Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα γίγα η 200 προς όλους για μια εβδομάδα.

Στείλε 1 η2 στο 1252 μέχρι 30/1

 

:) :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά μια ίσως χαζή ερώτηση.

Παίρνω συνέχεια το talk2voda 300.

Αν πάρω το 600 από εδώ και πέρα χάνω τα λεπτά ομιλίας από το 300; αν το πάρω μέσα στον μήνα εννοώ

Link to comment
Share on other sites

Ανανεώνονται τα λεπτά ομιλίας μόνο αν πρόκειται για το ίδιο πακέτο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΥΚΟΥ-ΓΑΛΟΣ!

 

Σύμπτωμα 7: ΚΟΥΚΟΥ-ΓΑΛΟΣ

 

Διάλεξε το δώρο που θες για 7 μέρες: 1GB ή 200’ προς όλους

 

Για εγγραφή στείλε με δωρεάν SMS στο 1252:

 

1 για να πάρεις 1GB

2 για να πάρεις 200’ προς όλους

 

Tell me more, tell me more…!

 

Η εγγραφή στην προσφορά μπορεί να γίνει από τις 18/01 έως και τις 30/01 23:59

 

 

Εφόσον επιλέξεις το δώρο σου θα έχεις στη διάθεση σου 7 ημέρες για να το χρησιμοποιήσεις

 

Μπορείς να ακούς το υπόλοιπο στο 1252 ενώ θα λάβεις ενημερωτικό SMS στο 80% και 100% της χρήσης

 

Η προσφορά ισχύει για καρτοκινητά CU που έχουν πραγματοποιήσει τουλάχιστον μία ανανέωση οποιασδήποτε αξίας από τις 16/11/2016 και έπειτα

 

Η προσφορά ισχύει για συνδρομητές CU που έχουν ενεργοποιήσει τον αριθμό τους έως και 15/12/2016

 

Σε περίπτωση που έχεις ήδη λεπτά ομιλίας προς όλους ή MB από άλλο πακέτο, προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα δωρεάν λεπτά ομιλίας/MB

 

H προσφορά δεν ισχύει για χρήση στο εξωτερικό

http://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/ananeosi-hronou-omilias-1/koukou-galos/

Link to comment
Share on other sites

Πήρα το 1γιγα, αλλά δεν το δείχνει πουθενά

Σε αυτές τις προσφορές πάντα έτσι κάνει η βονταφον , δεν βλέπεις κάπου τα μουμπου , παρά μόνο αν καταναλώσεις το 80% και 100% αυτών , θα ειδοποιηθείς.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση οποίος μπορεί να με βοηθήσει έχω το xiaomi redmi note 3 pro και έχω vodafone cu το πρόγραμμα μου είναι ότι δεν πιάνει 4g ξέρει κανείς τι να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση οποίος μπορεί να με βοηθήσει έχω το xiaomi redmi note 3 pro και έχω vodafone cu το πρόγραμμα μου είναι ότι δεν πιάνει 4g ξέρει κανείς τι να κάνω?

 

4G στο 1285 στειλε και θα παιζει κανονικα.Μια επανεκκινηση ισως να χρειαστει αμα δεν μπει σε 4G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

4G στο 1285 στειλε και θα παιζει κανονικα.Μια επανεκκινηση ισως να χρειαστει αμα δεν μπει σε 4G.

 

όχι δεν λειτουργεί μου λέει λανθασμένη επιλογή το έψαξα αυτό που μου είπες και πρέπει να στείλω 4GΝΑΙ το έκανα ενεργοποιηθείκε αλλά τίποτα πάλι

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει με band 20 στο σημείο που βρίσκεσαι η Vodafone και το κινητό σου δεν την υποστηρίζει;
Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει με band 20 στο σημείο που βρίσκεσαι η Vodafone και το κινητό σου δεν την υποστηρίζει;

 

Πολυ πιθανο,ισως εχει την kenzo εκδοση.Φιλος με Wind εβλεπε χειροτερο 4G με το redmi note 3 pro της χιαομι(με την κενζο εκδοση).Αυτος επιανε οριακα και εγω με καλυτερο σημα(εγω με Band 20,αυτος με Band 3).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει αυτό που λέει εδώ τότε μάλλον δεν υποστηρίζει τη συγκεκριμένη μπάντα.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι τα πράγματα, μάλλον όχι εύκολα. Δηλαδή μέσω κάποιας ρύθμισης. Ίσως γίνεται με αλλαγή rom.

Δες εδώ :

http://en.miui.com/thread-303915-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές τις προσφορές πάντα έτσι κάνει η βονταφον , δεν βλέπεις κάπου τα μουμπου , παρά μόνο αν καταναλώσεις το 80% και 100% αυτών , θα ειδοποιηθείς.

 

Ευχαριστώ, κάθε δώρο καλοδεχούμενο.

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο έλαβα το παρακάτω μήνυμα...

 

ΔΩPO 1GB H 200' ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 7 MEPEΣ. EΣY TI ΘA ΔIAΛEΞEIΣ; ΣTEIΛE 1 ΓIA TO 1GB H 2 ΓIA TA 200' ΣTO 1252. IΣXYEI ΓIA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ MEXPI 30/1.

 

Πάντως, ενώ το έχω ενεργοποιήσει, στην εφαρμογή cu δεν φαίνεται.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο έλαβα το παρακάτω μήνυμα...

 

ΔΩPO 1GB H 200' ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 7 MEPEΣ. EΣY TI ΘA ΔIAΛEΞEIΣ; ΣTEIΛE 1 ΓIA TO 1GB H 2 ΓIA TA 200' ΣTO 1252. IΣXYEI ΓIA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ MEXPI 30/1.

 

Πάντως, ενώ το έχω ενεργοποιήσει, στην εφαρμογή cu δεν φαίνεται.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7051316#post7051316

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω τα φωτα σας. ειμαι στη βοντα καρτοκινητη. ταξιδευω περιπου 6μηνες το χρονο (ναυτικος). ειναι καλυτερα να παω σε cu η να παραμεινω καρτοκινητη? thanks.
Link to comment
Share on other sites

παρακαλω τα φωτα σας. ειμαι στη βοντα καρτοκινητη. ταξιδευω περιπου 6μηνες το χρονο (ναυτικος). ειναι καλυτερα να παω σε cu η να παραμεινω καρτοκινητη? thanks.

 

Cu λογω περισσοτερων προσφορων και γενικως ειναι καλυτερη λυση απο το whats up και την καρτοκινητη σε

-μεταφορα λεπτα/sms/mb

-καλυτερη εφαρμογη το My CU η οποια ειναι αψογη σε android και ios.

-καλυτερα πακετα και 1+1 δωρο σε μικελ και odeon/ster cinemas.

Αμα διαλεγα καρτοκινητη αυτη την στιγμη θα πηγαινα cu λογω αυτων που ανεφερα και φυσικα η καλυψη στην δικια μου περιπτωση ειναι οκ(με Wind εχω χειροτερο 3G στο σπιτι και καποιες φορες ειχα θεματα οπου κινουμαι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

παρακαλω τα φωτα σας. ειμαι στη βοντα καρτοκινητη. ταξιδευω περιπου 6μηνες το χρονο (ναυτικος). ειναι καλυτερα να παω σε cu η να παραμεινω καρτοκινητη? thanks.

 

Συμφωνώ με τον φίλο από πάνω! CU ασυζητητί! :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Πριν από λίγο έλαβα το παρακάτω μήνυμα...

 

ΔΩPO 1GB H 200' ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 7 MEPEΣ. EΣY TI ΘA ΔIAΛEΞEIΣ; ΣTEIΛE 1 ΓIA TO 1GB H 2 ΓIA TA 200' ΣTO 1252. IΣXYEI ΓIA ENEPΓOΠOIHΣEIΣ MEXPI 30/1.

 

Πάντως, ενώ το έχω ενεργοποιήσει, στην εφαρμογή cu δεν φαίνεται.

 

προφανως μπορουμε να το ενεργοποιησουμε και την τελευταια ημερα; πχ 30/1 ?

επισης μπορουμε να ενεργοποιησουμε την μια εβδομαδα το ενα δωρο και την αλλη εβδομαδα το 2 δωρο; ή μονο ενα; ξερω κουλη η ερωτηση μου αλλα νομιζα οτι μπορουμε να τα παρουμε ξεχωριστα ανα εβδομαδα και τα 2 δωρα για αυτο το ρωταω..

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

προφανως μπορουμε να το ενεργοποιησουμε και την τελευταια ημερα; πχ 30/1 ?

επισης μπορουμε να ενεργοποιησουμε την μια εβδομαδα το ενα δωρο και την αλλη εβδομαδα το 2 δωρο; ή μονο ενα; ξερω κουλη η ερωτηση μου αλλα νομιζα οτι μπορουμε να τα παρουμε ξεχωριστα ανα εβδομαδα και τα 2 δωρα για αυτο το ρωταω..

Μόνο ένα δώρο από τα δύο ενεργοποιεις και εννοείται ότι μπορείς να το ενεργοποιησεις στις 30/1. Το λέει ξεκάθαρα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Είχα πέρσι πάρει από πωλήτρια στο δρόμο ένα νουμεράκι CU με 5 ευρώ. Έπαιρνε κάθε μήνα για ένα χρόνο δωρεάν λεπτά ομιλίας προς CU.

Το είχα δώσει σε ηλικιωμένο άτομο που απλά ήθελα να μπορεί να με καλεί αν χρειαζόταν κάτι. Με 5 ευρώ έβγαλε ένα χρόνο.

Τώρα που πέρασε ο χρόνος σταμάτησε βέβαια να έχει τη δυνατότητα κλήσεων και ζητάει ανανέωση. Αν βάλω κάρτα των 10 ευρώ θα συνεχίσει να παίρνει για ένα χρόνο τα δωρεάν λεπτά κάθε μήνα προς CU;

Το λιγότερο που γίνεται ανανέωση είναι με 10 ευρώ;

Αν όμως δεν δίνει τα δωρεαν κάθε μήνα, να πάω να πάρω πάλι ένα νεο αριθμό...

Edited by fonzi
Link to comment
Share on other sites

Είχα πέρσι πάρει από πωλήτρια στο δρόμο ένα νουμεράκι CU με 5 ευρώ. Έπαιρνε κάθε μήνα για ένα χρόνο δωρεάν λεπτά ομιλίας προς CU.

Το είχα δώσει σε ηλικιωμένο άτομο που απλά ήθελα να μπορεί να με καλεί αν χρειαζόταν κάτι. Με 5 ευρώ έβγαλε ένα χρόνο.

Τώρα που πέρασε ο χρόνος σταμάτησε βέβαια να έχει τη δυνατότητα κλήσεων και ζητάει ανανέωση. Αν βάλω κάρτα των 10 ευρώ θα συνεχίσει να παίρνει για ένα χρόνο τα δωρεάν λεπτά κάθε μήνα προς CU;

Το λιγότερο που γίνεται ανανέωση είναι με 10 ευρώ;

Αν όμως δεν δίνει τα δωρεαν κάθε μήνα, να πάω να πάρω πάλι ένα νεο αριθμό...

Η προσφορα ισχυε για εναν χρονο λογικα , οποτε παιρνεις νεο νουμερακι αν βρεις τετοιο προωθητικο βεβαια.

Το ελαχιστο ποσο που μπορεις να βαλεις ειναι 5€ ειτε απο τα καταστηματα της βονταφον ειτε ηλεκτρονικα μεσω της εφαρμογης mycu.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...