Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Συμπεριλαμβανω το bonus 2 ωρων,με μια 10αρα βγαζω 2 μηνες αλλα η ελαχιστη χρεωση 3 λεπτων ειναι κατι που με προβληματιζει,εαν μιλας πολυ λιγο καθε φορα καλυτερα να πας σε international η carrefour....

 

Αν μιλάς λίγο καλύτερα να πάρεις Q που έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης. Και δίνει και Internet πολύ φθηνά νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο ελαβα μυνημα και λεει οτι η προσφορα θα ισχυει και εναν ακομα μηνα και θα ληξει 31/01/2011. προφανως αντιγραφουνε την κοσμοτε. αραγε η προσφορα με τις 2 ωρες στην βοντα θα παρει παραταση και αυτη;

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,το μπονους του cu 100mb η sms παιρνει παραταση εως 31/01.Kαι μια ερωτηση:το opera mini παιζει κανονικα στα κινητα vodafone;
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,το μπονους του cu 100mb η sms παιρνει παραταση εως 31/01.Kαι μια ερωτηση:το opera mini παιζει κανονικα στα κινητα vodafone;

 

Το Opera mini Παίζει κανονικά στο δίκτυο της Vodafone

To αν παίζει στα κινητά εξαρτάται από το κινητό Π.χ στο Iphone δεν παίζει στα ΗTC παίζει

 

Προς Theta

Τα Super Πακέτα δεν είναι συμβατά με τα Unlimited Είναι όμως συμβατά με τα 120 .

Η ελάχιστη χρέωση στο 0.01 είναι 45 δευτερόλεπτα (δεν είναι πουθενά γραμμένο , πειραματικά έκανα 10 κλήσεις του 1 δευτερολέπτου στον γυιό μου και με χρέωσην 0.05 όταν ίσχυαν τα 30Δευτερόλεπτα, τώρα δεν το δοκίμασα διότι έχω τα Unlimited)

 

Μόλις μου ήρθε μήνυμα ότι τα 120 παρατείνονται μέχρι 28 Ιανουαρίου 2011 .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε μήνυμα πριν λίγο στης μαμάς μου το κινητό για ένα πακέτο όπου με 3 ευρώ έχεις 30 λεπτά ομιλίας προς όλα τα σταθερά και όλα τα κινητά για μία βδομάδα.

Στην σελίδα της vodafone δεν το βρίσκω για να δω λεπτομέρειες.

 

Μήπως γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ήρθε το ίδιο μήνυμα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς λίγο καλύτερα να πάρεις Q που έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστο χρόνο χρέωσης. Και δίνει και Internet πολύ φθηνά νομίζω.

 

Aν ηταν στο δικτυο της vodafone θα πηγαινα με χιλια!!!

Link to comment
Share on other sites

Για να μάθεις το υπόλοιπο του προγράμματος 120 πάρε 1252 και πάτα το 4.

 

 

Φίλε μου πάτησα το 4 αλλά έφαγα πόρτα γιατί δεν έχει μάλλον σχέση με το πρόγραμμα 120 (καθότι κιόλας δεν το αναφέρει καν). Εκεί που νομίζω πως το λέει είναι άν πατήσεις το 1 διότι συν του υπολοίπου χρόνου, αναφέρει και την ημερομηνία όπου στην οποία ενεργοποίησες την κάρτα που αγόρασες απο το κατάστημα/περίπτερο. Διότι νομίζω τότε ενεργοποιούνται οι υπηρεσίες unlimited/120.

 

 

Τα Super Πακέτα δεν είναι συμβατά με τα Unlimited Είναι όμως συμβατά με τα 120 .

 

Η ελάχιστη χρέωση στο 0.01 είναι 45 δευτερόλεπτα (δεν είναι πουθενά γραμμένο , πειραματικά έκανα 10 κλήσεις του 1 δευτερολέπτου στον γυιό μου και με χρέωσην 0.05 όταν ίσχυαν τα 30Δευτερόλεπτα, τώρα δεν το δοκίμασα διότι έχω τα Unlimited)

Επιβεβαιώνομαι λοιπόν πως πρέπει να είσαι καλά διαβασμένος και πως είναι αρκετά μπλεγμένα τα πράγματα καθώς και δύσκολο να ξεκαθαρίσεις πως έχει το πράμα. Άντε τώρα ψάξε πως μπορείς να συνδιάσεις τα 120 με προσφορές των super πακέτων.

 

Μόλις μου ήρθε μήνυμα ότι τα 120 παρατείνονται μέχρι 28 Ιανουαρίου 2011
:confused: Δηλαδή τέλη Ιανουαρίου σταματάει το 120; Και εγώ που νόμιζα πως ήταν ένας "σταθερός θεσμός" όπως (πχ) το Call them All.
Link to comment
Share on other sites

Ο σταθερός θεσμός είναι 45 λεπτά με κάρτα των 10 ευρώ για 24 ώρες , με κάρτα των 15 ή 20 ευρώ για 15 ημέρες και με κάρτα των 30 ευρώ για 30 ημέρες.

Αλλά για το 2010 η Cosmote Και η Vodafone δώσανε τα 120 . Ίσως μέσα στο 2011 ανακοινώσουν νέες προσφορές.

Αν δεν ακούς υπόλοιπο από το 1252 επιλογή 4 σημαίνει ότι δεν έχεις ενεργοποιήσει τις δύο ώρες.

Κάλεσε 1286 και πάτησε 22 γρήγορα για να πας στο menu των 2 ωρών.

Επίσης πρώτα ενεργοποιούμε τις δύο ώρες και μετά βάζουμε την κάρτα.

Αν το έκανες ανάποδα .... δεν μετράει .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο ελαβα μυνημα και λεει οτι η προσφορα θα ισχυει και εναν ακομα μηνα και θα ληξει 31/01/2011. προφανως αντιγραφουνε την κοσμοτε. αραγε η προσφορα με τις 2 ωρες στην βοντα θα παρει παραταση και αυτη;

 

Ε αντιγραφη δεν το λες ακριβως .. γιατι αν ηταν αντιγραφη θα δινανε και τα 500ΜΒ για 5 ευρω και οχι 7 ευρω για 200ΜΒ... οσο για την ανανεωση της προσφορας με καθε ανανεωση παρε και 100ΜΒ τζαμπε ολε .. δεν χαλασε κανεναν μας.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

@Vasileios

Όταν λές πρώτα ενεργοποιούμε τις δύο ώρες και μετά βάζουμε την κάρτα.....τι εννοείς; Πως θα ενεργοποιήσεις κάποια υπηρεσία χωρίς να έχεις "γεμίσει"το κινητό σου με κάρτα;

 

Anyway για να έρθω στο διαταύτα, ναι ΔΕΝ ακούω υπόλοιπο απο το 1252 πατώντας το 4 ενώ ΞΕΡΩ πως έχω ενεργοποιήσει τις δύο ώρες αφού θυμάμαι πως στην αρχή ήταν ενεργοποιημένο το unlimited και ακουλούθησα τις οδηγίες για να το "αλλάξω" στα 120"

 

Παραταύτα κάνω αυτό που λές...Καλώ 1286 και πατάω-γρήγορα-το "22". Ακολουθώ ξανά τις οδηγίες και το μόνο που ακούω είναι αυτό: Η υπηρεσία των δύο ωρών, είναι ήδη ενεργοποιημένη.

 

...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αυτη τη στιγμη στην καρτοκινητη η vodafone εχει τις καλυτερες επιλογες,αξιζει δηλαδη να εχεις ειτε νεο καρτοκινητο ειτε cu ειτε international,εχει το πανω χερι κι αυτο το κανει για να εκτοπισει κοσμο απο cosmote,πρεπει καποια στιγμη να σταματησει η να περιοριστει η ροη προς whats up,σιγα το πακετο στην τελικη,εγω αντιστεκομαι,η αντιληψη του Ελληνα ειναι αναποδη,οτε και ξερο ψωμι ετσι παει,οτι ειναι του οτε το θεωρει καλο,αξιοπιστο......ομως χωρις ποιοτητα στην τελικη....cu και τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

@Vasileios

Όταν λές πρώτα ενεργοποιούμε τις δύο ώρες και μετά βάζουμε την κάρτα.....τι εννοείς; Πως θα ενεργοποιήσεις κάποια υπηρεσία χωρίς να έχεις "γεμίσει"το κινητό σου με κάρτα;

 

Anyway για να έρθω στο διαταύτα, ναι ΔΕΝ ακούω υπόλοιπο απο το 1252 πατώντας το 4 ενώ ΞΕΡΩ πως έχω ενεργοποιήσει τις δύο ώρες αφού θυμάμαι πως στην αρχή ήταν ενεργοποιημένο το unlimited και ακουλούθησα τις οδηγίες για να το "αλλάξω" στα 120"

 

Παραταύτα κάνω αυτό που λές...Καλώ 1286 και πατάω-γρήγορα-το "22". Ακολουθώ ξανά τις οδηγίες και το μόνο που ακούω είναι αυτό: Η υπηρεσία των δύο ωρών, είναι ήδη ενεργοποιημένη.

 

...

 

Εννοώ ότι καλούμε το 1286 και ενεργοποιούμε την προσφορά των 2 ωρών .

Μετά βάζουμε κάρτα και κερδίζουμε τις δύο ώρες.

Αν έκανες το αντίθετο , δεν έχεις κερδίσει το δώρο των δύο ωρών . Βάλε μία κάρτα 10 ευρώ για να το κερδίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ε

Αν έκανες το αντίθετο , δεν έχεις κερδίσει το δώρο των δύο ωρών . Βάλε μία κάρτα 10 ευρώ για να το κερδίσεις.

ε βασικά ναι :(:wacko:...έβαλα την κάρτα των 10 ευρώ που αγόρασα (πως θα μπορούσα να κάνω το αντίθετο, με ποια λογική) και μετά κάλεσα το νούμερο σύμφωνα με τη σελίδα της βόντα, και μου αναφέρει πως η υπηρεσία είναι ενεργοποιημένη!! Γιατί μου το λέει αυτό αφού δεν είναι;

 

Αφού λοιπόν έκανα το αντίθετο, η 10 ευρη κάρτα πήγα..χαμένη; :(:(

Link to comment
Share on other sites

ε βασικά ναι :(:wacko:...έβαλα την κάρτα των 10 ευρώ που αγόρασα (πως θα μπορούσα να κάνω το αντίθετο, με ποια λογική) και μετά κάλεσα το νούμερο σύμφωνα με τη σελίδα της βόντα, και μου αναφέρει πως η υπηρεσία είναι ενεργοποιημένη!! Γιατί μου το λέει αυτό αφού δεν είναι;

 

Αφού λοιπόν έκανα το αντίθετο, η 10 ευρη κάρτα πήγα..χαμένη; :(:(

Αν η υπηρεσια ηταν/ειναι ενεργοποιημενη πριν την ανανεωση τοτε τα λεφτα σου δεν πηγαν χαμενα.Αν ομως εκανες την Ενεργοποιηση μετα την ανανεωση τοτε πρεπει να ξαναβαλεις 10 ευρω. ΑΛΛΑ!! συνηθως οταν γραφεσαι σε μια υπηρεσια ... σου ερχετε ενημερωτικο μηνυμα.Ισως να πηρες να εκανες ενεργοποιηση της υπηρεσιας εσυ και αμεσως ανανεωση καρτας και δεν προλαβε να σε "δει" το συστημα οτι εχεις ενεργοποιηση την υπηρεσια...παιζει και αυτο σε καποιον γνωστο μου ετσι ειχε γινει και το ελυσε μεσω του call center... 13830..

Και για τον φοβο των ιουδαιων δεν παιρνεις ενα τηλ να το ξεκαθαρισεις μια και καλη?

Link to comment
Share on other sites

Α πα πα!! Ποιο 13830; Γιατί να χρεωθεί για κάτι που ενδέχεται να είναι ευθύνη της VF?

 

13840 ρε παιδιά, δωρεάν ;)

Link to comment
Share on other sites

@ petrisQ

Αν μιλάς όντως προς όλα τα δίκτυα, λίγο και σύντομες κλήσεις, δηλαδή γύρω στα 20' το μήνα, εγώ θα πρότεινα το Vodafone International από βόντα, [την Q από γουιντ (με κάποια προβλήματα στο CC και την οργάνωσή της) και το Frog από κοσμοτέ.]

Χρέωση 0,258€ ανά λεπτό και χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο και 0,04€ το sms. Δεν θα βάλεις το Unlimited για 1500' και 1500sms προς vodafone γιατί οι χρεώσεις αυτές ακριβαίνουν. Και θα βάλεις και το "cash back".

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2401

Αν έχεις στο νου σου κάτι πιο "ομιλητικό", πχ 40'+ το μήνα, θα συμφωνήσω με τον Vasileios.

 

Αυτά πάντα με την επιφύλαξη ότι είναι απλώς η γνώμη μου, κάνε κι εσύ την δική σου έρευνα.

 

...

 

@tseapis

 

Είμαι που είμαι μη-γνώστης περι υπηρεσιών, εσύ με "ξέκανες" με τις προτάσεις σου! Νιώθω ότι βρίσκομαι σε ένα χαώδες πέλαγος..:p:p:p

...

 

Επανέρχομαι με μια μικρή καθυστέρηση.

Τώρα, αφού ξεκίνησες με το Νέο Καρτοκινητό, δοκίμασε το να δεις αν θα σε βολέψει. Παρακολούθησε λίγο την χρήση που κάνεις και θα δεις.

Εγώ σου έδωσα μαζεμένες διάφορες λεπτομέρειες που αφορούν το Vodafone International. Δες και τι ισχύει και στο Νέο. Πάρε κι εσύ το κομπιουτεράκι σου και κάνε τους υπολογισμούς σου, τι σε συμφέρει περισσότερο. Το international έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο. Δηλαδή, καλείς και μιλάς 16" και χρεώνεσαι για 16". Στο Νεο, όταν ξοδεύεις από τα 120' δωρεάν με την ανανέωση των 10€, μιλάς 16" και σου αφαιρούνται 3' από τα 120! Άρα, αν όλες σου οι κλήσεις είναι διάρκειας μικρότερης από 3', τότε τα 120' αντιστοιχούν σε 40 κλήσεις. Και βέβαια σου μένουν τα 10€ στο υπόλοιπό σου. Όταν ξοδεύεις από το υπόλοιπό σου, η ελάχιστη διάρκεια της κάθε κλήσης είναι 45". Κάνε εσύ τον υπολογισμό σε αυτό... Στο international, αν η κάθε κλήση σου είναι 30", τότε με 5€ κάνεις περίπου 40 κλήσεις. Και τα χρήματα αυτά αφαιρούνται από το υπόλοιπο σου. Άλλα έχεις 0,04€ το SMS χωρίς να πάρεις κάποιο πακέτο.

Διαλέγεις και παίρνεις! Έτσι κι αλλιώς δεν μιλάμε για τίποτα φοβερά ποσά, και να μην έχεις το πλέον συμφέρον πακέτο, η διαφορά θα είναι της τάξης των 5€ το μήνα, οπότε μην σκας! :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δειτε και αυτο http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39738&dateFrom=&dateUntil= . αλλαξε ο ελαχιστος χρονος χρεωσης απο 45'' σε 60'' . ΕΛΕΟΣ!!! επισης το προγραμμα vodafone unlimited θα μπορουνε οι συνδρομητες που ειναι εγεγραμενοι να το εχουνε μεχρι τον ιουνιο του 2011. ενω οσοι δν ειχανε γραφτει εχουνε το δικαιωμα να γραφτουνε μεχρι 28/1/2011. ελεοσ κατι ετοιμαζει η vodafone απο το φεβρουαριο προφανως.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα δειτε και αυτο http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39738&dateFrom=&dateUntil= . αλλαξε ο ελαχιστος χρονος χρεωσης απο 45'' σε 60'' . ΕΛΕΟΣ!!! επισης το προγραμμα vodafone unlimited θα μπορουνε οι συνδρομητες που ειναι εγεγραμενοι να το εχουνε μεχρι τον ιουνιο του 2011. ενω οσοι δν ειχανε γραφτει εχουνε το δικαιωμα να γραφτουνε μεχρι 28/1/2011. ελεοσ κατι ετοιμαζει η vodafone απο το φεβρουαριο προφανως.

 

Κρίση έχουμε, κάποιος θα πρέπει να την πληρώσει. Στην συγκεκριμένη περίπτωση φυσικά, θα την πληρώσουν πάλι οι πελάτες. Δεν πάνε καλά, ελάχιστη χρέωση 1 λεπτό. Γιατί δεν το κάνουν 3 λεπτά σαν τα what's up και τα άλλα παρόμοια πακέτα να τελειώνουμε? Αφού εκεί πάει το πράγμα...με δόσεις το κάνουν για να μην φύγει ο κόσμος για αλλού ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη αλλα εχουν ανακοινωσει "κολλητα" αυξησεις σε ανακοινωση για "παραταση προσφορας" και οχι σε ξεχωριστη ανακοινωση που να αναφερει αλλαγες χρεωσεων;:(
Link to comment
Share on other sites

Το γεγονός πάντως οτι το bonus των 2 ωρων παρατείνεται μέχρι τις 28/1 (και οχι τελη) και στην ιδια ημερομηνια αυξανεται η ελαχιστη διαρκεια κλησης οπως και σταματα η εγγραφη για το unlimited εμενα προσωπικα με προϊδεάζει οτι θα βγάλουν κάποια νέα προσφορά για το 2011. Eίδωμεν!!! Edited by fandago
Link to comment
Share on other sites

για να καταλάβω κάτι.

το ελάχιστο των 60' ισχύει μόνο για όσους είναι εγγεγραμμένοι στην υπηρεσία Vodafone Passport;

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι αυτη τη στιγμη στην καρτοκινητη η vodafone εχει τις καλυτερες επιλογες,αξιζει δηλαδη να εχεις ειτε νεο καρτοκινητο ειτε cu ειτε international,εχει το πανω χερι κι αυτο το κανει για να εκτοπισει κοσμο απο cosmote,πρεπει καποια στιγμη να σταματησει η να περιοριστει η ροη προς whats up,σιγα το πακετο στην τελικη,εγω αντιστεκομαι,η αντιληψη του Ελληνα ειναι αναποδη,οτε και ξερο ψωμι ετσι παει,οτι ειναι του οτε το θεωρει καλο,αξιοπιστο......ομως χωρις ποιοτητα στην τελικη....cu και τα μυαλα στα καγκελα!!!

συμφωνω ουτε εγω μπορω να το καταλαβω στην τελικη η βοντα εχει παρα πολλα πακετα και υπηρεσιες που ουτε καν η κοσμοτε δεν εχει.. δεν μπορω να καταλαβω το λογο που πανε στο what;s up που εχει καταντησει αισχοσ.. πια ... δεν μπορεις να βγαλεις γραμμη.. ενω με vodafone ολα καλα. δεν λεω καθε εταιρεια εχει τα προβληματα τις αλλα το what's up εχει φτασει στο απροχωρητο. εχω συχαθει να ακουω what;s up εχω συνεχεια . και να μου προτεινουνε να παρω και δευτερο αριθμο για what's up για να επικοινωνουνε μαζι μου ελεος!!!. οταν καποιος ειναι διαφορετικος υποστηριζει την διαφορετικοτητα του ενω ολοι πανε σε ενα δικτυο που το μονο που τους παρεχει ειναι σπασιμο νευρων στην επικοινωνια. Αλλα σε κανεναν δεν μπορεις να βαλεις μυαλο...

 

για να καταλάβω κάτι.

το ελάχιστο των 60' ισχύει μόνο για όσους είναι εγγεγραμμένοι στην υπηρεσία Vodafone Passport;

 

οχι αφορα ολους πηρα και το διευκρνησα . μου το ειπανε με επιφυλαξη επειδη τους ζορισα να μαθουν και να μου πουν . αλλα μου ειπανε οτι θα ξερουνε καλυτερα την επομενη εβδομαδα. εγω πιστευω οτι θα ισχυει για ολους κατι παρομοιο εχει βγει και με αλλαγη στα 45'' και τελικα αφορουσε ολους. Εγω πιστευω οτι περιμενουνε τον ανταγωνισμο να δουνε τι θα βγαλουνε και τα αλλα δικτυα και να πραξουνε αντιστοιχα. τεσπα θελω να πιστευω οτι η προσφορα που θα βγει θα δινει και ιντερνετ δωρεαν. και αν μπορει να δινει και χρονο ομιλιας στο cu προς ολα τα δικτυα ακομα καλυτερα !!!!. μπορει να βγαλουνε τετοια προσφορα που εινιαι δελεαστικη και να φυγει ο κοσμος απο το unlimited ετσι πιστευω δηλαδη .... Για να δουμε...

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Πολλαπλή Παράθεση!

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Kανα διπλασιασμο να βαλει γιατι ετσι οπως τα'κανε με το ντριν με χρεωνει 0.40+ευρω(χρεωση 60'= 0.372€+12%)
Link to comment
Share on other sites

Kανα διπλασιασμο να βαλει γιατι ετσι οπως τα'κανε με το ντριν με χρεωνει 0.40+ευρω(χρεωση 60'= 0.372€+12%)

Και γιατί δεν αγοράζεις ένα πακέτο χρόνου ομιλίας από τα 5 που διαθέτει το Νέο καρτοκινητό ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...