Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι είναι τα 9600; Με Cosmoκάρτα σίγουρα δεν μπορείς να μπεις. Εδώ και στα συμβόλαια της Cosmote πρέπει να ενεργοποιήσεις το πακέτο Wireless Internet Easy...
Link to comment
Share on other sites

Ante na doume pote tha xipnisi kai i Vodafone ala cart....
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι τα 9600; Με Cosmoκάρτα σίγουρα δεν μπορείς να μπεις. Εδώ και στα συμβόλαια της Cosmote πρέπει να ενεργοποιήσεις το πακέτο Wireless Internet Easy...

 

Με κοσμοκάρτα μπορούσες και μπορείς να μπεις με ταχύτητα 9600Kbps κάνοντας κλήση στο νο του provider σου (πρέπει να έχεις κάποιο internet provider, όπως την παλιά καλή εποχή, ενώ με gprs/3G ο provider internet δεν χρειάζεται, το ρόλο αυτό έχει το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας) ΕΠΑΚ ή 210 αν δίνει. Αν μπεις στον τιμοκατάλογο της κοσμοκάρτα θα βρεις μια κατηγορία "κλήση ΕΠΑΚ"...

GPRS/3G σύνδεση δεν υποστηρίζει.

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Την εποχή που το έκανα αυτό (2002), μόνο cosmoκάρτα και ΤΙΜ καρτοκινητά μπορούσαν να κάνουν 9600 σύνδεση... Για τα σημερινά δεδομένα είναι αυτοκτονία! Όμως να προσθέσω ότι μερικές φορές έχω κάνει με το συμβόλαιο κοσμοτέ κλήση δεδομένων με δίκτυο 3ης γενιάς. Η χρέωση είναι ασύμφορη, και με τις σύγχρονες βαριές και ασήκωτες σελίδες, μπορεί μέσα σε 20 λεπτά να έχεις κάνει λογαριασμό 10 ευρώ!!! Μόνο με flat rate χρέωση (έστω και ένα καλό όριο) μπορεί να έχεις πρόσβαση στο internet με κινητό...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να μου πεί κάποιος τον τρόπο να μετατρέψω ένα νουμεράκι CU που έχω σε ALA CARTE. Ευχαριστώ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα να μου πεί κάποιος τον τρόπο να μετατρέψω ένα νουμεράκι CU που έχω σε ALA CARTE. Ευχαριστώ

 

καλεσε 1266, πρεπει να εχεις 7,06€ στην καρτα σου για 24 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Την εποχή που το έκανα αυτό (2002), μόνο cosmoκάρτα και ΤΙΜ καρτοκινητά μπορούσαν να κάνουν 9600 σύνδεση... Για τα σημερινά δεδομένα είναι αυτοκτονία! Όμως να προσθέσω ότι μερικές φορές έχω κάνει με το συμβόλαιο κοσμοτέ κλήση δεδομένων με δίκτυο 3ης γενιάς. Η χρέωση είναι ασύμφορη, και με τις σύγχρονες βαριές και ασήκωτες σελίδες, μπορεί μέσα σε 20 λεπτά να έχεις κάνει λογαριασμό 10 ευρώ!!! Μόνο με flat rate χρέωση (έστω και ένα καλό όριο) μπορεί να έχεις πρόσβαση στο internet με κινητό...

Κλήση Data στη Vodafone υπάρχει; Στην ΤΙΜ είχα κάνει κι εγώ. Αλλά στη Vodafone δεν έχω βρει κάτι...

Link to comment
Share on other sites

Στη βόδιαφον δεν υπάρχει δυνατότητα για κλήση δεδομένων. Έβγαλαν κάποτε μια prepaid vf mobile connect card. Πανάκριβη στην αγορά και ασύμφορη στις χρεώσεις... Αν δεν θέλεις συμβόλαιο, 1000 φορές να κάνεις κλήση δεδομένων με ΤΙΜ παρά να πας σε λύσεις κάρτας...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά 1 ερωτησούλα. Είμαι στο πρόγραμμα vodafone 120... (Για όποιον δεν ξέρει, έχω δωρεάν 2 ώρες ομιλίας το μήνα με τελική τιμή γύρω στα 22 ευρώ) Ξέρει κανείς με τα ίδια χρήματα σε κάποια καρτοκινητή π.χ. ala cart ή cu πόση ώρα θα μιλούσα; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά 1 ερωτησούλα. Είμαι στο πρόγραμμα vodafone 120... (Για όποιον δεν ξέρει, έχω δωρεάν 2 ώρες ομιλίας το μήνα με τελική τιμή γύρω στα 22 ευρώ) Ξέρει κανείς με τα ίδια χρήματα σε κάποια καρτοκινητή π.χ. ala cart ή cu πόση ώρα θα μιλούσα; Ευχαριστώ

H xreosi gia kliseis pros stathera kai kinita gia to A la carte einai € 0,0065/sec (€ 0,3927/min).

Eno gia to CU einai € 0,0098/sec (€ 0,5855/min), eno an i klisi ginetai apo CU pros CU sindromiti tote einai € 0,0049/sec (€ 0,2927/min).

In dev/null no one can hear you scream...
Link to comment
Share on other sites

Sto ala carte το πακέτο των 120 λεπτών έχει 29,90 .

Υπάρχει όμως και ένα πακέτο των 30 λεπτών προς VODAFONE με 5 ευρώ .

και ένα πακέτο 200 λεπτών τον μήνα για κλήσεις στην διάρκεια του σαββατοκύριακου σε σταθερά τηλέφωνα και προς VODAFONE .

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

εχω μια απορία : εχω εδώ και 8 χρόνια VF a la carte και λόγω του ότι φεύγω φαντάρος λέω να κάνω κάποια σύνδεση...το νούμερο μου μπορώ να το κρατήσω σε οποιοδήποτε δίκτυο επιλέξω να κάνω συμβόλαιο εκτός της vf που γίνεται?

και... όσων αφορά χρεώσεις και επιδοτήσεις τι συμφέρει πιο πολύ [ έχω ακούσει πως tim & vf είναι αρκετά καλές με την tim να υπερτερεί ]

Never argue with an idiot.

They drag you down to their level and then beat you with experience

Link to comment
Share on other sites

Για να μετατρέψεις cu σε συμβόλαιο πληρώνεις τπτ εξτρά?

Τίποτα δεν πληρώνεις.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Απλά πλήρωνα 40 ευρώ σε κάρτες κάθε μήνα μόνο για μηνύματα.Και ήθελα πια να μιλάω και κυρίως απεριόριστα με τη σχέση μου χωρίς άγχος αν τελειώσει η κάρτα...

Τώρα με το best friends θα επικοινωνούμε απεριόριστα...

Link to comment
Share on other sites

Απλά πλήρωνα 40 ευρώ σε κάρτες κάθε μήνα μόνο για μηνύματα.Και ήθελα πια να μιλάω και κυρίως απεριόριστα με τη σχέση μου χωρίς άγχος αν τελειώσει η κάρτα...

Τώρα με το best friends θα επικοινωνούμε απεριόριστα...

 

Για τετοιες περιπτωσεις επικοινωνιας με 2-3 αριθμους υπαρχουν αξιολογα πακετα στην αγορα! To best friends ειναι πολυ καλο προγραμμα συμβολαιου αν και με τσουχτερη τιμη, με μερικες ωρες ομιλιας μπορεις να κανεις αποσβεση του ποσου! ;)

Link to comment
Share on other sites

H prosfora gia tis Video Kliseis ine mono gia CU i isxiei kati analogo kai gia to ala Carte?

Για όλους. Εδώ αναφέρονται και οι χρεώσεις:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=1623393#post1623393

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...