υπηρεσίας 1 λεπτού το λεπτό...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια.Πηρα αλα καρτ στις 7-5-2007 και γραφει οτι εχω δωρεαν χρονο ομιλιας 5 Ευρω (1Ευρω/μηνα.)

Οταν πατησα να δω υπολοιπο ειχα 1 Ευρω.

Οποτε λεω τον αλλο μηνα μαλλον θα μου βαλουν το αλλο Ευρω και ουτο καθεξης.

Αλλα εφτασε 10-6-2007 και ακομα εχω υπολοιπο 0 Ευρω.

Ξερει κανεις τιποτα?Πρεπει να πατησω κατι?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοηθεια.Πηρα αλα καρτ στις 7-5-2007 και γραφει οτι εχω δωρεαν χρονο ομιλιας 5 Ευρω (1Ευρω/μηνα.)

Οταν πατησα να δω υπολοιπο ειχα 1 Ευρω.

Οποτε λεω τον αλλο μηνα μαλλον θα μου βαλουν το αλλο Ευρω και ουτο καθεξης.

Αλλα εφτασε 10-6-2007 και ακομα εχω υπολοιπο 0 Ευρω.

Ξερει κανεις τιποτα?Πρεπει να πατησω κατι?

 

Πρέπει να κάνεις κανονική ανανέωση νομίζω και το 1 ευρώ μπαίνει σαν bonus... Eίναι δυστυχώς μια πρακτική που ακολουθούν όλες οι εταιρείες...

Link to comment
Share on other sites

Φιλος ευχαριστω για την αμεση απαντηση!!!!

Οποτε θα κανω μια ανανεωση και θα δω αν ισχυει αυτο που λες.

Thanks.

 

Αν δεν ειναι αυτο που λει ο bored τοτε ισχύει οτι πρέπει να κατανάλωσης το 1 ευρο που ειχες bonus του προηγούμενου μηνα για να μπει τον άλλο μήνα το αλλο ευρο

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειναι αυτο που λει ο bored τοτε ισχύει οτι πρέπει να κατανάλωσης το 1 ευρο που ειχες bonus του προηγούμενου μηνα για να μπει τον άλλο μήνα το αλλο ευρο

 

Τελικά ισχύουν και τα δύο περίπου. Επίσημα είναι αυτό που λες εσύ αλλά επειδή το υπόλοιπο σπάνια θα πάει στο μηδέν η μείον (αφού κάτω από 0,12 μπαίνει φραγή) θα πρέπει να γίνει μια ανανέωση ώστε να είναι δυνατό το ευρώ του προηγούμενου μήνα να καταναλωθεί τελείως.:O

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια τιποτα απο τα δυο.

Ειχα φτασει ηδη στο 0 Ευρω υπολοιπο.Δεν με εκανε φραγη κατω απο 0,12.Πηρα τηλεφωνο στα προεπιλεγμενα νουμερα που εδωσα με 0,01 Ευρω/λεπτο και εφτασα υπολοιπο 0 Ευρω.

Μεσω ιντερνετ αγορασα χρονο 10 Ευρω με δωρο το 1 Ευρω που λεει BONUS στην ιστοσελιδα τους.

Οποτε εκει που περιμενα να εχω 12 Ευρω υπολοιπο τελικα εχω 11 Ευρω.

Δεν βαριεσαι!Thanks για τις απαντησεις παιδες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ισχύει το εξής.

Για να κερδίσεις το 1 ευρώ πρέπει να καταναλώσεις ΕΝΤΕΛΩΣ το Ευρώ του προηγούμενου μήνα

αυτό Είναι εφικτό με δύο τρόπους

α) κάνεις μια ανανέωση και καταναλώνεις πάνω από 1 ευρώ .

β) την στιγμή που η κάρτα σου μένει μέ 0,06 στέλνεις ένα μύνημα και κάνεις το υπόλοιπο της αρνητικό. Αυτό το κόλπο δουλευει για τον πρώτο μήνα. Τον δεύτερο θα πρέπει να βάλεις κάρτα.

Αντιθέτως αν προσπαθήσεις να καταναλώσεις το 1 ευρώ, Η εξυπηρέτηση θα σου απαντήση ως εξής . Συγνώμη ο λογαριασμός σας έχει υπόλοιπο 0,0016 ευρώ διότι εμείς εδώ βλέπουμε το υπόλοιπο με 4 ψηφία ενώ εσείς το ακούτε στρογγυλοποιημένο στα δύο ψηφία .

Άρα δεν έχετε καταναλώσει το 1 ευρώ του μήνα .

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή με λίγα λόγια το πολύ το 2ο μήνα είσαι υποχρεωμένος να αγοράσεις μια κάρτα ανανέωσης των 10 ευρώ (εκτός αν μιλάμε για cu που έχει μικρότερες)... Όπως και να'χει κερδισμένοι είναι...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Τελικα παιδια τιποτα απο τα δυο.

Ειχα φτασει ηδη στο 0 Ευρω υπολοιπο.Δεν με εκανε φραγη κατω απο 0,12.Πηρα τηλεφωνο στα προεπιλεγμενα νουμερα που εδωσα με 0,01 Ευρω/λεπτο και εφτασα υπολοιπο 0 Ευρω.

Μεσω ιντερνετ αγορασα χρονο 10 Ευρω με δωρο το 1 Ευρω που λεει BONUS στην ιστοσελιδα τους.

Οποτε εκει που περιμενα να εχω 12 Ευρω υπολοιπο τελικα εχω 11 Ευρω.

Δεν βαριεσαι!Thanks για τις απαντησεις παιδες.

Κάνε ένα τηλέφωνοσ το 13830 να δεις τι παζει... Σε τελική ανάλυση έχεις κάθε δικαίωμα να σου πιστωθεί το ευρώ, ακόμα και αν είναι ασήμαντο ποσό. Και μάλλον ισχύει αυτό που λέει ο Vasileios:

Λοιπόν ισχύει το εξής.

Για να κερδίσεις το 1 ευρώ πρέπει να καταναλώσεις ΕΝΤΕΛΩΣ το Ευρώ του προηγούμενου μήνα

αυτό Είναι εφικτό με δύο τρόπους

α) κάνεις μια ανανέωση και καταναλώνεις πάνω από 1 ευρώ .

β) την στιγμή που η κάρτα σου μένει μέ 0,06 στέλνεις ένα μύνημα και κάνεις το υπόλοιπο της αρνητικό. Αυτό το κόλπο δουλευει για τον πρώτο μήνα. Τον δεύτερο θα πρέπει να βάλεις κάρτα.

Αντιθέτως αν προσπαθήσεις να καταναλώσεις το 1 ευρώ, Η εξυπηρέτηση θα σου απαντήση ως εξής . Συγνώμη ο λογαριασμός σας έχει υπόλοιπο 0,0016 ευρώ διότι εμείς εδώ βλέπουμε το υπόλοιπο με 4 ψηφία ενώ εσείς το ακούτε στρογγυλοποιημένο στα δύο ψηφία .

Άρα δεν έχετε καταναλώσει το 1 ευρώ του μήνα .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ισχύει το εξής.

β) την στιγμή που η κάρτα σου μένει μέ 0,06 στέλνεις ένα μύνημα και κάνεις το υπόλοιπο της αρνητικό.

Φίλε Vasileios αυτό δέν παίζει πλέον, γιατί δεν σε αφήνει να κάνεις αρνητικό υπόλοιπο, δεν στελνει καν το μηνυμα αν δεν εχεις χρηματα.

Ωστόσο μήπως έχει κρατησει κανείς το πακέτο σύνδεσης?

Τουλάχιστον ένα του Carrefour που είχα δεν ανέφερε πουθενά οτι θα πρέπει να καταναλώνεις τον προηγούμενο μήνα 1ευρώ για να πάρεις άλλο 1 τον επόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Όταν ο αριθμός που έχω δηλώσει στο 1 λεπτό το λεπτό του a' la Carte φεύγει στο εξωτερικό (το άτομο όχι ο αριθμός :p) και καλώ στον αριθμό, χρεώνομαι 1 λεπτό το λεπτό ή ισχύει χρέωση για διεθνή κλήση. Κι αν χρεώνομαι, αν ενεργοποιήσω το πακέτο διεθνών κλήσεων του a' la Carte θα καλύπτεται από το πακέτο ή ισχύει για κλήσεις προς αριθμούς του εξωτερικού και όχι για κλήσεις με άτομα που βρισκονται σε περιαγωγή;
Link to comment
Share on other sites

Όταν ο αριθμός που έχω δηλώσει στο 1 λεπτό το λεπτό του a' la Carte φεύγει στο εξωτερικό (το άτομο όχι ο αριθμός :p) και καλώ στον αριθμό, χρεώνομαι 1 λεπτό το λεπτό ή ισχύει χρέωση για διεθνή κλήση. Κι αν χρεώνομαι, αν ενεργοποιήσω το πακέτο διεθνών κλήσεων του a' la Carte θα καλύπτεται από το πακέτο ή ισχύει για κλήσεις προς αριθμούς του εξωτερικού και όχι για κλήσεις με άτομα που βρισκονται σε περιαγωγή;

 

Εφόσον ο αριθμός Vodafone είναι ελληνικός Δεν σε νοιάζει πού είναι όταν τον καλείς.........

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Όταν ο αριθμός που έχω δηλώσει στο 1 λεπτό το λεπτό του a' la Carte φεύγει στο εξωτερικό (το άτομο όχι ο αριθμός :p) και καλώ στον αριθμό, χρεώνομαι 1 λεπτό το λεπτό ή ισχύει χρέωση για διεθνή κλήση. Κι αν χρεώνομαι, αν ενεργοποιήσω το πακέτο διεθνών κλήσεων του a' la Carte θα καλύπτεται από το πακέτο ή ισχύει για κλήσεις προς αριθμούς του εξωτερικού και όχι για κλήσεις με άτομα που βρισκονται σε περιαγωγή;

 

ειναι σαν να ρωτάς αν γινει ''ολυμπιακος'' ενω εσυ εισαι παναθηναϊκός , τι θα γινει! :wacko: :)

 

τίποτα δεν σε νοιάζει που βρίσκετε (ούτε το άτομο ούτε το κινητό),εσυ ενεργοποίησες την υπηρεσία με τον ΑΡΙΘΜΟ οχι με τον ανθρωπο(εκτος αν ειναι ο άνθρωπος vodafone:D )

Link to comment
Share on other sites

Α, να σας πω... Ο άλλος πληρώνει; Εντάξει εγώ 1 λεπτό το λεπτό... ο άλλος όμως;

Εκτός αν έχει Vf Passport! Ας ενημερωθεί για το Passport στο 13830 ;)

Link to comment
Share on other sites

Για το passport Καλύτερα στο 13333 που είναι και δωρεάν.
Link to comment
Share on other sites

Για το passport Καλύτερα στο 13333 που είναι και δωρεάν.

1333 είναι το σωστό.

 

Ωστόσο, το 13830 όμως μπορεί να ενημερώσει για τις χώρες και τα δίκτυα που ισχύει. ;)

 

ΔΕΝ ισχύει για όλα τα δίκτυα και έτσι όταν θα πάει σε κάποια χώρα πρέπει να έχει χειροκίνητη επιλογή το δίκτυο που υποστηρίζει passport.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά, ΟΚ το λύσαμε το θέμα! Όταν γυρίσει απλώς θα έχει να αντιμετωπίσει έναν αρκετά φουσκωμένο λογαριασμό (είναι και συμβόλαιο ανάθεμα)! :p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sorry αν έχει ξαναειπωθεί αλλά έψαξα και δεν βρήκα τίποτα..

 

Ποια είναι η χρέωση για video κλήση από alacarte σε alacarte ?

Παίζουν κανένα ρόλο τα πακέτα ( 1cent το λεπτό / 30 λεπτά με 5€ ).

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Επειδη φυσα πολυ εκει στην Wind (λεμε τωρα) ειπε και η Vodafone να βγαλει φθηνοτερες χρεωσεις και απο συμβολαιο, προς ολους.

 

Ετσι, το νεο πακετο του a la carte, με 5 ευρώ δίνει 30 λεπτα προς ολους και 30 sms.

 

Και η cosmokarta στον βυθο...

Link to comment
Share on other sites

Επειδη φυσα πολυ εκει στην Wind (λεμε τωρα) ειπε και η Vodafone να βγαλει φθηνοτερες χρεωσεις και απο συμβολαιο, προς ολους.

 

Ετσι, το νεο πακετο του a la carte, με 5 ευρώ δίνει 30 λεπτα προς ολους και 30 sms.

 

Και η cosmokarta στον βυθο...

 

Για να καταλαβω, η vodafone δινει 30 λεπτα ενω η wind 200; Μπας και καποιοι εκει στο κοκκινο δικτυο το εχουν χασει λιγακι;

 

Εδω παντως http://www.vodafone.gr/live1/page.jsp?pid=0001020201&vars=0000000000 δε λεει καπου για 30 sms.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...