Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικά έχω κι ένα βουλγαρικο καρτοκινητο με πολύ μικρότερο κόστος λειτουργίας από τα ελληνικά δίκτυα. Απλά πρέπει να το δω με τον τεχνικό του συναγερμού αν μπαίνει και αν μπορεί να προγραμματιστεί να κάνει κλήσεις με το πρόθεμα +30 μπροστά...

1 ώρα πριν, GREGORYMO said:

Κάποιος γνωστός 

Θα το ψάξω κι αυτό...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

A55   SM-A556

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, LAGGI said:

Βασικά έχω κι ένα βουλγαρικο καρτοκινητο με πολύ μικρότερο κόστος λειτουργίας από τα ελληνικά δίκτυα. Απλά πρέπει να το δω με τον τεχνικό του συναγερμού αν μπαίνει και αν μπορεί να προγραμματιστεί να κάνει κλήσεις με το πρόθεμα +30 μπροστά...

Θα το ψάξω κι αυτό...

Τι εταιρεία;;;;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aektzhs 1 said:

Τι εταιρεία;;;;

Γνωστός μου ήρθε από Βουλγαρία.

Δεν ξέρω σε ποια εταιρεία είναι.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για τις 14 ημέρες που θα είναι Ελλάδα?

Τι παίζει γενικά με τα βουλγαρικά προγράμματα .

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, GREGORYMO said:

Γνωστός μου ήρθε από Βουλγαρία.

Δεν ξέρω σε ποια εταιρεία είναι.

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για τις 14 ημέρες που θα είναι Ελλάδα?

Τι παίζει γενικά με τα βουλγαρικά προγράμματα .

Λογικά ότι MB και ομιλία έχει εκεί θα έχει και εδώ. Εξαιρείται αν έχει απεριόριστα MB τότε θα έχει όριο. Λογικά μέσω του app της εταιρείας του θα δει τι παροχές έχει σε περιαγωγή εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Off topic:Ρε γαμώτο ξέρετε τι πρόβλημα έχουμε στην Ελλάδα;;;;Έχουμε πλέον πολλές δυνατότητες να κάνουμε καταγγελίες όταν βρεθούμε θύματα μιας κατάστασης(οικονομικής,σωματικής κλπ)και ο θύτης(φυσικά ή νομικά πρόσωπα)την βγάζουν λάδι με ποινές χάδι. Για την συγκεκριμένη περίπτωση με το κατάστημα που ζητούσε παραπάνω λεφτά θα έπρεπε η ΕΕΤΤ να επιβάλει πρόστιμο και στην εταιρεία και στο κατάστημα. Και αν δεν συμμορφωνόταν το κατάστημα ακόμα μεγαλύτερο πρόστιμο και στους δύο και 24 ωρο λουκέτο στο κατάστημα. Επίσης πολύ γνωστό φαινόμενο για τις εταιρείες είναι ενώ προαναγγέλουν αυξήσεις για την τάδε του μηνός όταν έρχεται η ημερομηνία δεν τις εφαρμόζουν χωρίς να ενημερώσουν με σκοπό να θεωρήσει ο συνδρομητής ότι δεν θα τις εφαρμόσουν και λίγες μέρες μετά να φάει την φόλα. Πάλι η ΕΕΤΤ απούσα,έπρεπε να πει: αν δεν εφαρμοστεί η ανακοίνωση την ημερομηνια που αναγράφεται(και αν τροποποιηθεί η ημερομηνία να λάβουν 24-48 ώρες πριν γραπτή ενημέρωση και με μήνυμα και με δελτίο τύπου-ανακοίνωση οι συνδρομητές)τότε δεν θα εφαρμοστεί καθόλου. Δηλαδή τι μας λένε κάντε την καταγγελία,αλλά είτε θα την βάλουμε στο συρτάρι είτε θα πάρει ο "θύτης" ποινή χάδι;;;;Και κανένας πολιτικός δεν έχει πιάσει στο στόμα του τις ελεγκτικές αρχές. Έτσι περιμένουν και περιμένουμε να αντιμετωπίσουμε την ακρίβεια χωρίς ελεγκτικούς μηχανισμούς;;;;

Ειναι το γνωστο "περι de facto αφηγημα", το οποιο εχει μια βαση, ιδια με εκεινη που ελεγε ο Ναπολεοντας Βοναπαρτης στους θεωρητικους του Διαφωτισμου της εποχης του αρχων 19ου αιωνα: "Μαγκες θεωρητικοι, αφου εμπειρικα τα πραματα ετσι εχουν, τι θεωριες καθεστε και μου τσαμπουνατε;". "Εστω κατηργησα τη μοιχεια απο ποινικο αδικημα, δεν εχουμε πια βασιλεια κλπ κλπ" και ναααα μετα απο αυτον.....

"Εκει" ειμαστε στη χωρα μας αυτη τη στιγμη, οπως στη Γαλλια πριν 2 αιωνες: 

Καθενας μας κερδιζει τη "μαχη" (με τα € της παρτης του) , αλλα ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ χανουμε τον "πολεμο".

Παρτε απογεματινα χειρουργεια, λοιπον, παρτε και ΤΑΙΠΕΔ στις δημοσιες υπηρεσιες κλπ κλπ. Δε μπορει να γινει κατι αλλο με σας μαγκες.

De facto, τα πραματα. Και τιποτα δεν αλλαζει. Ευαγγελιστειτε την "εξελιξη" της συγχρονης εποχης της νεοτερικοτητας. Στην ουσια στο "κυκλοι επανερχομενοι" οπως στο Μεσαιωνα ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ. De facto. Απο τα ιδια τα πραματα.

21 ώρες πριν, petrost8 said:

πηγα σημερα απο καταστημα Vodafone για να βαλω 8€ στο κινητο μου (1η φορα το δοκιμαζα) και μου ελεγε οτι το ελαχιστο που μπορει να βαλει ειναι 15€ (!). Οσο και να επεμενα οτι γινεται , δεν με εξυπηρετουσαν.

Παντως κι εγω , στον "πολεμο" στο καταστημα Αιγαλεω, πανε καποιοι μηνες τωρα, το μηχανημα ηταν μεσα μεσα διπλα σε μια πανεμορφη (καθολου ασχετο η επιλογη της για τη θεση), σχεδον στο αμην για το "θελω να βαλω 8€" και το μηχανημα το ειχαν βαλει ακριβως διπλα της στο γκισε εξυπηρετησης. Πια το ελεγχω, φευγω εξω και ξαναγυριζω χωρις να πω κουβεντα σε κανεναν, παω στο μηχανημα , κοιταγε αλλα δε της αφησα ευκαιρια να εκστομισει το "Μπορω να βοηθησω;" , κανω την επιλογη 8€ βαζω τη χρεωστικη καρτα. Και απλα απο εκτονωση φευγοντας λεω να ακουσει: "δε γινεται 8€, εεεε?" δειχνοντας την αποδειξη στα μουτρα της για 2 δευτερολεπτα. Και φευγω.

Δε προκειται να αλλαξει κανεις. De facto. Ουτε η πωλητρια. Ουτε οι τροποι κανενος.

Απλα μαθετε να κερδιζετε (ο καθενας μας) τη "μαχη" με τον τροπο του. Μη χαμπαριαζετε κελευσματα, ειδικα απο πανεμορφες ψηλες πωλητριες. Ετσι κι αλλιως ο "πολεμος" στη χωρα μας για ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ειναι χαμενος.

Πια οταν θελω 8€ παω επιτοπου μηχανημα και μη τυχον μου πει καμια πωλητρια τιποτα. Την αγνοω απλα και κανω τη δουλεια μου.

Γινεται 8€ σε οσα καταστηματα εχουν μηχανημα. Αγνοειστε ο,τι σας πουν . Μη ακουτε τι λενε. Συνεχιστε. Πλησιαστε τη χρεωστικη καρτα να χρεωθουν τα 8€ και φυγετε ησυχα. Μη τσακωθειτε. Κανεις/καμια δε προκειται να αλλαξει, ουτε να "παρει μαθημα".

C'est la vie στη χωρα μας: Τη "μαχη" του ο καθενας. Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΜΕΝΟΣ de facto.

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, LAGGI said:

Τα 80 ευρώ δεν μεταφέρονται,όποτε μάλλον χαμένος είμαι

μπορεις να τα φας σε e-food

πιστευω εχει στην Λαμια σουβλατζιδικα 🙂

Θα γινει τρικουβερτο γλεντι 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Κάποιος γνωστός 

Ή εμείς! Η οικογένεια του myphone! Γιατί να μην τα στείλει σε εμάς από το να πάνε χαμένα; 😜😂😂

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν σήμερα τηλέφωνο απο το 13830 για να απαντήσουν στο γραπτο μου αιτημα για την ελάχιστη ανανέωση απο κατάστημα και μου είπαν οτι αυτή είναι 13€. Δεν υπάρχει λεει το 8€.

Τους μιλησα γι'αυτο:

https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/tropoi-ananeosis/

και μου ειπαν οτι θα το διορθωσουν γιατί όντως αφηνει φλου το ποσο ανανεωσης απο κατάστημα. 

Σε ερώτημα μου για τα αυτοματα μηχανήματα ανανέωσης, που εκει εχει την 8€ ανανέωση, μου ειπε οτι αυτο εχει αλλαξει απο αρχες Μαϊου και πλεον εχει μινιμουμ 13€

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, petrost8 said:

Σε ερώτημα μου για τα αυτοματα μηχανήματα ανανέωσης, που εκει εχει την 8€ ανανέωση, μου ειπε οτι αυτο εχει αλλαξει απο αρχες Μαϊου και πλεον εχει μινιμουμ 13€

μην επιμενετε πολυ για τα 8 ευρω απο το μηχανημα γιατι παιζει να μην το εχουν παρει χαμπαρι

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, VIPdriver said:

Άρα μόνο η κοσμοτέ έχει 8ευρες ανανεώσεις στα καταστήματα. 

Τελικά η Cosmote που θα μπορούσε να ήταν η πιο bitch τουλάχιστον λόγω δικτύου, κρατάει χαρακτήρα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Teiresias_ said:

Τελικά η Cosmote που θα μπορούσε να ήταν η πιο bitch τουλάχιστον λόγω δικτύου, κρατάει χαρακτήρα.

Ναι... Είναι η γνωστή Κυρίααα... 😋😂
Είναι όλες πάρε την μία και βάρα την άλλη!!! 😉

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φτάσαμε στο σημείο να μη λένε γιατί τα δίνουν (3ημερο Αγ. Πνεύματος)  μήπως και δυσαρεστήσουν τους άθεους , μετανάστες κλπ. Εκεί φτάσαμε.
Τέλος πάντων.

TO ΔΙΟΡΘΩΣΑΝ

Μη κολλήσετε που λέει ανανέωση τις τελευταίες 20 ημέρες ως προϋπόθεση. Ενεργοποιείται κανονικά (έως ότου ενεργοποιηθεί ο insider 🤪 και απενεργοποιήσει το bug)

Edited by balkos
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, balkos said:

Δυστυχώς φτάσαμε στο σημείο να μη λένε γιατί τα δίνουν (3ημερο Αγ. Πνεύματος)  μήπως και δυσαρεστήσουν τους άθεους , μετανάστες κλπ. Εκεί φτάσαμε.

Δεν είδα να δίνουν απεριόριστα σε κανένα ραμαζάνι.. μείνε ήσυχος.

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, HEO said:

μην επιμενετε πολυ για τα 8 ευρω απο το μηχανημα γιατι παιζει να μην το εχουν παρει χαμπαρι

Ακριβώς !

Γιατί προκαλείτε την τύχη ΜΑΣ ?

5 ώρες πριν, petrost8 said:

Με πήραν σήμερα τηλέφωνο απο το 13830 για να απαντήσουν στο γραπτο μου αιτημα για την ελάχιστη ανανέωση απο κατάστημα και μου είπαν οτι αυτή είναι 13€. Δεν υπάρχει λεει το 8€.

Τους μιλησα γι'αυτο:

https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/tropoi-ananeosis/

και μου ειπαν οτι θα το διορθωσουν γιατί όντως αφηνει φλου το ποσο ανανεωσης απο κατάστημα. 

Σε ερώτημα μου για τα αυτοματα μηχανήματα ανανέωσης, που εκει εχει την 8€ ανανέωση, μου ειπε οτι αυτο εχει αλλαξει απο αρχες Μαϊου και πλεον εχει μινιμουμ 13€

Τι θα κερδίζες αν το μαθαίνες ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...