Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

51 minutes ago, Gm87 said:

Έχεις δίκιο, γι' αυτό και εγώ παραμένω στην εταιρεία που αναβαθμίζει τα συστήματά της εντός τριών ωρών και όχι ημερών. Ύστερα όμως από πολλά χρόνια, θα επιστρέψω στο CU. Δεν έχει σημασία το πότε, μία και "το καλό πράγμα αργεί".

Αχ και σε σκεφτόμουν...
Λέω που έχει εξαφανιστεί!!! 😂😂
Μας έλειψες ρε... 😋😉

Link to comment
Share on other sites

Οι αναβαθμίσεις της βονταφον είναι πάντα προβληματικές,ποτέ δεν τις καταφέρνουν με την πρώτη. Εγώ πάντως έκανα την ανανέωση που ήθελα για καλό και για κακό.

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγα χρόνια κατάργησαν τα 5€ από τα περίπτερα και τα καταστήματα τους γιατί δεν τους συνέφερε και ήταν διαθέσιμα μόνο online αργότερα τα κατάργησαν και από εκεί. Πριν από λίγο καιρό κατάργησαν και τα 10€ από την online ανανέωση χωρίς να αναφέρουν το λόγο, με την ανανέωση να ξεκινάει από τα 12€ υποχρεωτικά. Η κάθε εταιρεία κάνει ότι γουστάρει και δε δίνει κανένα λόγο πουθενά. Είναι αυτοί που ήθελαν να σπρώξουν τους πελάτες τους να κάνουν ανανέωση online τώρα ποιο κίνητρο έχουμε για αυτό;

Link to comment
Share on other sites

τώρα ποιο κίνητρο έχουμε για αυτό;
τι κίνητρο έχεις να πας σε περίπτερο η σε κατάστημα? να το πάμε και απόν την ανάποδη εκτός και σου αρέσει η/ο υπάλληλος .....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk




Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, akalos said:

τι κίνητρο έχεις να πας σε περίπτερο η σε κατάστημα? να το πάμε και απόν την ανάποδη εκτός και σου αρέσει η/ο υπάλληλος .....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



 

Το 2022 που μέχρι και τραπεζικό λογαριασμό ανοίγεις από το κινητό σου, το να πας μέχρι το περίπτερο είτε το κατάστημα για να βάλεις μια κάρτα μου φαίνεται αρκετά κουλό. 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να τρέχεις σε καταστήμα για ανανέωση ενώ μπορείς να την κάνεις online οποία ώρα και μέρα θες;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk




είναι παλαιάς γενιάς από 4/4 θα κοπούν όλοι αυτοί με νέας γενιάς,πάμε γερά vodafonαρα και πίσω μη κοιτάς!!!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να τρέχεις σε καταστήμα για ανανέωση ενώ μπορείς να την κάνεις online οποία ώρα και μέρα θες;

Sent from my Pixel 6 using Tapatalk




για να σοβαρευτουμε υπάρχουν άνθρωποι εκεί έξω που δεν μπορούν δεν ξέρουν,δεν θέλουν να το κάνουν και αναγκαστικά πάνε σε περίπτερο αλλά να είσαι χρήστης το myphone και να το λες δεν πανε μαζί ....

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, nikosp88 said:

 

αν έχεις συγγενή περιπτερά σου κάνει μούτρα αν δεν πας από εκεί να βάλεις καρτούλα 

Αν καταφέρεις να κανείς deal δίνοντας του τα μισά τότε θα αρχίσω και γώ να βάζω από το περίπτερο. 

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή του cu έχει θεματακια αλλά μου τη δίνει που έχω την εφαρμογή του what's up για το κινητό της μητέρας μου και κάθε μήνα πρέπει να ξαναβάλω κωδικό ενεργοποίησης γτ με έχει αποσυνδέσει, για το cu που έχω εφαρμογή κλώνο για τον πατέρα μου δεν με έχει πετάξει ποτέ...

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Sakis077 said:

Πριν από λίγα χρόνια κατάργησαν τα 5€ από τα περίπτερα και τα καταστήματα τους γιατί δεν τους συνέφερε και ήταν διαθέσιμα μόνο online αργότερα τα κατάργησαν και από εκεί. Πριν από λίγο καιρό κατάργησαν και τα 10€ από την online ανανέωση χωρίς να αναφέρουν το λόγο, με την ανανέωση να ξεκινάει από τα 12€ υποχρεωτικά. Η κάθε εταιρεία κάνει ότι γουστάρει και δε δίνει κανένα λόγο πουθενά. Είναι αυτοί που ήθελαν να σπρώξουν τους πελάτες τους να κάνουν ανανέωση online τώρα ποιο κίνητρο έχουμε για αυτό;

Να υπενθυμίσω μόνο, και ας μην αρέσει σε ορισμένους, ότι από τις τρεις εταιρείες κινητής, οι 1,5, δεν έχουν ακόμη (και παραμένει προσώρας άγνωστο αν προτίθενται να το κάνουν ή όχι) καταργήσει τη δυνατότητα online ανανέωσης με το ποσό των 10€. Συγγνώμη αν σας στεναχωρώ, αλλά αυτή είναι η αλήθεια. Η Vodafone την πάτησα σε αυτόν τον τομέα. Προσπάθησε να σύρει ένα νέο χορό αυξήσεων της ελάχιστης αξίας ανανέωσης, αλλά δυστυχώς για εκείνη, η "πονηρή" κίνησή της βρήκε μερική μόνο ανταπόκριση από τον ανταγωνισμό.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που η βονταφον χάνει κατά κράτος είναι στους συνδρομητές που θελουν λίγη ομιλία, όπου οι κιου και φρογκ βολεύουν. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, TypeRS said:

Η εφαρμογή του cu έχει θεματακια αλλά μου τη δίνει που έχω την εφαρμογή του what's up για το κινητό της μητέρας μου και κάθε μήνα πρέπει να ξαναβάλω κωδικό ενεργοποίησης γτ με έχει αποσυνδέσει, για το cu που έχω εφαρμογή κλώνο για τον πατέρα μου δεν με έχει πετάξει ποτέ...

 

Δε μπαίνεις συχνά , φαίνεται. Δοκίμασε το Σάβατο αυτό ή την Κυριακή και ξαναπές μας.

Μη δοκιμάσετε να μπείτε στο Big Bang αυτό το ΠΣΚ όσοι το δουλεύετε με wifi και η sim ανήκει σε άλλον που την έχει στο κινητό του γιατί αν δοκιμάσετε να μπείτε τότε, θα πρέπει να του την ξαναζητήσετε από Δευτέρα να την βάλετε σε κινητό σας.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mobileras said:

Εκεί που η βονταφον χάνει κατά κράτος είναι στους συνδρομητές που θελουν λίγη ομιλία, όπου οι κιου και φρογκ βολεύουν. 

Υποτίθεται πως διαθέτει και η Vodafone λύσεις budget καρτοκινητής, συγκεκριμένα το International και το Taza. Αλλά τι να το κάνεις? Και εκεί τις τιμές στο Θεό τις έχουν φτάσει.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που η βονταφον χάνει κατά κράτος είναι στους συνδρομητές που θελουν λίγη ομιλία, όπου οι κιου και φρογκ βολεύουν. 
έχει το περιστασιακο οποίος θέλει με λιγότερα € ειδικά από Q με μεγαλύτερη ακόμα οικονομία, και έχει και το δωρεαν έχετε cu η ότι να ναι γράφεται ,αν δεν σε βολεύει δεκτον αλλά μην λες ότι να ναι

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι προσανατολισμένη σε όσους πληρώνουν , και αδιαφορεί για όσους την βγάζουν με 3 ευρώ τον μήνα.

Χάνει κάτα κράτος χωρίς να χάνει σε έσοδα. 

Δεν την ενδιαφέρουν 

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι, πως για όποιον χρειάζεται λίγη ομιλία και μόνο, το CU (σε αντίθεση με τα άλλα δύο "συμβατικά" καρτοκινητά, όχι με Q και Frog), διαθέτει ακόμη μηνιαίο πακέτο με κόστος 7,06€. Είναι όμως ασύμφορο, καθώς δίνει ψίχουλα που σε άλλη εταιρεία, δεν κοστίζουν ούτε τα μισά από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Gm87 said:

Να υπενθυμίσω μόνο, και ας μην αρέσει σε ορισμένους, ότι από τις τρεις εταιρείες κινητής, οι 1,5, δεν έχουν ακόμη (και παραμένει προσώρας άγνωστο αν προτίθενται να το κάνουν ή όχι) καταργήσει τη δυνατότητα online ανανέωσης με το ποσό των 10€. Συγγνώμη αν σας στεναχωρώ, αλλά αυτή είναι η αλήθεια. Η Vodafone την πάτησα σε αυτόν τον τομέα. Προσπάθησε να σύρει ένα νέο χορό αυξήσεων της ελάχιστης αξίας ανανέωσης, αλλά δυστυχώς για εκείνη, η "πονηρή" κίνησή της βρήκε μερική μόνο ανταπόκριση από τον ανταγωνισμό.

Σωστός η cosmote έως τώρα έχει ακόμα την επιλογή των 10€. Το να καταργεί αυτήν την επιλογή η Vodafone χωρίς να μεγαλώνει και ο χρόνος για την επόμενη ανανέωση είναι απαράδεκτο.

Link to comment
Share on other sites

Ti να τα κάνεις τα 10 όταν το αντίστοιχο πακέτο με λιγότερες παροχές κοστίζει 10,90 ενώ στη vf 10; 
Μια χαρά αποδεκτό είναι, τα χρήματα δεν τα χάνεις αγοράζεις υπηρεσίες 
μα τι μας νοιάζει εμάς τι κάνουν οι άλλες από την τσέπη τους την πληρώνω

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Pppe said:

Δε μπαίνεις συχνά , φαίνεται. Δοκίμασε το Σάβατο αυτό ή την Κυριακή και ξαναπές μας.

Ναι την χρησιμοποιώ ελάχιστα όπως ελάχιστες είναι και οι φορές που μου έχει δημιουργήσει πρόβλημα, του what's up κάθε μήνα μου δημιουργεί πρόβλημα, το θέμα μου όμως είναι ιδιαίτερο γιατί αν ήταν για τον αριθμό μου δε θα με πειράζει να στείλει μήνυμα ενεργοποίησης

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Mobileras said:

Εκεί που η βονταφον χάνει κατά κράτος είναι στους συνδρομητές που θελουν λίγη ομιλία, όπου οι κιου και φρογκ βολεύουν. 

Talk Abroad

7.06 €
  • 200' προς Eλλάδα και 22 Διεθνείς προορισμούς
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, nikosp88 said:

Ti να τα κάνεις τα 10 όταν το αντίστοιχο πακέτο με λιγότερες παροχές κοστίζει 10,90 ενώ στη vf 10; 

Μια χαρά αποδεκτό είναι, τα χρήματα δεν τα χάνεις αγοράζεις υπηρεσίες 

Από τη στιγμή που υπάρχει το πακέτο ομιλίας 7€ η βονταφον δεν έπρεπε να ανεβάσει την ελάχιστη ανανέωση στα 12€.

5 ώρες πριν, bill33 said:

Talk Abroad

7.06 €
  • 200' προς Eλλάδα και 22 Διεθνείς προορισμούς

Προφανώς δεν γνωρίζεις ότι ο ανταγωνισμός δίνει μηνιαία πακετα ομιλίας με 3€... 

Edited by Mobileras

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mobileras said:

 

Προφανώς δεν γνωρίζεις ότι ο ανταγωνισμός δίνει μηνιαία πακετα ομιλίας με 3€... 

Μπράβο του.Καλό ειναι που υπάρχει ανταγωνισμός.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, bill33 said:

Μπράβο του.Καλό ειναι που υπάρχει ανταγωνισμός.

Μα αυτό γράφω. Η βόνταφον ΔΕΝ μπορεί να ανταγωνιστεί με τα φτηνά πακέτα του ανταγωνισμού. Θα έπρεπε να έχει και εκείνη αντίστοιχα πακέτα. Από τη στιγμή που τα τέλη μεταξύ των εταιριών είναι τα ίδια και οι άλλες εταιρίες έχουν κέρδος, θα μπορούσε να έχει κέρδος και η βονταφονάρα... Και μη μου πει κανένας ότι το παιζει λαρτζ, αλλιώς θα έδινε στην ίδια τιμή με τους άλλους το απεριόριστο πακετο με τα περισσοτερα GB... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Mobileras said:

Μα αυτό γράφω. Η βόνταφον ΔΕΝ μπορεί να ανταγωνιστεί με τα φτηνά πακέτα του ανταγωνισμού. Θα έπρεπε να έχει και εκείνη αντίστοιχα πακέτα. Από τη στιγμή που τα τέλη μεταξύ των εταιριών είναι τα ίδια και οι άλλες εταιρίες έχουν κέρδος, θα μπορούσε να έχει κέρδος και η βονταφονάρα... Και μη μου πει κανένας ότι το παιζει λαρτζ, αλλιώς θα έδινε στην ίδια τιμή με τους άλλους το απεριόριστο πακετο με τα περισσοτερα GB... 

Όχι, δεν το παίζει λαρτζ, απλώς απευθύνεται σε λαρτζ συνδρομητές. Είδες κανέναν να διαμαρτυρηθεί, που η βονταφονάρα ζητά 20€ ανανέωση για τα απεριόριστα, ενώ οι άλλοι δύο ζητούν 15€ ανανέωση? "Έλα μωρέ, τι 15€, τι 20€, το ίδιο είναι". Τελικά, είχε απόλυτο δίκιο ο ηγέτης, όταν έλεγε "λεφτά υπάρχουν". Η δική μου απορία είναι, για πόσο ακόμη θα υπάρχουν?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...