Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας. 

Με κωδικό cu pocket στο efood σας έχει τύχει να περνάει η έκπτωση και το τελικό ποσό να είναι ίδιο χώρις την έκπτωση; 

Screenshot_20241015_170126.jpg

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Antonio21 said:

Καλησπέρα σας. 

Με κωδικό cu pocket στο efood σας έχει τύχει να περνάει η έκπτωση και το τελικό ποσό να είναι ίδιο χώρις την έκπτωση; 

Screenshot_20241015_170126.jpg

Μόλις πατήσεις αποστολή τότε θα φανεί η έκπτωση κ το μειωμένο ποσό που θα πληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ εχθές και ψαχνόμουν, ρίσκαρα και προχώρησα, αλλά ευτυχώς η χρέωση γίνεται σωστά στο τέλος.

Link to comment
Share on other sites

Είστε σίγουρος; 

Γιατί σε προηγούμενες αγορές  έδειχνε το σωστό ποσό πληρωμής μόλις έμπαινε το κουπόνι. 

Link to comment
Share on other sites

Ναι έτσι ήταν παλιά δεν ξέρω τι έχουν κάνει  τελευταία.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Teiresias_ said:

Επανήλθε!!!

πηρα το πρωι τα της εβδομης μερας και μου εδωσε μονο 600 κρυσταλλους

αν τα επερνα το απογευμα θα εδινε 6000 ;;

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, HEO said:

πηρα το πρωι τα της εβδομης μερας και μου εδωσε μονο 600 κρυσταλλους

αν τα επερνα το απογευμα θα εδινε 6000 ;;

 

Ναι!

Ολόιδια περίπτωση. Ήμουν στην 7' ημέρα στο μεγάλο δώρο.

Κάνε αίτημα.

ΥΓ. ΕΓΩ βαριέμαι γιατί έχω πολλούς κρυστάλλους 

Edited by GREGORYMO
Συμπληρώμα
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Antonio21 said:

Καλησπέρα σας. 

Με κωδικό cu pocket στο efood σας έχει τύχει να περνάει η έκπτωση και το τελικό ποσό να είναι ίδιο χώρις την έκπτωση; 

Screenshot_20241015_170126.jpg

Ναι.....

Screenshot_20241015_203222_Gmail.jpg

(Μετά από chat με το efood)

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, GREGORYMO said:

 

ΥΓ. ΕΓΩ βαριέμαι γιατί έχω πολλούς κρυστάλλους 

Κι εγώ σταμάτησα γενικώς να μαζεύω μόλις συμπλήρωσα.

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2024 at 1:51 ΜΜ, kmpatra said:

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/syndyastiki-prosfora-kartokinitis-statheris/#?panel=note-609

Αυτές είναι οι προϋποθέσεις του συνδυασμού σταθερού και κινητού cu. Θα ήθελα μία απάντηση από όσους έχουν αυτό το συνδυασμό, αν παρατηρούν απόδοση των 10 γιγα χωρίς να τηρουνται οι οροι (π.χ. να έρχεται το μπόνους συγκεκριμένη ημερομηνία κάθε μήνα ανεξάρτητα αν έχουν ανανεώσει ή όχι.

 

Επανέρχομαι σε αυτό λίγο. Πήγα αρχές Αυγούστου σε κατάστημα, πέρασα το αφμ στο δεύτερο αριθμό που είχα πάρει με σκοπό να φαίνονται όλα τα νούμερα στον ίδιο λογαριασμό στο vodafone app. Την επόμενη μέρα χωρίς να έχω κάνει ανανέωση πήρα 10 γίγα για το συνδυασμό με το σταθερό. Το ίδιο και τους δυο επόμενους μήνες. Σε επικοινωνία απο την πρωτη φορά με το cc ζήτησα να αλλάξω τον αριθμό που θα αποδίδονται τα γιγα (νομίζοντας οτι είχε σχεση με τον "επισημο" συνδυασμό). Στην πρώτη επικοινωνία υποτίθεται ότι το αλλάξανε,αλλά δεν... Στη δεύτερη επικοινωνία δεν κατάλαβαν αρχικά τι είδους μπόνους ήταν αυτό, ειδικά όταν είπα ότι έχω κάνει μόνο κασμπάκ μέσα στο δίμηνο. Τελικά μετά από ψάξιμο επικοινώνησαν μαζί μου και μου είπαν ότι υπήρχε προσωποποιημένη προσφορά που ενεργοποιήθηκε μετα το πέρασμα του αφμ, και λογω του σταθερού: 10 γιγα για 3 μηνες. Η οποία αφορούσε βέβαια το νούμερο που πηγα να βαλω το αφμ, και δεν μπορούσε να αλλάξει αριθμό που αποδίδεται.

Μπορεί τα συστημικά τους μερικές φορές να είναι χάλια, και κάποιοι στο cc να είναι αλλού (παντα και παντού υπάρχουν τέτοιοι), αλλά δεν μπορώ να μην παραδεχτώ οτι γενικα επικοινωνουν με τον πελάτη και δεν τον αφηνουν στο κενο ακόμα και για μικροπράγματα. Για την cosmote δεν έχω προσφατη εμπειρία, σε σχέση με τη nova όμως, προσωπική αποψη, είναι μίλια μπροστά. Και οι "ξαφνικές" προσφορές μια χαρά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, για παραγγελία από efood αξίας 15€, βγάζω κουπόνι 13€ με το σκεπτικό της έκπτωσης 10% ώστε να μου ζητήσει 0,5€ από την κάρτα. Και τελικά δεν μου χρέωσε τίποτα στην κάρτα και το ποσό έφτασε 16€ ενώ το κουπόνι ήταν 13€. Τι παίχτηκε μου εξηγεί κάποιος;

Link to comment
Share on other sites

On 15/10/2024 at 4:52 ΜΜ, VIPdriver said:

Φαντάσου πόσοι αδιαφόρησαν να κάνουν ακόμη και εισοδο δηλαδη....

Εσύ φαντάσου πόσοι χρήστες εκμεταλλεύονται πλήρως τις λειτουργίες των υπηρεσιών, που μπορούν να έχουν (shake it, bring a friend, κτλ)

On 15/10/2024 at 9:10 ΜΜ, VIPdriver said:

Η κοσμοτέ σπάνια χρειάζεται cc αφού όλα δουλεύουν ρολόι 

Χιουμορίστας

@Steleon θα σου απαντούσα με quote, αλλά βρήκα αυτόν τον υπέροχο τρόπο, για να γλιτώσω ένα ακόμα dislike από την (γκούχου γκούχου) 😂😂

Δυστυχώς έτσι όπως τα λες είναι

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sou_d said:

Εσύ φαντάσου πόσοι χρήστες εκμεταλλεύονται πλήρως τις λειτουργίες των υπηρεσιών, που μπορούν να έχουν (shake it, bring a friend, κτλ)

ΚΑΝΕΙΣ, τσεκαρισμένο από την εποχή του liquid έως και σήμερα. Έλεγα σε φίλους και γνωστούς με cu, πόσο βολικό και οικονομικό ήταν, κανείς δεν ασχολήθηκε... Τώρα τους λέω ότι τα παιδιά μου με cu την βγάζουν με 15 € (ανανέωση κάθε 3 μηνες, shake it και cashback) περίπου το τριμήνο με αρκετά δεδομένα (big bang medium) και ομιλία όση θέλουν (voip) και μου λένε ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ. Κι όταν πάω να τους εξηγήσω απαντούν, άσε θα δίνω 13-15€ το μήνα, που να μπλέκω. Ρωτάω και τα παιδιά μου για τους συμμαθητές τους, χαμπάρι κανένας... Και είναι 15χρονα, όλη μέρα με το κινητό στα χέρια!

Οπότε σου απαντώ κανείς με σιγουριά

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Steleon said:

ΚΑΝΕΙΣ, τσεκαρισμένο από την εποχή του liquid έως και σήμερα. Έλεγα σε φίλους και γνωστούς με cu, πόσο βολικό και οικονομικό ήταν, κανείς δεν ασχολήθηκε... Τώρα τους λέω ότι τα παιδιά μου με cu την βγάζουν με 15 € (ανανέωση κάθε 3 μηνες, shake it και cashback) περίπου το τριμήνο με αρκετά δεδομένα (big bang medium) και ομιλία όση θέλουν (voip) και μου λένε ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ. Κι όταν πάω να τους εξηγήσω απαντούν, άσε θα δίνω 13-15€ το μήνα, που να μπλέκω. Ρωτάω και τα παιδιά μου για τους συμμαθητές τους, χαμπάρι κανένας... Και είναι 15χρονα, όλη μέρα με το κινητό στα χέρια!

Οπότε σου απαντώ κανείς με σιγουριά

Μπορείς να μας εξηγήσεις πως γίνονται όλα αυτά που αναφέρεις; 

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Apps down (Vodafone+cu app)

---

5 ώρες πριν, teopanta1 said:

Μπορείς να μας εξηγήσεις πως γίνονται όλα αυτά που αναφέρεις; 

To shake με την ανανέωση δινει λεπτά ή mb για 30 μερες. Το cashback ανανεωνει τη λήξη υπολοίπου για 2 μήνες (οποτε έχεις περιθώριο να μην κάνεις κανονική ανανέωση όταν απαιτείται). Για μικρή χρήση βολεύουν αυτά ειδικά αν βάλεις και voip ομιλία. Βεβαιως αν τωρα κατσεις κι εξηγήσεις όλα αυτά πολλοί θα τα ακουσουν περιπλοκα γιατι ζητανε πιο απλες και αμεσες λυσεις και προφανως δεν "καιγονται" να γλυτωσουν καποια € το μήνα με λίγο κόπο παραπανω. Είναι και θέμα ψυχολογίας, προτεραιοτήτων, ο καθένας έχει πλείστα όσα προβλήματα να λύσει κάθε μέρα, δεν είναι το κινητό το πρώτο θέμα (μακάρι να ήταν το μόνο μας πρόβλημα).

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, kmpatra said:

Apps down (Vodafone+cu app)

Μια χαρά ανοίγουν ρε συ. Τώρα πήρα τα mb, από τους λογαριασμούς

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, sou_d said:

Μια χαρά ανοίγουν ρε συ. Τώρα πήρα τα mb, από τους λογαριασμούς

Όταν το είπε δεν ανοίγανε μια χαρά.. κι εγώ στις 6 χαλασμένα τα βρήκα.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση σήμερα για την εφαρμογή του CU στο Android.
Πρέπει να έκαναν κάποιες αναβαθμίσεις και δοκιμές στους τρόπους πληρωμής, ίσως γι'αυτό...
Τουλάχιστον αυτό αναφέρει στο realease note της τελευταίας αναβάθμισης.

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Steleon said:

ΚΑΝΕΙΣ, τσεκαρισμένο από την εποχή του liquid έως και σήμερα. Έλεγα σε φίλους και γνωστούς με cu, πόσο βολικό και οικονομικό ήταν, κανείς δεν ασχολήθηκε... Τώρα τους λέω ότι τα παιδιά μου με cu την βγάζουν με 15 € (ανανέωση κάθε 3 μηνες, shake it και cashback) περίπου το τριμήνο με αρκετά δεδομένα (big bang medium) και ομιλία όση θέλουν (voip) και μου λένε ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ. Κι όταν πάω να τους εξηγήσω απαντούν, άσε θα δίνω 13-15€ το μήνα, που να μπλέκω. Ρωτάω και τα παιδιά μου για τους συμμαθητές τους, χαμπάρι κανένας... Και είναι 15χρονα, όλη μέρα με το κινητό στα χέρια!

Οπότε σου απαντώ κανείς με σιγουριά

ο κοσμος βαριεται να σκεφτει .... κυριολεκτικα

αυτο βεβαια δεν σημαινει οτι δεν υπαρχουν γατονια που απλα δεν ξερουν 

και οταν τους πεις 2-3 κουβεντες θα σε πιασουν αμεσως

ακομα και ηλικιωμενοι,

γιατι το να εισαι γατονι δεν εχει σχεση ουτε με την ηλικια ουτε με την μορφωση 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...