Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

18 minutes ago, sou_d said:

Ask and you shall receive

Screenshot_2024-05-14-20-58-10-63_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Πολύ καλή 

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, sou_d said:

Ask and you shall receive

Screenshot_2024-05-14-20-58-10-63_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Ααααχχχ αυτό το Αγγλικό σου...
Σου είπα... Με σκοτώνει!!! 😁😁😋😂😉

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, costastro said:

Εν τω μεταξύ, σε κάθε νέα σύνδεση cu που κάνεις ηλεκτρονικά, προκύπτει το παρακάτω πρόβλημα. Κάνεις κατάθεση με κάρτα στην παραγγελία 13 ευρώ, ενεργοποιείται το πακέτο των 11,80 που δίνει απεριόριστα κτλ. Σου μένουν στο λογαριασμό 2 σεντς και σου προσθέτουν και 5 ευρώ, γιατί έκανες κατάθεση με κάρτα. Μέχρι εδώ όλα καλά. Όμως, δεν μπορείς να προσθέσεις τον αριθμό στο ìMessage αν εχεις iphone. Κι αυτό γιατί το μήνυμα που στέλνεις ή σου στέλνουν, για να συνδεθείς στο ìMessage κοστίζει έξι ή επτά σεντς. Τα 2 σεντς που σου έχουν περισσέψει από την αγορά του πακέτου, δεν φτάνουν για την ενεργοποίηση, ενώ δεν σε αφήνει να χρησιμοποιήσεις γι αυτό το σκοπό τα 5 ευρώ που σου προσθέτουν στο λογαριασμο. Οπότε τα 5 ευρώ που σου δίνουν, για μένα είναι δώρο-άδωρο αφού δεν μπορώ να τα χρησιμοποιήσω όπως θέλω εγώ, ενώ θα πρέπει να κάνω κι άλλη κατάθεση ή κατάθεση ανώτερου ποσού, για να καταφέρω να συνδεθώ στο iMessage. Το πρόβλημα για μενα είναι το γιατί δεν με αφηνει να χρησιμοποιήσω γι αυτό το σκοπό τα έξι- επτά σεντς από τα 5 ευρώ, που χρειάζομαι γι αυτό το σκοπό.

Για την ενεργοποίηση του  ìMessage θέλει 24 ώρες, και θα σου τραβήξουν το ποσό αφού υπάρχει στη κάρτα σου. (Αν έχουν γίνει σωστά όλα τα βήματα).

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, konstantinos77 said:

Ααααχχχ αυτό το Αγγλικό σου...
Σου είπα... Με σκοτώνει!!! 😁😁😋😂😉

Το 'χω σε λέω! 😂😂

Link to comment
Share on other sites

Θα πρέπει η Vodafone κατά την γνώμη μου να κοντράρει λίγο τον ανταγωνισμό όσον αφορά το συνδυαστικό με σταθερό και καρτοκινητή

Η Nova δίνει:

•1000' προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο αν δεν κάνω λάθος κ' 15 GB για 30 ημέρες 

Η Cosmote δίνει:

•1000' και 3 GB για 30 ημέρες ή

•1000' και 10 ευρώ ή

•3 GB και 10 ευρώ 

(και αν έχεις πολλά καρτοκινητά ίσως στο ένα από αυτά σου κάνουν δώρο 100 ευρώ σε υπόλοιπο συνδυαστικά με μία από τις παραπάνω προσφορές-επιλογές)

Η Vodafone από την άλλη δίνει μόνο το φτωχό δώρο των:

•2 GB για 15 ημέρες(ίσως και 30 ημέρες)

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

Και σε cu τα δίνει. Για 15 μέρες. Νομίζω δεν χρειάζεται να είναι νέο νούμερο από τη στιγμή που υπάρχει συνδυασμός δίνονται κανονικά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο δώρο θα ήταν:

1200' και 7-10 GB

1 minute ago, kmpatra said:

Και σε cu τα δίνει. Για 15 μέρες. Νομίζω δεν χρειάζεται να είναι νέο νούμερο από τη στιγμή που υπάρχει συνδυασμός δίνονται κανονικά.

 

Link to comment
Share on other sites

Από το στόμα σου και στης vodafone το αυτί...αλλά δύσκολο... Απέδειξε με τις τελευταίες κινήσεις ότι δεν θέλει τους (σχεδόν) τζαμπατζήδες...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το παιχνίδι στα Data παίζεται!!!
Γι'αυτό τα λεπτά ομιλίας και sms τα δίνουν πιο εύκολα, για να μην πω με το κιλό... 😉
Προσωπικά αυτό βλέπω τα τελευταία χρόνια... 😊

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, sou_d said:

Καλοκαιράκι από cu

Screenshot_2024-05-14-19-59-39-61_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Πέρσι ήθελε 12 ευρώ ανανέωση για απεριόριστα data. Φέτος θέλει 16 ευρώ. Άντε και του χρόνου με 20 ευρώ ανανέωση να είναι στρογγυλό το νούμερο. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, aektzhs 1 said:

Η Nova δίνει:

•1000' προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο αν δεν κάνω λάθος κ' 15 GB για 30 ημέρες 

Ναι αλλά από ότι διαβάζω, απαιτεί ανανέωση κάθε δίμηνο, για να τα έχεις. Και σε υποχρεώνει φυσικά να εσείς και σταθερό.

Η Cosmo από την άλλη, τα δίνει δωρεάν εάν επιλέξεις τα 10€ κάθε μήνα. Εάν επιλέξεις τα 1000 λεπτά και 3gb, θα πρέπει επίσης να ανανεώνεις κάθε δίμηνο. Το καλό εδώ είναι, ότι μπορείς να μεταφέρεις τα € σε άλλον αριθμό.

Η voda, από την άλλη, βγάζει κατά καιρούς τρομερές προσφορές, όπως πρόσφατα τα απεριόριστα όλα με 13€ και την black Friday  με τα +10€. Επίσης τρέχει πάντα και το bring a friend, χωρίς να απαιτείται σταθερό. Μπορείς να μεταφέρεις τα € σε άλλον λογαριασμό ή (να μην τα ξαναλέμε) τα τρως σε μαμ

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε κανένα νέο από το διαγωνισμό; Έχει λάβει κανείς ενημέρωση ότι κέρδισε; Προφανώς αναφέρομαι στους 1000 νικητές με τα απεριοριστα

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, gpapas640 said:

Έχουμε κανένα νέο από το διαγωνισμό; Έχει λάβει κανείς ενημέρωση ότι κέρδισε; Προφανώς αναφέρομαι στους 1000 νικητές με τα απεριοριστα

Εμένα τίποτα ακόμα...
Που ταιριάζουν όλα τα ψηφία με τον αριθμό μου εκτός τα 4 κρυμμένα... 🤔😡

FN18duIXMAgDvPf.jpeg

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, konstantinos77 said:

Εμένα τίποτα ακόμα...
Που ταιριάζουν όλα τα ψηφία με τον αριθμό μου εκτός τα 4 κρυμμένα... 🤔😡

FN18duIXMAgDvPf.jpeg

Χαχαχαχα, κι εμένα τον ίδιο και μάλιστα υπάρχει 3 φορές. Το τραγικό στην περίπτωσή μου είναι ότι πριν την ανακοίνωση των νικητών είχα κάνει με το συγκεκριμένο αριθμό αίτηση για cosmote neo. Παρέλαβα σήμερα τη σιμ και είμαι stand by. Αν την ενεργοποίησω και είμαι στους νικητές χάνω το δώρο 😭

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, gpapas640 said:

Χαχαχαχα, κι εμένα τον ίδιο και μάλιστα υπάρχει 3 φορές. Το τραγικό στην περίπτωσή μου είναι ότι πριν την ανακοίνωση των νικητών είχα κάνει με το συγκεκριμένο αριθμό αίτηση για cosmote neo. Παρέλαβα σήμερα τη σιμ και είμαι stand by. Αν την ενεργοποίησω και είμαι στους νικητές χάνω το δώρο 😭

Όταν κοπεί το σήμα της Vodafone, έχει γίνει η φορητότητα. Και το έχεις χάσει ήδη το δώρο.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, gpapas640 said:

Χαχαχαχα, κι εμένα τον ίδιο και μάλιστα υπάρχει 3 φορές. Το τραγικό στην περίπτωσή μου είναι ότι πριν την ανακοίνωση των νικητών είχα κάνει με το συγκεκριμένο αριθμό αίτηση για cosmote neo. Παρέλαβα σήμερα τη σιμ και είμαι stand by. Αν την ενεργοποίησω και είμαι στους νικητές χάνω το δώρο 😭

Εεεμμμ... Νέο ήθελες... 😂😂😋😋😉😉

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Teiresias_ said:

Όταν κοπεί το σήμα της Vodafone, έχει γίνει η φορητότητα. Και το έχεις χάσει ήδη το δώρο.

Αν δεν ενεργοποιηθεί χειροκίνητα η sim δε γίνεται η φορητότητα.

Αλλιώς θα την έκαναν όπως τα καρτοκινητα.

 

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gpapas640 said:

Αν δεν ενεργοποιηθεί η sim δε γίνεται η φορητότητα.

Η σιμ για να ενεργοποιηθεί πρέπει να έχει σήμα και για να γίνει αυτό, έχει κοπεί το σήμα από την προηγούμενη σιμ.

Και αν κοπεί το σήμα από την προηγούμενη σιμ, δεν υπάρχει επιστροφή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Teiresias_ said:

Η σιμ για να ενεργοποιηθεί πρέπει να έχει σήμα και για να γίνει αυτό, έχει κοπεί το σήμα από την προηγούμενη σιμ.

Και αν κοπεί το σήμα από την προηγούμενη σιμ, δεν υπάρχει επιστροφή.

Αυτό ακριβώς γνωρίζω και εγώ μέσα στα χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Teiresias_ said:

Η σιμ για να ενεργοποιηθεί πρέπει να έχει σήμα και για να γίνει αυτό, έχει κοπεί το σήμα από την προηγούμενη σιμ.

Και αν κοπεί το σήμα από την προηγούμενη σιμ, δεν υπάρχει επιστροφή.

Είναι προφανές ότι δεν έχεις ιδέα από cosmote neo.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση για να προχωρήσει η φορητότητα πρέπει να σκαναρεις το barcode της κάρτας μέσω app.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, gpapas640 said:

Είναι προφανές ότι δεν έχεις ιδέα από cosmote neo.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση για να προχωρήσει η φορητότητα πρέπει να σκαναρεις το barcode της κάρτας μέσω app.

Οκ είδα το βίντεο 

https://www.youtube.com/embed/BwXmCzwQSTA

Ουσιαστικά κακώς το ονομάζουν "ενεργοποίηση σιμ" αφού πρόκειται για την καταχώρηση του κωδικού της σιμ εν τέλει με την οποία δίνεις την εντολή τελικά να προχωρήσει η φορητότητα και να φτάσουμε επιτέλους στην ενεργοποίηση της σιμ!! 🙂

Τέλος το off topic

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Teiresias_ said:

Οκ είδα το βίντεο 

https://www.youtube.com/embed/BwXmCzwQSTA

αυτο το ΝΕΟ, μοιαζει λiγο με το liquid ή ειναι ιδεα μου;;

😇

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...